Wróć

140 zł premii za założenie Konta z Lwem w ING Banku Śląskim i 2,5% na koncie oszczędnościowym

Publikacja:
140 zł premii za założenie Konta z Lwem w ING Banku Śląskim i 2,5% na koncie oszczędnościowym
Czas trwania
Cel (zysk) 140, 120 lub 100 zł - otrzymanie poszczególnych bonusów wiąże się ze spełnieniem nieco innych warunków.
Po drodze Należy założyć Konto z Lwem Direct lub Komfort, aktywne posługiwać się kartą, aktywnie płacić BLIK-iem oraz otworzyć Otwarte Konto Oszczędnościowe.
W najnowszej akcji promocyjnej ING Banku Śląskiego za założenie Konta z Lwem, aktywne posługiwanie się kartą lub Blikiem oraz skorzystanie z Otwartego Konta Oszczędnościowego możemy otrzymać 100, 120 lub 140 zł premii. Warunki promocji nieco się różnią w zależności od wieku przyszłego posiadacza rachunku, ale nie powinny sprawić większych trudności.

Zgodnie z regulaminem na rozpoczęcie uczestnictwa w akcji masz czas do 30 kwietnia 2018. W promocji możesz zgarnąć premię w wysokości od 100 do nawet 140 zł i 2,5% na rachunku oszczędnościowym.

Kto może skorzystać z promocji?

Uczestnicy promocji muszą być osobami pełnoletnimi posiadającymi pełną zdolność do czynności prawnych. Warto jednak podkreślić, że regulamin wyklucza osoby, które w okresie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 stycznia 2018 r. posiadały lub współposiadały następujące konta osobiste: Konto z Lwem Direct, Komfort, Premium, Klasyczne oraz Student.

Natomiast posiadacze innych produktów banku (np. lokat, kredytów czy Otwartych Kont Oszczędnościowych) bez przeszkód skorzystają z promocyjnej oferty. Co więcej, osoby, które założyły wcześniej rachunek oszczędnościowy w ING Banku Śląskim, będą miały w praktyce ułatwione zadanie, jako że posiadanie tego produktu jest jednym z warunków gwarantujących otrzymanie premii.

Jeśli nie ukończyłeś 26 roku życia, możesz skorzystać z uproszczonych warunków do zgarnięcia premii. Pozostałe osoby muszą się wykazać nieco większą aktywnością. Wszystkie formalności opisujemy w dalszej części artykułu.

Masz mniej niż 26 lat?

Podstawowym warunkiem otrzymania każdej z premii (100, 120 lub 140 zł) jest otwarcie konta osobistego w ING. Pamiętaj jednak, że przysługuje Ci tylko jedna z nich, a jej wysokość jest uzależniona od Twojej aktywności. Poniżej przedstawiamy instrukcję – od Ciebie zależy, którą z premii otrzymasz.

Premia 100 zł

 1. Do 30 kwietnia 2018 r. otwórz za pośrednictwem Konto z Lwem Direct lub Komfort w PLN wraz z kartą debetową oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN. Jeśli już posiadasz rachunek oszczędnościowy, procedurę otwarcia konta osobistego przejdziesz przez system bankowości internetowej – w takim przypadku musisz jednak wypełnić wcześniej formularz rejestracyjny.

 2. Do 30 czerwca 2018 r. dokonaj przynajmniej 8 transakcji bezgotówkowych w złotych; w grę wchodzą płatności kartą lub Blikiem, rozliczone i zaksięgowane najpóźniej 20 kwietnia 2018 r. (bank nie uwzględni transakcji anulowanych oraz wypłat gotówki).

Premia 120 zł

Do zgarnięcia 120 zł potrzebne jest spełnienie warunków uprawniających do odebrania premii 100 zł oraz dodatkowego warunku – jednego z dwóch wskazanych poniżej:

 • Zadbać, by przynajmniej 3 ze wspomnianych transakcji były zrealizowane Blikiem i dotyczyły płatności za zakupy w sklepach internetowych.

 • Zapewnić do 30 czerwca 2018 r. choćby jeden wpływ środków na konto z tytułu wynagrodzenia za pracę lub stypendium; bank nie weźmie pod uwagę wpłat własnych oraz wpływów z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny.

Premia 140 zł

Celujesz w najwyższą z możliwych do otrzymania w tej akcji premii? W celu jej otrzymania musisz spełnić wszystkie warunki uprawniające do odbioru 100 zł oraz oba warunki wymienione w kontekście premii 120-złotowej.

Do zgarnięcia 140 zł wymagane jest więc otwarcie konta osobistego wraz z kartą i konta oszczędnościowego, wykonanie min. 8 transakcji bezgotówkowych, z których przynajmniej 3 to płatności Blik dokonane w sklepach internetowych, oraz zapewnienie przynajmniej jednego wpływu wynagrodzenia lub stypendium. Na spełnienie tych wszystkich wymogów również masz czas do 30 czerwca 2018 r.

Regulamin promocji „Do 140 zł za otwarcie konta dla klientów w wieku 18-25 lat” znajdziesz tutaj.

Masz więcej niż 26 lat?

Jeśli ukończyłeś już 26 rok życia wciąż nie wszystko stracone ;) - nadal możesz zgarnąć pełną premię w wysokości nawet 140 zł. I choć musisz się wykazać nieco większą aktywnością, to na spełnienie warunków masz nieco więcej czasu niż młodsi koledzy i koleżanki. Pamiętaj, że sam decydujesz, o jaką premię chcesz powalczyć.

Premia 100 zł

Aby zdobyć tę nagrodę, musisz do 30 kwietnia 2018 r. wraz z kartą debetową oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe, a następnie do 31 sierpnia 2018 r. wykonać kartą debetową lub Blikiem transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę minimum 1000 zł (bank nie będzie uwzględniał wypłat z bankomatów oraz transakcji wycofanych lub anulowanych).

Premia 120 zł

W przypadku tego bonusu wymagania banku są już nieco większe. W celu otrzymania premii powinieneś do 31 sierpnia 2018 r. przeprowadzić transakcje bezgotówkowe kartą debetową lub Blikiem na łączną kwotę minimum 1000 zł (czyli wywiązać się z warunku umożliwiającego otrzymanie minimalnej premii), spełniając dodatkowo jeden z dwóch warunków:

 • W ramach tych płatności wykonać min. 3 transakcje bezgotówkowe Blikiem w sklepach internetowych.

 • Zapewnić wpływ na nowo otwarte konto w wysokości min. 1000 zł – przy czym wpływem może być tylko wynagrodzenie.

Premia 140 zł

W przypadku tej nagrody takiego wyboru nie mamy, a zdobycie gratyfikacji będzie wymagało od nas dość dużego zaangażowania. Musimy bowiem wykonać kartą debetową lub Blikiem transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę minimum 1000 zł, przy czym przynajmniej 3 razy zapłacić Blikiem w sklepie internetowym, oraz zapewnić wpływ wynagrodzenia na rachunek w kwocie nie mniejszej niż 1000 zł. Na spełnienie tych wszystkich warunków mamy czas do do 31 sierpnia 2018 r.

Regulamin promocji „Do 140 zł za otwarcie konta dla klientów w wieku powyżej 26 lat” znajdziesz tutaj.


W poniższej tabeli znajdziesz podsumowanie warunków obu wersji promocji:

Premia Klienci poniżej 26 lat Klienci powyżej 26 lat
100 zł
 • wraz z kartą debetową
 • dokonanie min. 8 transakcji kartą lub Blikiem do końca czerwca 2018 r.
 • wraz z kartą debetową
 • dokonanie transakcji kartą lub Blikiem na łączną kwotę min. 1000 zł do końca sierpnia 2018 r.
120 zł

spełnienie warunków do otrzymania 100 zł premii, w tym spełnienie jednego z dwóch warunków:

 • dokonanie przynajmniej 3 transakcji Blikiem w Internecie do 30 czerwca 2018 r.
 • zapewnienie miesięcznego wpływu wynagrodzenia lub stypendium do 30 czerwca 2018 r.

spełnienie warunków do otrzymania 100 zł premii, w tym spełnienie jednego z dwóch warunków:

 • dokonanie przynajmniej 3 transakcji Blikiem w Internecie do 31 sierpnia 2018 r.
 • zapewnienie miesięcznego wpływu przynajmniej jednego wynagrodzenia w kwocie min. 1000 zł do 31 sierpnia 2018 r.
140 zł

spełnienie warunków do otrzymania 100 zł premii oraz obu warunków opisanych powyżej

spełnienie warunków do otrzymania 100 zł premii oraz obu warunków opisanych powyżej

Przekazanie nagrody

Nagrodę otrzymamy tylko wtedy, gdy w dniu wypłaty nagrody będziemy posiadać oba otwarte w promocji rachunki: konto osobiste wraz z kartą debetową oraz rachunek oszczędnościowy.

Bank przekaże nam premię najpóźniej do 10 października 2018 r. na Otwarte Konto Oszczędnościowe, a w przypadku posiadania więcej niż jednego Otwartego Konta Oszczędnościowego bonus trafi na rachunek otwarty najwcześniej. Nagroda jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Ile kosztuje Konto z Lwem Direct?

Konto z Lwem Direct to nowoczesny i wielofunkcyjny rachunek, oferujący swoim posiadaczom wiele korzyści.

Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta, darmowe są również przelewy internetowe, zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Także obsługa karty może być bezpłatna, jeżeli przeprowadzimy transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł lub – w przypadku studenckiej wersji konta – na 200 zł miesięcznie.

Pewnym minusem rachunku jest ograniczona liczba dostępnych darmowych wypłat bankomatów. Nie zapłacimy prowizji, o ile będziemy korzystali z maszyn sieci ING i Planet Cash. W przypadku bankomatów pozostałych sieci bezpłatna będzie pierwsza wypłata w miesiącu, natomiast koszt kolejnych to już 2,50 zł.

Użytkownicy Konta z Lwem Direct mogą skorzystać z wielu przydatnych narzędzi i usług, takich jak Blik, płatności HCE czy nowoczesna aplikacja mobilna. Warto wspomnieć, że do 24 grudnia trwa także promocja, w ramach której możesz otrzymać dodatkowo 30 zł premii za 3 płatności zbliżeniowe telefonem.

Dużym atutem konta jest również karta wielowalutowa, która umożliwia wygodne płatności za granicą bez konieczności posiadania kilku oddzielnych kart walutowych i ponoszenia wysokich kosztów przewalutowania. Natomiast funkcjonalnością, która może przypaść do gustu młodym klientom, jest możliwość otrzymania karty z zaprojektowanym przez siebie wizerunkiem (Moja Karta ING).

Otwarte Konto Oszczędnościowe: 2,5% przez 4 miesiące

Warto pamiętać, że do udziału w promocji konieczne jest posiadanie również rachunku oszczędnościowego. Co ciekawe, jego oprocentowanie wzrosło w dniu pojawienia się opisywanej promocji.

Otwarte Konto Oszczędnościowe oferowane właścicielom Konta Direct kusi promocyjnym oprocentowaniem na poziomie 2,5% w skali roku przez 4 miesiące (w ramach oferty „Bonus na start”). Mogą z niego skorzystać nowi klienci, którzy wpłacą na konto oszczędnościowe środki o wartości nieprzekraczającej 100 000 zł. Po 4 miesiącach (jak również w przypadku kwot powyżej 100 000 zł) oprocentowanie wynosi 0,7%.

Komentarz redakcji

W gruncie rzeczy zasady najnowszej promocji ING Banku Śląskiego nie są trudne do spełnienia – wystarczy założyć Konto z Lwem Direct lub Konto z Lwem Komfort, zdecydować się na otwarcie bezpłatnego rachunku oszczędnościowego oraz aktywnie korzystać z konta i karty. Dodatkowo sami możemy wybrać wysokość premii oraz warunki, które chcemy spełnić.

W najprostszej wersji naszym jedynym zadaniem będzie wykonanie kartą debetową lub Blikiem kilku transakcji bezgotówkowych. Warto zauważyć, że możemy w taki sposób rozłożyć transakcje, aby przez kolejne miesiące uniknąć opłaty za użycie karty i jednocześnie uzyskać dwie korzyści: bezpłatny rachunek i kartę oraz premię. Jeśli sprytnie podejdziemy do tematu i zrealizujemy min. 3 płatności Blikiem w Internecie, łatwo zgarniemy 120 zł premii.

Otwarcie konta oszczędnościowego z oprocentowaniem 2,5% przez 4 miesiące to kolejny warunek otrzymania premii, który paradoksalnie możemy zaliczyć do „plusów” promocji. Szkoda tylko, że oprocentowanie po 4 miesiącach spada do 0,7%. Zawsze jednak po otrzymaniu premii możemy wypłacić środki z konta oszczędnościowego, zamknąć je i z czystym sumieniem skorzystać z konkurencyjnej oferty. W jej wyborze pomoże Ci nasz ranking kont oszczędnościowych.

Reasumując, jeżeli rozglądasz się za funkcjonalnym i tanim rachunkiem, a jednocześnie zależy Ci na efektywnym oszczędzaniu i zastrzyku finansowym w postaci premii – najnowsza propozycja ING Banku Śląskiego może być całkiem ciekawą ofertą.

Krystian

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos