Wróć

Nest Bank proponuje 3% na koncie oszczędnościowym przez pół roku

Nest Bank proponuje 3% na koncie oszczędnościowym przez pół roku
Czas trwania Zakończona (18.10.2018)
Cel (zysk) 3% na koncie oszczędnościowym przez pół roku
Po drodze Wystarczy założyć Nest Konto wraz z kontem oszczędnościowym, a następnie w każdym z 6 miesięcy zapewnić wpływ wynagrodzenia w kwocie min. 1000 zł.
Do walki o Wasze oszczędności po raz kolejny wkracza Nest Bank. Proponuje 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym. Takie oprocentowanie będzie dostępne dla kwot do 50 000 zł przez okres 6 miesięcy. W regulaminie jest pewien istotny drobiazg, o którym warto pamiętać.

Organizatorem promocji „3% na Koncie Oszczędnościowym” jest Nest Bank S.A. Możesz do niej przystąpić do 18 października 2018 r., chyba że wcześniej zostanie wyczerpana pula promocyjnych wniosków, których bank przygotował 2000 sztuk.

Co wyklucza z udziału w promocji?

Nie możesz wziąć udziału w tej promocji, jeśli dotyczy Cię jedna z poniższych kwestii:

 • Jesteś posiadaczem rachunku ROR w Nest Banku.
 • Byłeś posiadaczem rachunku ROR w Nest Banku w ostatnich 12 miesiącach przed dniem złożenia wniosku o otwarcie konta oszczędnościowego w tej promocji.
 • Złożyłeś wniosek o otwarcie rachunku ROR w Nest Banku przed rozpoczęciem promocji i jest on w trakcie procedowania.
 • Otworzyłeś Nest Lokatę Witaj.

Warunki uczestnictwa

Przystąpienie do promocji i spełnienie jej warunków na szczęście nie jest skomplikowane. Trzeba jedynie zrealizować poniższe kroki i pamiętać o terminach.

 1. Złóż wniosek o otwarcie rachunku osobistego Nest Konto na stronie promocji. Możesz to zrobić do 18 października 2018 r. Inna forma wnioskowania nie pozwala na skorzystanie z podwyższonego oprocentowania konta oszczędnościowego.
 2. Złóż wniosek o otwarcie konta oszczędnościowego Nest Oszczędności w Nest Banku. Możesz to zrobić przy okazji składania wniosku o konto osobiste lub później (maksymalnie w ciągu 30 dni od dnia złożenia wniosku o Nest Konto) w bankowości internetowej lub mobilnej. My radzimy skorzystanie z tej pierwszej opcji.

  W trakcie składania wniosków musisz zgodzić się na telefoniczny lub elektroniczny kontakt banku w celach marketingowych, w tym na przesyłanie informacji handlowych (sms, e-mail). Nie możesz odwołać tej zgody do chwili zakończenia czasu obowiązywania promocyjnego oprocentowania.
 3. Zawrzyj z bankiem umowę ramową oraz umowy o prowadzenie konta osobistego i rachunku oszczędnościowego.
 4. Zapewnij, najpóźniej w ciągu 60 dni od otwarcia Nest Konta, wpływ na konto kwoty min. 1000 zł tytułem wynagrodzenia. Pamiętaj, że musi ono wpływać na Nest Konto także w kolejnych miesiącach, aż do zakończenia okresu podwyższonego oprocentowania.

Spełniając powyższe warunki, będziesz się mógł cieszyć promocyjnym oprocentowaniem swoich pieniędzy – do kwoty 50 000 zł, na koncie oszczędnościowym. Przez 6 miesięcy będzie ono wynosiło 3% w skali roku.

Udowodnij, że to wynagrodzenie

Bank przyznał sobie w regulaminie promocji prawo poproszenia uczestników promocji o udowodnienie, że wpływająca na Nest Konto kwota faktycznie jest wynagrodzeniem. Jeśli zostaniesz o to poproszony, będziesz miał 7 dni na przesłanie na wskazany przez bank adres e-mail skanu dokumentu potwierdzającego, że jest to Twoje wynagrodzenie. Pod tym pojęciem bank rozumie wpływy z tytułu:

 • umowy o pracę stosunków, mianowania/powołania, kontraktów menedżerskich/wojskowych/marynarskich;
 • umów zlecenia/o dzieło dokonanych bezpośrednio na Nest Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę;
 • renty lub emerytury i świadczenia przedemerytalnego dokonanych bezpośrednio na rachunek osobisty przez organ wypłacający świadczenie;
 • stypendium przelanego bezpośrednio na rachunek ROR przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie;
 • świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Nest Konto przez organ wypłacający świadczenie.

Niedostarczenie takiego dokumentu lub przekazanie skanu, który będzie pokazywał, że warunek wpływu wynagrodzenia nie został spełniony, będzie skutkowało tym, że za dany miesiąc kalendarzowy nie otrzymasz podwyższonego oprocentowania. Oprocentowanie zgodne ze standardową ofertą będzie Ci naliczane do końca okresu promocji.

Magiczne 50 000 zł

Wspomnieliśmy, że z podwyższonego do 3% w skali roku oprocentowania możesz się cieszyć dla kwot do 50 000 zł. W większości podobnych promocji, po przekroczeniu kwoty granicznej, kwota „bazowa” jest oprocentowana wg promocyjnej skali, a tylko „nadwyżka” podlega oprocentowaniu standardowemu. Nest Bank postanowił jednak zastawić na uczestników promocji pułapkę. Po przekroczeniu kwoty granicznej, czyli 50 000 zł, każda złotówka będzie oprocentowana standardowo.

Obliczyliśmy więc, ile możesz maksymalnie wpłacić na samym początku korzystania z promocji, by nie dać się złapać w pułapkę.

Zakładając, że chcesz wpłacić pieniądze i „zapomnieć” o nich na 6 miesięcy, to maksymalna kwota wpłaty może wynieść 49 396 zł (grosze pomijamy). Przy takiej sumie, przybywające co miesiąc odsetki będą powiększały Twój kapitał, generując dodatkowe zyski, ale na koniec okresu promocji nie przekroczysz magicznych 50 000 zł.

Przeliczyliśmy też wariant dla bardziej aktywnych. Polega on na tym, że wpłacasz na konto oszczędnościowe kwotę 49 899 zł. Po miesiącu, po dopisaniu odsetek, jesteś już bardzo blisko kwoty granicznej, więc wypłacasz odsetki i zostawiasz kwotę „podstawową”. Taki manewr musisz powtarzać co miesiąc, aż do zakończenia okresu promocji.

Ważne, by robić to zawsze w tym samym dniu. Gdybyś dokonywał wypłaty odsetek nieco później, to wypłać większą kwotę, by odsetki, które narosły od podwyższonej kwoty w okresie „opóźnienia”, nie spowodowały przekroczenia 50 000 zł.

Oczywiście możliwy też jest taki wariant: wpłacasz 50 000 zł i po miesiącu wypłacasz odsetki, licząc się z faktem, że przez dzień lub dwa, gdy kwota na koncie oszczędnościowym będzie przekraczała 50 000 zł, Twoje środki będą „pracowały” ze standardowym oprocentowaniem.

Darmowe Nest Konto

Nest Konto jest otwierane i prowadzone za darmo, bez żadnych warunków. Także karta debetowa nie generuje żadnych kosztów dla jej posiadacza. Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i w punktach z logo cashback też są darmowe. Jedyny istotny koszt, z jakim możesz się zetknąć, to 1 zł za przelew natychmiastowy.

Rachunek Nest Oszczędności jest otwierany i prowadzony bezpłatnie. Pierwsza wypłata w miesiącu jest bezpłatna, a każda kolejna kosztuje 5 zł.

Na uwagę zasługuje oferta oszczędnościowa Nest Banku. Warto to wspomnieć o Nest Lokacie Witaj, którą możesz założyć na 3 lub 6 miesięcy z oprocentowaniem 4% w skali roku, jednak tylko dla kwot do 10 tys. zł (dla wersji półrocznej wymagany jest ponadto wpływ wynagrodzenia). Pamiętaj jednak, że korzystając z tego depozytu, nie możesz już otrzymać 3% na koncie oszczędnościowym. Z analizą Nest Lokaty Witaj możesz zapoznać się tutaj.

Niezła oferta, ale z pułapką

Promocję 3% na Koncie Oszczędnościowym można by uznać za całkiem atrakcyjną, gdyby nie stosunkowo niska kwota graniczna – zaledwie 50 000 zł, podczas gdy inne banki ustawiają ją na poziomie 100 000 zł (patrz promocja w Banku Millennium) a nawet 200 000 zł. (przeczytaj o propozycji Getin Banku) - oraz pułapka zapisana w regulaminie.

Raz jeszcze przypominamy, że po przekroczeniu 50 000 zł cała kwota będzie oprocentowana standardowo, czyli przez dwa miesiące od chwili otwarcia rachunku 2% w skali roku, a potem wg stawki zmiennej obliczanej z uwzględnieniem wskaźnika WIBOR. Jeśli chcecie „wyciągnąć” z tej promocji maksimum, to wpłaćcie niemal 50 000 zł i pamiętajcie o naszych obliczeniach.

Krystian

Autor tekstu o promocji