Ponownie 300 zł od Credit Agricole za otwarcie Konta dla Ciebie w specjalnej aplikacji

Publikacja:
Ponownie 300 zł od Credit Agricole za otwarcie Konta dla Ciebie w specjalnej aplikacji
Czas trwania
Cel (zysk) 300 zł w gotówce.
Uczestnik Nowi klienci, który nie posiadali konta w Credit Agricole po 1 stycznia 2019 r.
Po drodze Po założeniu Konta dla Ciebie w aplikacji CA Otwórz konto należy zapewnić w 3 kolejnych miesiącach wpływ w łącznej wysokości min. 1000 zł oraz wykonać przynajmniej 1 transakcję bezgotówkową kartą lub Blikiem.
Do grona banków, które wraz z początkiem Nowego Roku odnowiły swoje promocje, dołączył Credit Agricole. Dzięki takiej decyzji banku wciąż możesz zgarnąć 300 zł za otwarcie Konta dla Ciebie (również w wersji MOVE! lub VIP) za pośrednictwem specjalnej aplikacji.

2. edycja promocji „CA24 Otwórz konto i zyskaj” potrwa do 31 marca 2020 r., a warunki bieżącej oferty są praktycznie identyczne z tymi, które obowiązywały w poprzedniej odsłonie.

Roczny okres karencji

Także i tym razem bank zastosował mniej więcej roczny okres karencji. Z promocji nie skorzystają osoby, które posiadały w Credit Agricole konto indywidualne między 1 stycznia 2019 r. a dniem otwarcia rachunku w ramach akcji.

100 zł + 200 zł, czyli opłaca się walczyć o pełną pulę

Jak to często bywa w przypadku promocji z wysoką premią, bonus jest podzielony na „raty”. 100 zł otrzymasz za samo otwarcie konta z poziomu aplikacji CA24 Otwórz konto, a otrzymanie dodatkowych 200 zł będzie zależało od spełnienia warunków aktywności.

Nie trzeba być geniuszem, by stwierdzić, że warto się nieco bardziej postarać. Za chwilę przekonasz się, że zgarnięcie pełnej premii 300 zł wcale nie jest trudne.

Prosta droga do 300 zł

Poniżej instrukcja:

Start
 • Krok 1

  Pobierz aplikację CA24 Otwórz konto ze sklepu Google Play (Androdi) lub App Store (iOS).

 • Krok 2

  Do 31 marca 2020 r. za pośrednictwem aplikacji zawrzyj umowę o Konto dla Ciebie, Konto dla Ciebie MOVE! lub Konto dla Ciebie VIP wraz z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej.

  „Podpisanie” umowy odbywa się za pomocą kodu SMS. Umowę otrzymasz na adres e-mail, a karta przyjdzie do Ciebie pocztą.

 • Premia

  100 zł za otwarcie konta otrzymasz najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

 • Krok 3

  Aby otrzymać dodatkowe 200 zł, w każdym z 3 kolejnych miesięcy, licząc od miesiąca następującego po tym, w którym otworzyłeś rachunek:

  • zapewnij wpływ w kwocie min. 1000 zł oraz
  • wykonaj przynajmniej jedną transakcję kartą lub Blikiem na dowolną kwotę.
 • Premia

  200 zł wpłynie na Twoje konto do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś powyższe warunki.

Mission complete!

Zdajemy sobie sprawę, że terminy podane w harmonogramie mogą być nieczytelne, dlatego podajemy przykład. Jeśli otworzysz konto w styczniu, to premię 100 zł otrzymasz w lutym. Aby zgarnąć 200 zł, to w lutym, marcu i kwietniu 2020 r. (w każdym z tych miesięcy z osobna!) powinieneś zapewnić wpływy i wykonać transakcję. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to druga część premii wpłynie na konto do końca maja.

Bonus jest oczywiście zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Jak przebiega proces otwierania konta w aplikacji?

Warto zaznaczyć, że korzystanie z aplikacji CA24 Otwórz konto w celu podpisania umowy jest całkowicie bezpieczne. Z pomocą w identyfikacji klienta przychodzą rozwiązania biometryczne (np. porównanie twarzy ze zdjęciem z dokumentu tożsamości), z których banki korzystają ostatnio coraz chętniej.

W trakcie procesu zakładania konta "z automatu" jest zamawiana do niego karta płatnicza.

Przed rozpoczęciem procesu otwierania rachunku (nie powinien on trwać dłużej niż kilkanaście minut).

Po otwarciu konta aplikację możesz śmiało odinstalować. Niewykluczone, że w przyszłości cały proces będzie można przejść z poziomu głównej aplikacji mobilnej CA24 Mobile.

Wpływy i transakcje

Wyjaśnienia wymaga też kwestia wpływów. Dobrą informacją jest fakt, że bank nie wymaga jednorazowego uznania na kwotę min. 1000 zł. Liczy się suma wpływów, do której wlicza się:

 • przelewy przychodzące z rachunków w innych bankach (z wyjątkiem tych kont, których uczestnik promocji jest posiadaczem, współposiadaczem lub pełnomocnikiem) oraz
 • wpłaty gotówkowe.

Wniosek? Najprościej będzie po prostu poprosić kogoś bliskiego o przelew (o ile posiada konto w innym banku niż Credit Agricole), a następnie odesłać środki po ich zaksięgowaniu. Alternatywą może być skorzystanie z wpłatomatu (0 zł w przypadku maszyn banku) lub wpłata gotówki w oddziale (0 zł).

Co do transakcji, to poza płatnościami Blikiem i z użyciem fizycznej karty liczą się też mobilne płatności zbliżeniowe Google Pay i Apple Pay.

Konto dla Ciebie w Credit Agricole – podstawowe informacje

Konto dla Ciebie to warunkowo darmowy rachunek. Z opłaty za prowadzenie i kartę zwalnia wpływ min. 1000 zł oraz jedna płatność kartą lub Blikiem w miesiącu – są to więc warunki identyczne z tymi, które pozwolą Ci zyskać 200 zł premii w promocji:

 • Konto
  0 zł / 10 zł

 • Karta
  0 zł / 10 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 9 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł

Zapoznaj się też z parametrami „studenckiej” wersji rachunku, czyli Konta dla Ciebie MOVE!. Jak łatwo się domyślić, jest to nieco tańsza propozycja:

 • Konto
  0 zł / 3 zł

 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł / 3 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł

Coś dla łowców promocji i poszukiwaczy nowinek w bankowości

Odnowiona promocja Credit Agricole nie tylko pozwoli zyskać wysoką premię (nawet 300 zł), ale także stanowi ukłon w stronę osób zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami w bankowości. Trudno o lepszą motywację do przetestowania nowatorskiej metody otwarcia konta niż gotówka. Proces jest prosty, wygodny i bezpieczny.

Jeśli gdzieś mielibyśmy poszukiwać możliwych trudności, to przede wszystkim w zakresie wymaganych wpływów. Konieczna będzie tutaj współpraca z kimś zaufanym, kto posiada konto w innym banku i mógłby Ci pomóc w spełnieniu tego warunku. Jeśli wolisz działać na własną rękę, to konieczna będzie wizyta w placówce lub skorzystanie z wpłatomatu.

Tak czy siak, nagroda zdecydowanie jest warta odrobiny wysiłku ;)

Michał Radzimiński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(127)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
K
Konrad
Gość

no i fiasko niestety nigdzie nie było napisane że wpływy na konto muszą być odkogoś innego, robiłem sobie sam przelewy z innego banku po 1000 zł i niestety dostałem dzić odpowiedź z banku ze nie spełniłem warunków smutek 200 zł przeleciało koło nosa, na przyszłość piszcie tutaj o tak waznym szczególe.

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Członek załogi
@Konrad

Przykro nam :( W końcu 200 zł piechotą nie chodzi...

Ale muszę tu bronić swojego redakcyjnego kolegi: w artykule jest podrozdział poświęcony kwestii wpływu, gdzie jest zaznaczone, że wpływ nie może pochodzić z konta uczestnika promocji, a także porada, żeby poprosić o przelew kogoś bliskiego, ewentualnie skorzystać z wpłatomatu.

Pod tym względem promocje CA nieco odstają od akcji innych banków, gdzie zazwyczaj po prostu jakikolwiek przelew zewnętrzny. Ale co poradzić - regulamin to regulamin :/

Odpowiedz

K
Konrad
Gość
@Justyna Kalicińska

przynajmniej 100 wpadła za otworzecie konta przez CA24

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Członek załogi
@Konrad

Dobre i to :))

Nie chcę niczego podpowiadać, ale roczny okres karencji od chwili zamknięcia konta to nie jest tak strasznie długo ;) Na pewno coś fajnego jeszcze się trafi. Niczego nie sugeruję, "tak tylko przypominam" ;).

Chociaż muszę się przyznać, że ja zakładałam to konto jesienią, jako tymczasowe, ale... polubiłam je, chętnie z niego korzystam i - przynajmniej na razie - nie zamierzam rezygnować. Zwłaszcza teraz, kiedy w innych bankach podnoszą opłaty za wypłaty z bankomatów, mocno zyskało na atrakcyjności ?

Odpowiedz

S
slawek
Gość

10 lipca wpadło 200zł ;)

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@slawek

Gratulujemy! :)

Odpowiedz

M
Michał
Gość

Czy otrzymał ktoś już drugą nagrodę (200 zł) pod koniec czerwca?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Michał

Jeśli nie otrzymałeś nagrody, najlepiej skontaktować się z bankiem. Może nastąpiło jakieś opóźnienie albo inny problem z wypłatą premii?

Odpowiedz

W
Wiwi
Gość

200 zł z 300 wpadło 10 czerwca. Dzięki za opis promocji, pozdrawiam :)

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Wiwi

Gratulujemy i również pozdrawiamy! :)

Odpowiedz

A
andrzej
Gość

otwierając wtedy konto jaka obowiązywała oferta na konto oszczędnościowe. wydaje mi się że 3% na 4 miesiące do 30 tys. czy ktos moze mi to potwierdzić?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@andrzej

A kiedy otwierałeś konto?

Odpowiedz

A
andrzej
Gość
@Aldona Derdziak

9 marca

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@andrzej

Masz rację - jeszcze w marcu było to 3% do 30 tys. zł przez 4 miesiące.

Odpowiedz

J
Jola
Gość

Proszę o pomoc. Wygląda na to, że zgubilam kartę do bankomatu. Czy jeśli dokonam zastrzeżenia przed spełnieniem warunków promocji zostanę z niej wykluczona?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Jola

Najważniejsze jest spełnienie warunków promocji (wpływy + transakcje kartą/Blikiem), przy zastrzeżeniu bank prawdopodobnie wyda nową kartę. Nie powinno mieć to wpływu na promocję, ale warto zapytać o to bank przy zastrzeganiu karty.

Odpowiedz

A
Arek
Gość

Czy można wyłączyć usługę CA24 SMS bo generuje koszty 5 zł w okresie 3 miesiecy spełniajacych warunki (miesiac kwiecien w moim przypadku jest ostatnim).

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Członek załogi
@Arek

Jak najbardziej można. Włączona usługa CA24 SMS nie jest obowiązkowa ani w promocji, ani poza nią ? jeśli nie poprosiłeś o jej wyłączenie w momencie otwierania konta, to możesz to zrobić w każdej chwili w bankowości internetowej.

Odpowiedz

M
Modig
Gość
@Arek

Napisałem reklamacje w tym temacie bo też przeoczyłem i piątaka zwrócili na drugi dzień. Warto probować ?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Modig

Dzięki za informację :)

Odpowiedz

M
Maciej
Gość

Czy istnieje jakaś możliwość poza zamknięciem konta aby zlikwidować opłatę za konto (konto Move). Przy założeniu, że nie korzystam z karty?

Przy okazji czy w związku z obecną sytuacją panującą w kraju bank wprowadził opcję zamknięcia konta poprzez na przykład infolinię ?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Maciej

Jeśli nie korzystasz karty, to tę jedną transakcję bezgotówkową możesz wykonać Blikiem. Co do zamykania konta, to niestety nie wiemy nic o takiej możliwości w Credit Agricole.

Odpowiedz

D
Dawid
Gość

Jak zamknąć konto po otrzymaniu pieniędzy z promocji?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Członek załogi
@Dawid

Konto można zamknąć podczas wizyty w placówce lub korespondencyjnie.

Odpowiedz

M
Milena
Gość

Czy płatności PayU na Allegro spełniają warunek transakcji bezgotówkowej? W niektórych promocjach bankowych wykluczony jest udział pośredników, jak jest tutaj? Z góry dzięki z odpowiedź :)

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Milena

W regulaminie nie ma takich zapisów - transakcja bezgotówkowa musi być wykonana kartą debetową, można to zrobić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym.

Odpowiedz

A
Anna
Gość

Odnośnie wpłat gotówkowych (dla zapewnienia wpływów) - muszą być wykonane wyłącznie w oddziale CA, czy może to być dowolna placówka oferująca usługi płatnicze? (Np. poczta, kiosk, biuro kredytowe itp.)

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Anna

Bank nie stawia tu ograniczeń, więc może to być np. wpłata na poczcie albo we wpłatomacie.

Odpowiedz

K
Krzeszny
Gość

No masz, nie dostanę 200, bo zapomniałem, że wpływy liczą się tylko z nieswoich kont. Szkoda.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Krzeszny

Rozumiem, że przelewów już dokonałeś?

Odpowiedz

K
Krzeszny
Gość
@Aldona Derdziak

Tak. Pierwszy przelew był w lutym. Warto zrobić trzeci przelew i mieć nadzieję, że sami o tym zapomną?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Krzeszny

Hmm.. Czyli te dwa przelewy robiłeś ze swoich kont w innych bankach? I nic innego nie wpływało do Credit Agricole? Trudna sprawa, ale w sumie spróbuj zrobić trzeci przelew, tym razem zgodnie z regulaminem, nic nie tracisz :)

Odpowiedz

K
Karolina
Gość
@Krzeszny

Otrzymałeś 200 zł premii? Jestem w podobnej sytuacji w innych bankach można ze swojego konta w innym banku i nie przeczytałam całości do końca i jestem w d**pie

Odpowiedz

K
Krzeszny
Gość
@Karolina

Nie :/

Odpowiedz

M
Marcin
Gość

Czy wypłata środków w punkcie sprzedawcy liczy się jako transakcja kartą ?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Marcin

Chodzi Ci o cashback - najczęściej jest to traktowane jako transakcja gotówkowa, więc nie spełni wymagań promocji (tu transakcje muszą być bezgotówkowe).

Odpowiedz

M
Milena
Gość

Jeśli pod koniec marca założyłam konto (nie dostałam jeszcze karty), to czy w kwietniu zostanę obciążona opłatami z tytułu prowadzenia konta?

Czy wpływy minimum 1000 zł (na potrzeby zwolnienia z opłat) też muszą pochodzić z obcych rachunków i czy może to być kilka mniejszych przelewów?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Członek załogi
@Milena

Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta i kartę za miesiąc, w którym rachunek został otwarty. Warunki zwolnienia z tych opłat należy spełniać dopiero od następnego miesiąca, zatem w Twoim przypadku - od kwietnia.

Zgodnie z regulaminem kont w CA wpływ nie musi być zapewniony jednorazowo - mowa o "sumie", więc może to być kilka mniejszych transakcji. Muszą one natomiast pochodzić z obcych rachunków, tzn. takich, których nie jesteśmy posiadaczami ani pełnomocnikami. Nie liczą się też wpływy z zakończonej lokaty oraz wypłaty z konta oszczędnościowego / do automatycznego oszczędzania.


Odpowiedz

M
Milena
Gość
@Michał Radzimiński

Być może źle interpretuję regulamin kont, ale czy jesteś pewny, że warunki, o których piszesz, nie odnoszą się wyłącznie do promocji?

Odpowiedz

D
Damian
Gość
@Michał Radzimiński

A to nie jest czasem tak, że bank nie nalicza prowizji za prowadzenie konta i kartę, jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym dokonaliśmy wymaganych operacji? To oznaczałoby wymóg 1 płatności i przelewu już w marcu. W ten sposób kwiecień byłby wolny od opłat.

Odpowiedz

D
Damian
Gość
@Michał Radzimiński

Z regulaminu:

Jeśli w poprzednim miesiącu kalendarzowym zapewniłeś wpływ na konto w wysokości 1 000 zł (zgodnie z Regulaminem kont) oraz wykonałeś co najmniej 1 transakcję bezgotówkową przy użyciu karty do konta lub transakcję bezgotówkową przy użyciu kodu BLIK"

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Członek załogi
@Milena

Regulamin kont odnosi się do samej kwestii opłat za konto, czyli do tego, o co pytała Milena. Dla jasności, mam na myśli ten dokument (rozdział 8. „Opłaty i prowizje”, pkt. 5): https://static.credit-agricole.pl/asset/r/e/g/regulamin-konta-indywidualni_17992.pdf

Zasadniczo jest więc tak, jak pisze Damian – warunki bezpłatności konta i karty należy spełnić w poprzednim miesiącu, by w bieżącym nie została pobrana opłata. Bank informuje jednak (potwierdzaliśmy tę informację u różnych konsultantów), że nie pobiera opłat za miesiąc, w którym otwarto konto. W tym przypadku opłata za marzec – jeśli nawet w kwietniu zostanie pobrana – powinna zostać zwrócona.

Przykład: jeśli konto zostało otwarte w marcu, to za ten miesiąc nie ma opłat (w marcu nie musimy nic robić). Należy natomiast spełnić warunki w kwietniu, by bank nie pobrał opłaty za kwiecień w maju. Potem spełnić warunki w maju, by w czerwcu nie zapłacić za maj itd.

Zwróćcie uwagę, że jest to zgodne z harmonogramem koniecznych działań w promocji – jeśli otworzyliście już konto w marcu, to warunki wpływów i transakcji śmiało możecie zacząć spełniać dopiero w kwietniu.

Odpowiedz

P
Paulina
Gość

Konto otworzyłam w marcu. Wczoraj wykonałam pierwszą płatność blik przez Internet. Czy jest to zgodne z regulaminem promocji? Czy też pierwsze płatności/płatność powinnam wykonać dopiero w kwietniu?

Ma to jakieś znaczenie?

W regulaminie "Pierwszy wpływ na konto i płatność kartą powinina nastąpić w kolejnym miesiącu następującym po miesiącu otwarcia konta"

Pierwsze czynności w ogóle, czy też chodzi tutaj o te "promocyjne"?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Członek załogi
@Paulina

Wykonanie transakcji w miesiącu otwarcia konta nie stanowi problemu. W regulaminie czytamy: Pierwszy Wpływ na Konto i Transakcja Kartą albo Transakcja BLIK muszą nastąpić do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego przypadającego po miesiącu, w którym Klient otworzył Konto.

Wskazany jest więc wyłącznie ostateczny termin spełnienia po raz pierwszy warunków. Ciekawe, że zacytowany przez Ciebie fragment brzmi inaczej - może bank zmienił zapis? Dopytam o to i dam znać ?

W każdym razie zgodnie z tym zapisem masz dwie opcje:

1. Jeśli Twoim zamiarem jest spełnienie warunków promocji w marcu, w kwietniu i w maju, to jeszcze tylko do jutra masz czas na zapewnienie wpływu 1000 zł.

2. Jeśli chcesz rozpocząć spełnianie warunków od kwietnia (a następnie w maju i w czerwcu), to potraktuj już wykonaną płatność Blik jako "niepromocyjną" i wykonuj konieczne działania od kwietnia.

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Członek załogi
@Paulina

Pracownik infolinii potwierdził moją interpretację zapisów regulaminu. Ponadto zapewnił, że treść regulaminu już trwającej promocji nie mogła zostać zmieniona.

Z ciekawości, mogłabyś podesłać źródło zacytowanego przez Ciebie punktu regulaminu?

Odpowiedz

A
Adam
Gość

Czy wymagana transakcja kartą/BLIK może być wykonana w internecie?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Członek załogi
@Adam

Tak, regulamin nie wyklucza transakcji kartą lub Blikiem (kod) w sklepach internetowych.

Odpowiedz

B
Blanka Moś
Gość

Jak sprawdzić, czy na moim koncie aktywny jest serwis tekstowy? Infolinia nie odpowiada od kilku dni...

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Blanka Moś

Możesz to sprawdzić tylko w starej bankowości internetowej - wejdź w Konta i wybierz posiadany przez Ciebie rachunek. Na dole listy będzie serwis tekstowy i tu sprawdzisz, czy jest aktywny.

Odpowiedz

B
Blanka Moś
Gość
@Aldona Derdziak

Bardzo dziękuję :)

Odpowiedz

S
slawek
Gość

dzień dobry, mam pytanie, gdzie w regulaminie jest napisane ze nie można zrobić sobie przelewu 1000zł z konta własnego w innym banku?

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Członek załogi
@slawek

Kwestia ta pojawia się przy wyjaśnianiu kolejnych pojęć stosowanych przez bank: "Bank nie bierze pod uwagę przelewów pomiędzy rachunkami tego samego Klienta, a także przelewów z innych kont prowadzonych przez Bank lub rachunków prowadzonych przez inne banki, jeżeli Klient jest ich posiadaczem, współposiadaczem lub pełni wobec nich rolę pełnomocnika" (jest to punkt 2 -> 9) regulaminu).

Odpowiedz

S
slawek
Gość
@Justyna Kalicińska

i to tyczy się tylko promocji żeby dostać te 300zł? czy żeby uniknac prowizji za prowadzenie konta i karty tez musi mi wpłacić ktoś inny co miesiąc 1000zł?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@slawek

Ten warunek dotyczy tylko promocji. Aby uniknąć opłaty miesięcznej za konto i kartę przelew może być z dowolnego konta w innym banku.

Odpowiedz

K
Karol
Gość
@Aldona Derdziak

Czyli przelewy własne z konta w innym wchodzą w grę?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Karol

Tak, ale to dotyczy tylko warunku bezpłatności konta. Jeśli chodzi o wymagania promocji, to przelewy nie mogą być z Twoich kont w innych bankach.

Odpowiedz

M
Maciej
Gość

Czy po wpłacie (zaksięgowaniu) 1000 zł trzeba je utrzymywać czy można je przelać powrotem lub wypłacić ?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Maciej

Nie trzeba utrzymywać tej kwoty na koncie, można ją potem przelać z powrotem.

Odpowiedz

M
Malomiasteczkowy
Gość

Czy może przelew 1000 zł zrobić moja żona lub siostra z innego banku?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Malomiasteczkowy

Tak, oczywiście, takie rozwiązanie jest dozwolone.

Odpowiedz

N
niedoszły klient
Gość

Nie działa. Szkoda czasu, po wielu próbach każą się zgłosić do banku. A wtedy bonusu chyba nie ma?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@niedoszły klient

A sposoby przedstawione niżej przez innych Czytelników?


Niestety podpisanie umowy w oddziale uniemożliwi przyznanie bonusu :(

Odpowiedz

J
Jaceeeek
Gość

Kartę do konta trzeba w ogóle aktywować? Wystarczy płatność BLIK, więc karta nie jest nam w sumie potrzebna? Oczywiście regulamin mówi, że trzeba zamówić, ale o aktywacji nie mówi już nic.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Jaceeeek

Regulamin faktycznie nic nie mówi nt. obowiązku aktywowania karty. Można z tego wnioskować, że wystarczy posługiwanie się Blikiem i zapewnienie wpływu na konto

Odpowiedz

P
pawel
Gość

Witam,

Po skanowaniu twarzy automatycznie moj wniosek poszedl do weryfikacji - 'potrwa to kilka dni', czy jest to mozliwe skoro nie wypelnialem danych adresowych oraz nie wybieralem konta jakie chce zalozyc ?

Odpowiedz

K
krzysztof w
Gość

Witam, jezeli konto zalozyle w polowie stycznia, to juz w styczniu musze wplacic 1000zl i dokonac jednej platnosci aby nie obciazyli mnie za prowadzenie konta i karte?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@krzysztof w

Na szczęście nie - w miesiącu otwarcia rachunku nie musisz spełniać tych warunków, możesz zrobić to w lutym.

Odpowiedz

K
Krzysztof W
Gość
@najlepszekonto.pl

konto zalozylem 13.01.2020r wplacajac tysiac zl + transakcje karta w styczniu zalicza styczen jako 1 miesiac spelnionego warunku promocji?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Krzysztof W

Tak - pierwszy wpływ i transakcja kartą muszą nastąpić do końca następnego miesiąca po otwarciu konta. Jeśli uda Ci się spełnić warunki w styczniu, to nawet lepiej :)

Odpowiedz

K
Krzysztof W
Gość
@najlepszekonto.pl

to bardzo dobra wiadomość :), tylko jeszcze karty płatniczej nie mam, bez niej prawdopodobnie nie ustawie płatności google pay

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Krzysztof W

No tak, do Google Pay w Credit Agricole potrzebna jest fizyczna karta płatnicza, więc trzeba czekać :)

Odpowiedz

K
Krzysztof W
Gość
@najlepszekonto.pl

Nie mogę przelać pieniędzy ze swojego konta w innym banku? jak poproszę żonę będzie ok?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Krzysztof W

Tak, o ile nie jesteś współposiadaczem takiego konta ani nie pełnisz roli pełnomocnika.

Odpowiedz

A
anka
Gość

a jak później zamknąć takie konto? w oddziale czy można online? :)

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@anka

Niestety tylko w oddziale :(

Odpowiedz

G
gumis
Gość

"Zakładanie konta" kończy się na skanowaniu twarzy. Dalej się nie da przejsc...

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@gumis

To dość częsty problem. Czy ponowne próby kończą się tak samo? Może spróbuj innego oświetlenia albo innego telefonu, jeśli masz taką możliwość. Napisz też, z jakiej wersji Androida korzystasz - aplikacja wymaga wersji min. 7.

Odpowiedz

D
Don Q.
Gość
@najlepszekonto.pl

„aplikacja wymaga wersji min. 7” — a to ciekawe, jeszcze w połowie grudnia założyłem na 6.0.1.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Don Q.

I wszystko przebiegło bez zakłóceń? Były jakieś problemy? Wersja 7 jest wymagana przez regulamin zakładania rachunków przez aplikację w Credit Agricole, jednak nigdzie nie jest napisane, że nie można założyć konta na telefonie z niższą wersją systemu. Może się za to zdarzyć, że sama aplikacja nie będzie działać poprawnie na takich urządzeniach.

Odpowiedz

D
Don Q.
Gość
@najlepszekonto.pl

Robienie zdjęcia twarzy przebiegło bez zakłóceń, większy problem miałem już z dowodem, musiałem go oświetlić tak, by pojawiły się te zabezpieczenia. Za to później pojawiło się „Przerwa serwisowa”, choć powinno być „Trwa weryfikacja”, to zobaczyłem po ponownym zalogowaniu do apki, a dopiero po blisko dwóch godzinach dostałem powiadomienie, że weryfikacja przeszła — być może wynikało to z tego, że było niedzielne popołudnie, a być może było związane z tym, że wiele lat temu miałem konto w Lukas?

W każdym razie ogólnie, mimo tego oczekiwania, poszło gładko, z konta też jestem zadowolony, choć ciekawe, jak długo, bo jestem wymagającym klientem ?, a jak jeszcze dają stówkę za samo założenie, a kolejne dwie też łatwo, to na pewno warto spróbować!

Odpowiedz

G
gumis
Gość
@najlepszekonto.pl

Po dwóch godzinach walki w końcu zaskoczyło, ale co z tego, skoro aplikacja wysypała się przed samym podpisaniem umowy. Infolinia zaproponowała przejscie całego procesu od nowa :p Tylko,że się nie da tego zrobić, bo numer telefonu jest już używany. Czyli porażka na całej linii :P

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@gumis

Czyli nie możesz dokończyć wniosku w aplikacji? Co się dzieje, jak teraz ją uruchomisz?

Odpowiedz

G
gumis
Gość
@najlepszekonto.pl

Nic się nie dzieje. Zupełnie.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@gumis

To faktycznie kiepsko.. A co mówi infolinia? Twój wniosek w ogóle znalazł się w systemie banku?

Odpowiedz

G
gumis
Gość
@najlepszekonto.pl

Znalazł się. Nawet wszystkie dokumenty przyszły na maila. Wniosek w aplikacji padł tuż przed samym podpisaniem smsem. Infolinia najpierw kazała wypełnić wniosek od nowa. Jak się okazało jest to niemożliwe, bo numer już widnieje w systemie. Zgłoszenie poszło gdzieś dalej i informatycy maja podobno wyczyścić wszystkie dane i dopiero wtedy można powtórzyć zabawę.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@gumis

W takim razie trzymamy kciuki, aby się udało! Daj znać, jak idą sprawy - jesteśmy ciekawi, jak w praktyce bank radzi sobie z takimi problemami.

Odpowiedz

G
gumis
Gość
@najlepszekonto.pl

Tak dla ścisłości, to małżonka się z nimi użera przez telefon ? Ja zalożyłem w tym tygodniu w konto w promocji z canal+

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@gumis

To powodzenia dla Was obojga :)

Odpowiedz

G
gumis
Gość
@najlepszekonto.pl

Selfie po raz kolejny nie do przejścia... Negatywne oceny aplikacji w sklepie Play nie są widać przypadkowe...

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@gumis

Najwidoczniej bank musi jeszcze popracować nad tą aplikacją..

Odpowiedz

G
gumis
Gość
@najlepszekonto.pl

Po kilku dniach walki się udało... Ale nie tak chyba powinna działać aplikacja :(

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@gumis

Wow - gratulujemy wytrwałości! Miejmy nadzieję, że bank wyciągnie wnioski ze skarg klientów i poprawi działanie aplikacji.

Odpowiedz

G
Gosia
Gość
@gumis

Też tak miałam w grudniowe promocji i cały czas czekam infolinia nie potrafi pomoc w oddziale proponują przejście całego procesu od nowa ale jak jak się nie da. Mnie nawet nie zaproponowano czyszczenia danych . Sytuacja parowa nikt nic nie wie

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Gosia

@gumis_disqus:disqus Może Ty pomożesz? Tobie udało się jednak założyć konto - masz jakieś wskazówki? :)

Odpowiedz

K
Krzeszny
Gość
@gumis

Miałem dokładnie tak samo.

Odpowiedz

K
Krzeszny
Gość
@najlepszekonto.pl

Ja mam wskazówki. Trzeba przejść do podsumowania jak najszybciej klikając chyba "Podsumowanie" tam gdzie widać logo Autenti (nie czytając umowy...), bo inaczej Android się restartuje.
Wniosek staje się zepsuty albo przy restarcie androida, albo przy resecie aplikacji - więc też nie można jej resetować, tylko czekać, jeśli nie da się wznowić wniosku.

Jestem na tym etapie, że kazali mi przeinstalować aplikację i, patrząc po komentarzach, pewnie nie będę mógł złożyć drugiego wniosku bez usunięcia moich danych.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Krzeszny

Dzięki za podpowiedzi, które zapewne przydadzą się innym użytkownikom. Wskazówki są praktyczne, choć przeczą zasadzie, że przed podpisaniem umowy należą się z nią zapoznać :).
Chyba przekażemy zestaw Waszych komentarzy do banku, by wiedzieli nad czym muszą jeszcze popracować, sporo tego :)

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Krzeszny

W banku muszą się zaopatrzyć w dobre miotły, skoro wiele osób ma ten problem i wciąż muszą coś sprzątać w swoim systemie :)

Odpowiedz

K
Krzeszny
Gość
@najlepszekonto.pl

Już mówię jak poszło: oczywiście moje dane zostały w systemie i za drugim razem się nie dało otworzyć konta bez telefonu do serwisu. Konsultantka powiedziała, że zadzwoni jak sprawa zostanie rozwiązana... nie zadzwoniła, ale i tak konto spróbowałem otworzyć ponownie i to udało się bez problemu (wykorzystując trik pominięcia podsumowania żeby nie resetować smartphone'a).

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Krzeszny

Dzięki za wiadomość :)

Odpowiedz

C
Ciekawyyy
Gość
@Krzeszny

Ja tam otworzyłem konto za pierwszym razem. Może kup sobie telefon z lepszym aparatem a nie jakieś siajomi.

Odpowiedz

K
Kejt
Gość

Czy apke ca24otwórz konto muszę zainstalować na smartfonie na który będą przychodziły smsy autoryzacyjne?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Kejt

Ciekawe pytanie - regulamin tego akurat nie wyjaśnia, postaramy się więc wyjaśnić tę kwestię w banku.

A może już komuś z Was udało się tak założyć konto?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@najlepszekonto.pl

Wracamy z odpowiedzią :) Aplikacja do zakładania konta może być na innym urządzeniu niż to, na które będą przychodziły SMSy autoryzacyjne z banku.

Odpowiedz

G
Greenie
Gość

Czy do tego konta mogę założyć konto oszczędnościowe 3%

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Greenie

Tak, oczywiście. Z tego, co wiemy, Rachunek Oszczędzam zakładany jest automatycznie, więc możesz od razu wpłacać na niego środki.

Odpowiedz

E
elka141
Gość
@najlepszekonto.pl

Otworzyłam konto przez aplikacje, jednak nie miałam automatycznie otworzonego konta oszczędnościowego. Jak teraz wchodzę we wnioski o otwarcie konta oszczędnościowego mam oprocentowanie 04,%, to jak to w końcu jest? Nie mogę nigdzie znaleźć informacji jak otworzyć konto z promocyjnym oprocentowaniem 3%

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@elka141

Najlepiej jest sprawdzić w umowie (przesłanej na maila), czy bank założył Ci także konto oszczędnościowe. Ja zakładałam kiedyś rachunek w oddziale i dopiero potem zauważyłam, że otworzyli mi też takie konto.
Konto z promocyjnym 3% skierowane jest tylko dla nowych klientów. Sprawdź w bankowości internetowej lub na infolinii, czy masz aktywny Rachunek Oszczędzam - moim zdaniem powinno tak być.

[Aldona]

Odpowiedz

Ł
Łukasz
Gość
@najlepszekonto.pl

Zakładałem 3 rory w grudniowej promocji i z żadnym z automatu konto oszczędnościowe nie zostało otwarte.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Łukasz

A jakie zapisy widnieją w Twojej umowie? W bankowości internetowej nie ma żadnego Rachunku Oszczędzam, tak?

Postaramy się jeszcze wyjaśnić tę kwestię z bankiem.

Odpowiedz

Ł
Łukasz
Gość
@najlepszekonto.pl

hmm... tak przejrzałem umowy i bardzo dziwna sprawa. W każdej umowie jest rachunek oszczędnościowy, podany jest nr konta a wchodząc w bankowość internetową tego rachunku nie widać. Jest tylko opcja aby go założyć i muszę potwierdzić kodem sms. To jak to jest dlaczego go nie widzę skoro jest na umowie?? I to w każdym z trzech przypadków jest tak samo. Mozna to jakoś wytłumaczyć. Nie przeglądałem dokłałdnie tych umów stąd moja niewiedza.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Łukasz

Bank również nam potwierdził, że Rachunek Oszczędzam otwierany jest automatycznie. Z której wersji bankowości internetowe korzystasz? W "starej" wersji konta oszczędnościowe można znaleźć, wybierając na ekranie startowym Konto dla Ciebie, potem Oszczędności.

W nowej bankowości internetowej Credit Agricole wygląda to podobnie - wybierasz Moje produkty, potem Oszczędności i Rachunki oszczędnościowe.

Odpowiedz

P
PIOTR
Gość

Czy wymagane jest fizyczne podpisanie umowy, która zostaje przesłana na maila.Sam fakt otwarcia konta jest równoznaczny zawarciem umowy z bankiem Jak wygląda proces zamknięcia z konta, jeżeli bank nie posiada wzoru podpisu, czy jedyną formą będzie osobiste stawiennictwo w banku, lub przesłanie na adres banku, tylko wtedy jak udowodnią autentyczność podpisu posiadacza rachunku ( potrzebne będzie potwierdzenie notarialne ?).

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@PIOTR

W świetle regulaminu nie jest to konieczne, umowę "podpisuje" się kodem SMS i jest to równoznaczne z jej zawarciem. Co do zamykania konta, to istotnie bank nie będzie posiadał wzoru naszego podpisu, więc prawdopodobnie pozostanie nam wizyta w oddziale. Sprawdzimy to jednak i wrócimy z odpowiedzią.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@najlepszekonto.pl

Zgodnie z informacjami od banku konto można zamknąć tylko w oddziale. Do weryfikacji naszej tożsamości posłuży skan twarzy i dowodu osobistego, które "przekazaliśmy" bankowi w procesie otwierania rachunku.

Odpowiedz

K
Kinek
Gość

Pytanie
Czy można to pożenić z polecaniem konta ??

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Kinek

Niestety nie jest to możliwe :(

Odpowiedz

M
Mario123
Gość

Witam, 2 stycznia założyłem konto w CA w ramach promocji a dzisiaj wchodzę na stronę CA i tej promocji już nie widzę. Czyżby była zakończona pomimo, że miała trwać do końca marca?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Mario123

Info o tej akcji faktycznie na jakiś czas zniknęło ze strony banku. Na szczęście wiadomość wróciła na swoje miejsce, więc akcja trwa nadal :)

Odpowiedz

A
Andrzej
Gość

Czy ktoś ma doświadczenie w założeniu konto w apce j.w.? Zainstalowałem w.w. aplikację, wykonałem wszystko co było wymagane i od rana, a jest już wieczór mam komunikat: "Potwierdzamy Twoje dane, może to zająć KILKA minut" :-( Nie wiem CO się dzieje i co mogę zrobić.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Andrzej

Sygnały od naszych Czytelników wskazują, że to nie powinno trwać tak długo. Spróbuj założyć konto jeszcze raz i daj znać, czy się udało.

PS. Jaką masz wersję Androida?

Odpowiedz

K
Kamik Sara
Gość

Jak powinna dzialac ta aplikacja? Przechodze do etapu ze skanem twarzy, wykrywa twarz nastwpnie mam spojrzeć w górę co robie tlo zmienia kolor na czerwony i wyswietla sie polecenie zeskanowania twarzy i koniec nic sie nie dzieje. Jak sobie z tym poradzic?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Kamik Sara

W poprzedniej edycji promocji Czytelnicy również zgłaszali nam taki problem. Możesz spróbować przejść proces jeszcze raz na innym urządzeniu, spróbować zapewnić lepsze oświetlenie itp. Napisz też, jaką masz wersję Androida, może tu jest problem.

Odpowiedz

A
Andrzej
Gość

Proponuję w tekscie zaznaczyć grubą czcionką, że chodzi o aplikację banku CA24, ale z dodatkiem "Otwórz konto", bo dostępne jest C24 mobile, ale ta raczej dla klientów, którzy mieli kiedyś kontakt z Credit Agricole i mają nadany swój identyfikator. A w niej nie można chyba załozyć tego konta?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@Andrzej

Zgadza się - rachunek można aktualnie założyć wyłącznie przez "CA24 Otwórz konto".
Moim zdaniem w tekście jest to dosyć wyraźnie zapisane i wspomniane kilkukrotnie. A teraz dodatkowo Twój komentarz zwraca uwagę, o którą apkę chodzi, więc nie powinno być wątpliwości :)

Odpowiedz

A
adam
Gość

pytanie odnosnie tych wpływów miesięcznych 1000 zł. jak można je wykonać nie angażując nikogo innego? bo rozumiem że nie moge sobie z innego mojego konta przelać? czy w gre wchodzą wpłaty we wpłatomacie? lub przelewy blik (ze swojego konta)? czy to tyczy się tylko promocji (żeby dostac 300zł)? czy jest to także warunek na każdy miesiąc żeby miec darnowe konto/karte?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Gość
@adam

Aby spełnić warunek promocji bez konieczności angażowania innych osób, pozostaje jedynie wpłata gotówkowa (a więc zarówno we wpłatomacie, jak i w oddziale banku).
Z kolei do uzyskania zwolnienia z miesięcznych opłat za konto i kartę uznane zostaną dowolne wpływy, w tym z rachunków w CA oraz kont tego samego posiadacza w innych bankach. Wyjątkiem są przelewy wewnętrzne np. z zakończonej lokaty.

Odpowiedz