Wróć
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 150 zł za regularne inwestowanie z mBankiem.

160 zł za regularne inwestowanie z mBankiem

4 komentarze / opinie
160 zł za regularne inwestowanie z mBankiem
Czas trwania
Cel (zysk) 160 zł w gotówce.
Uczestnik Klient indywidualny mBanku posiadający usługę Supermarket Funduszy Inwestycyjnych (SFI) i powiązany z nią rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR).
Po drodze Premia zostanie wypłacona osobom, które dokonają jednorazowej inwestycji za min. 2000 zł, a potem przez 6 miesięcy będą regularnie inwestowały po min. 100 zł.
mBank zachęca do regularnego inwestowania nie tylko argumentem, że w ten sposób można zgromadzić większy kapitał, niż tylko odkładając pieniądze na rachunku, ale i premią do 160 zł. Dla jej zdobycia wystarczy dokonać jednorazowej inwestycji w kwocie min. 2000 zł i później regularnie inwestować przez 6 miesięcy po min. 100 zł.

Banki nieustannie szukają sposobów na przyciągnięcie do siebie nowych klientów. Atrakcyjne warunki prowadzenia konta osobistego, ciekawe bonusy do karty kredytowej, promocyjne oprocentowanie produktów depozytowych albo rezygnacja z prowizji od kredytów to standard, który nie stanowi wyróżnika wśród konkurencji.

Nowością, która obecna jest od pewnego czasu w ofercie tylko kilku banków (m.in. ING Banku Śląskiego i Banku Millennium), jest propozycja regularnego inwestowania. Instytucje finansowe zwracają uwagę, że inwestując długoterminowo, można zgromadzić bez większego wysiłku pokaźną kwotę, znacznie większą niż wpłacając pieniądze na konto oszczędnościowe lub lokatę i to przy ograniczeniu ryzyka inwestycyjnego.

Spójrzmy, jak to wygląda w mBanku, który przekonuje do regularnego inwestowania premią w wysokości 160 zł. Otrzymasz ją, decydując się na kupno jednostek funduszy inwestycyjnych. Jeśli wybierzesz cel inwestycyjny, to Twoja premia wyniesie 110 zł.

Uczestnicy promocji

Akcja „Premia za regularne inwestowanie” trwa do 30 stycznia 2023 r. Możliwe, że zakończy się wcześniej, gdyż bank ograniczył maksymalną liczbę wniosków do 300 tys. Gdy limit będzie bliski wyczerpania, bank poinformuje o tym na stronie internetowej promocji.

W akcji mogą wziąć udział osoby fizyczne będące klientami indywidualnymi mBanku, które posiadają w nim usługę Supermarket Funduszy Inwestycyjnych (SFI) i powiązany z nią rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR).

Uwaga: Saldo uczestnika promocji w ramach usługi SFI w dniu złożenia wniosku promocyjnego nie może być mniejsze niż na dzień rozpoczęcia promocji, tj. 20 października 2022 r. Gdyby tak było i wynikało to jedynie ze zmiany wycen posiadanych przez Ciebie w ramach SFI funduszy, to mBank uzna, że ten warunek jest spełniony i wypłaci premię. Nie otrzymasz jej, jeśli niższe saldo będzie wynikało z odkupienia przez Ciebie jednostek/tytułów uczestnictwa.

Bank zastrzegł, że sprawdzi wartość zgromadzonych środków oraz to, czy nie złożyłeś zlecenia odkupienia jednostek/tytułów uczestnictwa.

Być może nie jesteś jeszcze klientem mBanku, a chciałbyś rozpocząć regularne inwestowanie. W takim razie przyda Ci się informacja o promocjach rachunku osobistego, w których możesz zdobyć atrakcyjną premię powitalną, i innych akcjach specjalnych dotyczących produktów mBanku.

Warunki inwestowania

Udział w promocji wymaga dopełnienia kilku formalności oraz regularnego inwestowania przez 6 miesięcy. Oto szczegóły:

Start
 • Krok 1

  Do 30 stycznia 2023 r. zaloguj się do bankowości internetowej mBanku i w usłudze Supermarket Funduszy Inwestycyjnych złóż wniosek o zakup funduszy (premia 160 zł) lub o założenie celu inwestycyjnego (bonus 110 zł).

 • Krok 2

  Wypełnij ankietę inwestycyjną MIFID, by dowiedzieć się, jakie produkty inwestycyjne są dla Ciebie odpowiednie.

 • Krok 3

  Także do 30 stycznia 2023 r.:

  • wybierz fundusz, w który będziesz inwestować spośród tych wymienionych w załączniku do regulaminu;
  • zaznacz, że chcesz wziąć udział w promocji;
  • ustal pierwszą wpłatę na przynajmniej 2000 zł (gdy będziesz kupował jednostki uczestnictwa) lub 100 zł (jeśli zdecydujesz się na cel inwestycyjny) i regularne dopłaty w kwocie min. 100 zł miesięcznie.
 • Informacja

  Do czasu przekazania szóstego zlecenia nabycia w ramach złożonego zlecenia regularnego inwestowania nie możesz dokonać odkupienia lub konwersji jednostek/tytułów funduszy nabytych w ramach promocji.

 • Krok 4

  W kolejnych 6 miesiącach zapewnij środki na realizację zlecenia regularnego inwestowania.

 • Premia

  Nagrodę - 160 zł - otrzymasz do końca miesiąca następującego po tym, w którym zostanie zrealizowane ostatnie z 6 wymaganych zleceń nabycia jednostek funduszy inwestycyjnych.

  Pieniądze zostaną przelane na ROR powiązany z SFI.

Mission complete!

Jak to wygląda w praktyce

Może brzmi to nieco skomplikowanie, więc posłużmy się przykładem. Jeżeli przystąpisz do promocji 1 listopada 2022 roku i wybierzesz na datę zlecenia stałego 2. dzień miesiąca, to abyś otrzymał premię, musi być zrealizowana dyspozycja kupna z 1 listopada oraz 6 transakcji w ramach zlecenia stałego (regularnego inwestowania). W tym przypadku ostatnie z nich zostanie wykonane 2 kwietnia 2023 r., a premię otrzymasz do końca maja.

Między 1 listopada 2022 r. a 2 kwietnia 2023 r. nie możesz złożyć zlecenia odkupienia/konwersji jednostek uczestnictwa funduszy nabytych w ramach promocji. W dniu przystępowania do akcji, czyli 1 listopada, Twoje saldo w ramach usługi SFI nie może być mniejsze niż w dniu rozpoczęcia promocji, tj. 20 października 2022 r.

Bardzo ważne sprawy

Dla uniknięcia niejasności, wyjaśnijmy dokładnie pojęcia, jakimi posługuje się bank:

 • zlecenie nabycia – dyspozycja jednorazowego nabycia jednostek/tytułów uczestnictwa funduszy w ramach SFI;
 • zlecenie stałe (zwane także regularnym inwestowaniem) – dyspozycja cyklicznego wykonywania zleceń zakupu jednostek uczestnictwa lub tytułów uczestnictwa w funduszu, która jest realizowana do czasu odwołania jej przez klienta.

Na podstawie ankiety MIFID może okazać się, że fundusz, który wybrałeś, jest:

 • niewystarczająco zgodny z Twoim profilem inwestycyjnym. Wówczas otrzymasz ostrzeżenie o tym fakcie we wniosku promocyjnym. Możesz je zignorować i inwestować w wybrany produkt;
 • sprzeczny z Twoim profilem inwestycyjnym. W tej sytuacji zostaniesz o tym poinformowany i będziesz musiał wybrać zakup jednostek innego funduszu z listy dostępnej w załączniku nr 1 do regulaminu promocji;
 • zgodny z Twoim profilem inwestycyjnym – wówczas nie otrzymasz żadnego ostrzeżenia, możesz złożyć wniosek.

Zdobyta w tej promocji premia nie podlega opodatkowaniu.

mBank przygotował zestaw informacji, które z pewnością przydadzą się początkującym inwestorom. Przedstawia w nim podpowiedzi dotyczące inwestowania i związane z tym opłaty.

Pamiętaj o ryzyku

Inwestowanie za pośrednictwem usługi SFI wiąże się z ryzykiem i nie gwarantuje realizacji założonego celu inwestycyjnego ani uzyskania określonego wyniku. Musisz liczyć się z możliwością utraty przynajmniej części zainwestowanych środków.

Z drugiej strony, regularne inwestowanie pozwala ograniczyć ryzyko inwestycyjne – raz kupisz taniej, innym razem drożej i w efekcie rosną szanse, że wybrany fundusz osiągnie satysfakcjonujący zysk.

Pamiętaj też, że inwestowanie ma sens w perspektywie długoterminowej, najlepiej liczonej w latach, a nie w miesiącach.

Przemyśl wszystkie aspekty tej propozycji i podejmij decyzję, do której będziesz w pełni przekonany.

Justyna Kalicińska

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(4)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
P
Paweł
Gość

Witam, czy jeśli korzystałem z pierwszej edycji tej promocji to mogę skorzystać również z drugiej?

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Paweł

Możesz sam sprawdzić przecież, zaloguj się i spróbuj złożyć wniosek. Powinno być odpowiednie oświadczenie do zaakceptowania.

Odpowiedz

0
0,7-ZiobroZgłśoSIE
Gość

Od siebie dodam że w trakcie trwania promocji dokonałem konwersji jednostek z akcyjnych na bezpieczniejsze, oczywiście w ramach funduszu parasolowego

i bank nie robił z tego problemu> nagroda wpłynęła, także jest większa elastyczność niż w regulaminie

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@0,7-ZiobroZgłśoSIE

Dzięki za informację :)

Odpowiedz