Wróć

Promocja została zakończona 31 lipca 2018 r. Obecnie możesz przystąpić do tej akcji i zyskać 100 zł premii.

100 zł za założenie mBiznes konta Standard w mBanku (+ 50 zł w programie poleceń)

100 zł za założenie mBiznes konta Standard w mBanku (+ 50 zł w programie poleceń)
Czas trwania
Cel (zysk) Łącznie można otrzymać 150 zł: 100 zł premii w promocji i opcjonalnie 50 zł za założenie konta z polecenia.
Po drodze Wystarczy otworzyć mBiznes konto Standard, wykonać przelew do ZUS/US oraz min. jedną transakcję kartą.
Za założenie mBiznes Konta Standard w mBanku otrzymasz 100 zł premii oraz pakiet atrakcyjnych nagród dodatkowych, takich jak np. dwuletnie zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku. To jednak nie koniec – wystarczy, że podasz identyfikator otrzymany od uczestnika programu poleceń w mBanku, a na Twoje nowo otwarte konto wpłynie kolejne 50 zł.

Z oferty „Proste konto i 100 zł zwrotu – edycja II” możesz skorzystać do 31 lipca 2018 r. Promocja skierowana jest do przedsiębiorców, których regulamin definiuje następująco:

osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, wspólników spółek cywilnych, spółki jawne, partnerskie, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, spółki z o.o. w organizacji, spółki komandytowe, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe, stowarzyszenia zwykłe, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, publiczne szkoły i przedszkola, niepubliczne przedszkola prowadzone przez os. fizyczną, publiczne jednostki oświatowe, kościoły i parafie oraz związki wyznaniowe.

Okres karencji jest jednak wyjątkowo krótki. Organizator wymaga od uczestników akcji, by ci nie posiadali w mBanku jakiegokolwiek aktywnego rachunku bieżącego dla danego numeru NIP na dzień 2 kwietnia 2018 r. Jeśli natomiast posiadałeś wówczas inny produkt niż konto firmowe, to bez przeszkód możesz skorzystać z promocji.

100 zł na konto i zwolnienie z opłat

Jakie premie czekają na uczestników akcji? Wystarczy, że założysz mBiznes konto Standard i spełnisz bardzo proste warunki aktywności, by na Twoje konto wpłynęło 100 zł. Do tego - już za samo otwarcie konta w promocji - mBank dorzuca dwuletnie zwolnienie z opłat za podstawowe operacje bankowe, czyli:

  • za prowadzenie rachunku i korzystanie z karty;
  • za przelewy internetowe w złotych (w dowolnej liczbie);
  • za korzystanie z bankomatów (własnych, Planet Cash, Euronetu i BZ WBK) i wpłatomatów (własnych i Euronetu).

Okres 2 lat, którego dotyczy zwolnienie z opłat, liczony jest od dnia zawarcia umowy o otwarcie rachunku firmowego.

Premia za otwarcie, przelew do ZUS i jedną płatność

Aby otrzymać wspomniane 100 zł należy spełnić kilka bardzo prostych kroków. Oto one:

  1. Otwórz mBiznes konto Standard. Wniosek o rachunek możesz złożyć na tej stronie mBanku.
  2. Wykonaj w ciągu 30 dni od momentu zawarcia umowy płatności ZUS na kwotę co najmniej 250 zł.
  3. Dokonaj choćby jednej płatności kartą debetową do rachunku. Oznacza to, że warto zawnioskować także o wydanie karty (nawet jeśli regulamin tego wprost nie wymaga), gdyż bez niej otrzymanie premii 100 zł nie będzie możliwe.

Pamiętaj, że mBank oferuje dwuletnie zwolnienie z opłat każdemu, kto otworzy konto w promocji, niezależnie od spełnienia powyższych warunków aktywności. Szczegóły znajdziesz w regulaminie.

Dodatkowe 50 zł za otwarcie konta z polecenia

Co więcej, jeśli otworzysz konto z polecenia w ramach akcji „PolecamBank” (ta oferta obowiązuje do 31 sierpnia 2018 r.), na Twoje konto wpłynie dodatkowe 50 zł. W tym przypadku musisz jednak spełniać także warunki uczestnictwa w programie poleceń. Bank wymaga od osób poleconych, by te nie korzystały z żadnych jego produktów po… 31 grudnia 2009 r.

Jeśli jednak przez ostatnie (ponad) 8 lat nie byłeś klientem mBanku, to wystarczy, że składając wniosek o otwarcie mBiznes konta Standard podasz identyfikator przekazany przez obecnego klienta – uczestnika programu poleceń. Jeśli nie masz takiej osoby, załóż konto z naszego polecenia klikając w ten link.

Przekazanie premii

Premia 100 zł (lub łączna premia 100 + 50 zł) zostanie wypłacona na Twój rachunek najpóźniej ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś wszystkie warunki jej otrzymania.

Uwaga! Premie stanowią przychód w rozumieniu ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych. Bank zastrzegł w regulaminie, że nie ciążą na nim obowiązki płatnika tego podatku. Oznacza to, że jako przedsiębiorca musisz samodzielnie rozliczyć premię z Urzędem Skarbowym.

mBiznes konto Standard: za darmo przez 2 lata

Dwuletnie zwolnienie z podstawowych opłat sprawia, że mBiznes konto Standard otwarte w promocji jest przez ten okres właściwie darmowe. Trudno przewidzieć z całą pewnością, jakie opłaty będą obowiązywały po jego upływie, ale lektura obecnie obowiązującej taryfy opłat i prowizji powinna nam dostarczyć pewnych wskazówek.

Miesięczna, standardowa opłata za prowadzenie tego rachunku firmowego wynosi aktualnie 9 zł, choć można jej uniknąć, dokonując jednego przelewu do ZUS. Możliwa do uniknięcia jest także 5-złotowa opłata za korzystanie z karty – wystarczy dokonać w danym miesiącu płatności kartą na łączną kwotę co najmniej 500 zł. Każdy przelew internetowy na rachunek w innym banku to koszt 1,50 zł, zaś zlecony w placówce – 10 zł.

Darmowe są za to wpłaty gotówki we wpłatomatach mBanku, Planet Cash i Cashline (w przypadku maszyn Euronet pobierana jest prowizja 2%, min. 2 zł). Posiadacze mBiznes konta Standard nie płacą za wypłaty z bankomatów mBanku, Euronet, Planet Cash oraz BZ WBK, o ile wypłacona kwota to co najmniej 100 zł. W przeciwnym razie prowizja wynosi 1,30 zł, a w przypadku pozostałych bankomatów w Polsce – 3%, min. 5 zł.

Z pełną analizą konta firmowego w mBanku zapoznasz się tutaj.

Atrakcyjne premie, przejrzyste warunki

Trzeba przyznać, że jak na możliwość zdobycia 100 (a nawet 150 zł) premii, warunki promocji „„Proste konto i 100 zł zwrotu – edycja II” są niezwykle proste. Dwuletnie zwolnienie z podstawowych opłat przysługuje już za samo otwarcie mBiznes konta Standard w promocji, a premię pieniężną można otrzymać za dokonanie przelewu do ZUS i jednej płatności kartą.

Należy jednak pamiętać, że po upływie 2-letniego okresu korzystania z rachunku bank zacznie naliczać nam opłaty, od których zdążymy się już odzwyczaić. Warto zatem – oczywiście już po odbiorze premii – zastanowić się nad ewentualną zmianą konta, które siłą rzeczy stanie się z czasem mniej atrakcyjne. W wyborze odpowiedniej oferty z pewnością pomoże na bieżąco uaktualniany ranking kont firmowych.

Otwórz rachunek i zgarnij premię

Krystian

Autor tekstu o promocji