Wróć
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

3,5% na rachunku oszczędnościowym w Getin Banku za zapewnienie regularnych wpływów na konto osobiste

26 komentarzy / opinii
3,5% na rachunku oszczędnościowym w Getin Banku za zapewnienie regularnych wpływów na konto osobiste
Czas trwania
Cel (zysk) 3,5% na koncie oszczędnościowym.
Po drodze Aby skorzystać z podwyższonego oprocentowania należy posiadać konto osobiste i oszczędnościowe w Getin Banku oraz co miesiąc zapewniać wpływy zewnętrzne na rachunek osobisty w łącznej kwocie min. 1000 zł.
3,5% na rachunku oszczędnościowym. Tyle właśnie możesz zaoszczędzić w najnowszej promocji Getin Banku. Oferta obowiązuje przez pełne 12 miesięcy od momentu przystąpienia. Warunkiem uzyskania tak konkurencyjnego oprocentowania jest otwarcie i zapewnienie regularnych wpływów na konto osobiste w wysokości min. 1000 zł miesięcznie.

Uczestnikiem promocji może zostać każda osoba fizyczna, która od 11 maja do 31 sierpnia 2018 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku. Promocja obowiązuje do 30 listopada 2018 roku, co oznacza, że do tego czasu możesz do niej przystąpić.

Jak zwiększyć oprocentowanie konta oszczędnościowego?

Jeśli chcesz zacząć zarabiać na swoim koncie oszczędnościowym wysokie 3,5% w skali roku, powinieneś spełnić dwa proste warunki:

  1. Do 30 listopada 2018 r. podpisz umowę o Konto Osobiste Proste Zasady lub Konto Osobiste Noble Private Banking oraz wyraź zgodę na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym.
  2. Co miesiąc, poczynając od miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta, zapewniaj wpływ "wynagrodzenia" na swój rachunek w Getin Banku w wysokości min. 1000 zł.

Za wynagrodzenie bank uznaje wszystkie przelewy z rachunków zewnętrznych lub kont firmowych w Getin Banku. W praktyce oznacza to, że wpływ z tytułu wynagrodzenia może np. pochodzić z Twojego rachunku osobistego w innym banku. Co więcej - nie musisz dokonywać go w pełnej kwocie od razu. Liczy się suma wpływów z całego miesiąca.

Ile można zyskać na promocji Getin Banku?

W miesiącu, w którym wywiążesz się z powyższych wytycznych, oprocentowanie Twojego konta oszczędnościowego wzrośnie do 3,5% w skali roku. Odsetki w takiej skali naliczane będą do salda w wysokości 10 tys. zł. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 12 miesięcy od daty przystąpienia do promocji.

Poniżej prezentujemy symulację zysku na Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku w zależności od wpłaconej kwoty przy założeniu, że oszczędzanie odbywa się przez pełne 12 miesięcy.

Zysk z konta oszczędnościowego 3,5% po 12 miesiącach

Saldo konta oszczędnościowego

Zarobione odsetki netto

1 000,00 zł

28,72 zł

3 000,00 zł

86,16 zł

5 000,00 zł

143,61 zł

7 000,00 zł

201,05 zł

10 000,00 zł

287,21 zł

3,5% dla nadwyżki ponad 10 000 zł

Standardowe oprocentowanie dla nadwyżki ponad 10 000 zł wynosi 1% w skali roku. Na szczęście w równolegle trwającej akcji promocyjnej "Na nowe środki" przez 3 miesiące możesz zarobić 3,5% dla kwot w wysokości nawet 400 tys. zł.

Uwzględniając tę promocję i zakładając, że dysponujesz kwotą pieniędzy równą lub wyższą niż 10 tys. zł, po 3 miesiącach oszczędzania Twój zysk będzie prezentował się następująco:

Zysk z konta oszczędnościowego po 3 miesiącach

Saldo konta oszczędnościowego

Zarobione odsetki netto

10 000,00 zł

60,87 zł

25 000,00 zł

152,18 zł

50 000,00 zł

304,37 zł

100 000,00 zł

608,73 zł

200 000,00 zł

1 217,46 zł

Więcej na temat promocji "Na nowe środki" dowiesz się tutaj.

Konto osobiste Proste Zasady

Konto Proste Zasady to podstawowy rachunek osobisty w ofercie Getin Banku. Prowadzenie konta standardowo kosztuje 8 zł miesięcznie, ale wystarczy wykonanie jednej dowolnej transakcji bezgotówkowej kartą, aby opłata nie została pobrana. Jeśli o karcie płatniczej mowa, to jej wydanie oraz użytkowanie jest bezwarunkowo darmowe. Dodatkowym atutem Konta Proste Zasady są darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów na terenie kraju.

Przeczytaj pełną analizę Konta Proste Zasady w Getin Banku tutaj.

Zdaniem redakcji

Najnowsza promocja Getin Banku to szansa na to, aby Twoje oszczędności zaczęły dla Ciebie naprawdę solidnie pracować, przez cały rok przynosząc Ci aż 3,5% odsetek.

Z drugiej strony, analizowana oferta ma dwa podstawowe minusy. Pierwszy to konieczność zapewnienia regularnych wpływów w wysokości min. 1 000 zł na konto. Na szczęście bank złagodził ten warunek - w poprzedniej edycji wymagał bowiem wpływów aż 1500 zł. Kolejny minus to objęcie promocyjnym oprocentowaniem środków jedynie do wysokości 10 tys. zł.

Na szczęście oprócz opisywanej przez nas oferty rachunek oszczędnościowy objęty będzie także jeszcze jedną akcją o nazwie "Na nowe środki". Dzięki niej przez 3 miesiące na swoich oszczędnościach zarobisz też 3,5%, ale tu kwota graniczna jest dużo wyższa i wynosi 400 000 zł.

Zyskaj 3,5% na koncie oszczędnościowym

Krystian

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(26)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
M
Mirosław
Gość

Czy promocja zadziała przy takim postępowaniu?
1. Przelewam jednorazowo na konto oszczędnościowe 10 000 zł na samym początku
2. Przelewam co miesiąc z rachunku X na rachunek w Getin Banku 1000 zł jako "wynagrodzenie" (a potem np. odsyłam te 1000 zł z powrotem na rachunek X)
3. Co miesiąc patrzę, jak następuje kapitalizacja odsetek z tych 10 000 zł i po 12 miesiącach jestem 283,50 zł na plus

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Mirosław

Zgadza się, taki schemat powinien się sprawdzić :)

Odpowiedz

N
Natalia Dąbek
Gość

Czy odsetki są kapitalizowane co miesiąc?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Natalia Dąbek

Zgadza się, odsetki są naliczane i dopisywane do rachunku do miesiąc.

Odpowiedz

K
Konrad Borowski
Gość

Czy można korzystać z tej promocji przy posiadaniu konta Konto Proste Zasady od 18 do 26 lat?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Konrad Borowski

Można - regulaminy obu promocji (3,5% przez rok i 3% dla nowych środków) nie wykluczają posiadaczy Konta Proste Zasady w wieku 18-26.

Odpowiedz

K
Konrad Borowski
Gość
@najlepszekonto.pl

A widzę, Konto Proste Zasady od 18 do 26 lat to nie jest całkowicie oddzielny produkt, a przypis w tabeli opłat pomimo tego że strona internetowa Getinu sugeruje że to coś innego - w przeciwieństwie do PKO Konta dla Młodych i Millennium Konta 360 Student. Dziękuje za wyjaśnienie.

Odpowiedz

K
Kinga
Gość

Nie wiem czy dobrze rozumiem, proszę o wyjaśnienie. Czy konto osobiste proste zasady jest równocześnie rachunkiem oszczędnościowym? I jeśli chcę skorzystać z promocji wystarczy, że założę konto osobiste proste zasady? Czy dodatkowo powinnam założyć konto osobiste, tj. rachunek indywidualny w getin banku?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Kinga

Aby skorzystać z promocji należy otworzyć zarówno konto osobiste (Konto Proste Zasady), jak i oszczędnościowe.

Odpowiedz

W
Waryjot
Gość

Powiedzmy, że mam 30 tys. Wpłacam do Getin Bank, spełniam wymogi promocji. Przez 3 mies 10 tys jest na 3,5%, pozostałe 20 tys na 3%. Potem przez pozostałe 9 mies 10 tys jest na 3,5%, a 20 tys na niższym oprocentowaniu. Czy dobrze rozumiem zasady?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Waryjot

Dobrze, dokładnie tak to działa.

Odpowiedz

K
kaszisza
Gość

Jakie jest oprocentowanie konta po upływie 12 miesięcy?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@kaszisza

Po upływie 12 miesięcy oprocentowanie wraca do stawek podstawowych, czyli 0,85% dla kwot do 50 tys. zł i od 0,95% do 1,25% dla nadwyżki ponad tę kwotę.

Odpowiedz

B
boyaayob
Gość

A co w przypadku gdy np przez 2 miesiące zapewniamy wpływ 1000zł i w następnym miesiącu nie zapewnimy tego wpływu?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@boyaayob

W takim przypadku wciąż jest szansa na uzyskanie promocyjnego oprocentowania w kolejnych miesiącach. Będzie ono przysługiwało za każdy miesiąc, w którym zapewniono wpływ. Taką informację otrzymaliśmy właśnie z banku ;)

Odpowiedz

B
boyaayob
Gość
@najlepszekonto.pl

Dziękuję za odpowiedź i za zainteresowanie się tematem:)

Odpowiedz

P
PeteR
Gość

Pytanie pewnie głupie ale zastanawiają mnie obliczenia w symulacji. Skoro oprocentowanie środków do 10 000 PLN jest 3,5% to czemu symulacja pokazuje zarobione odsetki po roku jako 283,50 czyli 2,835%?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@PeteR

Odsetki podane w symulacji uwzględniają już podatek "Belki", stąd ich niższa kwota.

Odpowiedz

K
Kasiasss
Gość

Witam. Ja mam natomiast pytanie jak kombinować przy kwocie oszczędności ok. kilkadziesiąt tysięcy, żeby jak najwięcej zyskać na tym koncie w 2 promocjach. Wyczytałam w regulaminie, że bank codziennie ma sprawdzać saldo rachunku i od niego liczyć nowe środki (jak dobrze rozumiem), to zapewne warto nie wpłacać całej kwoty od razu tylko systematycznie dokładać po parę tysięcy lub wypłacać i wpłacać spowrotem np po kilku dniach (tu mogą blokować limity transakcji) lub pod koniec/początek miesiąca z konta w zewnętrzym banku. Wiadomo ile czasu pieniędzy ma nie być na koncie, żeby zostały uznane w całości za nowe środki? Dzień, miesiąc?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Kasiasss

Zgodnie z regulaminem promocji, bank za "nowe środki" uznaje wszystkie wpłaty dokonane po 27 lipca 2018 roku. Jeśli więc dokona Pani wpłaty na konto oszczędnościowe, to wszystkie te pieniądze będą uznawane za "nowe środki", a ich oprocentowanie wyniesie 3,0%. Dodatkowo, jeśli jest w stanie Pani spełnić warunki aktywności (min. 1500 zł wpływów miesięcznie + wyrażone zgodny marketingowe) to 10 tys. zł na koncie oszczędnościowym będzie oprocentowane na 3,5% (a nadwyżka do 200 tys. zł na 3,0%). Z punktu widzenia opłacalności całej inwestycji, im szybciej dokona Pani wpłaty, tym lepiej dla Pani oszczędności.

Odpowiedz

P
Poszukująca
Gość

Żeby założyć konto oszczędnościowe o którym mowa wyżej, muszę najpierw mieć ROR w Get in banku?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Poszukująca

Tak, posiadanie konta osobistego jest niezbędne do spełnienia warunków promocji i uzyskania promocyjnego oprocentowania.

Odpowiedz

A
Ada
Gość

Czy przelew "wynagrodzenie" mam wpłacić na konto oszczędnościowe, czy na ROR?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Ada

Na ROR – w ten sposób zostanie spełniony warunek promocji :) Natomiast po uzyskaniu promocyjnego oprocentowania można przelać te środki na konto oszczędnościowe.

Odpowiedz

J
Jola
Gość
@najlepszekonto.pl

Po uzyskaniu? to znaczy, że powinniśmy odczekać jakiś czas?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Jola

Chodzi nam o to, że po zapewnieniu wpływu na konto osobiste warunek oferty zostanie spełniony i bank będzie mógł naliczyć wyższe oprocentowanie. Kwotę, która wpłynęła na rachunek osobisty, będzie można potem przelać na konto oszczędnościowe.

Odpowiedz