Lokata Mix w Toyota Banku - Recenzja i Opinie

Komentarze i opinie
Dlaczego możesz nam zaufać?
🧐
Dlaczego możesz nam zaufać?

Oferta przeanalizowana przez analityka Moneteo na podstawie własnego doświadczenia, testów oraz informacji udostępnionych przez instytucję finansową. Analiza powstała oparciu o obiektywne kryteria wspólne dla wszystkich produktów w danej kategorii, dzięki czemu masz gwarancję rzetelnego porównania tej oferty względem konkurencji.

Moneteo jest serwisem afiliacyjnym, czyli zarabiającym na pośrednictwie między Tobą a instytucją finansową. Współpraca (lub jej brak) z instytucją finansową nie wpływa na ocenę produktu.

Opracowane przez:
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
Krzysztof Duliński
Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych

159 publikacji 3241 komentarzy

Recenzent promocji bankowych i autor tekstów poradnikowych dotyczących zarządzania finansami osobistymi będący zdania, że nawet najbardziej skomplikowane zagadnienie można przedstawić w prosty i przystępny sposób.

Szczegóły oferty

Propozycja Toyota Banku to przykład lokaty progresywnej z dzienną kapitalizacją odsetek. Lokatę Mix można założyć na jeden z kilku okresów – od 3 do 36 miesięcy. Oprocentowanie uzależnione jest od wybranego wariantu lokaty. Bank nie stawia ograniczeń co do górnej kwoty zdeponowanych pieniędzy.

Spis treści

Lokata Mix może być założona przez nowych, jak i obecnych klientów banku; ważne by osoba zakładająca Lokatę Mix posiadała w Toyota Banku konto osobiste. Można na nią wpłacić dowolne środki, przy czym kwota depozytu nie może być niższa niż 5000 zł.

Oprocentowanie Lokaty Mix w Toyota Banku

Lokata Mix jest przykładem lokaty progresywnej, której oprocentowanie rośnie wraz z okresem jej trwania. W tym konkretnym przypadku uzależnione jest od okresu, na jaki została zawarta umowa oraz liczby miesięcy, przez które depozyt został utrzymany przez klienta:

 • Lokata Mix 3 miesiące – oprocentowanie w poszczególnych miesiącach: 0,1%, 0,2%, 0,3%; oprocentowanie średnie - 0,2%
 • Lokata Mix 6 miesięcy – od 0,1% do 0,5%; oprocentowanie średnie - 0,3%
 • Lokata Mix 12 miesięcy – od 0,1% do 0,9%; oprocentowanie średnie - 0,5%
 • Lokata Mix 18 miesięcy – od 0,1% do 1,4%; oprocentowanie średnie - 0,8%
 • Lokata Mix 24 miesiące – od 0,2% do 1,6%; oprocentowanie średnie - 0,8%
 • Lokata Mix 36 miesięcy – od 0,2% do 1,6%; oprocentowanie średnie - 0,9%

Dokładne informacje o wysokości oprocentowania dla poszczególnych rodzajów Lokaty Mix i okresów jej utrzymania znajdują się w Tabeli oprocentowania dla Konsumentów. Bank nie stosuje żadnych sankcji za zerwanie lokaty przed terminem.

Ile można zyskać na Lokacie Mix?

Poniższy wykres i tabela obrazują zysk z Lokaty Mix w wariancie 36-miesięcznym dla różnych kwot. Obliczenia uwzględniają podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki).

Zysk z Lokaty Mix w Toyota Banku
Zysk* na Lokacie Mix - 36 miesięcy
Kwota lokaty Odsetki z lokaty 3-letniej
5 000 zł 110 zł
10 000 zł 221 zł
25 000 zł 552 zł
50 000 zł 1 105 zł
75 000 zł 1 658 zł
100 000 zł 2 210 zł
200 000 zł 4 421 zł
300 000 zł 6 631 zł
400 000 zł 8 841 zł
450 000 zł 9 947 zł
500 000 zł 11 052 zł
*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 08.12.2023 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych.

Jak uzyskać maksymalny zysk?

Warunkiem skorzystania z Lokaty Mix jest posiadanie konta osobistego w Toyota Banku oraz wpłacenie na Lokatę Mix min. 5000 zł.

Bank nie określił maksymalnej liczby lokat tego typu, które można założyć.

Właściciel lokaty sam decyduje, jak długo utrzyma depozyt, a co za tym idzie, jak wysokie odsetki otrzyma. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że każdy miesiąc to jakby „mini lokata” z określonym oprocentowaniem, która automatycznie przedłuża się na następny miesiąc – i tak aż do osiągnięcia przewidzianej w umowie lokaty liczby miesięcy.

Wymagane konto osobiste

Podstawowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy oferowany przez Toyota Bank nosi nazwę Moto Konto.

 • Konto
  0 zł / 2,49 zł

 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł / 4,50 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł

Dodatkowe informacje

Odnowienie Lokaty Mix jest możliwe, a wybór takiej opcji oznacza, że po zakończeniu obecnego depozytu odnowi się on na ten sam okres na warunkach obowiązujących w dniu dokonywania tej operacji.

W trakcie zakładania Lokaty Mix trzeba zdecydować, czy nowy depozyt ma być założony z kwoty samego kapitału, czy też wraz z naliczonymi odsetkami. Swoją decyzję można zmienić w okresie trwania umowy lokaty. W tym celu konieczny jest kontakt z infolinią Toyota Banku.

Toyota Bank jest pełnoprawnym bankiem, dlatego wpłacone do niego środki, do równowartości 100 tys. euro, chroni Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Jak założyć Lokatę Mix?

Lokatę Mix można założyć w bankowości internetowej Toyota Banku. Wystarczy wybrać, na jaki okres depozyt ma być otwarty oraz wskazać, co ma się stać z pieniędzmi po zakończeniu lokaty – mają wrócić na ROR, czy ma być z nich założony nowy depozyt.

Potwierdzenia złożenia dyspozycji dokonuje się w aplikacji mobilnej Toyota Banku.

Inne produkty oszczędnościowe Toyota Banku

Konto oszczędnościowe

 • Oprocentowanie
  5,87%

 • Okres obowiązywania
  do 30.06.2024 r.
 • Zakres kwot
  do 400 tys. zł
 • Konto osobiste
  NIE

Lokaty

Lokata Plus

Toyota Bank
 • Oprocentowanie
  5,7%
 • Zakres kwot
  2000 - 100 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  TAK

 • Oprocentowanie
  5,4%
 • Zakres kwot
  2000 - 40 000 zł
 • Czas trwania
  3 miesiące
 • Konto osobiste
  NIE
Przydatne dokumenty

Najczęściej zadawane pytania


Czy lokaty w Toyota Banku mają ochronę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego?

Tak, depozyty założone w Toyota Banku, do kwoty stanowiącej równowartość 100 tys. euro, objęte są ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Zważywszy na fakt, że bank nie stawia żadnych ograniczeń co do górnej kwoty Lokaty Mix, trzeba pamiętać, że w przypadku kłopotów finansowych banku, w krótkim czasie na pewno odzyskamy tylko kwotę objętą gwarancjami BFG. Na nadwyżkę trzeba będzie poczekać dłużej, może być i tak, że nigdy nie odzyskamy jej w całości.