Wróć
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 500 zł premii za aktywne korzystanie z DARMOWEJ karty kredytowej BNP Paribas.

150 zł dla dziecka za założenie Konta Maksymalnego w BGŻ BNP Paribas

150 zł dla dziecka za założenie Konta Maksymalnego w BGŻ BNP Paribas
Czas trwania
Cel (zysk) W promocji można uzyskać 25 zł przez 6 kolejnych miesięcy, łącznie 150 zł premii.
Po drodze Należy założyć Konto Maksymalne jako wspólne z dzieckiem i zalogować się do systemu bankowości internetowej Pl@net, dodatkowo dziecko powinno przeprowadzić 5 transakcji kartą na dowolną kwotę miesięcznie.
Ruszyła kolejna promocja związana z rozpoczęciem roku szkolnego, tym razem przygotowana przez BGŻ BNP Paribas. Jeżeli założymy dziecku Konto Maksymalne lub Premium, nasza pociecha otrzyma od banku kieszonkowe na drobne wydatki – łącznie 150 zł w ciągu 6 miesięcy. Z oferty można skorzystać do 31 października 2017 r.

Na wstępie warto podkreślić, że choć promocja przeznaczona jest dla dzieci w wieku 13-18 lat, wymaga również aktywnego udziału rodziców. To oni decydują, czy otworzyć nastolatkowi konto, a następnie stają się współwłaścicielami rachunku.

W przypadku tej oferty nie ma również znaczenia fakt, czy uczestnicy posiadają (lub posiadali) jakikolwiek rachunek osobisty w BGŻ BNP Paribas (jeśli więc jesteś właścicielem Konta Maksymalnego, możesz bez przeszkód założyć drugie, tym razem wspólnie z pociechą).

Konto zakłada rodzic, kieszonkowe otrzymuje dziecko

Reasumując, warunki, które muszą spełnić uczestnicy akcji, są banalnie proste i sprowadzają się do następujących czynności:

  1. Rodzic - najpóźniej do 31 października 2017 r. - powinien złożyć wniosek o wspólne konto z osobą małoletnią (do wyboru są: Konto Maksymalne lub Konto Premium), jednocześnie wystąpić w imieniu dziecka o wydanie karty debetowej do rachunku oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych i otrzymywanie informacji handlowej od banku.
  2. Po aktywacji rachunku jeden ze współwłaścicieli (rodzic lub dziecko) musi zalogować się do Systemu Bankowości Internetowej Pl@net.
  3. W ciągu 6 miesięcy po podpisaniu umowy nastoletni klient banku powinien wykonać min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą na dowolną kwotę w danym miesiącu (bank nie będzie uwzględniał transakcji zwróconych).

Ważne! W tej promocji nie da się założyć konta za pośrednictwem strony internetowej - należy osobiście zjawić się w placówce banku i tam podpisać umowę o konto. Po dopełnieniu tej formalności osoba dorosła, będąca jednocześnie współposiadaczem rachunku, zyskuje nadzór nad finansami dziecka i może kontrolować jego wydatki.

Przekazanie nagrody

Kieszonkowe w wysokości 25 zł zostanie przekazane na nowo otwarty rachunek do 10. dnia kolejnego miesiąca po spełnieniu przez dziecko warunku aktywności. Łącznie nasza pociecha może zgarnąć 150 zł (25 zł x 6 miesięcy). Uzyskana premia jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Ile kosztuje Konto Maksymalne?

Choć w promocji można otworzyć Konto Premium lub Konto Maksymalne – według nas znacznie bardziej korzystnym rozwiązaniem będzie wybór drugiego z tych rachunków. Za jego otwarcie i prowadzenie bank nie pobiera prowizji, podobnie jak za obsługę karty. Warto jednak mieć świadomość, że karta jest bezwarunkowo darmowa dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia, natomiast w przypadku dorosłych klientów miesięczna opłata wynosi 12 zł (można jej uniknąć, dokonując transakcji kartą na łączną kwotę wynoszącą co najmniej 300 zł). Jeżeli więc będziemy chcieli wyrobić sobie własną debetówkę do wspólnego konta, powinniśmy dość aktywnie posługiwać się plastikiem, aby rachunek nadal pozostał bezpłatny.

Sprawdźmy teraz, jak przedstawiają się pozostałe istotne koszty Konta Maksymalnego.

  • 0 zł - przelew internetowy (standardowy);
  • 0 zł - zlecenie stałe;
  • 0 zł – polecenie zapłaty;
  • 5 zł – przelew natychmiastowy;
  • 0 zł – wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów krajowych;
  • 0 zł - wypłata gotówki z bankomatów zagranicznych.

Więcej informacji na temat Konta Maksymalnego znajdziesz w tym artykule.

Komentarz redakcji

Aby zapewnić dziecku kieszonkowe w wysokości 150 zł, należy jedynie założyć Konto Maksymalne, a następnie dopilnować, by pociecha zalogowała się do systemu bankowości internetowej Pl@net i przeprowadziła 5 transakcji kartą na dowolną kwotę miesięcznie. Nie są to specjalnie skomplikowane warunki i ich spełnienie nie powinno nam sprawić większych kłopotów. W zamian za aktywne posługiwanie się kartą nasze dziecko otrzyma całkiem przyzwoite kieszonkowe – 25 zł przez 6 kolejnych miesięcy.

A co zyskamy my? Dostęp do praktycznie bezpłatnego rachunku i możliwość wprowadzenia dziecka w świat finansów. Jeżeli więc uważamy, że nadszedł czas, by założyć dziecku konto, być może oferta BGŻ BNP Paribas będzie dla nas całkiem dobrym rozwiązaniem.

Krystian

Autor tekstu o promocji