Wróć

100 zł premii za otwarcie konta z polecenia i nawet 3000 zł nagrody dla polecających w PKO BP

15 komentarzy / opinii
100 zł premii za otwarcie konta z polecenia i nawet 3000 zł nagrody dla polecających w PKO BP
Czas trwania
Cel (zysk) 100 zł premii za otwarcie konta z polecenia i za każde skuteczne polecenie.
Po drodze Polecony: wystarczy, że wykona transakcje kartą na min. 200 zł i Blikiem na 40 zł; Polecający: skutecznie poleci konto osobiste w PKO BP.
Ruszył program poleceń w PKO BP, w którym za zarekomendowanie konta znajomemu możecie zdobyć sympatyczną premię – po 100 zł dla każdego z Was. Warunki akcji są bardzo proste, a co więcej, nie musisz poprzestać na jednym poleceniu – dla najbardziej aktywnych uczestników bank przygotował premie specjalne, sięgające nawet 3000 zł!

Wszyscy lubimy nieskomplikowane akcje, w których w łatwy sposób można zgarnąć atrakcyjną premię; a program poleceń w PKO BP z pewnością do takich należy. Bank obdarowuje bowiem 100-złotową premią każdego, kto albo skutecznie poleci rachunek w PKO BP, albo dopiero otworzy konto w tej instytucji.

Ponadto im więcej skutecznie poleconych rachunków, tym większą premię można zdobyć; bank nagrodzi najbardziej efektywnych polecających dodatkowymi nagrodami, których wartość wynosi od 250 zł do aż 3000 zł.

Aktualna edycja programu “Polecam PKO” trwa do 31 sierpnia 2019 r.

Jakie konta biorą udział w akcji?

W programie poleceń możesz zarekomendować/otworzyć poniższe rachunki osobiste z oferty PKO BP:

Kto może skorzystać z programu poleceń?

Aby móc rekomendować konta znajomym i rodzinie, powinieneś oczywiście posiadać konto indywidualne lub wspólne w PKO BP. Może być to nawet konto firmowe, pod warunkiem jednak, że należy ono do osoby fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą lub do wspólnika spółki cywilnej.

Natomiast nowy klient banku rozumiany jest jako osoba, która w ciągu trzech ostatnich lat do momentu rozpoczęcia programu (tj. do 5 czerwca 2019 r.) nie posiadała wymienionych wyżej kont osobistych ani nie jest w trakcie rozpatrywania wniosku o wspomniane produkty. Warto w tym miejscu dodać, że posiadacze Konta Inteligo mogą wziąć udział w tej promocji.

Zarówno polecający, jak i polecony muszą mieć ukończone 18 lat.

100 zł premii dla osoby poleconej

Bank nie chce zrazić do siebie potencjalnych nowych klientów i stawia naprawdę proste warunki zdobycia 100 zł premii. Oto one:

Start
 • Krok 1

  Złóż wniosek o jedno ze wspomnianych kont za pośrednictwem strony internetowej programu poleceń i podpisz umowę o konto. Pamiętaj, aby we wniosku koniecznie podać kod polecenia otrzymany od klienta PKO BP. Jeśli go nie posiadasz, napisz do nas, a udostępnimy Ci swój kod, który spełnia warunki promocji.

 • Krok 2

  Do 31 sierpnia aktywuj nowy rachunek w serwisie elektronicznym iPKO. Pamiętaj, aby we wniosku o konto wyrazić zgody na otrzymywanie od PKO BP informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) oraz zaakceptować regulamin.

 • Krok 3

  W ciągu 30 dni od momentu otwarcia konta wykonaj:

  • min. 1 transakcję bezgotówkową o łącznej wartości co najmniej 200 zł nową kartą debetową ORAZ
  • min. 1 transakcję przy użyciu aplikacji mobilnej IKO z wykorzystaniem kodu lub czeku Blik na min. 40 zł łącznie.
 • Premia

  Po spełnieniu powyższych warunków otrzymasz od banku 100 zł premii. Bank przeleje premię na Twoje nowe konto maksymalnie w ciągu 75 dni od zakończeniu etapu, w którym spełniłeś warunki akcji.

Mission complete!

I to wszystko :) Przyznasz, że zasady nie są bardzo skomplikowane. Niektóre warunki warto jednak bliżej przybliżyć.

Pamiętaj o podaniu kodu polecenia!

Podanie tego kodu jest niezbędne, aby móc starać się o nagrodę. Kod jest 9-cyfrowym numerem, który wpisujesz na 4 etapie wypełniania wniosku o rachunek (po wybraniu karty, podaniu danych osobowych oraz danych kontaktowych). Miejsce we wniosku, w którym wpisujemy kod wygląda tak:

Miejsce na podanie kodu poleceń PKO BP

Skąd wziąć taki kod? Jeśli zależy Ci na czasie, możesz go pozyskać od nas, pisząc przez ten formularz, a wyślemy Ci kod w ciągu 24 godzin :)

Nie wszystkie transakcje bezgotówkowe są brane pod uwagę

Zwróć uwagę, że bank uwzględnia wyłącznie transakcje bezgotówkowe wykonane w punktach handlowo-usługowych (nie liczą się zatem zakupy przez Internet). Warunek ten dotyczy również płatności Blikiem.

Pamiętaj także, że aplikacja IKO, z której będziesz wykonywał transakcje Blik, musi być powiązana z nowo otwartym kontem (na wypadek, gdybyś miał już ją aktywną do innego rodzaju rachunku).

Jeśli zaś chodzi o same wartości transakcji, to tutaj na szczęście bank pozostaje elastyczny; możesz zatem wykonać w sklepie jedną transakcję kartą na 200 zł i jedną transakcję Blikiem na 40 zł i warunek otrzymania premii będziesz miał spełniony. Możesz też wykonywać wiele transakcji na niższe kwoty, ważne tylko, aby ich suma wyniosła odpowiednio co najmniej 200 zł i 40 zł w ciągu 30 dni (liczy się data i godzina wykonania transakcji).

Premia 100 zł dla polecającego

Przed osobą polecającą nowe konta bank nie stawia większych wyzwań. Jeśli zdecydowałeś się na udział w akcji, powinieneś tylko:

 1. Zarejestrować się na stronie programu, podając swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu (musi on być taki sam, jak podałeś przy zakładaniu swojego konta w PKO BP).
 2. Wyrazić we wniosku wymagane zgody marketingowe i zaakceptować regulamin programu.

Po zarejestrowaniu się w programie pozostaje Ci jedynie znaleźć osobę chętną do skorzystania z usług PKO BP i ewentualnie subtelne "pilnowanie" jej, czy wypełnia warunki przyznania premii... Pamiętaj, że spełnienie warunków akcji przez osobę poleconą jest podstawą przyznania nagrody Wam obu.

Dodatkowa nagroda, nawet 3000 zł dla polecającego

Jeśli uda Ci się polecić skutecznie co najmniej 5 kont, to otrzymasz od banku nie tylko premię za polecenie (5 x 100 zł), ale również dodatkową nagrodę. Jej wartość zależy od liczby skutecznych rekomendacji i przedstawia się tak:

 • 5-10 kont → 250 zł,
 • 11-20 kont → 500 zł,
 • 21-30 kont → 1000 zł,
 • 31-40 kont → 1500 zł,
 • 41-50 kont → 2000 zł,
 • 51 i więcej → 3000 zł.

Nagrody dodatkowe przyznawane będą po zakończeniu wszystkich etapów obecnej edycji programu (I etap kończy się 30 czerwca, II – 31 lipca, III – 31 sierpnia).

Nie musisz się przejmować podatkiem od premii; premia 100 zł jest zwolniona z opodatkowania, natomiast w przypadku wyższych nagród bank bierze na siebie rozliczenie z fiskusem (zwiększając odpowiednio nagrodę o kwotę podatku).

Przekazanie nagród

Przekazanie premii 100 zł na Twoje konto raczej nie odbędzie się błyskawicznie; bank daje sobie bowiem aż 50 dni od zakończenia każdego etapu akcji na sprawdzenie, czy spełniłeś warunki programu poleceń. Jeśli wszystko będzie się zgadzać, wypłata premii nastąpi w ciągu 25 dni od momentu weryfikacji. Oznacza to, że jeśli spełnisz wymogi w czerwcu, to premia może wpaść na Twój rachunek nawet na początku września. W praktyce być może będzie to jednak szybciej.

Dość podobnie sprawa przedstawia się z nagrodami dodatkowymi. W tym wypadku bank wyznaczył 50 dni na zweryfikowanie listy laureatów od chwili zakończenia obecnej edycji akcji - czyli od 31 sierpnia. Następnie w ciągu 10 dni od weryfikacji bank opublikuje na stronie programu listę najaktywniejszych polecających. Od tego momentu PKO zostawia sobie jeszcze 44 dni na rozpatrzenie ewentualnych reklamacji i dopiero wtedy ogłosi ostateczną listę. Potem będzie już z górki: nagroda dodatkowa trafi do szczęśliwców w ciągu 10 dni. W sam raz jako prezent na Boże Narodzenie ;)

Co powinieneś wiedzieć o kontach w PKO BP?

W obecnej edycji programu poleceń możesz rekomendować/zakładać wyłącznie konta osobiste. Poza wspomnianym Kontem bez Granic jest to również sztandarowy rachunek PKO BP – Konto za Zero, które faktycznie „za zero” będzie po spełnieniu kilku prostych warunków. Aby uniknąć prowizji za prowadzenie konta (8 zł), należy wyrobić do niego kartę debetową. Karta z kolei będzie bezpłatna, jeżeli co miesiąc wykonasz nią transakcje na min. 300 zł. Zwróć uwagę, że warunki programu poleceń spełnisz już po wykonaniu płatności na 200 zł, ale jeżeli poprzestaniesz na tej kwocie, to bank obciąży Cię prowizją za korzystanie z „plastiku” (8 zł).

Jeżeli nie skończyłeś jeszcze 26 lat, to lepszym wyborem dla Ciebie będzie Konto dla Młodych. Rachunek ten jest darmowy w prowadzeniu, a bank nie wymaga żadnych regularnych wpływów. Co więcej, możesz za darmo korzystać ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą, chociaż uniknięcie opłaty za samą kartę debetową wymaga wykonania min. 4 transakcji bezgotówkowych w miesiącu (na dowolną kwotę).

Proste warunki, atrakcyjne nagrody

Program poleceń PKO BP to sympatyczna akcja z nieskomplikowanymi wymogami – w sam raz na lato. Jednak jej największym plusem są niemałe nagrody pieniężne; zarówno polecający, jak i polecony otrzymuje od banku aż 100 zł premii, a rekomendujący może dodatkowo zwiększać swój zysk, zachwalając usługi PKO BP kolejnym osobom.

Jeśli jesteś zadowolonym klientem PKO BP, to może warto podzielić się swoimi doświadczeniami ze znajomymi i rodziną i jeszcze zgarnąć za to 100 zł premii?

Jeżeli natomiast szukasz konta osobistego i chciałbyś połączyć... pożyteczne z przyjemnym, rozważ otwarcie rachunku w programie poleceń. Naszym zdaniem obecna akcja PKO BP jest jedną z atrakcyjniejszych na rynku, głównie ze względu na wysokość premii.

Justyna Kalicińska

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(15)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
A
adam123
Gość

witam, wykonaliśmy wymagane czynności , jednak na koncie polecającej osoby jest ciągle napisane ze 0 osób skorzystało z polecenia, oraz ze zajmuje 1 miejsce w rankingu. to jest na razie jakiś błąd po stronie banku, czy o co chodzi?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@adam123

Może to być błąd albo opóźnienie w aktualizacji danych ze strony banku. Być może informacje zaktualizują się, kiedy osoba polecona spełni swoje warunki promocji.

Odpowiedz

R
Radek
Gość
@adam123

Poczekaj kilka dni. PKO z opóźnieniem te dane aktualizuje. Jeśli nic się nie zmieni, skontaktuj się z nimi przez bankowość elektroniczną a to naprawią. Temat został przeze mnie przetestowany.

Odpowiedz

A
adam123
Gość
@najlepszekonto.pl

dziekuje za odpowiedź,
dostaliśmy juz pieniądze. czy osoba ktora zakładała nowe konto moze je juz zamknąć nie ponosząc kosztów? czy nie stracimy naszych premii?

pozdrawiam

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@adam123

Po wypłacie premii można bezpiecznie zamknąć konto :)

Odpowiedz

R
Rafał
Gość

Czy w programie poleceń biorą udział także konta wspólne?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Rafał

Tak, jak najbardziej :)

Odpowiedz

O
OLA
Gość

Brałam udział w programie poleceń od Inteligo. Czy mogę skorzystać z programu PKO, skoro to teoretycznie ten sam bank?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@OLA

Na pierwszy rzut oka nie ma w regulaminie przeciwwskazań, by uczestnik programu poleceń Inteligo brał udział w akcji w PKO BP.

Sprawdziliśmy to dla pewności w PKO BP i uzyskaliśmy potwierdzenie, że udział w programie Inteligo nie jest przeszkodą by polecać produkty PKO BP lub być poleconym w akcji PKO BP.

Tak więc - życzymy powodzenia :)

Odpowiedz

L
latarnik
Gość

Cześć, jako osoba która poleca konto, muszę wyrażać zgody na marketing podmiotów współpracujących?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@latarnik

Zgodnie z regulaminem jako polecający musisz wyrazić jedną zgodę marketingową, a ona obejmuje zarówno "propozycje umów podmiotów współpracujących", jak i marketing samego banku. Niestety nie da się tego rozdzielić, ale po otrzymaniu premii w programie można wycofać zgodę na przetwarzanie danych.

Odpowiedz

Z
Zibi75
Gość

Dobrze liczę, że zakładając konto z waszego polecenia a potem polecając je córce zyskam 200 zł a córka 100 zł? A co z podatkiem? Bank wysyła PIT?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Zibi75

Twoje obliczenia są prawidłowe :)

Podatkiem nie musicie się martwic. Nagrody w tego typu akcjach są zwolnione z opodatkowania.

W ramach tej promocji najbardziej aktywni mogą zgarnąć pokaźne bonusy. W tym przypadku też nie trzeba się martwić. Bank obiecał w regulaminie, że sam zapłaci należny podatek.

Odpowiedz

D
Daniel
Gość

Jak wygląda sprawa z kartą kredytową w PKO? Wyklucza z udziału?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Daniel

Regulamin jest tak skonstruowany, że w tej odsłonie akcji, posiadanie karty kredytowej nie ma znaczenia. Nie można być posiadaczem, lub mieć złożonego wniosku o jedno z kont, które jest objęte promocją.

Odpowiedz