Wróć

100 zł za otwarcie konta osobistego w Pekao i 3% na Koncie Oszczędnościowym

15 komentarzy / opinii
100 zł za otwarcie konta osobistego w Pekao i 3% na Koncie Oszczędnościowym
Czas trwania
Cel (zysk) 100 zł premii gotówkowej.
Po drodze Dla uzyskania premii wystarczy zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości 500 zł oraz wykonać min. 1 transakcję kartą lub w aplikacji mobilnej PeoPay.
Ciekawa propozycja dla tych, którzy nie mają jeszcze rachunku osobistego w Pekao. Wystarczy założyć jedno z 3 promowanych przez bank kont oraz spełnić dwa banalnie proste warunki, by wzbogacić się o 100 zł. Szkoda tylko, że na pieniądze trzeba poczekać 3 miesiące.

Czasu na przystąpienie do promocji jest dużo. Możesz to zrobić do 30 kwietnia 2019 r. Tylko po co czekać? Lepiej załatwić sprawę od razu, by jak najszybciej biegł termin, po którym bank wypłaci Ci nagrodę.

Krótki okres karencji

Bank Pekao należy do tych organizatorów promocji, którzy wyznaczają krótkie okresy karencji i dopuszczają do udziału w akcjach specjalnych swoich bardzo biernych klientów. Tym razem wystarczy spełnić jeden z dwóch poniższych warunków:

  • w okresie od 1 lipca 2018 r. do 31 grudnia 2018 r. nie posiadać (także jako współposiadacz) żadnego rachunku płatniczego lub rachunku oszczędnościowego lokaty terminowej z oferty banku;
    lub
  • posiadać we wspomnianym okresie (także jako współposiadacz) choćby jeden z rachunków płatniczych lub rachunek oszczędnościowy lokaty terminowej, na których w każdym miesiącu kalendarzowym podanego okresu średnie saldo wynosiło od 0 do 50 zł. Salda rachunków walutowych przeliczane są wg kursów średnich NBP.

100 zł za prostą aktywność

Czas przejść do przedstawienia działań, których wykonanie da Ci prawo do otrzymania 100 zł nagrody:

  1. Do 30 kwietnia 2019 r. zawrzyj umowę o Konto Przekorzystne, Konto Świat Premium lub Eurokonto Prestiżowe wraz z kartą lub usługą bankowości elektronicznej Pekao24 uprawniającą do korzystania z PeoPay.
  2. Do końca pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu, w którym przystąpiłeś do promocji, spełnij oba poniższe warunki:
    • zapewnij wpływ na nowo otwarte konto w wysokości min. 500 zł. Musi to być jednorazowe zasilenie. Wykluczone są wpłaty gotówkowe, wpływy z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz polecenia przelewów wewnętrznych;
    • wykonaj min. 1 transakcję bezgotówkową za pomocą karty debetowej wydanej do tego konta lub za pomocą PeoPay.

Nagroda za 3 miesiące

Nagroda w wysokości 100 zł trafi na konto otwarte przez Ciebie w ramach promocji do końca trzeciego pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po tym, w którym zawarłeś umowę rachunku.

Dla przykładu, jeśli otworzysz rachunek w styczniu, podane wyżej warunki musisz spełnić do końca lutego, a nagrodę otrzymasz do końca kwietnia 2019 r.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Konta osobiste z oferty Pekao

W opisywanej akcji nie ma obowiązku otwierania jednego, konkretnego rachunku osobistego. Bank pozwala wybrać spośród trzech swoich propozycji.

Konto Przekorzystne

Ten rachunek będzie prawdopodobnie najlepszym wyborem dla większości z nas.

Dla osób w wieku do 26. roku życia konto jest bezwarunkowo darmowe. Pozostali klienci zapłacą 6 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku oraz 3 zł za obsługę karty, chyba że zapewnią w danym miesiącu jednorazowy wpływ w wysokości min. 500 zł i dokonają przynajmniej jednej płatności bezgotówkowej (kartą lub aplikacją mobilną). Bank nie pobiera opłat za korzystanie z własnych bankomatów oraz za przelewy internetowe.

Więcej informacji na temat tego rachunku zawarliśmy w naszej analizie.

Konto Świat Premium

Konto jest bezpłatne pod warunkiem, że aktywa klienta w Pekao S.A. w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynosiły min. 200 000 zł. W przeciwnym wypadku opłata wynosi 50 zł

W zamian bank proponuje za 0 zł za obsługę złotej karty wielowalutowej, brak opłat za wypłaty ze wszystkich polskich i zagranicznych bankomatów, dostęp do rabatów w programie Świat Premium oraz opiekę osobistego doradcy.

Eurokonto Prestiżowe

Ten rachunek dedykowany jest dla osób ceniących indywidualne rozwiązania. Prowadzony jest za pośrednictwem dedykowanego doradcy Private Banking. Pozwala zarówno na efektywne zarządzanie środkami, jak i realizację różnych potrzeb finansowych

Kto może, niech skorzysta

Cóż tu pisać – krótki okres karencji, proste warunki do spełnienia, adekwatna do poniesionego wysiłku nagroda. To chyba najkrótsze możliwe podsumowanie. W sam raz dla dopiero rozpoczynających swoją przygodę z bankowymi promocjami. Na dodatek trwa promocja Konta Oszczędnościowego, w której bank proponuje 3% na 6 miesięcy dla kwot do 30 000 zł.

Dodamy tylko, że opisywana akcja „100 zł za otwarcie Konta Przekorzystnego, Konta Świat Premium lub Eurokonta Prestiżowego” nie łączy się z promocją „Przekorzystnie z Bankiem Pekao S.A.- odbierz 50 zł na start”.

Tych, którzy nie są jeszcze w pełni przekonani do tego typu akcji, odsyłamy do naszego tekstu o pozytywnym wpływie promocji na codzienne życie ich uczestnika. Tym, którzy zastanawiają się, czy wypada tak „wykorzystywać” bank, proponujemy lekturę tekstu o korzyściach z akcji specjalnych dla jej organizatorów. Wszystkim natomiast życzymy powodzenia w zgarnianiu prostej premii :)

Krystian

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(15)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
S
Sylwia Strzępek
Gość

Chciałabym zapytać czy mogę z konta oszczędnościowego przelać sobie pieniądze na konto przekorzystne i wtedy otrzymac 100zl? Założyłam konto 25.04.2019r. Stwierdziłam że nie potrzebuje konta oszczędnościowego I czy mogę tak zrobić?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Sylwia Strzępek

Niestety nie - warunek wpływu min. 500 zł nie dotyczy przelewów wewnętrznych, zatem taki sposób nie zapewni Ci premii.

Odpowiedz

P
P.
Gość

Otworzyłam dla córki konto, podobno dostanę na start 50 zlotych. Kiedy wpłyną te pieniądze na konto?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@P.

Prawdopodobnie ma Pani na myśli promocję skierowaną do wybranych klientów Pekao, którzy polecają jego rachunek swoim pociechom. Z tego co wiemy, akcja miała bardzo ograniczony zasięg - obowiązywała tylko w wybranych placówkach i nagroda była proponowana wybranym klientom.
Trudno nam odpowiedzieć na pytanie o termin przesłania przez bank nagrody, gdyż nie znamy daty otwarcia konta dla córki.
Proponujemy kontakt z placówką, w której otwierała Pani konto dziecku. Tam powinni mieć regulamin tej akcji i udzielić Pani niezbędnych wyjaśnień.

Odpowiedz

J
Jakub
Gość

Czy można otworzyć konto przez internet?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Jakub

Tak, jest taka możliwość.

Odpowiedz

T
Tomek
Gość

Witam, chciałbym zapytać, czy w przypadku konta do 26 r.ż. dostepne jest korzystanie z darmowych bankomatów tylko tego banku czy ogólnie wszystkich np. PKO, brs, ING itd...?
Pozdrawiam

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Tomek

Jeśli masz mniej niż 26 lat, to możesz wypłacać bez prowizji środki z wszystkich bankomatów w kraju i za granicą, nie ma tu ograniczenia :)

Odpowiedz

K
Karol
Gość

Czy wpłacone min. 500 zł jako warunek spełnienia promocji musi przebywać na koncie pekao do końca promocji czy można wypłacić/przelać te pieniądze na rachunek w innym banku?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Karol

Nie musi - można dysponować tą kwotą jak się chce, także w formie przelewu na rachunek w innym banku.

Odpowiedz

S
Sylwia
Gość

W taryfie opłat i prowizji mają taki warunek darmowego konta:

przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówkowych, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów) oraz dokonania w poprzednim miesiącu kalendarzowym minimum jednej transakcji bezgotówkowej kartą
debetową wydaną przez Bank Pekao S.A. lub PeoPay, w kolejnym miesiącu kalendarzowym Bank nie pobierze opłaty.

I chodzi mi o fragment "przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów". Czy tyczy się to tylko sytuacji, gdybym np. z konta oszczędnościowego Pekao zrobiła przelew na Przekorzystne czy również przelewów z mojego konta w innym banku?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Sylwia

Ten fragment dotyczy przelewów wewnątrz Pekao - tak, jak piszesz, przelewy z konta oszczędnościowego na Konto Przekorzystne nie będą się liczyć, ale już przelewy z Twojego rachunku w innym banku - tak.

Odpowiedz

S
Sylwia
Gość
@najlepszekonto.pl

Dzięki.

Odpowiedz

T
Tobiasz
Gość

Posiadam konto Przekorzystne od marca 2018, ale praktycznie z niego nie korzystam poza spełnianiem warunków bezpłatnego konta i okazjonalnych płatności za granicą. Czy muszę otworzyć nowe konto, aby wziąść udział w tej promocji?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Tobiasz

Trudne pytanie. Zbyt mało danych przekazałeś.

Już tłumaczymy o co chodzi.
Na pewno wyklucza Cię pierwszy punkt, bo posiadałeś konto w Pekao w II półroczu 2018 r.

Z drugim punktem dot. wykluczeń, tym o średnim saldzie, jest już gorzej. Piszesz, że spełniasz warunki bezpłatności, co oznacza, że na Twoim koncie choć przez jeden dzień jest min. 500 zł. Jeśli szybko je przelewasz na rachunek w innym banku i pozostawiasz sobie niewielką kwotę na wykonanie obowiązkowej transakcji bezgotówkowej, to masz szansę załapać się do promocji. Regulamin dopuszcza bowiem posiadanie rachunku w Pekao, którego średnie miesięczne saldo w każdym z miesięcy od lipca do grudnia było w przedziale 0-50 zł.
Jeśli jednak kilkaset złotych jest na rachunku przez kilka, kilkanaście dni, to wtedy nie zmieścisz się w podanym przedziale i też nie możesz wziąć udziału w promocji.
Jednoznaczną odpowiedź na te dylematy powinieneś uzyskać w placówce banku. Doradca zapewne będzie w stanie podać Ci średnie miesięczne salda Twojego rachunku we wspomnianych miesiącach.

Założenie nowego konta nic Ci nie da, bo byłeś posiadaczem rachunku w II półroczu 2018 r.

Odpowiedz