Wróć
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: HIT! Aż 900 zł łatwej premii za Konto Santander w Santander Bank Polska.

300 zł za wpływ wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę i Konto VIP w BZ WBK

12 komentarzy / opinii
300 zł za wpływ wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę i Konto VIP w BZ WBK
Czas trwania
Cel (zysk) 50 zł miesięcznie przez 6 miesięcy.
Po drodze Należy posiadać Konto Jakie Chcę lub VIP i w przeciągu 6 miesięcy co miesiąc zapewnić na konto wpływy wynagrodzenia w wysokości min. 1500 zł.
Pobierasz wynagrodzenie za pracę, emeryturę, rentę lub inne świadczenie? Zadbaj, by od dziś wpływało ono na rachunek osobisty w BZ WBK. Powód jest prosty: bank jest gotów zapłacić Ci za to nawet 300 zł.

Premią za wpływ wynagrodzenia jest 50 zł wypłacane za każdy miesiąc zapewnienia wspomnianego wpływu przez pół roku. Prosta kalkulacja pozwala stwierdzić, że samo przyjmowanie pensji na rachunek w BZ WBK wiąże się z szansą otrzymania do 300 zł premii.

Termin na przystąpienie do promocji upływa 30 września 2018 r.

Dla nowych i obecnych klientów

W promocji „300 zł za wynagrodzenie” mogą wziąć udział klienci, którzy spełniają choćby jeden z poniższych warunków uczestnictwa:

  • są posiadaczami (lub współposiadaczami) Konta Jakiego Chcę wraz z Kartą Dopasowaną lub Konta VIP wraz z Kartą Visa VIP;
  • zamienią obecny rachunek w BZ WBK na Konto Jakie Chcę/Konto VIP wraz z kartą debetową;
  • nie posiadają w BZ WBK żadnego rachunku i otworzą Konto Jakie Chcę/Konto VIP wraz z kartą jako nowi klienci.

Oprócz tego bank wymaga, by od 1 stycznia 2018 r. do momentu uczestnictwa w promocji na Twoje konto osobiste nie wpływały żadne środki z tytułu wynagrodzenia. Konieczny jest także dostęp do usług BZWBK24 (jeśli go nie masz, potrzebne będzie jedynie podpisanie umowy).

Złóż dyspozycję i odbieraj wynagrodzenie

Spełniasz wymagane warunki uczestnictwa? Nic nie stoi na przeszkodzie, byś przez 6 miesięcy z rzędu ubiegał się o premię 50 zł za wpływ wynagrodzenia. W tym celu:

  1. W okresie promocji złóż dyspozycję przekazywania wynagrodzenia na Konto Jakie Chcę/Konto VIP. Dokonaj tego za pośrednictwem BZWBK24 lub przez infolinię banku.
  2. Najpóźniej do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu złożenia dyspozycji zanotuj na rachunku wpływ wynagrodzenia w wysokości co najmniej 1500 zł.
  3. Odbieraj wynagrodzenie przez 6 kolejnych miesięcy.

Uwaga! Jeśli na Twoje Konto Jakie Chcę lub Konto VIP nie wpłynie wynagrodzenie w którymś z miesięcy, to utracisz jedynie prawo do premii za ten konkretny miesiąc.

Cząstkowa premia 50 zł wpłynie na Twój rachunek najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu wymaganego wypływu wynagrodzenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi premia jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Czym jest „wynagrodzenie”?

Kwestią wymagającą klarownego wyjaśnienia jest definicja „wynagrodzenia” przyjęta przez bank. W tym przypadku będzie nim:

jednorazowy wpływ na konto z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury, świadczenia ZUS / KRUS / lub od innego świadczeniodawcy z siedzibą na terenie Polski”

Bank zastrzegł jednocześnie, że przelewy z innego rachunku tego samego klienta oraz wpłaty własne (w oddziałach lub wpłatomatach) nie zostaną uznane jako spełniające warunek promocji.

Szczegóły w regulaminie.

Niemal darmowy rachunek i 2,7% na koncie oszczędnościowym

Konto Jakie Chcę w BZ WBK to niezwykle prosta i praktycznie darmowa propozycja rachunku osobistego. Nie zapłacisz za jego otwarcie ani prowadzenie, jak i wydanie karty debetowej Dopasowanej Visa lub Mastercard. Do katalogu darmowych usług należą też zwykłe przelewy internetowe.

Jeśli chodzi o miesięczny koszt korzystania z karty, to masz tutaj pewną dowolność – możesz wybrać opcję ze stałą opłatą w wysokości 3 zł lub bardzo łatwą do uniknięcia opłatę 5 zł (wystarczy w danym miesiącu dokonać 5 transakcji kartą lub wydać przy jej pomocy przynajmniej 500 zł).

Przedstawiając ofertę BZ WBK, nie wypada nie wspomnieć o ofercie oszczędnościowej dostępnej dla posiadaczy rachunków osobistych. Na uwagę zasługuje w szczególności Mobilne Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem aż 2,7% w skali roku. Wspomniane oprocentowanie dotyczy środków do 100 000 zł i obowiązuje do 31 lipca 2018 r. – im szybciej skorzystasz z oferty, tym więcej zarobisz na odsetkach. Korzystne parametry Mobilnego Konta Oszczędnościowego sprawiają, że należy ono do ścisłej czołówki wśród tego typu produktów w naszym rankingu. Dokładny opis tej oferty prezentujemy w tym prześwietleniu rachunku.

Wysoka premia przy minimum wysiłku

Biorąc pod uwagę mało skomplikowane warunki promocji z wpływem wynagrodzenia, należy uznać, że oferowana premia - 300 zł w ciągu pół roku - jest niezwykle atrakcyjna.

Szansa na jej otrzymanie to jednak nie jedyna korzyść płynąca z posiadania konta osobistego w BZ WBK, gdyż zarobić możesz także dzięki atrakcyjnemu rachunkowi oszczędnościowemu. Z takiej „kumulacji” zwyczajnie nie wypada nie skorzystać.

Krystian

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(12)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
W
Wojtek
Gość

Witam,
a jak rozwiązać sytuację gdzie pracuję w firmie A ale nasze sprawy płacowe prowadzi inna firma B (tzw outsourcing). Jaką firmę muszę podać w dyspozycji - A czy B? Ja nie mam żadnego konaktu z firmą B poza tym że widzę jej nazwę na przelewie bankowym.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Wojtek

Z informacji przekazanych przez bank wynika, że powinna to być firma, która dokonuje przelewu, zatem firma B. Bank po złożeniu dyspozycji skontaktuje się właśnie z tą firmą, aby potwierdzić dane z formularza.

Jeśli nie ma Pan kontaktu z firmą B, można poprosić o pomoc firmę A, w której Pan obecnie pracuje.

Odpowiedz

D
Darek
Gość

1. Co to znaczy: "zlecenie dyspozycji przekazywania wynagrodzenia w systemie BZWBK24"? Nie wystarczy, że podam mój nr konta pracodawcy i będą co miesiąc wpływać pieniądze na konto?
2. Czas na wzięcie udziału w promocji do konca września. Jeśli wezmę udział w czerwcu, zostanie mi już tylko 5 miesięcy promocji, czyli 250 zł?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Darek

1. Niestety, to nie wystarczy. Konieczne jest złożenie formalnej dyspozycji w systemie bankowości elektronicznej lub za pośrednictwem infolinii. Aby został spełniony warunek promocji, bank musi otrzymać od Pana zlecenie, a następnie wysłać informację pracodawcy.
2. Premie wypłacane są przez 6 miesięcy. 30 września 2018 r. jest jedynie terminem przystąpienia do promocji, a nie otrzymywania premii. W związku z tym możliwe jest nawet otrzymywanie premii jeszcze w pierwszych miesiącach 2019 r.

Odpowiedz

P
Pawel
Gość

Ta promka tylko dla nowych kont czy dla obecnych klientów równiez?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Pawel

Promocja jest skierowana do wszystkich klientów, wystarczy posiadać lub założyć Konto Jakie Chcę z kartą debetową :)

Odpowiedz

P
Piotr
Gość

Jeśli mam konto firmowe i będę sam sobie robił wypłaty?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Piotr

Jeśli posiadasz już konto w BZ WBK, to warto spróbować, bo niczym nie ryzykujesz. Pamiętaj, że musisz złożyć dyspozycję przekazywania wynagrodzenia, a następnie zapewniać wpływy wynagrodzenia ze swojego konta firmowego (warto zastosować opis przelewu wskazujący, że to "wynagrodzenie").

Przyznajemy, że próbowaliśmy uzyskać od banku klarowne stanowisko w tej sprawie, ale od kilku dni piłeczka jest po stronie BZ WBK. Damy znać, jeśli się czegoś więcej dowiemy.

Odpowiedz

S
Sonia B.
Gość

Jestem zatrudniona na umowę zlecenie. Czy mogę wziąć udział w promocji?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Sonia B.

Tak :)

Odpowiedz

Z
Zadro
Gość

Czy wpływ na konto od innej osoby o wartości 1500zł będzie uznany jako wynagrodzenie?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Zadro

Zadro, jednym z wymogów promocji jest zlecenie dyspozycji przekazywania wynagrodzenia w systemie BZWBK24 lub przez infolinię banku. Wpływ wynagrodzenia będzie prawdopodobnie weryfikowany przez bank pod kątem zgodności z wcześniej złożoną dyspozycją.

Naszym zdaniem przelewanie środków z konta innej osoby niebędącej pracodawcą jest ryzykowne pod kątem podatkowym; szczególnie jeśli taki transfer odbywa się pomiędzy niespokrewnionymi osobami.

Odpowiedz