Wróć
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Nawet 200 zł premii za regularne inwestycje w fundusze ING

Nawet 200 zł premii za regularne inwestycje w fundusze ING
Czas trwania
Cel (zysk) 200 zł w postaci jednostek uczestnictwa w funduszach ING
Po drodze Należy zainwestować min. 300 zł w fundusze ING, a następnie złożyć min. 6 dyspozycji regularnego inwestowania.
Tym razem przedstawiamy Wam propozycję uzyskania nawet 200 zł bonusu za regularne nabywanie funduszy inwestycyjnych ING Banku Śląskiego. Wysokość nagrody uzależniona jest od inwestowanej kwoty.

ING Bank Śląski od dłuższego czasu przekonuje, że posiadanie powinno się odnosić nie tylko do rzeczy materialnych, ale i oszczędności. Stąd chyba znana wszystkim kampania promocyjna dotycząca regularnego oszczędzania z udziałem Marka Kondrata. Teraz bank postanowił zachęcić także do systematycznego inwestowania. Swoją propozycję kieruje do tych, którzy na dzień 15 stycznia 2019 r. nie mają w nim jednostek funduszy inwestycyjnych.

Być może w tej grupie będą też tacy, którzy są absolutnymi nowicjuszami na rynku inwestycyjnym, więc na początek kilka słów o funduszach inwestycyjnych.

Różne ryzyko – różne zyski

Fundusze inwestycyjne to forma inwestowania polegająca na pomnażaniu kapitału poprzez zbiorowe inwestowanie w instrumenty finansowe (np. akcje, obligacje państw lub firm, a nawet lokaty czy waluty). Środki lokowane przez fundusz pochodzą z wpłat jego uczestników, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych.

Fundusze inwestycyjne często umożliwiają klientom lokowanie kapitału w instrumenty, które w zwykłych warunkach są dla indywidualnych inwestorów niedostępne. Decyzje inwestycyjne dotyczące ulokowania zgromadzonych środków są podejmowane przez zarządzających danym funduszem (aby zostać takim zarządzającym, trzeba zdać bardzo trudny egzamin na doradcę inwestycyjnego lub zdobyć międzynarodową licencję CFA).

Przyjmuje się, że poziom ryzyka inwestycyjnego jest związany z instrumentami finansowymi, w które dany fundusz inwestuje swoje środki. Za te najbezpieczniejsze uważa się fundusze inwestujące w obligacje skarbowe, przy czym potencjalny zarobek także nie jest w tym przypadku zbyt wysoki. Z kolei przy funduszach inwestujących w akcje można zyskać dużo więcej, ale i ryzyko utraty części wpłaconego kapitału też jest duże.

Dlaczego warto inwestować regularnie?

Takie pytanie stawia ING Bank Śląski na stronie poświęconej promocji „Im więcej inwestujesz, tym więcej zyskujesz” i udziela na nie odpowiedzi.

Regularne inwestowanie pozwala przede wszystkim ograniczyć ryzyko: „Kiedy ceny jednostek uczestnictwa spadają, Ty za tę samą kwotę kupujesz ich więcej. A kiedy ceny rosną, rośnie wartość Twoich inwestycji. Czas działa na Twoją korzyść”. Bank podkreśla też, że nie trzeba inwestować od razu dużych kwot. Można wpłacać mniejsze, które nie są znaczącym obciążeniem dla domowych finansów, a z czasem złożą się na pokaźny kapitał.

Bank zachęca również do zautomatyzowania procesu inwestowania – ustawienia kwoty, jaka ma być co miesiąc pobierana przez niego z konta osobistego na poczet inwestycji.

Zaletą takiego rozwiązania jest pewność, że jednostki funduszy inwestycyjnych będą faktycznie regularnie nabywane. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że w którymś miesiącu zapomnisz o dokonaniu przelewu lub zrezygnujesz z niego wobec innych wydatków. Tymczasem filozofia mądrego oszczędzania i inwestowania opiera się na tym, by najpierw „płacić sobie”, potem rachunki, a dopiero na samym końcu myśleć o przyjemnościach.

Jak zacząć?

Wszystkie kroki możesz wykonać na stronie promocji. Na przystąpienie do tej akcji masz czas do 28 lutego 2019 r.

Będąc już klientem ING Banku Śląskiego, możesz to zrobić od razu, logując się do Mojego ING. Jeśli jeszcze nie korzystasz z usług tego banku, musisz najpierw otworzyć rachunek osobisty lub Otwarte Konto Oszczędnościowe. Odpowiednia „ścieżka” też zaczyna się na wspomnianej stronie internetowej.

Oto niezbędne działania:

  1. Kliknij: „Zapisz się i inwestuj regularnie”. Następnie wypełnij ankietę inwestycyjną i podpisz z ING umowę pośrednictwa w zakresie nabywania jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych.
  2. Kup jednostki uczestnictwa dowolnego funduszu inwestycyjnego za min. 300 zł.
  3. Ustaw dyspozycję regularnego inwestowania (DRI). Bank proponuje, byś wybrał jedną z kwot - 300, 500 lub 1 000 zł. Inwestowanie innych kwot pozbawi Cię prawa do nagrody.

Premia za regularność

Nagrodę za regularne inwestowanie otrzymają osoby, na rachunkach których do 31 sierpnia 2019 r. zostanie odnotowanych co najmniej 6 transakcji zakupu jednostek uczestnictwa w ramach dyspozycji regularnego inwestowania. Ważne, by w tym czasie nie zmieniać wysokości inwestowanej kwoty.

Wypłata nagrody

Premia zostanie wypłacona do 30 września 2019 r. Jej wysokość jest uzależniona od wysokości inwestowanej kwoty.

- 100 zł za pierwsze nabycie na kwotę min 300 zł i realizację 6 kolejnych DRI, każde na kwotę 300 zł;

- 150 zł za pierwsze nabycie na kwotę min 300 zł i realizację 6 kolejnych DRI, każde na kwotę 500 zł;

- 200 zł za pierwsze nabycie na kwotę min 300 zł i realizację 6 kolejnych DRI, każde na kwotę 1 000 zł.

Jak widzisz, musisz dokonać 7 transakcji - nabycia jednostek funduszu oraz 6 kolejnych przelewów w ramach DRI.

Nagrodę otrzymasz pod warunkiem, że w dniu jej przekazywania będziesz posiadaczem aktywnej dyspozycji regularnego inwestowania na wybraną wcześniej kwotę i rejestr Twoich jednostek będzie opiewał na kwotę min. 300 zł.

Podkreślmy, że premia nie ma postaci gotówkowej. Za należną Ci kwotę ING kupi dla Ciebie kolejne jednostki uczestnictwa.

Nie martw się podatkiem dochodowym od swojej nagrody. ING Bank Śląski zapłaci go za Ciebie. Szczegółowe informacje dotyczące tej promocji zawarte są w jej regulaminie.

Ważne informacje

Nabycie jednostek uczestnictwa jest zwolnione z opłaty dystrybucyjnej.

Gdyby w dniu realizacji dyspozycji regularnego inwestowania na Twoim koncie nie było wystarczających środków, bank powiadomi Cię o tym fakcie. Po pewnym czasie podejmie kolejne próby dokonania przelewu. Jeśli się to nie uda, to po prostu w tym miesiącu przelew w ramach DRI nie zostanie zrealizowany. Zauważ jednak, że margines „błędu” jest niewielki. Do 31 sierpnia 2019 r. bank musi odnotować przynajmniej 6 transakcji w ramach dyspozycji regularnego oszczędzania.

Konto Funduszowe

Zachęcając do regularnego inwestowania, ING Bank Śląski zadbał o ułatwienie klientom podejmowania decyzji. Nie pozostawia ich samych na trudnym rynku inwestycyjnym, lecz zachęca do skorzystania z Konta Funduszowego. W jego ramach do dyspozycji są 3 pakiety funduszy. Skład każdego z nich ustalają eksperci, biorąc pod uwagę aktualną sytuację rynkową. Ty wybierasz jeden z pakietów, kierując się swoją skłonnością do ryzyka i oczekiwanym zyskiem.

ING Pakiet Ostrożny to szansa na atrakcyjne zyski przy stosunkowo niskim ryzyku. Zalecany minimalny okres inwestycji to 2 lata.

ING Pakiet Umiarkowany daje szansę na wyższe zyski, ale wiąże się też z wyższym ryzykiem. W jego przypadku minimalny okres inwestowania powinien wynosić 3 lata.

ING Pakiet Dynamiczny to możliwość osiągnięcia bardzo wysokich zysków przy zgodzie na duże ryzyko inwestycyjne. Zalecany minimalny okres inwestycji w tym przypadku to 4 lata.

Konto z Lwem

Rachunki osobiste w ING Banku Śląskim charakteryzują się niskimi opłatami, dużym zakresem możliwości i często organizowanymi akcjami specjalnymi dla ich posiadaczy. Aktualnie trwają dwie akcje, w których można zdobyć 140 zł premii za skorzystanie z oferty banku. Młodzi, w wieku 18-26 lat, dostaną nagrodę za założenie Konta Mobi. Starsi zostaną obdarowani bonusem za otwarcie rachunku Direct.

Dodajmy, że ING cyklicznie podwyższa oprocentowanie swojego Otwartego Konta Oszczędnościowego.

Propozycja godna rozważenia

Nie jest to typowa promocja obliczona na szybkie działanie i niemal natychmiastowy zysk – czy to w postaci gotówki, czy w formie bonu do wykorzystania na zakupy. To raczej zachęta do pomyślenia o swojej przyszłości, do zadbania o swoje bezpieczeństwo finansowe.

Jak słusznie bank zauważa na stronie promocji, rozłożenie inwestycji w czasie pozwala ograniczyć ryzyko, że kupi się jednostki uczestnictwa „na górce” (po najwyższej cenie) i nie osiągnie się zysku. Możliwość skorzystania z jednego z pakietów inwestycyjnych to z kolei szansa na wybór opcji najbardziej dopasowanej do charakteru inwestora i jego skłonności do ryzyka.

Jeśli myślenie o przyszłości nie jest Ci obce, rozumiesz znaczenie oszczędzania, to przemyśl dobrze tę propozycję. Zastanów się, czy możesz odkładać co miesiąc jedną z trzech kwot proponowanych przez bank. Przestawiając priorytety, umieszczając je na pierwszym miejscu listy wydatków: najpierw oszczędności, potem rachunki, a na końcu przyjemności, naprawdę można zgromadzić bez większego wysiłku pokaźny kapitał.

Krystian

Autor tekstu o promocji