Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: PKO BP.

10% w skali roku na 6-miesięcznej Lokacie urodzinowej IKO w PKO BP

Komentarze i opinie(76)
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

161 publikacji 3249 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Szczegóły oferty

Bank PKO BP co pewien czas zaskakuje bardzo atrakcyjną ofertą dla posiadaczy oszczędności. Tym razem proponuje aż 10% w skali roku na 6-miesięcznej Lokacie urodzinowej IKO. Warunkiem otrzymania wysokich odsetek jest posiadanie rachunku osobistego w PKO BP i spełnienie pewnego warunku. Na szczęście nie powinieneś mieć z tym problemu, gdyż możesz wybrać jedną z trzech możliwości.

Spis treści

Bank nie przygotował specjalnego regulaminu dla tej oferty, nie określił też terminu jej obowiązywania. Wszystkie informacje zawarte są w tabeli oprocentowania oraz na stronie internetowej poświęconej temu depozytowi.

Wiadomo więc, że może go założyć osoba pełnoletnia, z pełną zdolnością do czynności prawnych posiadająca w PKO BP rachunek osobisty; występowanie w roli pełnomocnika nie uprawnia do skorzystania z tej oferty.

Promocyjne oprocentowanie

Podstawowe oprocentowanie Lokaty urodzinowej IKO, którą można założyć tylko w aplikacji IKO, wynosi 5%. Warunkiem podwojenia odsetek, czyli uzyskania 10% w skali roku, jest zrealizowanie do 31 października 2023 r. 1 z 3 zadań:

  • zakup jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych PKO TFI (nowy rejestr lub nabycie dodatkowe) w IKO LUB
  • kupno nowego (dowolnego) ubezpieczenia w PKO TU poprzez aplikację LUB
  • ustanowienie dowolnego zlecenia stałego w IKO.

Ile można wpłacić?

Bank będzie naliczał promocyjne odsetki przez 6 miesięcy dla kwot od 1 do 50 tys. zł. Dopuszczalne jest posiadanie tylko jednej Lokaty urodzinowej. Wspomniane limity (kwotowy i ilościowy) dotyczy łącznie wszystkich współposiadaczy rachunku osobistego.

Zysk* z Lokaty urodzinowej IKO w PKO BP
Kwota Lokaty Odsetki po opodatkowaniu
1 000 zł 41 zł
2 500 zł 102 zł
5 000 zł 203 zł
10 000 zł 406 zł
15 000 zł 609 zł
20 000 zł 812 zł
25 000 zł 1 015 zł
30 000 zł 1 218 zł
40 000 zł 1 624 zł
50 000 zł 2 031 zł
* zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych; zysk liczony na dzień 01.06.2023 r., wartości zaokrąglone do pełnych złotych

Dodatkowe informacje

Z Lokaty urodzinowej nie możesz wypłacić pieniędzy (jeśli to zrobisz stracisz odsetki) ani ich dopłacić do depozytu. Lokata jest nieodnawialna – po jej wygaśnięciu kapitał wraz z odsetkami bank przeleje na Twoje konto.

Warunki w pigułce

Zbierzmy najważniejsze kwestie w jednym miejscu:

  • Jeden z warunków otrzymania 10% w skali roku należy zrealizować już po założeniu lokaty.
  • Na koniec okresu umownego bank sprawdza, czy w jego trakcie zostało zrealizowane jedno z zadań. Jeśli tak, to naliczy odsetki w wysokości 10%, w przeciwnym wypadku wyniosą one 5%.
  • Decydujące znaczenie ma fakt zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych lub ubezpieczenia albo złożenie zlecenia stałego. Bank nie sprawdza czynności jakie klient wykona później; możliwa jest więc wcześniejsza sprzedaż jednostek funduszu, anulowanie zlecenia stałego.

Zysk z Lokaty urodzinowej

Po przedstawieniu warunków tego depozytu, czas przejść do zaprezentowania zysków, jakie można dzięki niemu osiągnąć.