Lokata "Lubię to polecam" w Banku Millennium

Analiza produktowa

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Pokaż więcej

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

137 publikacji 755 komentarzy

W serwisie Moneteo zajmuje się ofertą oszczędnościową, dla przedsiębiorców oraz dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za weryfikację i aktualność danych. Analizuje bankowe regulaminy, dokumenty oraz przepisy prawne związane z podatkami i sprawami finansowymi.

Lokata „Lubię to polecam” to promocyjna oferta Banku Millennium, stanowiąca jedną z nagród za skuteczne polecenie konta innej osobie. Z lokaty można skorzystać wielokrotnie.

Spis treści

Lokata „Lubię to polecam” dostępna jest dla nowych i obecnych klientów Banku Millennium. Można na nią wpłacić dowolne środki. Warunkiem jej założenia jest spełnienie warunków programu poleceń, czyli przede wszystkim skutecznej rekomendacji rachunku Millennium 360° lub otwarcia tego konta z polecenia.

Depozyt jest jedną z kilku nagród do wyboru (pozostałe to np. bilety do kina czy karty upominkowe).

Z obecnej edycji programu można skorzystać do 20 września 2024 r. Do tego dnia można polecać Konto Millennium 360° lub otworzyć je z rekomendacji znajomego.

Oprocentowanie Lokaty „Lubię to polecam”

Depozyt „Lubię to polecam” zakładany jest na 6% w skali roku na 3 miesiące. Minimalna kwota lokaty wynosi 500 zł, zaś maksymalna 25 tys. zł.

Zerwanie lokaty przed terminem oznacza utratę odsetek.

Ile można zyskać na Lokacie „Lubię to polecam”?

Poniżej zaprezentowano obliczenia zysku dla wybranych kwot do 25 tys. zł wpłacanych na Lokatę „Lubię to polecam” na 3 miesiące (6%). Wartości uwzględniają podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki).

Zysk na lokacie "Lubię to polecam" w Banku Millennium

Zysk* z Lokaty Lubię to polecam

Kwota lokaty

Odsetki netto

500 zł

6 zł

1 000 zł

12 zł

2 000 zł

24 zł

3 000 zł

37zł

5 000 zł

61 zł

7500 zł 92 zł

10 000 zł

122 zł

12 500 zł

153 zł

15 000 zł

184 zł

17 500 zł 214 zł
20 000 zł 245 zł
25 000 zł 306 zł
* Kwota po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Zysk obliczony dla lokaty zakładanej 26 marca 2024 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych.

Złóż wniosek

To trzeba wiedzieć

Należy podkreślić, że lokata nie jest dostępna w regularnej ofercie depozytowej Banku Millennium – może być otwarta tylko przez uczestników programu poleceń, w związku z czym należy spełnić pewne warunki tej promocji. Różnią się one w zależności od tego, czy zakładający depozyt ma już rachunek Millennium 360°, czy dopiero założył go z polecenia.

Zadania dla polecającego konto Millennium 360°

Aby spełnić warunki programu poleceń i móc otworzyć Lokatę „Lubię to polecam” należy:

 1. Wyrazić zgodę na komunikację marketingową, w tym na otrzymywanie informacji handlowych od firm współpracujących z Bankiem Millennium.
 2. Zaakceptować regulamin oferty specjalnej. Można to zrobić w bankowości elektronicznej, na infolinii lub w oddziale banku.
 3. Odebrać indywidualny kod polecenia i przekazać go znajomemu. Warunkiem uzyskania nagrody jest również spełnienie wymogów akcji przez osobę poleconą.

Zadania dla osoby otwierającej konto Millennium 360°

 1. Złożyć wniosek na stronie programu poleceń, podając w nim kod polecenia.
 2. Wyrazić zgodę na komunikację marketingową.
 3. Zaakceptować regulamin programu poleceń i zgodzić się na przekazanie osobie polecającej informacji objętych tajemnicą bankową (chodzi o informację, czy polecający spełnił warunki akcji). Można to zrobić w bankowości elektronicznej, na infolinii lub w oddziale banku.
 4. W ciągu 30 dni od momentu otwarcia konta zapewnić wpływ na konto w łącznej wysokości min. 1000 zł i wykonać przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem na łączną kwotę min. 360 zł.

Odbiór nagrody

Od momentu otrzymania informacji o spełnieniu warunków programu poleceń należy w ciągu 60 dni wybrać Lokatę „Lubię to polecam” z zestawu nagród. Można to zrobić w bankowości elektronicznej, przez telefon lub w placówce.

Depozyt można też zakładać w kolejnych edycjach programu poleceń.

Wymagane konto osobiste

Do wzięcia udziału w programie poleceń Banku Millennium konieczne jest posiadanie lub otwarcie z polecenia rachunku Millennium 360°:

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 5 zł / 11 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 5 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: brak prowizji za przewalutowanie transakcji w walucie obcej do równowartości 1000 zł/mies.

Co dalej z lokatą po kapitalizacji odsetek?

Lokata „Lubię to polecam” jest depozytem nieodnawialnym; po zapadnięciu terminu kapitał i wypracowane odsetki przelewane są na rachunek osobisty klienta.

Bezpieczeństwo środków w Banku Millennium

Środki na lokacie są w całości chronione w ramach gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 tys. euro (ok. 450 tys. zł).

Promocje w Banku Millennium

Nowi klienci Banku Millennium mają kilka promocji do wyboru.

Jak otworzyć lokatę "Lubię to polecam"?

Nowy klient Banku Millennium musi w pierwszej kolejności złożyć wniosek o rachunek Millennium 360° na stronie programu poleceń i podać w nim kod polecenia.

Osoba polecająca rachunek, będąca już klientem Banku Millennium, nie musi składać nowego wniosku.

Zarówno nowego, jak i obecnego klienta dotyczą osobne warunki uprawniające do skorzystania z lokaty.

Inne produkty oszczędnościowe Banku Millennium

Konto oszczędnościowe

 • Oprocentowanie
  6%

 • Okres obowiązywania
  90 dni
 • Zakres kwot
  do 100 tys. zł
 • Konto osobiste
  TAK

Oferta na nowe środki.

Lokaty

 • Oprocentowanie
  6%
 • Zakres kwot
  1000 - 25 000 zł
 • Czas trwania
  1 miesiąc
 • Konto osobiste
  TAK

Lokatę można założyć w ciągu 30 dni, licząc od dnia swoich urodzin.

Lokata Mobilna

Bank Millennium
 • Oprocentowanie
  4,65%
 • Zakres kwot
  500 - 25 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  TAK

Lokata Horyzont Zysku

Bank Millennium
 • Oprocentowanie
  4,8%
 • Zakres kwot
  od 1000 zł
 • Czas trwania
  6 miesięcy
 • Konto osobiste
  TAK

Lokata dla nowych środków.
Przydatne dokumenty
Załóż lokatę
Recenzja Moneteo
3.9

Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych

137 publikacji 755 komentarzy

W serwisie Moneteo zajmuje się ofertą oszczędnościową, dla przedsiębiorców oraz dla dzieci i młodzieży. Odpowiada za weryfikację i aktualność danych. Analizuje bankowe regulaminy, dokumenty oraz przepisy prawne związane z podatkami i sprawami finansowymi.

Uczestnicy programu poleceń konta osobistego w Banku Millennium mogą liczyć na ciekawą ofertę depozytową, stanowiącą jedną z 4 nagród do wyboru. Czy jednak warunki lokaty rekompensują wysiłek włożony w uzyskanie tej nagrody?
Spis treści

Zalety

 • dobre oprocentowanie

Wady

 • konieczność posiadania konta osobistego
 • konieczność spełnienia warunków programu poleceń
 • lokata tylko dla niskich kwot
Ogólna ocena
(3.9)
Wysokość oprocentowania
(4)
Pozostałe warunki oferty
(3.8)

Lokata "Lubię to polecam". Podsumowanie

Oprocentowanie promocyjnej Lokaty Lubię to polecam to obecnie dość wysoka stawka nie tylko wśród depozytów kwartalnych, ale i wszystkich lokat terminowych na rynku. Dodatkowym atutem depozytu jest możliwość skorzystania z niego wielokrotnie, w kolejnych edycjach programu poleceń.

Niemniej, aby zyskać dostęp do tego produktu, trzeba się trochę namęczyć, spełniając warunki oferty specjalnej. W dodatku warto też upewnić się, czy polecony znajomy wywiązuje się ze swoich zadań, jakie stawia przed nim bank. Z jednej strony jest to więc ciekawa oferta, z drugiej – wymagająca niemało uwagi. Tym samym nieco bardziej atrakcyjne wydają się być inne depozyty – takie znajdziesz w naszym aktualnym rankingu lokat.

Załóż lokatę

Komentarze i opinie

(6)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
M
Marta
Gość

Jak jest w obecnej edycji z promocją z premią konta Millennium 360? Można je połączyć?

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Analityk produktów finansowych
@Marta

Niestety, tak jak w poprzednich edycjach nowy klient musi wybierać: albo udział w programie poleceń, albo skorzystanie z promocji z premią gotówkową.

Odpowiedz

D
Dawid Ć-ski
Gość

Cy można połączyć to z opcją założenia konta i bonusem +200?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Dawid Ć-ski

Niestety promocji z premią 200 zł nie da się połączyć z programem poleceń. Jedyną opcją jest skorzystanie z akcji z premią gotówkową, a potem przystąpienie do programu poleceń jako polecający - wtedy też będziemy mogli skorzystać z lokaty 4%.

Odpowiedz

N
Natalia
Gość

Czemu zysk z tej lokaty wynosi tylko 122 zł przy 15000 zł, a nie 600? Tyle wychodzi mi jako 4% z 15000.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Natalia

4% z 15 tys. zł to istotnie 600 zł, jednak jest to zysk roczny i to przed opodatkowaniem. Aby uzyskać kwotę odsetek z Lokaty Lubię to polecam (3-miesięcznej), należy to 600 zł podzielić przez 4 (wtedy otrzymamy odsetki dla 3 miesięcy), a potem pomnożyć przez 0,81 i dopiero wtedy uzyskamy odpowiednią wartość zysku.

Odpowiedz