Wróć

Szybkie 50 zł dla Twojego dziecka w PKO BP

Szybkie 50 zł dla Twojego dziecka w PKO BP
Czas trwania
Cel (zysk) 50 zł w gotówce przelewem na konto.
Po drodze Po założeniu PKO Konto Dziecka lub PKO Konto Pierwsze należy zasilić rachunek kwotą min. 100 zł.
Bank PKO BP przygotował prostą, atrakcyjną promocję dla dzieci swoich klientów. Inne dzieciaki też mogą zyskać 50 zł, ale ich rodzice muszą stać się klientami banku. Rzecz w tym, by dorośli założyli swemu dziecku PKO Konto Dziecka lub PKO Konto Pierwsze i zasilili je kwotą 100 zł. Wtedy pociecha będzie bogatsza o 50 zł.

Organizatorem promocji „Pieniądze dla dziecka, kiedy potrzeba” jest Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A, czyli krótko mówiąc bank PKO BP, który przygotował 3000 nagród w kwocie 50 zł każda. Można się o nie starać do 28 września 2018 r. Gdyby pula dostępnych nagród została wyczerpana wcześniej, to promocja zostanie zakończona i bank poinformuje o tym fakcie na stronie promocji.

Jeden krok więcej

Ci, którzy nie mają jeszcze rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR) w banku PKO BP, a chcieliby sprezentować swojemu dziecku 50 zł od banku, muszą się spieszyć. Ich pierwszym krokiem w staraniach o nagrodę będzie bowiem założenie konta dla siebie. To warunek niezbędny do wykonania dalszych działań.

Bank wymaga, by w dniu przekazania nagrody, rodzic (czyli osoba fizyczna będąca przedstawicielem ustawowym osoby małoletniej) był posiadaczem co najmniej jednego ROR w PKO BP dla osób fizycznych z aktywnym dostępem do serwisu internetowego iPKO i aplikacji mobilnej IKO.

Konieczne jest też wyrażenie zgody na kontakt ze strony banku w celach marketingowych (w tym handlowych) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących.

Szybkie 50 zł

Dzieci bywają niecierpliwe, czasem się do czegoś zniechęcają, więc bank postanowił maksymalnie uprościć warunki promocji. Zakładając, że jesteś już klientem banku PKO BP, to droga po 50 zł jest bardzo krótka:

  1. Załóż swojemu dziecku PKO Konto Dziecka (rachunek dla dzieci do 13 roku życia) lub PKO Konto Pierwsze (rachunek dla dzieci, które ukończyły 13 rok życia, ale nie ukończyły 18 lat). Fakt, że przed dniem startu promocji (27 sierpnia 2018 r.) dziecko miało jedno z wymienionych kont w PKO PB, niestety wyklucza je z promocji.
  2. Sprawdź, czy masz wyrażone wspomniane wyżej zgody na kontakt ze strony banku. Ważne, by te zgody nie zostały odwołane do momentu wypłaty nagrody.
  3. Przelej na konto swojego dziecka kwotę min. 100 zł. Musisz to zrobić przelewem ze swojego rachunku w PKO BP lub wpłacając pieniądze na konto dziecka w placówce banku.
  4. Zarejestruj się na stronie promocji.

Tylko jedna nagroda

W myśl regulaminu, uczestnikiem promocji jest rodzic jako przedstawiciel ustawowy osoby małoletniej. W związku z tym, jeśli nawet posiadasz dwoje czy więcej dzieci i dla każdego z nich chciałbyś założyć konto, to nagroda może zostać przyznana tylko jednemu z nich.

Nagrody będą przekazane na konto dziecka po zakończeniu okresu promocji (28 września 2018 r.) według kolejności spełnienia warunków uprawniających do ich otrzymania. Bank deklaruje, że wszystkie nagrody będą przekazane najpóźniej do 15 października.

PKO Konto Dziecka

PKO Konto Dziecka, dla dzieciaków poniżej 13 r.ż., rodzic może założyć w oddziale banku lub poprzez stronę internetową, korzystając z własnego dostępu do iPKO. Założenie i prowadzenie PKO Konta Dziecka jest bezpłatne. Małoletni posiadacz zyskuje dostęp do serwisu internetowego PKO Junior i aplikacji mobilnej PKO Junior, a środki zgromadzone na koncie są oprocentowane 2,5% w skali roku do kwoty 2500 zł oraz 0,5% w skali roku powyżej tej kwoty. Co ciekawe, kapitalizacja następuje w cyklach tygodniowych, a nie jak na „dorosłych” kontach co miesiąc.

Rodzic ma pełny dostęp i kontrolę nad finansami dziecka poprzez swoją bankowość elektroniczną. Może też wybrać dla swojej pociechy Kartę PKO Junior lub Pierwsze Konto Oszczędnościowe.

PKO Konto Pierwsze

Ten rodzaj konta przeznaczony jest dla małoletnich, którzy ukończyli 13 rok życia, ale nie mają jeszcze skończonych 18 lat. Jego założenie też jest możliwe w placówce lub przez internet, z wykorzystaniem bankowości elektronicznej rodzica, ale w procesie zakładania rachunku musi uczestniczyć dziecko.

PKO Konto Pierwsze otwierane i prowadzone jest za darmo. Wydana do niego karta debetowa jest bezpłatna pod warunkiem wykonania nią przez jej użytkownika minimum 2 transakcji bezgotówkowych lub z użyciem Blika w miesiącu. W przeciwnym wypadku opłata wynosi 3,90 zł.

Młody klient banku może korzystać z bankowości elektronicznej obejmującej serwis internetowy iPKO oraz aplikację mobilną IKO, a także z Pierwszego Konta Oszczędnościowego czy opcji autooszczędzania.

Bierz jak dają

Jesteś już klientem PKO BP, a Twoje dziecko nie miało dotąd konta w tym banku? Szybko mu je otwórz, przelej na nie 100 zł i ciesz się prezentem od banku.

Ci, którzy nie są jeszcze klientami PKO BP powinni się na początek zastanowić, czy konto osobiste w PKO BP jest dla nich na tyle atrakcyjne, że warto je sobie założyć. Może lepiej skorzystać z promocji w innych bankach i zarobione tam pieniądze, choćby częściowo, sprezentować dziecku.

Dużą zaletą opisywanej promocji jest jej prostota. Wystarczy założyć dziecku konto, przelać na nie 100 zł i już się zyskuje 50 zł. Rozważcie jednak także podobną propozycję BGŻ BNP Paribas. Co prawda małoletni posiadacz konta ma w niej nieco obowiązków, ale może zarobić w sumie nawet 150 zł. Wywiązanie się z oczekiwań banku może mieć też walor edukacyjny, wskazać młodemu człowiekowi, że na pieniądze trzeba „zapracować”.

Jak już mówimy o nauce, to wykorzystajcie fakt założenia konta dziecku do rozmowy z nim o finansach. Pokażcie mu jak można szybko i bezpiecznie płacić Blikiem, Google Pay, czy Apple Pay, nauczcie korzystania z wpłatomatu i ostrzeżcie przed stosowaniem zbyt prostych haseł unikać w bankowości elektronicznej.

Krystian

Autor tekstu o promocji