Wróć

Przegląd najlepszych promocji bankowych, z których skorzystasz jedynie w czerwcu 2016 roku

Beata Szymańska
Analityk produktów finansowych

Przegląd najlepszych promocji bankowych, z których skorzystasz jedynie w czerwcu 2016 roku
Spis treści
Pokaż więcej

Uwaga: Promocje są ułożone w kolejności chronologicznej. Zestawienie otwierają akcje promocyjne, które kończą się najwcześniej. Nie oceniamy, która oferta jest najlepsza - wybór zależy od Twoich osobistych potrzeb oraz preferencji. Sprawdź, może znajdziesz coś dla siebie!

#1. Money Mania VI: 120 zł za założenie konta i lokaty i aktywność w promocji Toyota Banku

Ta promocja zakończyła się w dniu 19 czerwca 2016 r. Warto jednak sprawdzić inne promocje, które wciąż są aktywne.

Money Mania VI: 120 zł za konto i lokatę w Toyota Banku

Data zakończenia promocji: 19.06.2016 r.

Wysokość nagrody: Łączna wysokość premii wynosi 120 zł. Nagroda składa się z trzech bonusów cząstkowych, a uczestnik sam decyduje o wysokości premii. W zależności od tego, jakie warunki spełni, może uzyskać 50 zł za założenie Konta Jedynego oraz lokaty „Plan depozytowy na 100 dni”, 20 zł dodatkowej premii za przystąpienie do promocji „Tankuj korzyści do pełna” w Toyota Banku i 50 zł za aktywne uczestnictwo we wspomnianej promocji banku.

Kto może wziąć udział: Z promocji wykluczone są osoby, które w okresie od 15 października 2014 roku do 15 maja 2016 r. posiadały lub zamknęły Konto Jedyne w Toyota Banku. Pozostałe osoby mogą skorzystać z oferty.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać premię?

 • do 19 czerwca 2016 r. zarejestrować się na stronie serwisu Money Mania, złożyć wniosek o Konto Jedyne na stronie banku i wyrazić wymagane przez organizatora zgody;
 • do 19 lipca 2016 r. założyć co najmniej jedną lokatę „Plan Depozytowy na 100 dni” za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej Toyota Banku i wpłacić na nią min. 10 000 zł oraz utrzymać wymagane saldo na depozycie przez co najmniej 70 dni. Spełniając te warunki otrzymasz 50 zł;
 • do 19 lipca 2016 r. zgłosić swój udział w równoległej promocji „Tankuj korzyści do pełna”. Spełniając ten warunek dodatkowo otrzymasz 20 zł;
 • w trzech dowolnych miesiącach w okresie od 1 lipca do 31 października 2016 r. spełnić warunki uprawniające do zwrotu kosztów za paliwo. Spełniając ten warunek otrzymasz dodatkowe 50 zł.

Czy warto?

Zaproponowane przez organizatorów promocji rozwiązanie charakteryzuje się dużą elastycznością. Uczestnicy, którzy skorzystają z oferty, otrzymają całkiem przyzwoicie oprocentowany depozyt i bonusy przyznawane w ramach promocji Money Mania oraz "Tankuj korzyści do pełna". Osoby te muszą jednak wykazać się sporym zaangażowaniem: założyć rachunek osobisty oraz lokatę i spełnić dodatkowe warunki określone w regulaminie promocji Toyota Banku.

Można jednak zgarnąć 50 zł premii tylko za otwarcie konta i założenie lokaty. W tej opcji zarówno warunek aktywności, jak i wysokość premii są stosunkowo niewielkie, a bonus 50 zł podwyższa efektywne oprocentowanie brutto lokaty nawet do 4,65% w skali roku (dla wpłaty 10 000 zł).

Dla kogo?

Promocja z jednej strony może spodobać się osobom, które posiadają spore oszczędności, są w stanie spełnić warunki salda na rachunku osobistym i pragną zaoszczędzić na kosztach paliwa. Z drugiej – może przypaść do gustu osobom, które chcą w stosunkowo prosty sposób zdobyć 50 zł premii za otwarcie konta i lokaty.

Z dokładnym opisem tej promocji możesz się zapoznać w tej analizie.

#2. 100 zł premii w promocji "Premia z kontem" BGŻ BNP Paribas

Ta promocja zakończyła się w dniu 25 czerwca 2016 r.

100 zł premii w promocji Premia z kontem BGŻ BNP Paribas

Data zakończenia promocji: 25.06.2016 r.

Wysokość nagrody: 100 zł premii. Nagroda składa się z dwóch bonusów cząstkowych w wysokości 50 zł.

Kto może wziąć udział: Promocja przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów, czyli osób, które nie są posiadaczami ani współposiadaczami konta osobistego w BGŻ BNP Paribas oraz nie były nimi w bankach BGŻ S.A. lub BNP Paribas Bank Polska S.A. przed połączeniem tych banków.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać premię?

 • do 25 czerwca przystąpić do promocji poprzez stronę organizatora;
 • do 30 czerwca 2016 r. otworzyć konto osobiste wraz z kartą za pośrednictwem linku ze strony promocji;
 • w lipcu przynajmniej raz zalogować się do systemu bankowości elektronicznej i wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na co najmniej 500 zł. Spełnienie tego warunku gwarantuje premię w wysokości 50 zł.
 • w sierpniu wykonać transakcje bezgotówkowe kartą na co najmniej 500 zł i wykonać przynajmniej jeden przelew wychodzący z konta poprzez bankowość elektroniczną – w tym przypadku również otrzymamy 50 zł.

Promocja „Premia z kontem” jest limitowana i obejmuje pierwsze 2500 zgłoszeń.

Czy warto?

Każdy uczestnik może zdobyć nagrodę w wysokości 50 zł albo łącznie 100 zł, w zależności od własnej decyzji. Warunki promocji nie są trudne do spełnienia - wystarczy raz zalogować się na konto, przez dwa miesiące wykonać płatności kartą za minimum 500 zł (to automatycznie zwalnia z opłaty za kartę) i dokonać jednego przelewu wychodzącego. Ponadto osoby, które skorzystają z promocyjnej oferty, otrzymają bezpłatnie prowadzony rachunek oraz gwarancję niezmienności tej opłaty przez 3 lata.

Dla kogo?

Dla klientów często korzystających z karty debetowej. Konto stanie się praktycznie bezpłatne, jeżeli w danym miesiącu przeprowadzimy transakcje na łączną kwotę min. 300 zł (warto jednak dołożyć 200 zł w lipcu i sierpniu i zgarnąć premię ;)). Jeżeli dodamy do tego gwarantowane trzy lata darmowego prowadzenia rachunku, otrzymamy całkiem interesującą ofertę.

Z dokładnym opisem tej promocji możesz się zapoznać w tej analizie.

#3. 560 zł w łączonej promocji Banku Millennium, Bankier.pl i Fly.pl

Ta promocja zakończyła się w dniu 30 czerwca 2016 r.

560 zł w promocji Banku Millennium, Bankier.pl i Fly.pl

Data zakończenia promocji: 30.06.2016 r.

Wysokość nagrody: 360 zł w postaci moneybacku od Banku Millenium, 100 zł od Bankier.pl oraz kupon wycieczkowy na 100 zł od Fly.pl.

Kto może wziąć udział: osoby, które od 1 kwietnia 2015 r. do 15 maja 2016 r. nie posiadały w Banku Millennium rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego ani technicznego.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać maksymalną premię?

 • do 30 czerwca zarejestrować się na stronie promocji;
 • do 4 lipca 2016 r. za pośrednictwem linku przesłanego ze strony promocji podpisać z bankiem umowę o otwarcie rachunku Konto 360° lub Konto 360° Student;
 • co miesiąc logować się do aplikacji mobilnej banku;
 • spełnić warunki aktywności w danym miesiącu:
  • w przypadku Konta 360°: zapewnić łączne wpływy zewnętrzne na rachunek w wysokości co najmniej 1000 zł miesięcznie oraz w lipcu i sierpniu wykonać przynajmniej jedną transakcję kartą;
  • w przypadku Konta 360° Student: w lipcu i sierpniu wykonać co najmniej jedną transakcję kartą lub BLIK-iem.

Czy warto?

Pamiętajmy, że premia od banku Millenium w wysokości 360 zł rocznie będzie zależała od wartości przeprowadzonych transakcji. Bank zwróci nam w miesiącu 2% łącznej wartości płatności kartą (maks. 30 zł) oraz 5% łącznej wartości płatności mobilnych BLIK (kolejne 30 zł). Aby więc maksymalnie wykorzystać promocję, należy co miesiąc przeprowadzić transakcje kartą na 1500 zł oraz na 600 zł BLIK-iem. Z drugiej strony – za aktywne korzystanie z płatności bezgotówkowych i zapewnienie wpływów na rachunek w wysokości 1000 zł/miesiąc posiadacze Konta 360° otrzymają bezpłatny rachunek i dodatkowo dwa atrakcyjne gratisy: 100 zł od serwisu Bankier.pl i kupon wycieczkowy na 100 zł od Fly.pl.

Dla kogo?

Łączona oferta banku Millenium, Bankier.pl i Fly.pl może przypaść do gustu osobom, które często płacą kartą lub BLIKI-iem oraz mogą zapewnić stałe wpływy na konto w wysokości minimum 1000 zł miesięcznie. Dodatkowo spełnienie warunków promocji pozwala automatycznie na uniknięcie opłaty za prowadzenie konta oraz użycie karty.

Z dokładnym opisem tej promocji możesz się zapoznać w tej analizie.

#4. 100 zł premii, 4% na Koncie Godnym Polecenia BZ WBK w promocji Comperia Bonus 6

Ta promocja została zakończona w dniu 30 czerwca 2016 r.

Comperia Bonus 6: 100 zł premii i 4% na Koncie Godnym Polecenia BZ WBK

Data zakończenia promocji: 30.06.2016 r.

Wysokość nagrody: 100 zł premii. Dodatkowo można wziąć udział w akcji „Konto na 4%” i skorzystać z wysokiego oprocentowania rachunku oraz zwolnienia z opłaty za kartę debetową.

Kto może wziąć udział: klienci, którzy od 15 sierpnia 2015 r. nie posiadali w banku BZ WBK rachunku prowadzonego w złotówkach.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać premię?

 • do 30 czerwca 2016 r. wypełnić formularz na stronie promocji i założyć Konto Godne Polecenia wraz z bankowością elektroniczną;
 • posiadać aktywny i podany do wiadomości banku numer telefonu komórkowego;
 • do 31 sierpnia dokonać z otwartego w ramach promocji konta co najmniej sześciu transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą, BLIK-iem lub poprzez płatności mobilne (transakcje te muszą zostać zaksięgowane do 31 sierpnia).

Czy warto?

Warunki promocji Comperia Bonus 6 są wyjątkowo łatwe do spełnienia – wystarczy tylko dokonać sześciu płatności bezgotówkowych (bank nie narzuca limitów kwotowych), by otrzymać 100 zł premii oraz zyskać 4% dla środków do 4000 zł. Jeżeli otworzymy rachunek wraz z kartą debetową, możemy skorzystać z dodatkowego profitu - bank do 30 czerwca 2017 r. zwolni nas z opłaty za jej użytkowanie, która standardowo wynosi 7 zł/miesiąc.

Dla kogo?

Dla klientów zainteresowanych oszczędzaniem. Oferowane przez BZ WBK oprocentowanie Konta Godnego Polecenia jest w tej chwili wyższe niż oprocentowanie większości lokat dostępnych na rynku.

Z dokładnym opisem tej promocji możesz się zapoznać w tej analizie.

#5. 600 zł na ZUS z mBiznes konto Start lub Komfort w mBanku

Ta promocja zakończyła się z końcem lipca 2016 r. Więcej szczegółów w tym artykule.

600 zł na ZUS z mBiznes konto Start lub Komfort w mBanku

Data zakończenia promocji: 31.07.2016 r.!

Wysokość nagrody: Maksymalnie 600 zł. Dodatkową nagrodą dla uczestników jest zwolnienie z kosztów prowadzenia rachunku mBiznes konto Komfort przez 12 miesięcy.

Kto może wziąć udział: promocja przeznaczona jest wyłącznie dla klientów prowadzących działalność gospodarczą, którzy do dnia 30 kwietnia 2016 r. nie posiadali w mBanku rachunku firmowego dla danego numeru NIP.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać premię?

 • do 31 lipca złożyć wniosek i podpisać z bankiem umowę na prowadzenie rachunku mBiznes konto Start lub mBiznes konto Komfort;
 • z założonego konta opłacać składki ZUS na kwotę min. 250 zł miesięcznie przez kolejne 12 miesięcy;
 • wykonać przynajmniej jedną transakcję kartą debetową miesięcznie przez kolejne 12 miesięcy.

Czy warto?

Wymagania – jedna płatność kartą miesięcznie oraz przelew do ZUS na wartość minimum 250 zł – nie są wyśrubowane, zważywszy że oferta dotyczy klientów biznesowych, którzy zazwyczaj i tak spełniają te warunki.

Z dokładnym opisem tej promocji możesz się zapoznać w tej analizie.

#6. 1500 zł premii dla firm w promocji rachunku iKonto Biznes Alior Banku

1500 zł premii dla firm w promocji rachunku iKonto Biznes Alior Banku

Data zakończenia promocji: do odwołania - jednak nie krócej niż do 30 czerwca 2016 roku.

Wysokość nagrody: Do 125 zł miesięcznie przez 12 miesięcy, łącznie nawet 1500 zł.

Kto może wziąć udział: uczestnikami promocji mogą być wyłącznie osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, które nie posiadają i nie posiadały żadnego produktu Alior Banku. Do promocji nie mogą więc przystąpić przedsiębiorcy, który byli lub są posiadaczami kont osobistych lub którzy otworzyli w Alior Banku lokatę terminową bądź skorzystali z kredytu lub pożyczki.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać premię?

 • złożyć wniosek o iKonto Biznes za pośrednictwem strony internetowej banku ;
 • aktywnie korzystać z rachunku. Bank przygotował listę premiowanych aktywności (m.in. przelew do ZUS, US, przelew SEPA, przelew natychmiastowy, utrzymywanie średniomiesięcznego salda na rachunku itd.) i określił wysokość cząstkowych bonusów - uczestnik promocji może samodzielnie zdecydować, które z nich chce spełnić w danym miesiącu.

Czy warto?

Przedsiębiorcy, którzy założą iKonto Biznes, mogą liczyć na wyjątkowo wysoką premię w wysokości maks. 1500 zł (do 125 zł w miesiącu). Ponadto sami mogą wybrać warunki umożliwiające zdobycie cząstkowych gratyfikacji. Na przykład za wykonanie przelewów do ZUS i US otrzymają łącznie aż 50 zł, natomiast za aktywne posługiwanie się kartą, przelewy SEPA i Express Eliksir bank zwróci im 10 zł za każdą z tych operacji. Kolejny bonus (do 60 zł) jest naliczany od wysokości salda, przy czym bank bierze pod uwagę także środki ulokowane na kontach walutowych i rachunkach pomocniczych. Warto podkreślić, że spełnienie niektóych wymogów jednocześnie zwalnia z opłat za prowadzenie konta i użycie karty.

Z dokładnym opisem tej promocji możesz się zapoznać w tej analizie.

Jeżeli promocja jest dla Ciebie interesująca i chcesz zgarnąć 1500 zł premii, załóż iKonto Biznes na stronie Alior Banku .

Promocje dla beneficjentów Programu Rodzina 500+

Wśród kończących się w czerwcu promocji znajdują się także oferty specjalne, dedykowane beneficjentom Programu Rodzina 500+. W promocji „Rodzinnie czyli korzystnie!” BZ WBK możemy otrzymać 300 zł premii za założenie Konta Godnego Polecenia, natomiast Alior Bank za założenie Konta Rozsądnego kusi bonusem w wysokości 100 zł. Z kolei Bank Pocztowy zapewnia preferencyjne oprocentowanie Rachunku Oszczędnościowego Konto Pocztowe 500+ (4% w skali roku dla kwot do 5000 zł). Warunkiem umożliwiającym skorzystanie z tej ostatniej oferty jest założenie w BP rachunku osobistego. Jeżeli korzystasz z rządowego świadczenia, zapraszamy do lektury artykułu „Nowe oferty dla beneficjentów Programu Rodzina 500+”, w którym szczegółowo opisujemy wszystkie propozycje banków.

Nasze zdanie o aktualnych promocjach bankowych

Wymienione w zestawieniu promocje łączy jedno – mają zachęcić nowych klientów do założenia konta, aktywnego posługiwania się rachunkiem, a także skorzystania z dodatkowych usług banku (np. lokaty lub produktów kredytowych).

Warto jednak zwrócić uwagę, że oprócz zwyczajowej premii banki coraz częściej oferują dodatkowe profity, których celem jest zwiększenie atrakcyjności oferty. Na przykład, w promocji Comperia Bonus 6 za założenia Konta Godnego Polecenie BZ WBK możemy otrzymać nagrodę w wysokości 100 zł, a jednocześnie cieszyć się wysokim oprocentowaniem rachunku i zwolnieniem z opłaty za kartę debetową do 30 czerwca 2017 r. Z kolei w promocji "Premia z kontem" BGŻ BNP Paribas na uczestników czeka bonus w wysokości 100 zł oraz trzyletnia gwarancja niezmienności opłat za prowadzenie konta. Ciekawym bonusem wyróżniła się także promocja Banku Millennium, Bankier.pl i Fly.pl, w której można zyskać premię aż w trzech różnych postaciach: jednorazowej premii 100 zł, dynamicznej premii moneyback do 360 zł oraz kuponu wycieczkowego o wartości 100 zł na Fly.pl.

Interesującym pomysłem jest rezygnacja ze sztywnych warunków gwarantujących uzyskanie premii. Kilka banków dało swoim klientom wybór, oferując nagrodę złożoną z cząstkowych bonusów. W ten sposób uczestnik, który nie spełni wszystkich wymogów, nie traci całkowicie szansy na otrzymanie premii - wciąż może liczyć na gratyfikację, chociaż nieco niższą. To elastyczne rozwiązanie pojawiło się np. we wspólnej promocji Money Manii VI i Toyota Banku (w której można uzyskać 50 zł, 70 zł lub 120 zł), w nieco mniejszym zakresie w akcji "Premia z kontem" BGŻ BNP Paribas (50 zł lub 100 zł), a także w promocji dla firm Alior Banku (w tej ostatniej ofercie klienci mają do wyboru aż 8 różnych opcji i mogą samodzielnie decydować o wysokości nagrody).

Formalności, jakie muszą spełnić klienci, aby dostać premię, są mocno zróżnicowane: od całkiem prostych, jak np. w Comperia Bonus 6, gdzie wystarczy założyć Konto Godne Polecenia BZ WBK i wykonać 6 płatności bezgotówkowych kartą kartą płatniczą lub BLIK-iem, po dość rozbudowane warunki, jak w promocji Alior Banku dla przedsiębiorców.

W naszej opinii przygotowane przez banki oferty uwzględniają różne oczekiwania i potrzeby klientów. Są wśród nich propozycje, które mogą się spodobać osobom poszukującym taniego rachunku, jak i akcje wyraźnie przeznaczone dla osób zainteresowanych oszczędzaniem. Na uwagę zasługuje także adresowana do aktywnych klientów wspólna promocja Banku Millennium, Bankier.pl i Fly.pl, w której nagrodą jest aż 560 zł.

Zanim jednak skorzystamy z konkretnej oferty – przeanalizujmy najpierw koszty związane z prowadzeniem konta i dopiero na tej podstawie podejmijmy decyzję o przystąpieniu do danej promocji.

Komentarze

(0)
Dodaj swój komentarz...
Nie ma jeszcze komentarzy
Skomentuj jako pierwszy