Wróć

Przegląd najlepszych promocji bankowych, które kończą się w marcu 2016 r.

Beata Szymańska
Analityk produktów finansowych

Przegląd najlepszych promocji bankowych, które kończą się w marcu 2016 r.
Spis treści

Uwaga: promocje ułożyliśmy zgodnie z datą zakończenia (od tych, które kończą się najwcześniej, do tych, które będą trwały do końca marca). Nie wskazujemy, która promocja jest najlepsza, ponieważ dużo zależy od Twoich osobistych preferencji i potrzeb. Zapraszamy do lektury.

#1. Lokata Mobilna na 4% i 50 zł premii w promocji Agory i Raiffeisen Polbanku

Uwaga: ta promocja została zakończona 21 marca 2016 r.

Promocja Lokata 4% i 50 zł premii Raiffaisen Polbank i Agora

Data zakończenia promocji: ta promocja kończy się już 21.03.2016!

Wysokość nagrody: 50 zł premii od organizatora (Agora SA) oraz bonusowe odsetki na lokacie (łącznie 4%) od Raiffeisen Polbanku.

Kto może wziąć udział: nowi klienci, którzy nie posiadają bądź nie posiadali konta Raiffeisen Polbanku w okresie od 1 stycznia 2015 r. do dnia złożenia wniosku o Wymarzone Konto Osobiste.

Jak otrzymać premię?

 1. Założyć na stronie promocji Wymarzone Konto Osobiste wraz z kartą debetową lub naklejką zbliżeniową.
 2. Założyć w serwisie bankowości mobilnej 3-miesięczną Lokatę Mobilną (wpłata od 1000 do 10 000 zł) i nie rozwiązać jej przed dniem jej zapadalności.
 3. Od 1 maja 2016 roku do 31 lipca 2016 roku wykonać płatność / płatności kartą lub naklejką na kwotę 100 zł w każdym z trzech miesięcy.

Czy warto?

Ponieważ bank przekaże premię dopiero we wrześniu, należy do tego czasu aktywnie korzystać z Wymarzonego Konta. W praktyce oznacza to, że klient będzie musiał utrzymać rachunek po dacie zapadalności depozytu, spełniając przy tym warunki promocji dotyczące płatności kartą i ponosząc sztywną opłatę za jej użytkowanie (przynajmniej do końca lipca, potem można zrezygnować z karty).

Z drugiej strony otrzyma dostęp do oprocentowanego rachunku, w którym większość podstawowych operacji jest bezpłatna, a bank gwarantuje niezmienność opłat. Ponadto gwarantowana premia w wysokości 50 zł pozwoli pokryć opłatę za kartę przez około 16 miesięcy (jeżeli oczywiście wcześniej nie zrezygnujemy z karty).

Dla kogo?

Dla osób ceniących stabilność opłat i zainteresowanych oszczędzaniem (po uwzględnieniu premii efektywne oprocentowanie lokaty wynosi ok. 6,47% brutto w skali roku, przy założeniu, że na lokatę wpłacimy 10 000 zł. Dla niższych kwot ulokowanych na depozycie, efektywne oprocentowanie lokaty jest nawet wyższe).

Z dokładnym opisem tej promocji możesz się zapoznać w tej analizie.

#2. 100 zł premii w promocji "Konto za ZERO" PKO BP i Bankier.pl

Uwaga: ta promocja zakończyła się w dniu 31 marca.

100 zł premii w promocji Konto za ZERO PKO BP i Bankier.pl

Data zakończenia promocji: 31.03.2016

Wysokość nagrody: 100 zł premii od organizatora promocji.

Kto może wziąć udział: promocja przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów, którzy nie posiadali w banku rachunku bankowego w ciągu 12 miesięcy przed dniem rozpoczęcia promocji.

Jakie warunki trzeba spełnić?

 1. Należy założyć Konto za Zero za pośrednictwem strony organizatora promocji.
 2. W terminie 30 dni od dnia zawarcia umowy rachunku przeprowadzić za pomocą aplikacji mobilnej IKO transakcje bezgotówkowe o łącznej wartości co najmniej 10 złotych.

Czy warto?

Warunki promocji są wyjątkowo łatwe do spełnienia. Klient uzyskuje dostęp do konta, które staje się prawie bezpłatne, o ile często posługuje się „plastikiem”, a dodatkowo można skorzystać m.in. z nowoczesnej aplikacji mobilnej IKO, Konta Oszczędnościowego Plus czy rachunku walutowego.

Dla kogo?

Dla klientów często korzystających z karty debetowej. Posiadanie karty zwalnia z opłaty za prowadzenie rachunku, natomiast jej aktywne używanie (należy wykonać transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie) powoduje zwolnienie z opłaty za obsługę karty.

Z dokładnym opisem tej promocji możesz się zapoznać w tej analizie.

#3. Darmowe prowadzenie konta i 130 zł premii w promocji „Konto z nagrodami” BGŻ BNP Paribas

Uwaga! Ta promocja została przedłużona do 25 kwietnia 2016 r.

Promocja Konto z nagrodami w BGŻ BNP Paribas

Data zakończenia promocji: 25.04.2016

Wysokość nagrody: 130 zł premii od organizatora promocji (firma Ad Astra Sp. z o.o.).

Kto może wziąć udział: promocja przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów, którzy nigdy wcześniej nie posiadali konta w BGŻ BNP Paribas ani też w bankach istniejących przed połączeniem – BNP Paribas oraz BGŻ.

Jakie warunki trzeba spełnić?

 1. Należy założyć Konto Praktyczne (iKONTO) wraz kartą debetową za pośrednictwem strony promocji.
 2. W kwietniu i maju przeprowadzić min. 1 transakcję kartą na min. 500 zł w każdym miesiącu.
 3. W okresie od 1 do 30 kwietnia przynajmniej raz zalogować się do systemu bankowości elektronicznej.
 4. Wykonać w okresie od 1 do 30 maja przynajmniej jeden przelew wychodzący z konta.

Czy warto?

Pozornie warunki promocji są skomplikowane, jednak klienci często korzystający z karty (oraz bankowości elektronicznej) nie będą mieli większych problemów z ich spełnieniem. Ponadto uczestnicy akcji „Konto z nagrodami” mogą skorzystać z równoległej promocji, gwarantującej brak opłat za prowadzenie konta przez 36 miesięcy. Łącząc obie akcje można zdobyć nie tylko bonus, lecz również tanie w utrzymaniu konto.

Dla kogo?

Dla klientów często korzystających z karty debetowej. Konto stanie się praktycznie bezpłatne, jeżeli w danym miesiącu przeprowadzimy transakcje na łączną kwotę min. 300 zł.

Z dokładnym opisem tej promocji możesz się zapoznać w tym artykule.

#4. Money Mania IV i 100 zł premii za otwarcie konta w Banku Millennium

Uwaga: ta promocja została zakończona w dniu 31 marca.

Promocja Money Mania IV, 100 zł premii do Konta 360 w Banku Millennium

Data zakończenia promocji: 31.03.2016

Wysokość nagrody: 100 zł premii od organizatora promocji (Money.pl).

Kto może wziąć udział: promocja przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów, którzy w okresie od 01.04.2015 r. do momentu przystąpienia do promocji nie posiadali konta w Banku Millennium.

Jak zgarnąć premię?

 1. Otworzyć Konto 360°lub Konto 360° Student wraz z kartą debetową/usługą BLIK poprzez stronę organizatora promocji.
 2. Przeprowadzić w kwietniu i maju 5 płatności kartą/BLIK-iem na kwotę min. 360 zł w każdym z tych miesięcy.

Czy warto?

Bank będzie brał pod uwagę zarówno liczbę, jak i wartość kwotową transakcji, co praktyce oznacza intensywniejsze posługiwanie się kartą. Jeżeli zapewnisz miesięczne wpływy na konto w wysokości 1000 zł i do tego wykonasz w danym miesiącu przynajmniej jedną transakcję kartą, to nie poniesiesz opłaty za prowadzenie konta, obsługę karty, przelewy internetowe oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów.

Tak więc klienci często posługujący się plastikiem i regularnie zasilający konto otrzymają niedrogi w utrzymaniu rachunek z dostępem do wielu atrakcyjnych usług (m.in. Manager Finansów, przelewy na e-mail i numer telefonu, podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, itd.).

Dla kogo?

Dla klientów chętnie korzystających z karty debetowej, którzy zapewnią regularne wpływy na konto.

Dokładny opis tej promocji znajdziesz tutaj.

#5. Aż 900 zł premii dla przedsiębiorców w mBanku!

Uwaga! mBank przedłużył tę promocję do końca kwietnia 2016 r.

900 zł premii na ZUS i mKsięgowość w mBanku

Data zakończenia promocji: 30.04.2016

Wysokość nagrody: łącznie 900 zł, przy czym 600 zł można zgarnąć za opłacanie składek ZUS, a 300 zł za korzystanie z mKsięgowości (opcjonalnie).

Kto może wziąć udział: promocja przeznaczona jest wyłącznie dla klientów prowadzących działalność gospodarczą, którzy przed 28.01.2016 r. nie posiadali rachunku bieżącego (firmowego) w mBanku dla danego numeru NIP oraz usługi księgowej w Cyber Productivity SA.

Jakie warunki trzeba spełnić:

 1. Otworzyć mBiznes Konto Start lub mBiznes Konto Komfort do 31 marca 2016 r.
 2. Opłacać składki ZUS na kwotę min. 250 zł miesięcznie z założonego konta przez kolejne 12 miesięcy.
 3. Dokonywać przynajmniej jednej transakcji kartą debetową miesięcznie przez kolejne 12 miesięcy.
 4. (opcjonalnie) Zawrzeć umowę o mKsięgowość Start lub Komfort.
 5. (opcjonalnie) Przez kolejne 12 miesięcy zaksięgować w serwisie księgowym min. 3 faktury kosztowe (każda na kwotę min. 10 zł) miesięcznie i dokonać za nie płatności zleconych z serwisu księgowego do systemu transakcyjnego mBanku.

Czy warto?

Należy regularnie opłacać składki ZUS, korzystać z karty debetowej i - opcjonalnie w celu zdobycia 300 zł - z księgowości mBanku. W zamian nowi klienci mają zapewnione bezpłatne prowadzenie rachunku przez 12 miesięcy, zwolnioną z opłat kartę debetową oraz pakiet 20 darmowych przelewów.

Jeżeli chcesz przeczytać dokładny opis tej promocji, przejdź tutaj.

Naszym zdaniem

Jak widać, banki - niekiedy wraz z innymi firmami - przygotowały całkiem dużo ofert promocyjnych, generalnie jednak promocje te mają podobne założenie: skłonić nowego klienta do założenia konta w danym banku i zachęcić go do większej aktywności na rachunku.

W tym celu banki kuszą nowych klientów premiami dołączonymi do rachunków osobistych, np. w BGŻ BNP Paribas możemy uzyskać 130 zł premii, w PKO BP - 100 zł, w Money Manii IV za założenie konta w Banku Millennium - również 100 zł, aż 900 zł w mBanku w przypadku konta dla przedsiębiorców i 50 zł oraz niezłe (4%) odsetki na lokacie w promocji Agory i Raiffeisen Polbank.

Warunki, jakie muszą spełnić klienci, aby dostać premię, są zróżnicowane: od całkiem prostych, jak np. w PKO BP, gdzie wystarczy w gruncie rzeczy tylko założyć konto i zapłacić 10 zł w aplikacji mobilnej IKO, po dość skomplikowane, jak np. w promocji mBanku dla przedsiębiorców.

Warto jednak kierować się nie tylko warunkami promocji, ale także parametrami kont, które zamierzamy założyć. Premia jest dla nas słodkim bonusem, ale konto osobiste powinno spełniać nasze potrzeby i wymagania.

Naszym zdaniem marcowe promocje bankowe prezentują się całkiem nieźle - przede wszystkim są zróżnicowane, więc prawie każdy może znaleźć tu coś dla siebie. Decyzja o skorzystaniu z konkretnej promocji należy jednak do Ciebie :)

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy