Wróć

Do 200 zł premii za regularne inwestowanie w fundusze ING

2 komentarze / opinie
Do 200 zł premii za regularne inwestowanie w fundusze ING
Czas trwania
Cel (zysk) 200 zł w gotówce.
Uczestnik Osoba, która nie posiada jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych ING.
Po drodze Premia uzależniona jest od wysokości inwestowanej kwoty. Konieczne jest kupno jednostek funduszu inwestycyjnego za min. 300 zł i później dokonanie min. 6 kolejnych transakcji.
Skoro coraz trudniej uzyskać atrakcyjne oprocentowanie na lokatach i kontach oszczędnościowych, może by tak zainwestować w fundusze. Co o tym sądzisz? Dodatkowego argumentu do rozważenia takiej alternatywy dostarcza ING Bank Śląski, który oferuje premie za regularne inwestowanie. Maksymalnie możesz zyskać 200 zł „dodatku motywacyjnego”.

Maksymalna premia w wysokości 200 zł to znaczący argument na rzecz rozpoczęcia inwestowania. Zacznijmy od informacji, kto może wziąć udział w tej promocji i od kilku podstawowych faktów na temat funduszy inwestycyjnych.

Kto może wziąć udział w promocji?

Z propozycji zdobycia bonusu mogą skorzystać osoby pełnoletnie, które nie kupowały dotąd w ING Banku Śląskim jednostek funduszy inwestycyjnych. Dotychczasowe inwestycje w ramach Indywidualnego Konta Emerytalnego nie są przeszkodą w udziale w III edycji akcji „Im więcej inwestujesz, tym więcej zyskujesz”. Możesz do niej przystąpić tylko w bankowości elektronicznej Moje ING, musisz więc być klientem ING Banku Śląskiego. Akurat jest dobry moment, by nim zostać, gdyż za założenie konta osobistego w tym banku możesz teraz zgarnąć 140 zł premii.

Więcej ryzykujesz, ale możesz też więcej zyskać

Istota funduszy inwestycyjnych tkwi w pomnażaniu kapitału dzięki zbiorowemu inwestowaniu w instrumenty finansowe (np. akcje, obligacje państw lub firm, a nawet lokaty, waluty). Środki lokowane przez fundusz pochodzą z wpłat jego uczestników, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych.

Fundusze inwestycyjne często umożliwiają klientom lokowanie kapitału w instrumenty, które w zwykłych warunkach są niedostępne dla indywidualnych inwestorów. Decyzje inwestycyjne dotyczące zgromadzonych środków są podejmowane przez zarządzających danym funduszem.

Przyjmuje się, że poziom ryzyka inwestycyjnego jest związany z tym, w co dany fundusz inwestuje swoje środki. Te, które kupują obligacje państwowe, uznawane są za bezpieczne - zyski nie są wielkie, ale i ryzyko utraty środków nie jest duże. Z kolei w funduszach lokujących swoje środki w akcjach można zyskać dużo więcej, tyle tylko, że ryzyko straty części wpłaconego kapitału też jest większe.

Czy warto regularnie inwestować?

Uważamy, że tak, gdyż w ten sposób można ograniczyć ryzyko: raz kupisz jednostki uczestnictwa taniej, innym razem drożej. Tym samym rośnie prawdopodobieństwo, że fundusz wypracuje dla Ciebie zysk. Czas działa na Twoją korzyść.

Co ważne, kupowanie jednostek funduszy inwestycyjnych nie wymaga posiadania od razu dużych kwot. Można inwestować stopniowo, wpłacać mniejsze sumy, które nie są znaczącym obciążeniem dla domowych finansów, a z czasem złożą się na pokaźny kapitał.

ING Bank Śląski Bank zachęca również do zautomatyzowania procesu inwestowania – ustawienia kwoty, jaka ma być co miesiąc pobierana z konta osobistego na poczet inwestycji.

Zaletą takiego rozwiązania jest pewność, że jednostki funduszy inwestycyjnych będą faktycznie regularne nabywane. W przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że w którymś miesiącu zapomnisz o dokonaniu przelewu lub zrezygnujesz z niego wobec innych wydatków. Tymczasem filozofia mądrego oszczędzania i inwestowania opiera się na tym, by najpierw „płacić sobie”, potem rachunki, a dopiero na samym końcu myśleć o przyjemnościach.

Po tym wstępie przejdźmy do szczegółów propozycji ING Banku Śląskiego.

Od czego zacząć i co zrobić, by zdobyć premię?

Wszystkie niezbędne kroki możesz wykonać w bankowości elektronicznej:

Start
 • Krok 1

  Na początek odwiedź stronę promocji i zaloguj się do Moje ING. Masz na to czas do 31 października 2019 r. Na tym etapie musisz:

  • wypełnić ankietę inwestycyjną (odmowa jej wypełnienia będzie traktowana jako brak ankiety, co uniemożliwi Ci otrzymanie nagrody);
  • podpisać z ING umowę pośrednictwa w zakresie nabywania jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych.
 • Krok 2

  Także do 31 października 2019 r. zrealizuj dwa zadania:

  • kup jednostki uczestnictwa dowolnego funduszu inwestycyjnego za min. 300 zł;
  • ustaw dyspozycję regularnego inwestowania (DRI). Bank daje wybór: 300, 500 lub 1000 zł. Inwestowanie innych kwot pozbawi Cię prawa do nagrody.
 • Krok 3

  Do 30 kwietnia 2020 r. kup co najmniej sześć razy w ramach złożonej dyspozycji regularnego inwestowania jednostki uczestnictwa. Pamiętaj, że każdorazowo możesz inwestować jedynie 300 zł lub 500 zł lub 1000 zł. Inne kwoty pozbawią Cię prawa do otrzymania premii.

 • Informacja

  8 maja 2020 r. bank sprawdzi, czy jesteś posiadaczem aktywnej dyspozycji regularnego inwestowania na wybraną wcześniej kwotę i czy rejestr Twoich jednostek opiewa na kwotę min. 300 zł.

 • Premia

  Jeśli weryfikacja wypadnie pozytywnie, to do 15 maja 2020 r. na Otwarte Konto Oszczędnościowe otrzymasz należną Ci premię Jej wysokość jest uzależniona od inwestowanej kwoty:

  • 100 zł za pierwsze nabycie na kwotę min. 300 zł i realizację 6 kolejnych DRI, każde na kwotę 300 zł;
  • 150 zł za pierwsze nabycie na kwotę min. 300 zł i realizację 6 kolejnych DRI, każde na kwotę 500 zł;
  • 200 zł za pierwsze nabycie na kwotę min. 300 zł i realizację 6 kolejnych DRI, każde na kwotę 1 000 zł.
Mission complete!

  Dodatkowe informacje

  Zwracamy uwagę, że musisz dokonać 7 transakcji - nabycie jednostek funduszu + 6 kolejnych przelewów w ramach DRI.

  Kupno jednostek uczestnictwa jest zwolnione z opłaty dystrybucyjnej.

  Gdyby w dniu realizacji dyspozycji regularnego inwestowania na Twoim koncie nie było wystarczających środków, bank powiadomi Cię o tym fakcie. Po pewnym czasie podejmie kolejne próby dokonania przelewu. Jeśli się to nie uda, to po prostu w tym miesiącu przelew w ramach DRI nie zostanie zrealizowany. Pamiętaj, że do 30 kwietnia 2020 r. bank musi odnotować przynajmniej 6 transakcji w ramach dyspozycji regularnego oszczędzania.

  Nie martw się podatkiem dochodowym od swojej premii. ING Bank Śląski zapłaci go za Ciebie.

  Konto Funduszowe

  Zachęcając do regularnego inwestowania, ING Bank Śląski zadbał o ułatwienie klientom podejmowania decyzji. Nie pozostawia ich samych na trudnym rynku inwestycyjnym, lecz zachęca do skorzystania z Konta Funduszowego. W jego ramach do dyspozycji są 3 pakiety funduszy. Skład każdego z nich ustalają eksperci, biorąc pod uwagę aktualną sytuację rynkową. Ty wybierasz jedną z dostępnych możliwości, kierując się swoją skłonnością do ryzyka i oczekiwanym zyskiem.

  ING Pakiet Ostrożny to szansa na atrakcyjne zyski przy stosunkowo niskim ryzyku. Zalecany minimalny okres inwestycji to 1 rok. Twoje środki będą w 100% inwestowane w fundusze obligacji.

  ING Pakiet Umiarkowany daje szansę na wyższe zyski, ale wiąże się też z wyższym ryzykiem. W jego przypadku minimalny okres inwestowania powinien wynosić 2 lata. 70% środków jest inwestowanych w fundusze obligacji, a pozostałe 30% w fundusze akcyjne.

  ING Pakiet Dynamiczny to możliwość osiągnięcia bardzo wysokich zysków przy zgodzie na duże ryzyko inwestycyjne. Zalecany minimalny okres inwestycji w tym przypadku to 3 lata. Portfel w tym pakiecie składa się w 35% z funduszy obligacji i w 65% z funduszy akcji.

  Oferta ING Banku Śląskiego

  Uczestnicząc w tej promocji, musisz posiadać Otwarte Konto Oszczędnościowego. Sugerujemy skorzystanie też z rachunku osobistego, co zapewni Ci swobodny dostęp do oszczędności, gdyż wszystkie przelewy wewnętrzne między rachunkami klienta są bezpłatne.

  Konto z Lwem

  Rachunki osobiste w ING Banku Śląskim charakteryzują się niskimi opłatami, dużym zakresem możliwości i często organizowanymi akcjami specjalnymi dla ich posiadaczy.

  Konto
  0 zł
  Karta
  0 zł / 10 zł
  Miesięczna opłata za kartę

  0 zł / 10 zł


  opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz transakcje kartą (lub Google Pay / Apple Pay) na łączną kwotę min. 300 zł w okresie miesiąca liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca (200 zł dla osób między 18 a 26 r.ż)

  Bankomaty
  0 zł / 10 zł
  Bankomaty 0 zł / 10 zł

  • 0 zł - bankomaty własne Banku i Planet Cash
  • 10 zł - wypłata z pozostałych bankomatów

  można również wykupić pakiet wypłat gotówki w kraju i za granicą za 25 zł / 30 dni

  Przelew internetowy
  0 zł
  • Szczegóły oferty
  • Recenzja 4.5/ 5

  Konto

  • Przeznaczenie konta

   konto osobiste dla osób powyżej 18. r.ż.

  • Oprocentowanie rachunku

   0%

  • Opłata za otwarcie konta

   0 zł

  • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

   0 zł

  Karta

  • Typy kart płatniczych

   karta debetowa Visa zbliżeniowa

  • Funkcjonalność karty
   • płatności zbliżeniowe
   • płatności internetowe
   • cashback
   • 3D Secure
   • wielowalutowość
   • możliwość umieszczenia swojego zdjęcia na karcie lub skorzystania z unikalnego wzoru graficznego
  • Opłata za wydanie karty

   0 zł

  • Opłata za odnowienie karty

   0 zł

  • Miesięczna opłata za kartę

   0 zł / 10 zł

  • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

   opłaty unikniesz, jeżeli wykonasz transakcje kartą (lub Google Pay / Apple Pay) na łączną kwotę min. 300 zł w okresie miesiąca liczonego od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca (200 zł dla osób między 18 a 26 r.ż)

  • Płatność kartą za granicą

   3% za przewalutowanie transakcji

  Bankomaty i operacje gotówkowe

  • Wypłata z bankomatów w Polsce
   • 0 zł - bankomaty własne Banku i Planet Cash
   • 10 zł - wypłata z pozostałych bankomatów

   można również wykupić pakiet wypłat gotówki w kraju i za granicą za 25 zł / 30 dni

  • Wypłata z bankomatu w Polsce Blikiem
   • 0 zł - bankomaty własne Banku i Planet Cash oraz pierwsza wypłata z pozostałych bankomatów
   • 5 zł - druga i kolejna wypłata z pozostałych bankomatów
  • Wypłata z bankomatów za granicą
   • 10 zł + 3% wartości transakcji za przewalutowanie - wypłaty w EUR w krajach EOG
   • 5% kwoty wypłaty + 3% za przewalutowanie - pozostałe bankomaty zagraniczne

   można również wykupić pakiet wypłat gotówki w kraju i za granicą za 25 zł / 30 dni

  • Wpłata gotówki we wpłatomacie

   0 zł (dot. wpłatomatów własnych i sieci Planet Cash)

  • Cashback

   0 zł

  • Wpłata gotówki w oddziale banku

   10 zł

  • Wypłata gotówki w oddziale banku

   10 zł

  Przelewy

  • Zwykły przelew internetowy

   0 zł

  • Przelew natychmiastowy

   5 zł

  • Zlecenie stałe

   0 zł

  • Polecenie zapłaty

   0 zł

  • Zwykły przelew w oddziale banku

   9 zł

  • Koszt przelewu SEPA

   0 zł

  • Koszt przelewu (zagranicznego) SWIFT

   40 zł

  • Kody SMS (autoryzacja operacji)

   0 zł

  • Przelew na telefon Blik

   0 zł

  Inne

  • Płatności mobilne
   Blik: płatności kodem Blik generowanym w aplikacji banku, płatności zbliżeniowe telefonem, wypłaty z bankomatów kodem Blik (dostępność innych funkcji może się różnić w zależności od banku).
   Google Pay: płatności zbliżeniowe telefonem dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android.
   Apple Pay: płatności dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym iOS (Apple).
   Visa Mobile: płatności internetowe kartą Visa z użyciem numeru telefonu zarejestrowanego w usłudze (bez danych karty).
   Garmin Pay: płatności zbliżeniowe wybranymi zegarkami Garmin.
   HCE: płatności zbliżeniowe telefonem przez aplikację banku dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android.

  Zalety

  • szeroka gama nowoczesnych płatności mobilnych
  • liczne promocje dla nowych i obecnych klientów

  Wady

  • dość wysoka opłata za wypłatę środków z bankomatów za granicą
  • Atrakcyjność opłat
   4.5/ 5
  • Użyteczność rachunku
   4.5/ 5
  • Jakość obsługi klienta
   4.0/ 5
  • Promocje i bonusy
   4.0/ 5

  Otwarte Konto Oszczędnościowe

  „Standardowe” oprocentowanie tego rachunku nie należy do najwyższych, ale bank regularnie organizuje akcje promocyjne dla nowych i aktualnych klientów. W ich ramach Twoje pieniądze mogą być oprocentowane na 2,5% w skali roku przez 4 miesiące.

  Wielkim atutem tego konta jest brak ograniczeń liczby bezpłatnych wypłat w miesiącu dokonywanych w bankowości elektronicznej na rachunek własny w ING.

  Oprocentowanie
  5,5%
  Oprocentowanie 5,5%

  oprocentowanie standardowe wynosi 1,5% w skali roku

  Okres obowiązywania
  3 miesiące
  Zakres kwot
  do 200 tys. zł
  Konto osobiste
  NIE
  Oferta dla nowych klientów.
  • Szczegóły oferty
  • Recenzja 4.5/ 5

  Oprocentowanie

  • Oprocentowanie
   5,5%
  • Okres obowiązywania

   3 miesiące

  • Zakres kwot

   do 200 tys. zł

  • Kapitalizacja odsetek

   miesięczna

   odsetki wypłacane są w dwóch częściach: co miesiąc bank nalicza odsetki wynikające z oprocentowania standardowego (1,5%), a po 3 miesiącach wypłaca odsetki wynikające z podwyższenia oprocentowania do 5,5% (czyli brakujące 4%)

  • Limit kont

   1

  • Klient

   nowy klient, czyli osoba, która od 15 listopada 2023 r. nie posiadała (ani nie była współposiadaczem / pełnomocnikiem) żadnego produktu banku

  • Wpłata

   dowolne środki

  • Uwagi

   z oferty może skorzystać osoba, która nie posiada Otwartego Konta Oszczędnościowego, lub osoba, która ma taki rachunek, ale nie korzystała z niego od 15 listopada 2022 r., zaś saldo na rachunku nie było wyższe niż 10 zł)

  • Oferta ważna do

   13.12.2023 r.

  • Dodatkowe informacje

   oprocentowanie standardowe wynosi 1,5% w skali roku

  Podstawowe opłaty

  • Opłata za otwarcie konta

   0 zł

  • Miesięczna opłata za prowadzenie rachunku

   0 zł

  • Przelew internetowy
   • 0 zł - przelewy wewnętrzne
   • 0 zł - pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu, 9 zł za każdy kolejny
  • Zlecenie stałe

   niedostępne

  • Kody SMS (autoryzacja operacji)

   0 zł

  Wymagane konta

  • Czy konto osobiste jest wymagane?

   NIE

  Zalety

  • nielimitowana liczba wypłat przelewem internetowym na własne konto w ING Banku Śląskim w miesiącu

  Wady

  • mało intuicyjne naliczanie odsetek w ofercie "Bonus na start"
  • Wysokość oprocentowania
   4/ 5
  • Atrakcyjność opłat
   4.5/ 5
  • Wygoda osiągnięcia zysku
   4/ 5

  Warto przemyśleć tę propozycję

  Podoba nam się, że ING Bank Śląski nie tylko zachęca do regularnego inwestowania, oferując za to nagrodę, ale i wyszedł z propozycją Konta Funduszowego, czyli gotowego narzędzia ułatwiającego udział w promocji tym, którzy dotąd nie kupowali jednostek funduszy inwestycyjnych. Wystarczy określić swoje nastawienie do ponoszenia ryzyka i wybrać jeden z trzech dostępnych pakietów.

  Rozłożone w czasie inwestowanie pozwala ograniczyć ryzyko poniesienia strat i sprzyja wygenerowaniu zysków, zbudowaniu kapitału, który stworzy poduszkę finansową.

  Zachęcamy do przemyślenia tej propozycji. Raz, z powodu atrakcyjnej premii, a dwa - ze względu na możliwość zdobycia bonusów w innych promocjach organizowanych przez ING Bank Śląski.

  Krzysztof Duliński

  Autor tekstu o promocji

  Komentarze i pytania

  (2)
  Sortuj od najnowszych
  Dodaj swój komentarz...
  L
  Lemur
  Gość

  W promocji konieczne jest skorzystanie z Konta Funduszowego, czy można samodzielnie kupować jednostki wybranych przez siebie funduszy inwestycyjnych?

  Odpowiedz

  Redakcja Moneteo
  Redakcja Moneteo
  @Lemur

  Konto Funduszowe nie jest wymagane, ale niektórym może ułatwić inwestowanie w fundusze w zależności od skłonności do ryzyka.

  Odpowiedz