Wróć

200 zł premii do pobieranego świadczenia z Programu Rodzina 500+ w Nest Banku

200 zł premii do pobieranego świadczenia z Programu Rodzina 500+ w Nest Banku
Czas trwania
Cel (zysk) Łącznie można zyskać 200 zł: 50 zł premii co kwartał przez rok.
Po drodze Należy posiadać Nest Konto i Nest Konto Samodzielne (lub Nest Rodzinne Oszczędności), pobierać świadczenie 500+ i zapewnić comiesięczne wpływy w wysokości min. 2500 zł.
Nest Bank – określający się jako bank rodzinny – wprowadza właśnie długo obiecywane konto dla młodzieży, a wraz z nim uruchamia promocję "Nest Kieszonkowe", w której za przelewanie na rachunek osobisty świadczenia 500+ i spełnienie kilku warunków można zdobyć do 200 zł premii. To świetna propozycja dla osób na poważnie zastanawiających się nad oszczędnościami dla swoich dzieci.

Nowe konto młodzieżowe i 200 zł premii dla rodziców

Nest Bank, czyli nowa marka skupiająca pod swoim szyldem dawny Bank Smart, BIZ Bank i FM Bank, od początku konsekwentnie budował wizerunek banku rodzinnego. Tym bardziej dziwił w jego ofercie brak konta przeznaczonego dla osób niepełnoletnich. Nest Bank zapewniał jednak, że trwają prace nad stworzeniem takiej propozycji, i słowa dotrzymał: z początkiem sierpnia w ofercie banku pojawiło się konto młodzieżowe - Nest Konto Samodzielne.

Przy tej okazji w Nest Banku ruszyła ciekawa promocja, w której w ciągu roku można zyskać 200 zł za przelewanie na rachunek osobisty świadczenia 500+. Premie wypłacane są w 4 transzach kwartalnych po 50 zł każda.

Od razu wyjaśniamy, że premia będzie wpływać na Nest Konto dostępne wyłącznie dla osób pełnoletnich, tak więc świadczenie będzie musiało wpływać na konto rodzica, nie nastolatka. Niemniej bank sugeruje w tytule promocji, aby uzyskaną premię przekazać dziecku jako kieszonkowe, może więc z perspektywy dziecka nie wszystko stracone ;)

Kto kwalifikuje się do promocji?

Jak już wspomnieliśmy, z promocji mogą skorzystać osoby dorosłe, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych.

Co ważne, warunkiem przystąpienia do akcji jest posiadanie rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego (indywidualnego lub wspólnego) w Nest Banku, a to oznacza, że w promocji mogą wziąć udział zarówno obecni, jak i nowi klienci – o ile ci ostatni uprzednio otworzą Nest Konto.

Jak zdobyć 200 zł premii?

Warunki, jakie stawia bank w promocji, nie są być może szczególnie zawiłe, niemniej dla niektórych osób mogą być wymagające.

Przed przystąpieniem do akcji powinieneś założyć Nest Konto, jeśli jeszcze go nie posiadasz.

Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o wpływ świadczenia z Programu Rodzina 500+ na Twoje konto w Nest Banku.

Pamiętaj także o zgłoszeniu swojego udziału w akcji promocyjnej poprzez bankowość internetową lub mobilną. Ważne! We wniosku o udział w promocji należy wyrazić wymagane zgody na przetwarzanie danych przez bank w celach marketingowych oraz na przesyłanie przez bank informacji marketingowej. Zgód tych nie można cofnąć przynajmniej do chwili wypłaty premii.

Następnie w każdym z trzech kolejnych miesięcy danego kwartału, za który chcesz uzyskać premię 50 zł, powinieneś posiadać jeden z dwóch rachunków (młodzieżowe Nest Konto Samodzielne lub Nest Rodzinne Oszczędności) oraz zapewnić wpływ wynagrodzenia na Nest Konto w wysokości 2500 zł. Za wynagrodzenie bank uznaje nie tylko wypłatę z tytułu pracy, ale także emeryturę, rentę, stypendium oraz świadczenie 500+. Świadczenia te można sumować, tak więc jeżeli na Twój rachunek będzie wpływać np. 2000 zł z tytułu wynagrodzenia i 500 zł zasiłku wychowawczego, spełnisz warunki promocji.

Pierwszy kwartał uczestnictwa w promocji liczony jest od miesiąca, w którym na Nest Konto wpłynęło świadczenie 500+. Premia w wysokości 50 zł wypłacana będzie w ciągu 20 dni od chwili zakończenia kwartału, w którym uczestnik spełnił wszystkie warunki promocji.

Dodatkowa opcja dla posiadaczy firmowego BIZnest Konta

Jeżeli posiadasz w Nest Banku rachunek firmowy, czyli BIZnest Konto - możesz w wybranym przez siebie miesiącu skorzystać także z opcji zapewnienia wpływu na ten rachunek.

Niestety wymagana w regulaminie kwota jest w tym wypadku znacznie wyższa i wynosi 6000 zł. Dodatkowo, decydując się na tę ścieżkę spełnienia warunków promocji, powinieneś wpłacić miesięczną zaliczkę podatku dochodowego do właściwego US lub pełną składkę do ZUS. W każdym miesiącu możesz swobodnie wybierać, którą opcję wybierasz: wpływ na Nest Konto czy wpływ na BIZnest Konto. Nie zmienia to zasady, że nadal musisz posiadać Nest Konto, na które będzie wpływało świadczenie 500+, oraz Nest Konta Samodzielnego lub rachunku Nest Rodzinne Oszczędności.

Regulamin promocji "Nest kieszonkowe" znajdziesz tutaj.

Rachunki Nest Banku w pigułce

Nest Bank swoją najnowszą promocję powiązał niemal ze wszystkimi rachunkami osobistymi, jakie ma w swojej ofercie. Udział w akcji wymaga posiadania przynajmniej dwóch z nich. Warto więc wiedzieć dokładnie, na co się decydujemy.

Darmowy rachunek osobisty Nest Konto

Nest Konto to sztandarowy rachunek osobisty w Nest Banku. Posiadanie tego konta jest obowiązkowe, aby wziąć udział w promocji. Na szczęście rachunek ten jest jedną z najciekawszych propozycji na rynku, a w naszym rankingu kont osobistych zajmuje obecnie pierwsze miejsce. Nie bez powodu!

Prowadzenie rachunku, obsługa karty debetowej i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce są całkowicie i bezwarunkowo bezpłatne. Klienci Nest Banku otrzymują również dostęp do wielu nowoczesnych funkcji, jak choćby płatności mobilnych Android Pay oraz ciekawych ofert oszczędnościowych, np. Lokaty Witaj ze stałym oprocentowaniem w wysokości 4%.

Z dokładną analizą Nest Konta możesz się zapoznać tutaj.

Pierwsze kroki w finansach z młodzieżowym Nest Kontem Samodzielnym

Nest Konto Samodzilne jest dedykowane młodzieży w wieku od 13 do 18 lat. Konto jest bezwarunkowo bezpłatne, darmowa jest także obsługa karty, przelewy Elixir i wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych i zagranicznych.

Warto wspomnieć, że rachunek można powiązać z Nest Kontem Waluta Samodzielnym prowadzonym w euro, co szczególnie przyda się młodym osobom podczas zagranicznych wyjazdów. Dodatkowo, młodzi użytkownicy mogą uczyć się oszczędności, odkładając środki na powiązanym rachunku Nest Samodzielne Oszczędności z oprocentowaniem 3% dla kwot do 3000 zł (powyżej tej kwoty wynosi 1,2%).

Długoterminowe oszczędzanie z Nest Rodzinne Oszczędności

Nest Rodzinne Oszczędności to specyficzny rachunek oszczędnościowy, na którym wysokość oprocentowania uzależniona jest m.in. od liczby posiadanych dzieci. Konto z założenia przeznaczone jest do regularnego oszczędzania długoterminowego, aczkolwiek z inwestycji można się wycofać już po pierwszym roku.

Standardowe oprocentowanie rachunku jest dość niskie i uzależnione od stawki WIBOR, jednak można je znacznie podwyższyć, wykorzystując oferowane przez bank premie za regularne oszczędzanie (efektywnie można zyskać 5,67%+). Warto dodać, że wpłacone środki są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do wysokości 100 tys. euro, zatem korzystając z rachunku Nest Rodzinne Oszczędności, można sporo zyskać przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Cały proces dokładnie opisaliśmy w tej analizie, a dodatkowe wskazówki, jak podnieść oprocentowanie konta oszczędnościowego do nawet 9%, prezentujemy tutaj.

Komentarz redakcji

Na początku sierpnia Nest Bank uruchomił nowe konto dla osób niepełnoletnich - Nest Konto Samodzielne oraz wprowadził promocję dla osób pobierających świadczenie z Programu Rodzina 500+. W naszej opinii jest to trafione uzupełnienie oferty banku.

Nowe konto młodzieżowe jest bardzo atrakcyjne, zarówno pod kątem kosztów, jak i dodatkowych funkcjonalności. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku, obsługę karty debetowej, przelewy internetowe czy wypłaty z bankomatów krajowych i zagranicznych. Dodatkową korzyścią jest możliwość powiązania rachunku z kontem walutowym w euro oraz bardzo dobrym rachunkiem oszczędnościowym z oprocentowaniem do 3% w skali roku. Dziecko uzbrojone w taki pakiet może z powodzeniem stawiać pierwsze kroki w świecie finansów, ucząc się przy okazji racjonalnego gospodarowania pieniędzmi - nie tylko w Polsce, ale także podczas zagranicznych wyjazdów.

Nest Bank uruchomił także promocję "Nest kieszonkowe", w której do zyskania jest wypłacana przez rok premia w wysokości do 200 zł (po 50 zł na zakończenie kolejnych kwartałów). Aby skorzystać z oferty, należy w każdym miesiącu zapewnić wpływ wynagrodzenia i świadczenia 500+ oraz dodatkowo posiadać jeden z dwóch rachunków: opisane wcześniej młodzieżowe Nest Konto Samodzielne lub rachunek do systematycznego oszczędzania, czyli Nest Rodzinne Oszczędności.

Minusem nowej oferty Nest Banku jest konieczność zapewnienia co miesiąc dość wysokich wpływów na rachunek (min. 2500 zł) oraz wymóg korzystania z powiązanych kont bankowych. Co prawda mogą one przynieść swoim posiadaczom wymierne korzyści, ale jednocześnie wymagają poświęcenia większej ilości czasu na poznanie i zrozumienie.

Podsumowując: jeżeli pobierasz świadczenie 500 plus, to opisana oferta jest naprawdę godna rozważenia. Nest Bank odrobił swoje zadanie. Widać, że z biegiem czasu bank próbuje coraz bardziej "zagnieździć" swoich klientów. Z korzyścią dla nich.

Krystian

Autor tekstu o promocji