Wróć

Nawet 700 zł premii moneyback za wyrobienie karty kredytowej w ING Banku Śląskim

Nawet 700 zł premii moneyback za wyrobienie karty kredytowej w ING Banku Śląskim
Czas trwania
Cel (zysk) 3% zwrotu za płatności kartą kredytową - maksymalnie 700 zł
Po drodze Należy wyrobić kartę kredytową ING i wykonać 5 transakcji (do wyboru: walutowych lub złotowych w biurze podróży)
Ruszyła promocja ,,Podróżuj i zyskaj 3%”, w której za wyrobienie karty kredytowej ING Banku Śląskiego możemy otrzymać 3% zwrotu za płatności w złotówkach dokonane w biurach podróży lub za płatności w obcej walucie, maksymalnie nawet do 700 zł. Z oferty można skorzystać do 11 maja 2018 r.

Kto może wziąć udział w promocji?

Uczestnikami najnowszej akcji mogą być osoby fizyczne, o pełnej zdolności do czynności prawnych, które na dzień rozpoczęcia promocji - tj. 1 marca 2018 r. - nie są posiadaczami karty kredytowej w ING Banku Śląskim. Jeżeli więc posiadasz inne produkty w ING Banku Śląskim lub posiadałeś kiedyś kartę kredytową w tej instytucji, ale zrezygnowałeś z niej przed 1 marca, bez przeszkód możesz skorzystać z oferty. W tym celu musisz jednak spełnić kilka warunków.

Co zrobić, aby otrzymać 3% zwrotu za transakcje kartą?

Aby skorzystać z moneybacku, powinieneś wykonać następujące czynności:

 1. Złożyć wniosek o kartę kredytową – możesz to uczynić za pośrednictwem Systemu Moje ING, infolinii lub w dowolnym oddziale banku. W zależności od tego, za pomocą jakiego kanału będziesz wnioskować o kartę, tryb postępowania będzie nieco inny.
  • jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej Moje ING (np. z racji tego, że posiadasz konto osobiste) – powinieneś zalogować się do systemu i we wniosku o dowolną kartę kredytową z oferty banku wpisać kod promocji PP180301922. Jeżeli składasz wniosek samodzielnie, limit karty nie może przekroczyć 20 000 zł, natomiast jeśli pozostajesz w małżeńskiej wspólnocie majątkowej, to kwota, o którą wnioskujesz, nie może przekroczyć 50 000 zł. Ważne! Osoby, które uzyskują dochody z tytułu świadczenia macierzyńskiego / rodzicielskiego / chorobowego oraz z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej, nie będą mogły wnioskować o kartę kredytową za pośrednictwem bankowości elektronicznej Moje ING.
  • w przypadku wniosków składanych za pomocą infolinii lub w placówce banku, podawanie kodu nie jest wymagane. Za pośrednictwem obu tych kanałów możesz wystąpić o limit w wysokości 50 000 zł.
 2. Kolejną czynnością jest zawarcie umowy o kartę kredytową – masz na to czas najpóźniej do 11 maja 2018 r.
 3. W dalszej kolejności musisz w ciągu pierwszego miesiąca liczonego od dnia zawarcia umowy wykonać minimum 5 transakcji nową kartą. Pamiętaj, że bank będzie brał pod uwagę wyłącznie płatności w złotówkach dokonane w dowolnym biurze podróży lub transakcje walutowe (w tym również przez Internet).
 4. Ostatnim wymogiem, o którym powinieneś pamiętać, jest posiadanie karty kredytowej do dnia 31 października 2018 r.

Przekazanie nagrody

Jeżeli spełnisz wszystkie wymienione wcześniej warunki, bank zwróci Ci 3% wydatków dokonanych kartą – maksymalnie 700 zł. Nagroda – zwolniona z podatku dochodowego - zostanie wypłacona na rachunek karty najpóźniej do 31 października 2018 r.

Regulamin akcji znajdziesz tutaj.

Ile kosztuje karta kredytowa ING?

Zanim skorzystasz z promocyjnej oferty, poświęć chwilę czasu na zapoznanie się z najważniejszymi parametrami karty. Koszty jej użytkowania prezentują się następująco:

 • 0 zł – wydanie karty;
 • 35 zł rocznie - opłata standardowa za obsługę karty, możesz jednak jej uniknąć wydając w ciągu roku min. 2400 zł (średnio 200 zł miesięcznie),
 • 2% min. 5 zł – wypłata gotówkowa z bankomatów ING, 3% min. 9 zł – z pozostałych maszyn;
 • 3% min. 9 zł - wypłata z bankomatów za granicą;
 • przewalutowanie - transakcje zawierane w walucie obcej są rozliczane według tabeli kursowej banku ING.
 • 52 dni – okres bezodsetkowy;
 • 4% min. 50 zł - wysokość spłaty minimalnej.

Komentarz redakcji

Najnowsza promocja kart kredytowych w ING Banku Śląskim jest ofertą dość specyficzną i to przynajmniej z dwóch powodów. Przede wszystkim, abyś mógł otrzymać maksymalny zwrot za płatności kartą (czyli obiecane przez bank 700 zł), musisz się nią naprawdę aktywnie posługiwać, co dobrze obrazuje nasza skala korzyści.

Wydana kwota Otrzymany zwrot
1000 zł 30 zł
2000 zł 60 zł
3000 zł 90 zł
5000 zł 150 zł
10 000 zł 300 zł
20 000 zł 600 zł
23 333zł 699,99 zł

Po drugie, transakcje zawierane w walucie obcej rozliczane są według tabeli kursowej banku ING. Obowiązujący tam spread wynosi 6% (czyli kursy kupna i sprzedaży są o 3% gorsze niż kurs rynkowy na rynku Forex). W praktyce oznacza to, że wypłacając nam 3% zwrotu, bank tak naprawdę rezygnuje z marży, którą pobiera z tytułu transakcji w obcych walutach, co należy uznać za dość iluzoryczną nagrodę.

Być może więc najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest skorzystanie z drugiej opcji i wykupienie kilku wycieczek w biurach podróży – w tym przypadku bank zwróci Ci 3% od transakcji w złotówkach, dzięki czemu będziesz mógł faktycznie zaoszczędzić na kosztach wyjazdu.

Krystian

Autor tekstu o promocji