Wróć
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: HIT! Aż 900 zł łatwej premii za Konto Santander w Santander Bank Polska.

2,70% w skali roku na Mobilnym Koncie Oszczędnościowym w BZ WBK

8 komentarzy / opinii
2,70% w skali roku na Mobilnym Koncie Oszczędnościowym w BZ WBK
Czas trwania
Cel (zysk) 2,7% na koncie oszczędnościowym do 100 tys. zł.
Po drodze Należy założyć mobilne Konto oszczędnościowe w BZ WBK. Promocyjne oprocentowanie 2,7% dot. środków do 100 tys. zł.
Poszukujących atrakcyjnego konta oszczędnościowego z pewnością zainteresuje oferta specjalna BZ WBK. Promocyjne oprocentowanie na Mobilnym Koncie Oszczędnościowym wynosi obecnie aż 2,70% w skali roku i to bez konieczności otwierania rachunku osobistego. Jeśli się pospieszysz, z korzystnych warunków konta będziesz mógł korzystać przez niemal 5 miesięcy.

Oferta skierowana jest do wszystkich osób pełnoletnich, niezależnie od tego, czy są one klientami banku, czy nie. O rachunek na atrakcyjnych warunkach możesz wnioskować do 30 czerwca 2018 r.

Pamiętając jednak o tym, że promocyjne oprocentowanie na Mobilnym Koncie Oszczędnościowym przysługuje do 30 lipca 2018 r., warto założyć go znacznie wcześniej – im szybciej, tym lepiej. Natychmiastowe otwarcie rachunku sprawi, że Twoje środki będą wysoko oprocentowane przez resztę marca oraz przez kolejne 4 miesiące (kwiecień, maj, czerwiec, lipiec).

2,70% w skali roku dla środków do 100 tys. zł

W okresie promocji oprocentowanie Twojego konta oszczędnościowego wynosić będzie aż 2,70% w skali roku. Dotyczy ono środków na promocyjnym rachunku do kwoty 100 tys. zł. Środki powyżej tej kwoty będą oprocentowane według standardowej stawki 0,40%. Po zakończeniu okresu promocji – czyli po 30 lipca - oprocentowanie również spadnie do standardowego poziomu (chyba, że bank zdecyduje się na przedłużenie promocji).

Jak możesz założyć Mobilne Konto Oszczędnościowe?

Wnioskowanie o promocyjny rachunek oszczędnościowy jest banalnie proste – BZ WBK nie wymaga nawet posiadania konta osobistego. Wystarczy, że złożysz internetowy wniosek o Mobilne Konto Oszczędnościowe i zawrzesz umowę na jeden z poniższych sposobów:

  • dokonując przelewu internetowego z konta w innym banku albo
  • za pośrednictwem kuriera, Wideo Doradcy lub doradcy mobilnego poza lokalem banku.

Uwaga: obecni klienci banku, którzy posiadają konto osobiste w BZ WBK, również muszą założyć rachunek oszczędnościowy przez formularz promocyjny. Opcja uruchomienia konta przez system transakcyjny jest niedostępna.

BZ WBK pozwala uczestnikom na założenie tylko jednego Mobilnego Konta Oszczędnościowego z promocyjnym oprocentowaniem. Bank wypłaci Ci odsetki „w sposób określony w umowie” dotyczącej konta. Szczegóły oferty znajdziesz w regulaminie.

Darmowy rachunek oszczędnościowy

Mobilne Konto Oszczędnościowe w BZ WBK to rachunek, za którego prowadzenie bank nie pobiera żadnych opłat. Podobnie jak w przypadku innych kont oszczędnościowych darmowa jest pierwsza transakcja w miesiącu (przelew internetowy na inny rachunek w BZ WBK lub w innym banku, polecenie zapłaty czy wypłata gotówki), a z opłatą wiąże się dopiero każda kolejna – w tym przypadku wysokość opłaty to 10 zł.

Z pełną taryfą opłat i prowizji związanych z Mobilnym Kontem Oszczędnościowym zapoznasz się tutaj.

Wysokie oprocentowanie promocyjne, niskie standardowe

Oprocentowanie promocyjne związane z rachunkiem oszczędnościowym w BZ WBK należy do najwyższych na rynku. Całkiem wysoka jest też kwota, którą obejmuje korzystne oprocentowanie 2,70% w skali roku (100 tys. zł).

Z drugiej strony oprocentowanie standardowe 0,40%, które obowiązuje po okresie promocji (oraz dla kwot powyżej 100 tys. zł), nie robi raczej wielkiego wrażenia. Znajdziemy na rynku oferty, które proponują wyższy procent na zwykłym koncie, choć nie wszystkie pozwalają na korzystanie z niego bez konieczności posiadania rachunku osobistego. Jeśli zatem przymkniemy oko na tę drobną wadę, to oferta BZ WBK wydaje się być całkiem interesująca.

Jak zwykle zachęcamy Cię do tego, byś zapoznał się z aktualnym rankingiem kont oszczędnościowych, który ułatwi Ci podjęcie świadomej decyzji.

Krystian

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(8)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
R
Robert Lukas
Gość

Dajmy na to założę konto 15 maja i wpłacę po tysiąc w maju. czerwcu i lipcu. Skończy się promocja i czy po 1-ym sierpnia czy uda mi się wypłacić wpłacone pieniądze z odsetkami (3000+odsetki)?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Robert Lukas

Oczywiście, będzie możliwość wypłaty środków wraz z odsetkami. Od 1 sierpnia oprocentowanie rachunku będzie po prostu niższe (o ile bank nie zdecyduje się przedłużyć promocji).

Odpowiedz

A
Adam
Gość

Czyli bez zmian. Bank wyciąga tylko pieniądze od klientów. Daje kiepskie oprocentowanie na normalnych lokatach, w porównaniu z innymi bankami. A zaczęło to się po przejęciu go przez Santander. Grupa Santander nastawiona jest na wyciąganie pieniędzy od klientów. Jak się skończą to wykupią kolejny bank.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Adam

Co do lokat, to prawda- oprocentowanie depozytów terminowych w BZ WBK nie powala. Aktualnie przoduje 4-miesięczna Lokata Mobilna na 2,5%, ale pozostałe depozyty są kiepściutkie i oscylują już blisko 1%.

Natomiast konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,7% i to dla środków do 100k to naprawdę niezła sprawa. Mało który bank oferuje więcej.

W pewnym sensie to paradoks, że konta oszczędnościowe BZ WBK są lepsze od lokat... bo przecież już z założenia mają przewagę nad lokatami; choćby pod względem większej elastyczności.

W skrócie: naszym zdaniem warto korzystać póki taki rachunek jest w ofercie. A narzekać na bank można ewentualnie w międzyczasie ;)

Odpowiedz

M
Malwina
Gość

Jakie jest oprocentowanie konta od 1 sierpnia 2018, czyli po ukończeniu okresu promocyjnego?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Malwina

Jeśli bank nie przedłuży promocji, oprocentowanie wyniesie 0,4%.

Odpowiedz

A
andzia
Gość

czy w trakcie promocji można dopłacać środki?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@andzia

Oczywiście, na konto oszczędnościowe może Pani wpłacić środki w dowolnym momencie.

Odpowiedz