Wróć
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

50 zł na spłatę należności za zakupy kartą Twisto

6 komentarzy / opinii
50 zł na spłatę należności za zakupy kartą Twisto
Czas trwania
Cel (zysk) 50 zł w postaci kodu pozwalającego spłacić należność wobec Twisto.
Uczestnik Nowy klient Twisto
Po drodze Wystarczy założenie konta, aktywowanie karty Twisto i dokonanie nią choć jednej transakcji.
Cieszy nas, że promocje dotyczące usługi Twisto powoli stają się tradycją. Smuci, że tym razem do zdobycia jest tylko 50 zł na uregulowanie należności za zakupy dokonane kartą Twisto, choć doszedł obowiązek jej aktywowania i dokonania „plastikiem” przynajmniej jednej transakcji.

Twisto Polska sp. z o.o., jeden z przedstawicieli fintechów, czyli firm zajmujących się upowszechnianiem nowinek technologicznych w świecie finansów, na dobre zagościł na polskim rynku finansowym, o czym świadczy kolejna odsłona promocji „Bonus z Twisto”. Niestety organizator ściął nagrodę o połowę – w IV edycji akcji oferuje „tylko” 50 zł, choć pojawił się warunek zrealizowania jednej płatności kartą płatniczą wydaną przez Twisto payments.

Wzorem poprzednich edycji nie określono terminu jej obowiązywania. W regulaminie jest za to zapis, że promocja będzie trwała do chwili wyczerpania puli 5000 bonusów oferowanych przez organizatora. Doświadczenia poprzednich odsłon nie są jednoznaczne – raz nagrody rozchodziły się szybciej, innym razem wolniej. Teraz skłaniamy się ku drugiej opcji, bo nie wystarczy samo założenie konta Twisto, trzeba jeszcze wykonać transakcję otrzymaną do niego kartą.

Twisto – co to jest?

Nie wdając się zbytnio w szczegóły, Twisto można porównać do doskonale wszystkim znanej karty kredytowej. Z aplikacją Twisto powiązana jest bezpłatna karta płatnicza, której można używać tam, gdzie akceptowane są płatności Mastercard, także za granicą. Warto podkreślić, że transakcje walutowe przeliczane są na złotówki po korzystnym kursie stosowanym przez wspomnianą organizację płatniczą.

Wszystkie płatności dokonane w danym okresie rozliczeniowym są sumowane, a po jego zakończeniu klient otrzymuje zestawienie wydatków w specjalnym raporcie, w którym określona jest data spłaty zadłużenia. Podobnie jak w przypadku karty kredytowej, można zapłacić pełną kwotę lub tylko 10% wartości wydatków. Za skorzystanie z tej drugiej możliwości Twisto pobiera prowizję, której wysokość jest widoczna w aplikacji. Podjęcie decyzji przez użytkownika jest więc w pełni świadome.

Ciekawą funkcjonalnością jest opcja Split pozwalająca podzielić daną płatność na kilka osób. Każda z nich otrzyma wiadomość (w aplikacji, sms-em lub e-mailem) o przypisaniu jej do transakcji i ma 7 dni na uregulowanie swojej części Blikiem lub przelewem. Po tym terminie należność "wraca" na konto użytkownika Twisto.

Kto może zdobyć nagrodę?

O premię mogą się ubiegać osoby fizyczne z pełną zdolnością do czynności prawnych. Bonus zostanie przyznany tym, którzy spełnią wymagania regulaminu.

Co zrobić, by zgarnąć premię?

Przedstawiliśmy już samą usługę Twisto, czas więc przyjrzeć się działaniom, które należy podjąć, by zdobyć nagrodę.

Start
 • Krok 1

  Bez zbędnej zwłoki (pamiętaj, że organizator przygotował tylko 5000 bonusów) wejdź na stronę internetową promocji i:

  • otwórz konto internetowe Twisto w wersji Free lub Credit;
  • złóż wniosek o wydanie karty płatniczej przez Twisto payments oraz wykonywanie transakcji płatniczych przy jej użyciu.

  Musisz też zaakceptować regulaminu promocji i wyrazić zgodę na kontakty marketingowe i otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną.

 • Krok 2

  Aktywuj kartę Twisto za pośrednictwem swojego konta i wykonaj nią przynajmniej jedną transakcję.

 • Informacja

  Pamiętaj, że w okresie trwania promocji nie możesz:

  • zamknąć nowo otwartego konta internetowego ani wypowiedzieć zawartej umowy;
  • wycofać wniosku o wydanie karty płatniczej lub rozwiązać już zawartej umowy;
  • odwołać udzielonych zgód marketingowych oraz wyrazić sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.
 • Premia

  Kod promocyjny o wartości 50 zł otrzymasz pod warunkiem, że nie wykonasz żadnego z wymienionych wyżej zakazanych działań.

  Nagrody nie możesz wymienić na gotówkę ani wykorzystać w sklepie. Jedyna opcja skorzystania z bonusu to spłata należności wobec Twisto za dokonane zakupy. Wystarczy, że wpiszesz otrzymany kod w formularzu spłaty lub klikniesz w pole „Wykorzystaj kod promocyjny”.

Mission complete!

Praktyczne informacje

Bazując na doświadczeniach poprzednich edycji przekazujemy kilka przydatnych informacji:

 • do potwierdzenia tożsamości wystarczy dokonanie przelewu weryfikacyjnego;
 • podczas rejestracji na stronie internetowej, po wpisaniu adresu e-mail i utworzeniu hasła do konta, powinieneś zobaczyć wiadomość o aktywowaniu kodu promocyjnego, który uprawnia do otrzymania 50 punktów (odpowiednik 50 zł). Bywa, że informacja nie pojawia się. W takiej sytuacji należy wyczyścić „ciasteczka” przeglądarki i ponownie skorzystać z odpowiedniego linka;
Rejestracja na stronie Twisto.pl
 • limit na płatności kartą przyznawany jest indywidualnie każdemu klientowi po ocenie jego zdolności kredytowej;
 • czekając na dostarczanie "plastiku” przez Pocztę Polską, możesz płacić Twisto Pay (wystarczy, że wpiszesz adres e-mail, którego używasz do logowania do Twisto). Metoda jest honorowana w coraz liczniejszej grupie sklepów.
 • kod jest niestety jednorazowy, nie możesz go wykorzystać do spłaty należności z kilku okresów rozliczeniowych;
 • z otrzymanej premii nie musisz się rozliczać z urzędem skarbowym.

Czy fintechy są bezpieczne?

Działalność fintechów, do których zalicza się Twisto, regulowana jest wieloma przepisami m.in. dotyczącymi zasad przetwarzania danych osobowych klientów, rozstrzygania ewentualnych sporów.

W razie kłopotów można się zwrócić po pomoc do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów lub Rzecznika Finansowego.

Zgodnie z regulaminem opisywanej promocji, dane osobowe uczestników będą przetwarzane także po jej zakończeniu, aż do upływu terminu przedawnienia ewentualnych roszczeń lub wygaśnięcia obowiązku przechowywania danych osobowych (np. w związku z przepisami podatkowymi).

Premia mniejsza o połowę

Ci, którzy liczyli, że wraz z rozwojem Twisto będą rosły oferowane przez fintech nagrody, srodze się zawiedli. Nastąpiło coś zupełnie odwrotnego – premia za rozpoczęcie współpracy z Twisto zmalała ze 100 do 50 zł. Na dodatek zapisy regulaminu wskazują, że dla otrzymania bonusu nie wystarczy samo założenie konta i wystąpienie z wnioskiem o kartę Twisto payments. „Plastik” trzeba aktywować i wykonać nim choć jedną płatność. Nie ma więc możliwości wzięcia premii niejako „na zapas”, by skorzystać z niej dopiero wtedy, gdy będzie się „na kupnie” jakiegoś artykułu.

Warto pamiętać, że korzystanie z Twisto za granicą oznacza korzystne przewalutowanie po kursie Mastercarda.

Twisto to „żywy" dowód, że wdrożenie dyrektywy PSD2 otworzyło nowe możliwości, tchnęło nową energię w dziedzinę bankowości.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(6)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
B
bosak
Gość

Orientujesz się jaki jest koszt wpłaty kasy z bankomatów?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@bosak

Z karty Twisto (przynajmniej na ten moment) nie można wypłacać gotówki.

Odpowiedz

S
Sebastian
Gość

Jaki kurier dostarcza kartę?

Odpowiedz

K
Krystian
Tester
@Sebastian

Kartę dostarcza Poczta Polska.

Odpowiedz

Y
yim
Gość

Skorzystałem z waszego linka i 50 punktów otrzymałem bez realizacji jednej transakcji. Nawet karta jeszcze do mnie nie doszła :) Jak mogę teraz przekształcić punkty na gotówkę?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Analityk produktów finansowych
@yim

Dzięki punktom od Twisto możesz spłacisz zadłużenie na karcie (lub jego część do wysokości 50 zł). Po prostu płać kartą, a gdy będziesz chciał spłacić należność, wykorzystaj otrzymane punkty ?

Odpowiedz