Wróć

Program poleceń "polecamBank": od 50 do 300 zł za skuteczne polecanie rachunków w mBanku

5 komentarzy / opinii
Program poleceń "polecamBank": od 50 do 300 zł za skuteczne polecanie rachunków w mBanku
Czas trwania
Cel (zysk) Możesz zyskać od 50 zł do nawet 300 zł za polecenie konta znajomym.
Po drodze Należy spełnić kilka warunków aktywności - dotyczy to zarówno osoby polecającej, jak i polecanej.
Biorąc udział w najnowszym programie poleceń mBanku, w zależności od tego, komu i jaki rachunek polecisz, otrzymasz od banku premię wynoszącą: 50, 100, 150, 200 lub 300 zł. Łącznie możesz zyskać miesięcznie aż 2000 zł! Aktualna edycja programu potrwa do 28 lutego 2019 r.

Jeśli jesteś zadowolony z usług mBanku i z czystym sumieniem możesz polecić jego produkty, druga edycja programu „Polecaj mBank” może przypaść Ci do gustu. W prosty sposób możesz zyskać niebagatelne profity – nawet 2000 zł miesięcznie.

Aby skorzystać z okazji, musisz spełnić dwa banalnie proste warunki: posiadać numer PESEL oraz być posiadaczem lub współposiadaczem dowolnego rachunku osobistego w mBanku. Niestety, w programie nie mogą brać udziału osoby, które posiadają wyłącznie rachunek firmowy w mBank.

Jakie produkty banku możesz polecać?

Możesz rekomendować zarówno konto firmowe, jak i konta osobiste. Programem poleceń są objęte następujące rachunki:

Co istotne, możesz polecać zarówno rachunki w wersji standardowej, jak i konta oferowane w ramach promocji. A jeśli nie orientujesz w aktualnej ofercie promocyjnej mBanku – zawsze możesz skorzystać z naszej strony i sprawdzić, czy nie pojawiła się jakaś nowa akcja specjalna. Nie da się bowiem ukryć, że rekomendowanie rachunków, za otwarcie których nowy klient może zdobyć premię, może okazać się znacznie łatwiejsze.

Sprawdź, ile konkretnie możesz zyskać

Jaki już wspomnieliśmy, wysokość premii jest zróżnicowana i stanowi wypadkową dwóch czynników: rodzaju otwieranego rachunku i tego, kto zakłada nowe konto. W tabeli poniżej przedstawiamy, na jakie możesz liczyć stawki.

Rodzaj rachunku

Premia za polecenie

Konta osobiste: eKonto standard, eKonto plus lub eKonto m

50 zł – jeśli nowy klient jest osobą niepełnoletnią

100 zł – za pierwszego poleconego Nowego Klienta, który skończył 18 lat w dniu składania wniosku

150 zł - za każdego kolejnego pełnoletniego klienta

mBiznes Konto

200 zł – jeżeli nowy klient założy rachunek firmowy
300 zł – jeśli osoba polecona otworzy mBiznes Konto i w ciągu 60 dni aktywuje usługę mKsięgowości

W jaki sposób możesz przystąpić do programu?

Także rejestracja w programie jest bardzo prosta. Aby zyskać status osoby polecającej, powinieneś wykonać następujące czynności:

  1. Wypełnić formularz zgłoszeniowy w systemie transakcyjnym mBanku. W formularzu należy wyrazić zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych oraz zaakceptować regulamin.
  2. Stworzyć swój indywidualny identyfikator poleceń, który następnie przekażesz osobom poleconym. Zgodnie z zaleceniami banku identyfikator musi składać się z od 3 do 20 znaków (możesz zastosować dowolną kombinację cyfr i liter, jednak bez polskich znaków, spacji oraz znaków specjalnych). Ponadto identyfikator nie może zawierać słowa „mBank” ani wyrazów „powszechnie uznawanych za obraźliwe”.
  3. Kolejnym krokiem będzie przekazanie identyfikatora osobie, która chce założyć konto w mBanku. Pamiętaj, że aby polecenie było skuteczne, nowy klient musi podać Twój identyfikator we wniosku o rachunek!

Konieczna będzie niewielka aktywność

Co jest charakterystyczne dla ofert tego typu, zdobycie premii wymaga zarówno od osoby polecającej, jak i polecanej spełnienia kilku dodatkowych warunków. Z reguły wymagania stawiane przez bank są dość proste i sprowadzają się do aktywnego korzystania z karty i konta. Tak też jest w omawianym przez nas programie - jeśli chcesz, aby na Twoje konto wpłynęła oczekiwana nagroda, powinieneś w miesiącu kalendarzowym poprzedzającym wypłatę premii spełnić przynajmniej jeden z trzech poniższych warunków:

  • zlecić dowolny przelew na rachunek w innym banku LUB:
  • wykonać dowolną płatność lub wypłatę gotówki za pomocą karty debetowej lub kredytowej (ważne! - karta nie może być związana z prowadzoną działalnością gospodarczą) LUB:
  • zasilić konto osobiste wpływem z innego banku (przy czym wpływem tym może być np. pensja lub przelew z Twojego konta prowadzonego w innym banku).

Ważne! Premię otrzymasz jedynie w przypadku, gdy polecenie okaże się skuteczne, a to oznacza, że osoba polecona także musi spełnić szereg warunków.

Kogo możesz zaprosić do udziału w programie?

Pamiętaj, że osobą poleconą może być tylko nowy klient, a więc osoba, która po 31 grudnia 2009 r. nie posiadała (i nie posiada) żadnego produktu w mBanku. Słowo „żadnego” jest tu kluczowe – jeśli zaproszony przez Ciebie uczestnik programu w ciągu ostatnich 7 lat korzystał lokaty, kredytu lub karty kredytowej w mBanku, nie mówiąc już o rachunku firmowym lub osobistym – udział w programie jest dla niego zamknięty.

Ponadto osoba polecona musi wykonać następujące czynności:

  1. Otworzyć wybrany rachunek (firmowy lub osobisty) wraz z kartą debetową na podstawie wniosku zawierającego udostępniony przez Ciebie identyfikator poleceń.
  2. W przypadku klientów indywidualnych - w ciągu 60 dni od dnia otwarcia nowego konta wykonać min. 5 transakcji bezgotówkowych przy użyciu nowej karty debetowej. Co istotne, bank definiuje „transakcje bezgotówkowe” bardzo szeroko – mogą to być płatności kartą, Blikiem i mTransferem, wypłaty gotówki z bankomatu oraz wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku. Jak więc widzisz, możliwości jest całkiem sporo.
  3. W przypadku klientów biznesowych - w ciągu 60 dni od dnia otwarcia firmowego rachunku musi on wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na łączną kwotę minimum 200 zł. Niestety, w tym wariancie bank nie będzie uwzględniał wypłat gotówki oraz transakcji lub płatności nie stanowiących zapłaty za zakup towarów lub usług,

O czym warto jeszcze pamiętać?

Premie za polecenie rachunku osobistego lub firmowego będą wypłacane po 20 dniu kalendarzowym miesiąca następującego po miesiącu, w którym zostały spełnione wszystkie warunki jej otrzymania. Łączna wartość premii w danym miesiącu nie może przekroczyć kwoty 2000 zł. W sytuacji, w której udałoby Ci się zarekomendować tyle rachunków, że przysługiwałaby Ci znacznie wyższa kwota, nadwyżka ponad 2000 zł zostanie wypłacona w kolejnym miesiącu (jednak w takim wypadku również i Ty musisz w następnym miesiącu spełnić opisane wyżej warunki aktywności).

Pamiętaj też, że za każdego poleconego przysługuje Ci tylko jedna premia, niezależnie od tego, ile rachunków otworzy nowy klient. Natomiast Ty nie możesz w trakcie trwania programu zamknąć konta, na który przelewany ma być bonus, bo inaczej stracisz prawo do nagrody.

Uzyskana premia podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych i nie musisz jej zgłaszać do urzędu skarbowego.

Regulamin programu „PolecamBank” znajdziesz tutaj.

Komentarz redakcji

Banki dobrze wiedzą, że zadowolony klient jest najlepszym (i najtańszym) ambasadorem marki, a jego pozytywne doświadczenia mają duży wpływ na pozyskanie nowych klientów. Wiedzą również, że nic tak nie motywuje do skutecznego rekomendowania produktów, jak wysoka premia. W omawianym przez nas programie mBanku możesz zaś zyskać całkiem pokaźne profity: od 50 do nawet 300 zł za skuteczne polecenie nowego klienta. Co istotne, im więcej rachunków polecisz, tym więcej zarobisz. Bank nie określił bowiem górnej granicy zysku, ograniczył jedynie miesięczny bonus do kwoty 2000 zł. W przypadku, gdy uda Ci się „wypracować” większą kwotę, nadwyżka zostanie wypłacona na Twoje konto w kolejnym miesiącu.

Oczywiście, coś za coś. Aby zdobyć nagrodę, będziesz musiał także spełnić warunek aktywności: wykonać płatność kartą, zapewnić wpływ zewnętrzny na konto czy puścić przelew do innego banku. Są to jednak podstawowe operacje bankowe, które zapewne i tak przeprowadzasz, więc nie powinieneś mieć z nimi żadnego problemu. Zwrócić również uwagę na to, że sam możesz wybrać, który z trzech warunków będzie dla Ciebie w danym miesiącu łatwiejszy do spełnienia.

Pamiętaj jednak, że aby rekomendacja została uznana przez bank za skuteczną, warunki programu musisz spełnić nie tylko Ty, lecz również polecona przez Ciebie osoba. Dobra wiadomość jest taka, że nowy klient po otwarciu konta sam może przystąpić do programu i rekomendować rachunki mBanku swoim znajomym (oczywiście tylko wtedy, gdy założy konto osobiste).

Trzeba przyznać, że w porównaniu z innymi ofertami tego typu program poleceń w mBanku wygląda naprawdę korzystnie. Naszym zdaniem warto rozważyć tę propozycję.

Krystian

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(5)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
J
Jakub
Gość

Czy osoby mające rachunek techniczny mogą brać udział w promocji? Czy osoba polecana może wziąć udział w promocji 250 złotych dla nowych klientów zakładających konto online?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Jakub

Naszym zdaniem, posiadanie rachunku technicznego nie pozwala na wzięcie udziału w programie poleceń.

Paragraf 5 regulaminu, w pkt 1 mówi bowiem:

są posiadaczami dowolnego rachunku osobistego w mBanku. W Programie nie mogą brać udziału osoby, które
posiadają wyłącznie rachunek firmowy w mBanku;

Wg organizatora promocji, w trakcie zakładania konta przez wideo kontakt, padnie pytanie ze strony konsultanta, czy ktoś poleca mBank i wtedy można będzie podać otrzymany od klienta mBanku kod polecający

Odpowiedz

P
Przemek
Gość

poprawka: §6.1.5 wyklucza z definicji Transakcja "wypłaty gotówki, transakcje lub płatności nie stanowiące zapłaty za zakupy towarów lub usług, oraz płatności kartami rejestrowane za pomocą
ręcznego, mechanicznego terminala (tzw. imprintera).

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Przemek

Dziękujemy za uwagę - to ciekawe, bo ten zapis pozostaje w pewnej sprzeczności z definicją transakcji przyjętą przez bank w regulaminie. Doprecyzujemy tę kwestię i wrócimy z odpowiedzią.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Przemek

Przeanalizowaliśmy ten zapis z bankiem i okazuje się, że nie ma w nim sprzeczności z definicją Transakcji. Zapis jest tylko mało precyzyjny.
W par. 6 rozumienie wyrażeń jest następujące:
- wypłata gotówki - chodzi o wypłaty podczas zakupów, tzw. cashback
- transakcje nie stanowiące zapłaty... - np. płatność za mandaty, w kasynach gier, doładowanie "portmonetek"
- płatności kartą rejestrowane za pomocą imprintera - chodzi o praktycznie już nieużywane urządzenie mechaniczne, które nie ma połączenia online. Przykłada się w nim kartę i swego rodzaju "wałkiem" jest ona odbijana, to odbicie stanowi potwierdzenie transakcji. Tego typu transakcji bank nie może uznać, bo posiadacza takiego urządzenia mógłby sobie "wyprodukować' wiele takich potwierdzeń.
Dziękujemy za uwagi i gratulujemy skrupulatności.

Odpowiedz