Wróć

Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: PKO BP.

10% w skali roku na 6-miesięcznej Lokacie urodzinowej IKO w PKO BP

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3154 komentarze

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

  • Szczegóły oferty
  • Opinie(76)

Bank PKO BP co pewien czas zaskakuje bardzo atrakcyjną ofertą dla posiadaczy oszczędności. Tym razem proponuje aż 10% w skali roku na 6-miesięcznej Lokacie urodzinowej IKO. Warunkiem otrzymania wysokich odsetek jest posiadanie rachunku osobistego w PKO BP i spełnienie pewnego warunku. Na szczęście nie powinieneś mieć z tym problemu, gdyż możesz wybrać jedną z trzech możliwości.

Bank nie przygotował specjalnego regulaminu dla tej oferty, nie określił też terminu jej obowiązywania. Wszystkie informacje zawarte są w tabeli oprocentowania oraz na stronie internetowej poświęconej temu depozytowi.

Wiadomo więc, że może go założyć osoba pełnoletnia, z pełną zdolnością do czynności prawnych posiadająca w PKO BP rachunek osobisty; występowanie w roli pełnomocnika nie uprawnia do skorzystania z tej oferty.

Promocyjne oprocentowanie

Podstawowe oprocentowanie Lokaty urodzinowej IKO, którą można założyć tylko w aplikacji IKO, wynosi 5%. Warunkiem podwojenia odsetek, czyli uzyskania 10% w skali roku, jest zrealizowanie do 31 października 2023 r. 1 z 3 zadań:

  • zakup jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych PKO TFI (nowy rejestr lub nabycie dodatkowe) w IKO LUB
  • kupno nowego (dowolnego) ubezpieczenia w PKO TU poprzez aplikację LUB
  • ustanowienie dowolnego zlecenia stałego w IKO.

Ile można wpłacić?

Bank będzie naliczał promocyjne odsetki przez 6 miesięcy dla kwot od 1 do 50 tys. zł. Dopuszczalne jest posiadanie tylko jednej Lokaty urodzinowej. Wspomniane limity (kwotowy i ilościowy) dotyczy łącznie wszystkich współposiadaczy rachunku osobistego.

Dodatkowe informacje

Z Lokaty urodzinowej nie możesz wypłacić pieniędzy (jeśli to zrobisz stracisz odsetki) ani ich dopłacić do depozytu. Lokata jest nieodnawialna – po jej wygaśnięciu kapitał wraz z odsetkami bank przeleje na Twoje konto.

Warunki w pigułce

Zbierzmy najważniejsze kwestie w jednym miejscu:

  • Jeden z warunków otrzymania 10% w skali roku należy zrealizować już po założeniu lokaty.
  • Na koniec okresu umownego bank sprawdza, czy w jego trakcie zostało zrealizowane jedno z zadań. Jeśli tak, to naliczy odsetki w wysokości 10%, w przeciwnym wypadku wyniosą one 5%.
  • Decydujące znaczenie ma fakt zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych lub ubezpieczenia albo złożenie zlecenia stałego. Bank nie sprawdza czynności jakie klient wykona później; możliwa jest więc wcześniejsza sprzedaż jednostek funduszu, anulowanie zlecenia stałego.

Zysk z Lokaty urodzinowej

Po przedstawieniu warunków tego depozytu, czas przejść do zaprezentowania zysków, jakie można dzięki niemu osiągnąć.

Zysk* z Lokaty urodzinowej IKO w PKO BP

Kwota Lokaty

Odsetki po opodatkowaniu

1 000 zł

41 zł

2 500 zł

102 zł

5 000 zł

203 zł

10 000 zł

406 zł

15 000 zł

609 zł

20 000 zł

812 zł

25 000 zł

1 015 zł

30 000 zł

1 218 zł

40 000 zł

1 624 zł

50 000 zł

2 031 zł

* zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych; zysk liczony na dzień 01.06.2023 r., wartości zaokrąglone do pełnych złotych

Jak założyć Lokatę urodzinową IKO w PKO BP?

Podstawowa rzecz to posiadanie konta osobistego w PKO BP. Jeśli go jeszcze nie posiadasz, to musisz zacząć od jego otwarcia, np. PKO Konta za Zero na stronie banku.

Kolejna rzecz, jak wspomnieliśmy, Lokatę urodzinową IKO można otworzyć jedynie w aplikacji mobilnej IKO. Po zalogowaniu się do niej należy wybrać opcję Oferta, następnie Lokaty i oszczędności i wskazać, że chce się otworzyć Lokatę urodzinową IKO. Kolejne kroki to wpisanie kwoty zakładanego depozytu oraz potwierdzenie dyspozycji.

Konto osobiste z oferty PKO BP

Bank PKO BP nie wymaga posiadania konkretnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, może to być nawet konto wspólne, ale wówczas trzeba pamiętać, że maksymalna kwota depozytu dotyczy wszystkich jego współposiadaczy.

W naszej ocenie najbardziej uniwersalne jest PKO Konto za Zero, którego otwarcie i prowadzenie nie wiąże się z żadnymi opłatami. Prowizja za kartę wynosi 10 zł/miesiąc, ale można jej uniknąć wykonując w miesiącu 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem.

Inna możliwość to założenie PKO Konta bez Granic, którego prowadzenie kosztuje 17,90 zł/miesiąc i opłaty nie można uniknąć. Bezpłatne jest za to korzystanie z karty oraz wszelkie wpłaty i wypłaty, zarówno w bankomatach, jak i w placówkach banku.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny

Pieniądze wpłacone do PKO BP objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro (ok. 450 tys. zł). Oznacza to, że w razie kłopotów banku z wypłacalnością – co wydaje się bardzo mało prawdopodobne – wypłata powierzonych bankowi środków wraz z odsetkami spadnie na BFG, który powinien to zrobić w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia niewypłacalności instytucji finansowej.

Nie warto zwlekać

Pojawienie się Lokaty urodzinowej w ofercie PKO BP jest dużym zaskoczeniem. Trudno powiedzieć, jak długo będzie ona dostępna. W tabeli oprocentowania i materiałach na stronie promocji nie ma na ten temat żadnej wzmianki ani sugestii. Trzeba więc szybko podejmować decyzję i chwytać okazję, póki jest dostępna.

Komentarze i opinie

(76)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
E
Ewa
Gość

Jak miło było dostać te 10% po pół roku :)

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Ewa

Potwierdzam, też dostałam :)

Odpowiedz

W
Waldemar
Gość

dokonałem stałego zlecenia w IKO na kwotę 150 zł, mimo to otrzymałem informację, że nie mam spełnionego warunku, aby dostać 10% w skali roku na mojej lokacie urodzinowej IKO

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Waldemar

Spróbujemy ustalić z bankiem w czym rzecz. Identyczną informację otrzymała także osoba z mojej rodziny, która również z pewnością spełniła warunek. Być może to tylko komunikat systemowy, który bank rozsyła do wszystkich uczestników promocji, niepotrzebnie wywołując stres u tych, którzy spełnili już wymagania regulaminu 😀

Odpowiedz

W
Waldemar
Gość
@Krzysztof Duliński

dziękuję

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Krzysztof Duliński

Otrzymałem informację z banku:

grupa klientów, która założyła Lokaty urodzinowe i spełniła warunek uzyskania podwyższonego oprocentowania, omyłkowo otrzymała komunikat przypominający - skierowany do klientów, którzy do tej pory tego warunku nie spełnili. Bank niezwłocznie wysłał do nich sprostowanie. Sprawdzamy jeszcze czy wszyscy zainteresowani otrzymali informację korygującą i przesyłamy informację jeśli ktoś został pominięty. Uprzejmie informujemy, że nie jest wymagany kontakt ze strony klientów - każdy kto spełnił warunek, będzie miał lokatę rozliczoną według stawki 10%.

Odpowiedz

M
Maria Przybyło
Gość
@Krzysztof Duliński

Ja też otrzymałam jak Pan Waldemar taki sam sms, po wysłaniu w IKO zapytania do banku o co chodzi otrzymałam kilka dni temu taką odpowiedź: " Dzień dobry. Dobrze, że napisała Pani do nas w sprawie Lokaty urodzinowej. Sprawdziłam, że lokatę otworzyła Pani 1 czerwca br. Zlecenie stałe utworzyła Pani 6 lipca w serwisie internetowym iPKO, więc nie spełniła Pani warunków promocji. Wiadomość SMS wysłaliśmy do Pani prawidłowo. Na spełnienie warunków promocji ma Pani czas do 30 października br. Po 31 października sprawdzimy, czy spełnia Pani warunki promocji. Jeśli będzie je Pani spełniała, oprocentowanie lokaty wyniesie 10 %, a jeśli nie skorygujemy je do 5%. Przypomnę, że warunek do uzyskania promocyjnego oprocentowania jest spełniony w momencie:

ustanowienia nowego dowolnego zlecenia stałego w aplikacji mobilnej IKO lub, zakupu funduszy inwestycyjnych (otwarcie nowego rejestru/ nabycie dodatkowe) lub, zakupu nowego dowolnego ubezpieczenia PKO TU." Nadal nie rozumiem o chodzi, bo w archiwach banku odnośnie tej lokaty przeczytałam, że :  "Oprocentowanie naliczamy na koniec okresu umowy – wystarczy, że od dnia otwarcia lokaty, do 31.10.2023 r. spełnisz przynajmniej 1 warunek:"

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Maria Przybyło

Chodzi o to, że zlecenie stałe założyła Pani w iPKO czyli bankowości internetowej, a powinno to być zrobione w IKO, czyli aplikacji mobilnej.

Odpowiedz

M
Maria Przybyło
Gość
@paladinek

Bardzo dziękuję, rzeczywiście zakręciłam się z tymi skrótami iPKO i IKO, straciłam jedyną możliwość zlecenia na stałą kwotę składając je w iPKO, wycofanie go w IPKO i ponowne założenie w IKO pewnie nie wchodzi w rachubę, no cóż muszę coś wymyślić z tym stałym zleceniem. Dziękuję jeszcze raz.

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Maria Przybyło

Myślę, że może Pani jeszcze założyć to zlecenie w IKO i warunek będzie spełniony - tak wynika z SMSa, którego wysłali :)

Odpowiedz

Z
ZIĘCIU
Gość

Koniec promocji, można się rozejść... :/

Odpowiedz

D
Damian
Gość

Witam, jeżeli wpłacę przykładowo 20 tys i w trakcie trwania lokaty będę dorzucał środki to kapitalizacja będzie dla 20 tys czy wartości powiększonej o dopłacone środki?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Damian

Na lokatę nie możesz dopłacać środków.

Odpowiedz

Z
zlecenie
Gość

Czy warunek o zleceniu stałym nie ma limitu kwoty? Może to byc to nawet zlecenie stałe na kwote 10zł?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@zlecenie

Nie, nie ma limitu kwoty.

Odpowiedz

D
Dread
Gość

Mam dwa pytania, proszę o odpowiedź:

1. Czy oprócz spełnienia jednak z 3 warunków muszę coś jeszcze spełnić?
2. Czy mogę założyć konto PKO Konta za Zero ale bez karty? Chciałbym uniknąć z opłatą lub koniecznością płacenia kartą 5x w miesięcu

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Dread

Otwarcie konta i spełnienie jednego z warunków w zupełności wystarczą. Nie musisz zamawiać karty do rachunku, nie jest ona konieczna.

Odpowiedz

K
Kris
Gość

Hej, jak liczą okres sześciu miesięcy? Zakładając lokatę drugiego dnia danego miesiąca policzą pol roku od następnego miesiąca?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Kris

Nie, od momentu założenia lokaty i wpłynięcia środków na jej rachunek.

Odpowiedz

K
kd11
Gość

Udało się Wam może uzyskać informację do kiedy można założyć lokatę?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@kd11

Niestety, promocja obowiązuje do odwołania, ale nie ma podanej konkretnej daty.

Odpowiedz

D
Dede
Gość

Czy 1 z 3 wymogów można zrobić kiedykolwiek w trakcie trwania lokaty czy musi być to dokładnie tego samego co założenie lokaty?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Dede

Na spełnienie jednego z warunków masz czas od dnia otwarcia lokaty do 31.10.2023 r.

Odpowiedz

I
Iwo
Gość

Posiadam Lokate oraz Konto Oszczędnościowe, nie posiadając karty bankomatowej, muszę się liczyć z comiesięczną opłatą 10 zł, czy poza w/w opłatą muszę się liczyć z czymś jeszcze?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Iwo

Posiadanie tylko lokaty i konta oszczędnościowego nie wiąże się z opłatą. O jaki koszt dokładnie chodzi?

Odpowiedz

I
Iwo
Gość
@najlepszelokaty.pl

Chodzi o Konto Osobiste, które należało otworzyć aby móc otworzyć KO.
Jeżeli nie będzie wykonanych transakcji kartą lub blik naliczone będzie 10zł czy jeszcze jakieś opłaty są z tym związane?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Iwo

Nie, samo Konto za Zero prowadzone będzie bezpłatnie.

Odpowiedz

K
Karol
Gość
Prowizja za kartę wynosi 10 zł/miesiąc, ale można jej uniknąć wykonując w miesiącu 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem.


Czy konieczne jest posiadanie karty aby konto było aktywne/otwarte>

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Karol

Nie, karta nie jest obowiązkowa. Jeśli jednak zakładasz konto w promocji, warto zwrócić uwagę, czy jej posiadanie nie jest jednym z wymaganych warunków.

Odpowiedz

L
Lolek96
Gość

A za zleceniem stałe sie coś płaci? Czy można za darmo to ustawić np w aplikacji? I do kiedy z tej lokaty mozna skorzystać?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Lolek96

Opłaty za zlecenie stałe mogą być różne w zależności od posiadanego konta osobistego - dla Konta za Zero to zlecenie jest bezpłatne. Lokata będzie dostępna do odwołania.

Odpowiedz

P
Pytanie
Gość

Mam pytanie, bo opis promocji na stronie baku mówi że moze być tylko jedna lokata, ale mowa o lokatach urodzinowych czy wszystkich obecnych w banku ? gdyż posiadam jedną lokate bez promocji zalozona pol roku temu i teraz nie wiem czy otwierajac teraz tą nową lokate urodzinową będzie sie liczyla jaka druga czy jako pierwsza ?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Pytanie

Zapis o możliwości posiadania tylko jednej lokaty dotyczy liczby Lokaty urodzinowej IKO. Posiadanie innych depozytów w PKO BP nie ma znaczenia.

Odpowiedz

J
Julia
Gość

Czy konta otworzone prze polecenia również mogą otworzyć tą promocyjna lokate?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Julia

W opisie tej oferty bank nie wspomina o wykluczeniu posiadaczy ROR otwartych w ramach programu poleceń. Podstawowy warunek to posiadanie konta osobistego w PKO BP i potem spełnienie 1 z 3 warunków.

Odpowiedz

J
Julia
Gość

Czy lokata obejmuje także konto dla młodych?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Julia

Bank tego nie sprecyzował, ale należy przyjąć, że jeśli mówimy o pełnoletnim posiadaczu Konta dla Młodych, to taka osoba może założyć tę lokatę.

Odpowiedz

M
Michał
Gość

Czy można założyć konto Aurum w oddziale z kodem polecenia?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Michał

Nie, regulamin programu poleceń wymaga, by otwarcie rachunku przez poleconego nastąpiło drogą internetową, po złożeniu wniosku na stronie banku lub na stronie programu poleceń.

Odpowiedz

P
Pyk
Gość

Odsetki są dopisywane na koniec każdego miesiąca ?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Pyk

Naliczanie odsetek nastąpi na koniec okresu lokaty, po 6 miesiącach.

Odpowiedz

R
Rafał
Gość

Byłem w placówce banku, tam uzyskałem informacje że zlecenie stałe na niską kwotę może nie spowodować naliczenie bonusowego oprocentowania. Niestety nie dowiedziałem się na jaką kwotę trzeba zrobić zlecenie stałe. Pani zaproponowała kupno najtańszego ubezpieczenia za kilkanaście złotych miesięcznie i dopiero z tą opcją będę miał pewność że otrzymam 10% oprocentowania lokaty.
Ciężko powiedzieć ile w tym prawdy jak nie ma konkretnego regulaminu.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Rafał

Niestety brak regulaminu sprawia, że pracownicy banku mogą udzielać rozbieżnych informacji. Nam również trudno to potwierdzić, bo żadne zapisy nie wskazują na minimalną kwotę zlecenia stałego.

Odpowiedz

M
Marek
Gość
@Rafał

To jest zwykle naciąganie klienta na jakiś produkt, skoro jest napisane, że wystarczy dowolne zlecenie stałe!

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Marek

Jak napisaliśmy wcześniej, rozbieżności w interpretacji wynikają z braku regulaminu. Nie można wykluczyć, że pracownicy próbują wykorzystać okazję, by sprzedać klientom dodatkowy produkt za co zapewne są oceniani.
Według informacji jakie uzyskaliśmy w banku kwota zlecenia stałego nie ma znaczenia. Na dodatek można je odwołać po pewnym czasie.

Odpowiedz

K
KrisB
Gość
@najlepszelokaty.pl

Czyli zlecenie stałe trzeba zrobić do 31 października na dowolną kwotę i po 31 października można zlecenie wyłączyć? Zlecenie ma wyciągać pieniądze z konta oszczędnościowego?

Odpowiedz

S
ssss
Gość
@najlepszelokaty.pl

no właśnie czyli założe lokate, wpłacę kasę a nie zyskam nic na niej, bo okaże się, że jednak musi być jakaś minimalna kwota

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@KrisB

Zlecenie stałe możesz ustanowić na koncie osobistym. Nie widzę na stronie banku, by było to możliwe z konta oszczędnościowego.

Odpowiedz

C
Centuś
Gość

Witam,

czy orientujecie się Państwo jaka powinna być kolejność działania w celu skorzystania z promocji? Czy powinniśmy najpierw założyć lokatę urodzinową, wpłacić środki i dopiero wykonać 1 z 3 wymaganych zadań?

Pozdrawiam
Centuś

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Centuś

Naszym zdaniem najpierw założenie lokaty, a potem warunki, ale potwierdzimy to jeszcze w banku.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@najlepszelokaty.pl

Potwierdziliśmy - najpierw należy założyć depozyt, a później zrealizować wymagania banku. Nasze ustalenia po kontakcie z bankiem wpisaliśmy w osobnym akapicie "Warunki w pigułce".

Odpowiedz

I
Iwo
Gość

Czy konto za Zero koniecznie trzeba otworzyć w aplikacji mobilnej żeby załapać się na Lokatę urodzinową 10%?
Czy można Konto za Zero otworzyć przez Stronę internetową a następnie zainstalować aplikację w tel i tam będzie dostępna Lokata 10%?
Ponad to czy będzie również dostępna możliwość otwarcia Konta Oszczędnościowego Plus na 8,5%? Chcę część środków ulokować na Lokacie i część na Koncie Oszczędnościowym.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Iwo

Sposób założenia konta osobistego jest dowolny, ważne aby potem samą lokatę założyć w aplikacji IKO.

Odpowiedz

I
Iwo
Gość
@najlepszelokaty.pl

Dziękuję

Odpowiedz

I
Iwo
Gość

Będę nowym klientem banku.
Chce otworzyć Lokatę Urodzinowa i Konto Oszczędnościowe Plus (8.5%).
W jakiej kolejności warto otwierać? Lokatę i KO.
Czy te 2 produkty nie będą ze sobą kolidować przy późniejszym dopłacaniu środków na KO?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Iwo

Kolejność nie ma raczej znaczenia, ponieważ dla konta oszczędnościowego obecnie dniem odniesienia jest 1 czerwca. Dla nowych klientów wszystkie środki wpłacone na KO będą "nowe", z kolei na lokatę można wpłacić dowolne środki. Warto wiedzieć, że w przypadku promocji na KO bank codziennie oblicza saldo nowych środków i saldo depozytów, więc być może lepiej najpierw założyć lokatę, a później KO.

Odpowiedz

I
Iwo
Gość
@najlepszelokaty.pl

Dziękuję.

Odpowiedz

R
Rena
Gość

Prośba o kod polecający do założenia konta Platinum II

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Rena

Niestety nie posiadamy takiego kodu.

Odpowiedz

D
Dawid
Gość

Czy kolejność ma znaczenie do uzyskania 10% na lokacie tzn. czy najpierw założę lokatę, a potem zlecenie stałe, albo na odwrót?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Dawid

Informacje na stronie banku wskazują tylko, że warunek trzeba spełnić od dnia otwarcia lokaty, ale postaramy się jeszcze potwierdzić to w banku.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@najlepszelokaty.pl

Mamy potwierdzenie, że warunki aktywności trzeba spełnić po założeniu depozytu.

Odpowiedz

B
bart
Gość

Czy wystarczy samo konto osobiste, aby zalozyc te lokate czy trzeba rowniez wyrobic karte do konta osobistego?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@bart

Wystarczy konto, karta nie jest konieczna.

Odpowiedz

K
Kris
Gość
@najlepszelokaty.pl

Czyli nie bierzemy karty do rachunku i konto będzie za free?, lokata na 10% po ustawieniu zlecenia na moje konto w innym banku. Zlecenie ustawiam na np. 15 dzień miesiąca, robie przelew rowniez z mojego konta w innym banku 14 dnia miesiaca, dobrze będzie?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Kris

Tak, karta do konta nie jest wymagana.

Odpowiedz

Ł
Łukasz
Gość

Czy wystarczy kupić ubezpieczenie podróżne za powiedzmy 50zł?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Łukasz

Ubezpieczenie powinno być w PKO TU, tylko tyle wiadomo w tej kwestii. Bank nie podaje minimalnej kwoty.

Odpowiedz

M
Maciek
Gość

Czy jest jakiś minimalny limit kwotowy zlecenia stałego? W sensie czy jak ustawię zlecenia na 1zł albo 50 groszy to się będzie liczyło?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Maciek

Bank nie wskazuje tego w opisie lokaty, zatem można się domyślać, że nie ma to znaczenia.

Odpowiedz

A
Adamos
Gość
ustanowienie dowolnego zlecenia stałego w IKO.

Wystarczy ustawić zlecenie i zostawić na czas trwania lokaty czy ustawić zlecenie a później można je usunąć?
Jaka jest cena za ustanowienie takiego zlecenia stałego?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Adamos

Bank niestety nie przygotował regulaminu do tej oferty. Opisał jej warunki tylko zdawkowo w tabeli oprocentowania i na specjalnej stronie https://www.pkobp.pl/klienc...
Dla świętego spokoju osobiście ustanowiłbym zlecenie stałe (np. na swoje konto w innym banku) i spokojnie trzymał je do czasu zakończenia lokaty.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@najlepszelokaty.pl

Według informacji jakie uzyskaliśmy w banku, weryfikowane jest tylko, czy w okresie wskazanym przez bank doszło do spełnienia wymagań. To, co klient zrobi później ze zleceniem stałym czy kupionymi produktami nie jest oceniane.

Odpowiedz

M
Marek
Gość

Czy ustawienie zlecenia z konta PKO na swoje konto w innym banku (np. Santander) spełni warunek uzyskania 10% na lokacie?
W jakim okresie musi być utrzymywane zlecenie? Ile razy musi być zrealizowane?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Marek

PKO BP zawarł jedynie zdawkowe informacje nt. warunków tej oferty. Znajdują się one na specjalnej stronie https://www.pkobp.pl/klienc... i w tabeli oprocentowania.
W takiej sytuacji przyjąłbym, że nie ma znaczenia na jaki rachunek będzie realizowane zlecenie stałe (zwłaszcza, że na stronie jest zapis: "ustanowisz w aplikacji IKO dowolne zlecenie stał"),ale na wszelki wypadek utrzymałbym je przez cały okres lokaty.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@najlepszelokaty.pl

Dopytaliśmy o tę kwestię w banku i otrzymaliśmy odpowiedź, że działania klienta po spełnieniu wymagań banku nie mają znaczenia dla przyznania mu promocyjnego oprocentowania. Krótko mówiąc, zlecenie stałe można odwołać, z zakupionych produktów można zrezygnować.

Odpowiedz