Refunder, czyli sposób na zwrot pieniędzy za zakupy przez Internet

Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3241 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.


3 komentarze
Refunder, czyli sposób na zwrot pieniędzy za zakupy przez Internet
Spis treści

Codzienne życie wiąże się z wieloma wydatkami. Sztuką nie jest zrealizowanie ich terminowo i zaspokojenie swoich potrzeb, ale takie działanie, by wydać jak najmniej, by posiadanych pieniędzy starczyło na wiele. Nie potrzeba do tego żadnej wiedzy tajemnej, wystarczy korzystanie z różnych rozwiązań, które są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Pisaliśmy o tym szeroko w tekście „Jak zarobić na codziennych wydatkach”.

Niech pieniądze do mnie wracają

Powyższe słowa brzmią może jak jakieś zaklęcie, ale są jak najbardziej możliwe do zrealizowania. Pozwala na to usługa moneyback utożsamiana niekiedy z cashback.

W dokumentach polskich banków istnieje jednak wyraźne rozróżnienie. Moneyback to zwrot części wydatków, np. poczynionych kartą płatniczą, który otrzymuje klient, na ogół do określonego limitu miesięcznego. Z kolei cashback to możliwość wypłaty pieniędzy przy okazji zakupów i dokonywaniu płatności kartą.

Marketing placówek handlowych rządzi się jednak swoimi prawami i zarówno goodie, jak i Refunder.pl pod pojęciem cashback rozumieją możliwość odzyskania części wydatków poczynionych przy ich pomocy.

Refunder – co to takiego?

Na stronie internetowej Refunder.pl znajdziemy hasło: Refunder – najlepsza strona typu cashback.

Dla Łowców Okazji taka zachęta brzmi smakowicie, przyjrzyjmy się więc, kto może odzyskać część wydatków i co musi zrobić, by się z nich cieszyć.

Prosty sposób na zwrot pieniędzy za zakupy przez Internet

Podstawowa sprawa to założenie konta na stronie Refunder.pl . Nie wiążę się to z żadnymi kosztami ani koniecznością dokonywania jakichkolwiek przelewów i trwa dosłownie kilka minut. Wystarczy podać personalia i dane kontaktowe.

Witryna prowadzona jest we współpracy z PayPal, Trustly i Klarną, podłączonych jest do niej ponad 1300 sklepów online podzielonych na różne kategorie. Są wśród nich zarówno uznane i popularne marki, duże sieci handlowe, jak i mniej znane firmy.

Kategorie w serwisie Refunder.pl
Kategorie w serwisie Refunder.pl

Wysokość zwrotu – na ogół w wysokości kilku procent – widoczna jest przy ofercie danego sklepu internetowego. Zwracamy uwagę, że bonus obliczany jest zawsze od kwoty netto zakupu i nie obejmuje kosztów dostawy czy innych dopłat.

Oferty w serwisie Refunder.pl
Oferty w serwisie Refunder.pl

Co zrobić, by otrzymać zwrot za zakupy?

Zwrot pieniędzy za zakupy przez Internet uzyskasz tylko wtedy, gdy:

  • rozpoczniesz je, będąc zalogowanym na Refunder.pl;
  • aktywujesz wybraną ofertę;
  • przejdziesz na stronę sklepu internetowego bezpośrednio ze strony Refundera;
  • nie opłacisz zakupu (nawet częściowo) bonem prezentowym, punktami z programów lojalnościowych czy innymi tego typu „zastępczymi środkami pieniężnymi”;
  • użyjesz kodu rabatowego ze strony Refunder.pl. Skorzystanie z kuponu otrzymanego od innego podmiotu czy na innym portalu nie uprawnia do otrzymania bonusu od Refundera.
Aktywacja zwrotu w serwisie Refunder.pl
Aktywacja zwrotu w serwisie Refunder.pl

Transakcja zostanie zarejestrowana na Refunderze w ciągu 48 godzin i wkrótce na Twoje konto w tym serwisie wpłynie należny Ci bonus. Gdy zgromadzisz min. 25 zł, będziesz mógł przelać pieniądze na dowolne konto bankowe lub PayPal.

Zwroty na koncie w serwisie Refunder.pl
Zwroty na koncie w serwisie Refunder.pl

Ważne informacje organizacyjne

Zarejestrowanie zakupu na Twoim koncie na stronie Refunder.pl nie będzie możliwe, jeśli:

  • Twoja przeglądarka nie akceptuje plików cookies (tzw. ciasteczka);
  • masz włączoną w przeglądarce opcję Adblock (blokuje wyskakujące okienka, reklamy itp.).

Jeśli jesteś pewien, że wykonałeś wszystkie działania prawidłowo, a mimo to transakcja nie została zarejestrowana na Twoim koncie, to powinieneś wysłać do obsługi strony raport na temat zakupu, pamiętając o załączeniu potwierdzenia złożenia zamówienia w sklepie. Z powodów technicznych nie są rozpatrywane zgłoszenia dotyczące zakupów starszych niż dwa miesiące.

Skąd Refunder ma kasę na zwrot pieniędzy?

Zapewne zadajesz sobie pytanie, skąd Refunder ma pieniądze, by je rozdawać? Istota usługi tkwi w prowizji, jaką firma otrzymuje od sklepu za to, że skierowała do niego swoich użytkowników. Jest ona wypłacana tylko wtedy, gdy zakup faktycznie dojdzie do skutku, czyli nie zostanie przez Ciebie anulowany lub zwrócony.

Bardzo ważne jest, by zakupy były dokonywane po przejściu bezpośrednio z Refunder.pl na stronę sklepu internetowego. Jeśli po drodze odwiedzisz inną witrynę, to system „zapomni”, że jesteś użytkownikiem Refundera. Może się nawet zdarzyć, że Twoja transakcja zostanie zarejestrowana na rzecz konkurencyjnej strony, która używa takiej samej techniki śledzenia sprzedaży jak Refunder.pl.

W ferworze zakupów można zapomnieć o niezbędnej procedurze i stracić szansę na nagrodę. Jest na to sposób – wtyczka Refunder do przeglądarki – wystarczy, że zainstalujesz ją na swoim urządzeniu, zalogujesz się na swoje konto na Refunder.pl i już nigdy nie przegapisz żadnego zwrotu. Mimo korzystania z tego udogodnienia zawsze musisz jednak aktywować dany zwrot, by został on później zarejestrowany na Twoim koncie.

Zaproś znajomych na Refunder.pl – zyskaj 100 zł

Z Refunderem można zarabiać, nie tylko otrzymując zwroty, ale także polecając jego usługi. Po dokonaniu 2 zakupów za pośrednictwem Refundera otrzymasz prawo do wygenerowania swojego unikalnego kodu polecającego (opcja widoczna jest po zalogowaniu się w zakładce Zaproś i zarabiaj). Za każdą skuteczną rekomendację otrzymasz 20 zł, maksymalnie możesz zdobyć 100 zł.

Wystarczy, że prześlesz kod polecający znajomemu w wiadomości mailowej, przez komunikator lub udostępnisz go w mediach społecznościowych, np. na Facebooku lub Instagramie, a on zarejestruje się na stronie Refunder.pl, dokona zakupów za jej pośrednictwem w ciągu 45 dni. Ważne, by osoba polecona nie korzystała dotąd z Refundera.

Premia pojawi się w zakładce Nadchodzące zwroty już po pierwszym zakupie osoby poleconej. Gdy uzbiera ona ze zwrotów 10 zł, nagroda trafi do zakładki Gotowe do wypłaty i  będziesz mógł ją wykorzystać.

Warto sprawdzać, czy jest szansa na zdobycie dodatkowej nagrody za rejestrację czy polecanie Refundera.

Warto czy nie warto?

Odpowiedź na to pytanie w dużej mierze zależy od Twoich preferencji. Jeśli rzadko dokonujesz zakupów w Internecie i/lub liczysz na szybkie i wysokie bonusy, to korzystanie z Refundera nie sprawi Ci wielkiej radości, nie spełni Twoich oczekiwań.

Refunder.pl to propozycja raczej dla aktywnych internautów, dla których zakupy online to codzienność. Możliwości oferowane przez opisywaną witrynę docenią osoby, które potrafią śledzić i wykorzystywać pojawiające się oferty specjalne (z wyższymi zwrotami), są aktywnymi łowcami okazji zakupowych.

Możliwości, jakie daje Refunder.pl, docenią także osoby, które są zwolennikami powiedzenia grosz do grosza, a będzie kokosza. Naszym zdaniem to słuszne podejście, bo przecież nie trzeba robić nic specjalnego, by coś zyskać, wystarczy tylko zacząć zakupy na stronie Refundera.

Chętnie poznamy Twoje zdanie na temat tego sposobu na „zarabianie”.


Oceń artykuł
0
(0 ocen)
Aby oddać głos, wskaż odpowiednią liczbę gwiazdek.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze

(3)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
B
Browarek
Gość

Idealne miejsce dla zakupoholików ? Na szczęście moja żona rzadko Was czyta, a Refundera jeszcze nie obczaiła...

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Browarek

Daj nam znać, jak żona zacznie z niego korzystać :)

Odpowiedz

B
Browarek
Gość
@Aldona Derdziak

Oby nie, bo będę musiał zamówić nową szafę ?????

Odpowiedz