Wróć

Oferta została wycofana. Sprawdź inne produkty od: Bank Pekao.

Eurokonto Intro w Pekao SA - Recenzja

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
Aldona Derdziak
Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych

148 publikacji 4521 komentarzy

Na Moneteo.com zajmuje się tematami oszczędnościowymi i walutowymi, skupiając się na kontach oszczędnościowych i walutowych oraz lokatach terminowych. Obserwuje rynek, dbając przy tym o aktualność danych. Do jej zawodowych zadań należy także kontakt z Czytelnikami.

Eurokonto Intro to rachunek przeznaczony dla osób między 18. a 30. rokiem życia. Za prowadzenie konta bank nie pobiera opłaty, natomiast prowizja za obsługę karty zależy od liczby transakcji przeprowadzonych plastikiem. Posiadacze rachunku zyskują dostęp do wielu ciekawych usług dodatkowych, np. karty wielowalutowej czy legitymacji studenckiej wyposażonej w funkcję karty płatniczej.

Spis treści

Podstawowe parametry

Eurokonto Intro jest reklamowane przez Pekao SA jako wygodne i nowoczesne konto dla studentów. W naszej analizie przyjrzymy się opłatom związanym z rachunkiem, sprawdzimy również, z jakich funkcjonalności mogą skorzystać posiadacze tego konta.

Konto
0 zł
Karta
0,99 zł / 1,98 zł
Miesięczna opłata za kartę 0,99 zł / 1,98 zł

nie możesz uniknąć opłaty za kartę

Bankomaty
0 zł / 2%, min. 5 zł
Bankomaty 0 zł / 2%, min. 5 zł

 • 0 zł - bankomaty Pekao SA
 • 2%, min. 5 zł - pozostałe bankomaty
Przelew internetowy
0 zł
Pokaż szczegóły
Konto
Przeznaczenie konta

konto dla osób od 18. do 30. roku życia

Oprocentowanie rachunku

0,01% w skali roku

Opłata za otwarcie konta

0 zł

Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

0 zł

Karta
Typy kart płatniczych

Mastercard Debit dla Młodych

Funkcjonalność karty
 • płatności zbliżeniowe
 • cashback
Opłata za wydanie karty

0 zł

Miesięczna opłata za kartę
 • 0,99 zł - jeżeli wykonasz min. 4 transakcje kartą w miesiącu
 • 1,98 zł - w przeciwnej sytuacji
Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

nie możesz uniknąć opłaty za kartę

Bankomaty i operacje gotówkowe
Wypłata z bankomatów w Polsce
 • 0 zł - bankomaty Pekao SA
 • 2%, min. 5 zł - pozostałe bankomaty
Wypłata z bankomatów za granicą
 • 0 zł - bankomaty grupy Uni Credit
 • 4%, min. 10zł - pozostałe bankomaty
Przelewy
Zwykły przelew internetowy

0 zł

Zlecenie stałe
 • 0 zł - utworzenie zlecenia stałego
 • 1 zł – realizacja
Polecenie zapłaty

0 zł

Koszt przelewu SEPA

9,90 zł

Kody SMS (autoryzacja operacji)

0,20 zł

Nawet 150 zł do Empik.com w promocji PeoPay

W promocji nowego PeoPay do zdobycia są w sumie trzy kupony do sklepu internetowego Empiku, a ich łączna wartość wynosi 150 zł. Jeśli chcesz zdobyć podstawowy voucher o wartości 50 zł, powinieneś: wypełnić formularz rejestracyjny, w którym podasz swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail, a następnie aktywować (poprzez zalogowanie) aplikację PeoPay dostępną na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS. Uwaga – jeśli korzystałeś już wcześniej z aplikacji PeoPay, powyższa nagroda niestety Ci nie przysługuje, jednak możesz ubiegać się o pozostałe nagrody.

W akcji do zdobycia są również dodatkowe vouchery do Empik.com, o wartości 25 zł każdy. Oto, co powinieneś zrobić, aby je otrzymać:

 • W czasie trwania promocji wykonaj dowolną transakcję poprzez aplikację PeoPay z wykorzystaniem funkcjonalności Masterpass na kwotę min. 10 zł. - za spełnienie tego warunku otrzymasz kolejny kupon do wykorzystania na Empik.com o wartości 25 zł.
 • Kolejne 25 zł możesz zdobyć, skutecznie polecając aplikację PeoPay znajomym lub rodzinie. W tym celu taka osoba podczas rejestracji w promocji powinna podać Twój kod polecenia, a Ty (jako polecający) dodatkowo wykonać przynajmniej jedną transakcję przez PeoPay. - każdy uczestnik promocji może polecić aż trzy osoby, co oznacza, że do zyskania jest w sumie 75 zł do wykorzystania na Empik.com (3 kupony po 25 zł każdy).

Dodatkowe funkcjonalności rachunku

Przed wyborem konta osobistego warto przyjrzeć się usługom, które bank przygotował dla właścicieli rachunku. W ramach Eurokonta Intro młodzi klienci zyskują dostęp do wielu ciekawych funkcjonalności. Należą do nich:

Rachunek Walutowy – prowadzony w EUR, USD, GBP, CHF (standardowa prowizja wynosi 1,10 USD; 0,99 EUR; 1,39 CHF; 0,69 GBP).

Karta wielowalutowa MasterCard Debit FX – uniwersalny instrument płatniczy obsługujący wszystkie rachunki klienta – zarówno podstawowe konto prowadzone w złotówkach, jak i konto/konta walutowe. Karta stanowi interesujące rozwiązanie dla osób, które często podróżują za granicę i preferują płatności bezgotówkowe. Pozwala na uniknięcie niepotrzebnych kosztów związanych z przewalutowaniem – zapewnia automatyczne rozpoznawanie waluty i księgowanie transakcji na odpowiednim rachunku bez ingerencji ze strony klienta (karty nie trzeba przepinać między kontami). 

Aplikacja mobilna PeoPay – umożliwia wypłatę gotówki z bankomatów Pekao S.A. za pomocą telefonu, szybkie przelewy między użytkownikami aplikacji oraz zakupy w Internecie. Z jej pomocą można również dokonać płatności bezgotówkowych w sklepach i punktach usługowych oznaczonych logo PeoPay.

Legitymacja studencka z funkcją karty płatniczej – usługa dostępna dla studentów następujących uczelni: Politechniki Białostockiej, Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uczelnia wydaje studentowi legitymację z wbudowaną funkcją płatniczą, która zostaje aktywowana w momencie podpisania z Pekao SA umowy o Eurokonto Intro wraz z kartą do rachunku i kartą MasterCard ELS.

Galeria Rabatów – oferty przygotowane przez partnerów programu rabatowego można zlokalizować dzięki aplikacji Mobilny Planer Zakupów oraz na stronie www.rabatypekao.pl. Młodzi ludzie mogą skorzystać z rabatów do 30% w blisko 2000 punktach handlowo-usługowych na terenie kraju oraz w 250 sklepach internetowych.

Darmowe ubezpieczenie Assistance w podróży za granicą - pomoc w podróży zagranicznej na terenie wszystkich państw świata, w razie wypadku lub nagłego zachorowania, m.in. pokrycie kosztów leczenia, rekonwalescencji, transportu medycznego do Polski, pomocy prawnej.

Usługa Pekao24 - posiadacze Eurokonta Intro zyskują szybki dostęp do rachunku poprzez trzy elektroniczne serwisy dostępu: PekaoInternet, TelePekao oraz PekaoSMS.

Komentarz redakcji

Eurokonto Intro zawiera wiele udogodnień, które powinny przypaść do gustu młodym klientom – wystarczy wymienić cashback, płatności mobilne (w tym również zbliżeniowe), aplikację PeoPay, Galerię Rabatów czy darmowe ubezpieczenie w podróży za granicą. Szczególnie wygodnym i innowacyjnym rozwiązaniem jest karta wielowalutowa, dzięki której można uniknąć kosztów przewalutowania (ta funkcjonalność może się okazać przydatna nie tylko podczas zagranicznych wojaży, lecz również podczas zakupów internetowych w euro lub dolarach).

Warto jednak sprawdzić, jak Eurokonto Intro wypada w roli rachunku bieżącego przeznaczonego do przeprowadzania zwykłych operacji, np. wypłat z bankomatów czy przelewów. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak zewnętrzne i wewnętrzne przelewy internetowe, a zakładając konto do 31 grudnia 2017 r., nie poniesiemy opłaty za kartę i wypłaty z bankomatów w kraju aż do ukończenia 26 roku życia. Standardowo za obsługę "plastiku" zapłacimy od 0,99 zł do 1,98 zł, a darmowe są tylko wypłaty z maszyn Pekao SA.

Konto studenckie Pekao SA w obecnej formie stanowi ciekawą propozycję, zwłaszcza dla klientów preferujących wygodny i szybki dostęp do rachunku. Także osoby często podróżujące za granicę powinny docenić zalety tego konta. Wielbicieli nowinek technologicznych z kolei może zainteresować promocja nowej odsłony aplikacji PeoPay, w której można zyskać nawet 150 zł do wydania na Empik.com.

Komentarze i opinie

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy