Wróć
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Łatwe i szybkie 30 zł za otwarcie DARMOWEGO konta osobistego w Aion Banku

Publikacja:
Łatwe i szybkie 30 zł za otwarcie DARMOWEGO konta osobistego w Aion Banku
Czas trwania
Cel (zysk) 30 zł w gotówce.
Uczestnik Osoba, która po raz pierwszy zawiera umowę o konto osobiste z Aion Bankiem
Po drodze Po założeniu konta należy je zasilić dowolną kwotą i wykonać przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą.
Aion Bank rozpoczął swoją działalność na początku sierpnia, zachęcając do nawiązania z nim współpracy przede wszystkim zwolnieniem z opłat za niektóre usługi oraz atrakcyjnym oprocentowaniem oszczędności. Teraz oferuje bonus powitalny – 30 zł – za skorzystanie z planu Light. Przypatrzmy się tej propozycji.

Aion Bank jest instytucją w pełni cyfrową, to znaczy nie posiada oddziałów stacjonarnych. Jego obecna oferta bazuje na 3 pakietach usług (zwanych planami), które różnią się dostępnymi w ich ramach produktami i związanymi z nimi funkcjonalnościami.

Magnesem, który przyciągnął do banku licznych klientów, było przede wszystkim atrakcyjne oprocentowanie zdeponowanych w nim środków oraz ciekawe oferty inwestycyjne i walutowe. Zwłaszcza te ostatnie zasługują na uwagę. W każdym planie Aion Bank udostępnia darmowe konta walutowe w PLN, EUR, USD, GBP i CHF, kartę z korzystnymi przewalutowaniami oraz wymianę walut po świetnym kursie międzybankowym (bez ograniczeń dotyczących kwot, częstotliwości czy liczby transakcji).

Aion najwyraźniej nie zamierza spoczywać na laurach i chce walczyć o kolejnych klientów. Proponuje nagrodę – 30 zł – za skorzystanie z podstawowego planu Light. Zacznijmy więc nieco nietypowo, czyli od przedstawienia tego produktu.

Darmowy Plan Light

W ramach tego pakietu bank oferuje bezpłatne rachunki bieżące i związane z nimi usługi płatnicze, przede wszystkim karty (wirtualne – darmowe i fizyczne – płatne), kredyty w ramach konta i ratalne oraz promocyjnie oprocentowany rachunek oszczędnościowy. Co warte podkreślenia, pakiet walutowy jest również dostępny w darmowym planie i to w pełnej wersji – bez żadnych ograniczeń.

Konto osobiste – plan Light

Oferta nieaktywna
Aion Bank
Konto
0 zł / 19,99 zł
Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku 0 zł / 19,99 zł

opłaty unikniesz, jeśli miesięczne saldo na koncie oszczędnościowym w PLN wyniesie min. 5000 zł

Karta
0 zł
Bankomaty
0 zł
Bankomaty 0 zł

0 zł

Przelew internetowy
0 zł
 • Szczegóły oferty

Konto

Karta

Bankomaty i operacje gotówkowe

Przelewy

Inne

Konto

 • Przeznaczenie konta

  konto osobiste dla osób powyżej 18. r.ż.

 • Oprocentowanie rachunku

  0%

 • Opłata za otwarcie konta

  0 zł

 • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

  0 zł / 19,99 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku

  opłaty unikniesz, jeśli miesięczne saldo na koncie oszczędnościowym w PLN wyniesie min. 5000 zł

Karta

 • Typy kart płatniczych

  Mastercard Debit

 • Funkcjonalność karty
  • płatności zbliżeniowe
  • płatności internetowe
  • cashback
  • wielowalutowość
 • Opłata za wydanie karty
  • 0 zł - karta wirtualna
  • 11,99 zł - karta fizyczna
 • Miesięczna opłata za kartę

  0 zł

 • Płatność kartą za granicą

  0 zł

Bankomaty i operacje gotówkowe

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  0 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  0 zł

 • Wpłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

 • Wypłata gotówki w oddziale banku

  0 zł

Przelewy

 • Zwykły przelew internetowy

  0 zł

 • Przelew natychmiastowy

  niedostępny

 • Zlecenie stałe

  0 zł

 • Koszt przelewu SEPA

  0 zł

 • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne

Zasady uczestnictwa

W promocji mogą wziąć udział osoby z pełną zdolnością do czynności prawnych, które nawiążą współpracę z Aion Bankiem w trakcie trwania tej bezterminowej oferty i wybiorą plan Light.

Jest to propozycja tylko dla nowych klientów. Rezygnacja z dotychczasowej współpracy z Aionem, by otworzyć konto ponownie w ramach tej promocji, nie daje prawa do nagrody.

30 zł na wyciągnięcie ręki

Zdobycie premii powitalnej jest banalnie proste.

Start
 • Krok 1

  Załóż konto wraz z kartą na stronie Aion Banku, wybierając plan Light.

  Premię otrzymasz pod warunkiem, że we wniosku o konto wpiszesz kod NAJLEPSZEFREE (miejsce na jego podanie znajduje się pod koniec formularza, na etapie wyboru planu cenowego).

 • Informacja

  Uwaga: nie musisz zamawiać karty fizycznej, która kosztuje 11,99 zł. Możesz zdecydować się na bezpłatną kartę wirtualną. Podpinając ją do Google Pay lub Apple Pay, będziesz mógł nią płacić także w sklepach stacjonarnych.

 • Krok 2

  Zasil swoje konto w Aion Banku dowolną kwotą i w ciągu 30 dni od założenia rachunku zrealizuj choć jedną transakcję bezgotówkową kartą, kwota nie ma znaczenia.

 • Premia

  Bonus, czyli 30 zł, trafi na Twoje konto w Aion Banku w ciągu 7 dni roboczych od daty wykonania płatności.

Mission complete!

Prawda, że łatwe? I na dodatek nie musisz się martwić podatkiem dochodowym od nagrody, gdyż tego typu dochody są z niego zwolnione.

Spróbować?

Być może zastanawiasz się, czy warto skorzystać z tej oferty, skoro premia to tylko 30 zł, a w innych promocjach bankowych bonusy są w wysokości kilkuset złotych. Premia nie jest faktycznie zbyt wysoka, ale nie wymaga za to wielkiej aktywności. Na dodatek będzie wypłacona wkrótce po spełnieniu wymagań.

Warto jednak się zastanowić nad skorzystaniem z jednego wyższych (i płatnych) planów. Taki krok pozwoli Ci uzyskać m.in. wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym. Jeśli posiadasz większą kwotę oszczędności, różnice w uzyskanych odsetkach będą znaczące. Szczegółowe porównanie poszczególnych pakietów zawarliśmy w tekście poświęconym debiutowi Aion Banku w Polsce, w którym znajdziesz m.in. nasze kody rabatowe na wypróbowanie tych planów bez żadnych opłat przez 2 miesiące lub z opłatami obniżonymi o 50% przez pół roku. Poniżej krótkie podsumowanie najważniejszych różnic:

Porównanie planów w Aion Banku
Tak więc na ofertę Aion Banku powinieneś patrzeć nie tylko przez pryzmat premii powitalnej (30 zł), ale szerzej, uwzględniając także propozycje oszczędnościowe, walutowe i inwestycyjne.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(25)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
A
Aleks
Gość

Witam, czy konto oszczędnościowe w EUR zasilę z dowolnego konta w EUR w innym banku (np. z Alior Kantor) czy to możliwe tylko ze swojego konta PLN w Aion?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Gość
@Aleks

Jeśli chcesz zasilić konto oszczędnościowe bezpośrednio w aplikacji Aion Banku, to będziesz mógł to zrobić jedynie z innego konta w Aionie (w PLN, walutowego lub oszczędnościowego w PLN). Zatem, aby w ten sposób zasilić rachunek oszczędnościowy w euro środkami z zewnątrz, musimy to zrobić "naokoło", tzn. zasilić konto w PLN lub walutowe, a następnie przesłać środki na konto oszczędnościowe.

Oczywiście opcja zlecenia przelewu SEPA z dowolnego konta w EUR w innym banku bezpośrednio na konto oszczędnościowe także wchodzi w grę.

Odpowiedz

D
Dawid
Gość
@Michał Radzimiński

Nie za bardzo rozumiem. Czym się różni zasilenie konta od zlecenia przelewu na konto?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Gość
@Dawid

Właściwie niczym, w każdym przypadku chodzi o przelew – po prostu w aplikacji Aiona istnieje opcja zasilenia (tak jest ona nazwana – Zasil rachunek) konta z poziomu przypisanej karty płatniczej. Z kolei przy koncie oszczędnościowym widzimy opcję Doładuj konto.

To jednak tylko nomenklatura, bez większego znaczenia.

Odpowiedz

K
Kamil
Gość

A ta promocja łączy się z tą promocja gdzieś sie dostaję 50 monet do allegro?

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Kamil

Nie łączy się.

Odpowiedz

K
Kamil
Gość

A ten bank jest bezpieczny? Bo gdzieś wyczytałem że potem mogą być problemy z odzyskaniem naszego depozytu

Odpowiedz

K
Krystian
Gość
@Kamil

Środki ulokowane w Aion są chronione przez belgijski fundusz gwarancyjny do 100 000 EUR. Ta instytucja to nic innego jak odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

ABW i KNF nie mają pełnej kontroli nad podmiotami działającymi w Polsce w oparciu o paszport europejski wydany w innym kraju. I stąd pojawiają się czasem komunikaty o "możliwym zagrożeniu", ale mowa nie tyle o braku możliwości odzyskania środków, co obawą przed wprowadzaniem na polski rynek produktów, które nie są dobrze rozpoznane.

Czy rzeczywiście belgijskie standardy bezpieczeństwa są niższe niż polskie? Niekoniecznie. Moim zdaniem sprawa ma też pewne tło polityczne, związane z wzajemną nieufnością między PL a EU, która mocno się nasiliła w ostatnim czasie...

Odpowiedz

K
Katarzyna
Gość

Hej! Czy wpłata z pomocą karty wirtualnej na zrzutka.pl lub ratujemyzwierzaki.pl również podlega pod spełnienie warunków otrzymania bonusu 30 pln? Proszę o jasną odpowiedź :)

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Gość
@Katarzyna

Organizator dopuszcza transakcje kartą wirtualną, więc te opisane przez Ciebie zostaną uznane.

Odpowiedz

P
Piotr
Gość

Witam, czy konto można otworzyć przelewem weryfikacyjnym?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Gość
@Piotr

Konto zakładasz w aplikacji Aion Banku, nie jest potrzebny żaden przelew :)

Odpowiedz

B
Basiek
Gość

Co to znaczy, że przelew natychmiastowy nie jest u nich dostepny?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Gość
@Basiek

Taka informacja wynika z faktu, że Aion Bank nie uczestniczy w systemie Express Elixir, w którym są realizowane przelewy natychmiastowe. Dotąd dołączyło do niego jedynie 25 banków, nie jest to więc standard usług bankowych.

Odpowiedz

C
Castro
Gość

W jaki sposób mam zasilić konto w tym banku?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Gość
@Castro

Po założeniu konta w Aionie otrzymasz numer rachunku. Twoim zadaniem będzie przesłanie na nowo otwarte konto dowolnej kwoty ze swojego rachunku w innym banku. Wszystko po to, byś mógł wykonać wymaganą transakcję karta.

Odpowiedz

D
Dawid
Gość
@Krzysztof Duliński

Nie musi być przelew

Konto w Aion można zasilić kartą, także kredytową

Odpowiedz

D
Dawid
Gość

Podrzucam sposób na dodatkowe 30 zł rabatu Uber Eats:

W aplikacji Uber Eats użyj kodu promocyjnego AIONBANK (otwórz sekcję konto, wybierz “Promocje” a następnie “Wpisz kod”)

Złóż zamówienie za min. 40 zł w dowolnej restauracji w aplikacji

Jako metodę płatności wybierz kartę płatniczą Aion Banku. Wartość zamówienia automatycznie zostanie pomniejszona o 30 zł

Oferta ważna do 24 października

Odpowiedz

R
Remiq
Gość
@Dawid

Tylko dla nowych?

Odpowiedz

D
Dawid
Gość
@Remiq

Nie tylko

Mam konto Aion od sierpnia i dziś kod w aplikacji Uber bez problemu wszedł

Odpowiedz

P
Piotr123
Gość

Zaszaleli ?

Odpowiedz

T
Tomek
Gość

Minus 12 zł za kartę, czyli realnie 18 zł do przodu. Taka większa kawa w lepszej sieciówce, szału nie ma..

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Gość
@Tomek

Niekoniecznie. Możesz skorzystać z karty wirtualnej zamiast fizycznej, wtedy zyskasz 30 zł realnie :)

Odpowiedz

R
Robert
Gość

Szkoda że premiują tylko najniższy plan

Odpowiedz

K
Krystian
Gość
@Robert

Zależy, jak na to spojrzeć. Z promocyjnymi kodami masz wyższe plany za darmo przez 2 miesiące (oszczędność od 60 do 100 zł – w zależności od planu) lub za 50% przez pół roku (oszczędność od 90 do 150 zł – w zależności od planu).

Odpowiedz