Wróć

Darmowy plan ratalny (RRSO 0%) i 250 zł premii za kupno produktów marki Apple z kartą kredytową Citibanku

1 komentarz / opinia
Darmowy plan ratalny (RRSO 0%) i 250 zł premii za kupno produktów marki Apple z kartą kredytową Citibanku
Czas trwania
Cel (zysk) Darmowy plan ratalny (dla wszystkich uczestników akcji) + 250 zł na rachunek karty kredytowej dla nowych klientów.
Uczestnik Nowy (czyli nie posiadający karty kredytowej po 1 stycznia 2018 r.) i obecny klient banku Citi Handlowy
Po drodze Wymagany jest zakup produktów marki Apple o wartości od 999 zł do 10 000 zł w sklepach Cortland lub iDream oraz opłacenie transakcji kartą kredytową Citi Simplicity.
Tym razem premia za użycie karty kredytowej banku Citi Handlowy podczas zakupów składa się z dwóch części – braku opłat za rozłożenie zakupu produktów marki Apple na raty oraz 250 zł w gotówce. Bezpłatny plan ratalny dostępny jest dla obecnych i nowych posiadaczy „kredytówki” Citibanku, natomiast bonus pieniężny mogą otrzymać tylko ci drudzy.

Bank Citi Handlowy od dawna aktywnie promuje swoją kartę kredytową Citi Simplicity. Nagrody mają na ogół wartość ok. 400 zł i trafiają na rachunek wspomnianej „kredytówki” lub są „wypłacane” w postaci bonów do określonych sklepów, np. do Biedronki czy na Allegro.

Najnowsza akcja, która potrwa do 29 lutego 2020 r., jest z wielu względów nietypowa. Po pierwsze, mogą w niej brać udział obecni i nowi posiadacze karty kredytowej Citi Simplicity. Po drugie, nie trzeba wcale posiadać wspomnianej „kredytówki”, by kupić wybrany produkt marki Apple w jednym ze sklepów uczestniczących w tej akcji i skorzystać z oferty specjalnej. No i po trzecie, różne są nagrody dla tych, którzy już posiadają kartę Citi Simplicity i tych, którzy dopiero o nią zawnioskują.

Wszyscy uczestnicy promocji mogą rozłożyć koszt zakupu na nieoprocentowane raty, a nowi klienci Citibanku otrzymają dodatkowo 250 zł premii.

Przypatrzmy się bliżej warunkom tej dość niecodziennej promocji.

Kto i gdzie może skorzystać z oferty?

Propozycja adresowana jest do osób fizycznych posiadających pełną zdolność do czynności prawnych, które już są posiadaczami głównej karty kredytowej Citi Simplicity wydanej przez bank Citi Handlowy albo zawnioskują o nią w ramach tej promocji. Można to zrobić przed lub nawet już po kupnie wybranego produktu marki Apple. Prawda, że brzmi to zaskakująco?

Dodajmy, że warunkiem otrzymania bonusów przewidzianych w regulaminie opisywanej akcji jest dokonanie zakupów w punktach stacjonarnych albo serwisach internetowych sklepów Cortland lub iDream produktów o wartości od 999 zł do 10 000 zł.

Warunki otrzymania bonusów

Przejdźmy do przedstawienia konkretnych działań, które pozwolą zdobyć nagrodę(y):

Do 29 lutego 2020 r. wykonaj JEDNĄ z poniższych sekwencji działań.

Ścieżka nr 1: dla nowego klienta, "najpierw wnioskuję o kartę kredytową, potem kupuję"

 1. Złóż wniosek o kartę kredytową na stronie internetowej promocji.
 2. Zawrzyj z bankiem umowę o „kredytówkę”.
 3. Zapłać kartą Citi Simplicity w sklepie Cortland lub iDream za wybrany produkt marki Apple.
 4. Korzystając z adresu internetowego otrzymanego w wiadomości sms na numer telefonu podany przy wnioskowaniu o kartę, złóż dyspozycję rozłożenia wydanej kwoty na raty w ramach Planu Spłat Ratalnych „Komfort”.

Ścieżka nr 2: dla nowego klienta, "najpierw kupuję sprzęt, potem wnioskuję o kartę"

 1. Dokonaj zakupów w sklepie Cortland lub iDream.
 2. Złóż wniosek o kartę kredytową Citi Simplicity wraz z dyspozycją „Pożyczki z karty" na jeden z poniższych sposobów:
  • na sprzęcie elektronicznym udostępnionym Ci przez sprzedawcę lub
  • przy udziale doradcy banku Citi Handlowy albo też
  • na stronie internetowej banku​​​.
 3. Zawrzyj umowę o wspomnianą „kredytówkę” oraz porozumienie o pożyczkę z karty, zawierające dyspozycję przekazania kwoty kredytu na rachunek sklepu, w którym dokonałeś zakupów.

Ścieżka nr 3: dla posiadacza karty kredytowej Citibanku

 1. Zapłać za produkt marki Apple kupiony w sklepie Cortland lub iDream dowolną główną kartą kredytową banku Citi Handlowy.
 2. Korzystając z adresu internetowego otrzymanego w wiadomości sms na numer telefonu podany przy wnioskowaniu o kartę, przekaż dyspozycję rozłożenia wydanej kwoty na raty w ramach Planu Spłat Ratalnych „Komfort”.

1 lub 2 nagrody

Po spełnieniu opisanych warunków nie poniesiesz żadnych kosztów związanych z rozłożeniem kwoty zakupu na raty (może ich być 6, 12, 18 lub 24). Oprocentowanie pożyczki wyniesie 0%, opłata za obsługę Planu Spłat Ratalnych „Komfort” dla Pożyczki z Karty lub Rat w Karcie - 0 zł miesięcznie, podobnie prowizja za Transakcję Szczególną dla Pożyczki z Karty.

Dodatkowo, jeśli nie posiadałeś od 1 stycznia 2018 r. jakiejkolwiek karty kredytowej w banku Citi Handlowy, na rachunek Twojej nowej „kredytówki” trafi 250 zł. Premię otrzymasz do końca miesiąca następującego po tym, w którym umowa o kartę Citi Simplicity została podpisana przez Ciebie i bank.

Przydatne informacje

W przypadku wnioskowania o limit karty kredytowej wyższy niż 5 000 zł będziesz musiał przed zawarciem umowy dostarczyć do banku czytelne i aktualne potwierdzenie deklarowanych przez Ciebie we wniosku dochodów. Listę wymaganych dokumentów, różną dla poszczególnych form zatrudnienia, znajdziesz w załączniku nr 1 do regulaminu promocji. Bank zastrzega, że jeśli uzna przedstawione dokumenty za niewystarczające, to może poprosić o dodatkowe.

Regulamin dopuszcza możliwość nieodebrania wybranego produktu lub zwrotu zakupionego towaru już po skorzystaniu z rozłożenia należności na raty. W tej sytuacji musisz uzgodnić ze sklepem Cortland lub iDream sposób wzajemnych rozliczeń adekwatnie do regulaminu zwrotów obowiązującego w danej firmie. Potem czeka Cię jeszcze spłata należności wobec Citibanku.

Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji jesteś i jaki bonus otrzymasz, nie musisz się martwić rozliczeniami z urzędem skarbowym. Otrzymana nagroda zwolniona jest z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Karta kredytowa Citi Simplicity

Karta kredytowa Citi Simplicity warta jest uwagi ze względu na swoje unikalne parametry – wydawana jest i prowadzona za darmo. Na dodatek za jej wyrobienie można otrzymać atrakcyjne nagrody, a później uczestniczyć w licznych akcjach promocyjnych organizowanych przez Citibank oraz korzystać z bonusów związanych z tą „kredytówką”, np. rabatów w wybranych restauracjach.

Karta
0 zł / 12 zł
Opłata za kartę

0 zł / 12 zł


opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1000 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

w ramach aktualnie trwających promocji karta może być bezwarunkowo darmowa przez rok

Bankomaty
10%, min. 20 zł
Bankomaty 10%, min. 20 zł

10%, min. 20 zł

Oprocentowanie
18,5%
Okres bezodsetkowy
56 dni
Unikalne cechy: kartę można powiązać z usługą Blik.
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja 4.5/ 5

Informacje ogólne

 • Polecana dla
  • aktywnego użytkownika
  • łowcy promocji
 • Operator karty

  Mastercard

 • Rodzaj karty

  zwykła

 • Okres ważności

  3 lata

 • Minimalny dochód

  1200 zł

Opłaty

 • Wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za kartę

  0 zł / 12 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1000 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

  w ramach aktualnie trwających promocji karta może być bezwarunkowo darmowa przez rok

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  10%, min. 20 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  10%, min. 20 zł

 • Płatność kartą za granicą

  6,8%

 • Opłata za kartę dodatkową

  0 zł / 6 zł

  opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1000 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

Zadłużenie

 • Oprocentowanie

  18,5%

 • Okres bezodsetkowy

  56 dni

 • Maks. limit kredytowy

  ustalany indywidualnie

 • Wysokość spłaty minimalnej

  min. 30 zł, wysokość ustalana na koniec cyklu rozliczeniowego

 • Przekroczenie limitu karty

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
  Blik: płatności kodem Blik generowanym w aplikacji banku, wypłaty z bankomatów kodem Blik (dostępność innych funkcji może się różnić w zależności od banku).
  Google Pay: płatności zbliżeniowe telefonem dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android.
  Apple Pay: płatności dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym iOS (Apple) i kart Mastercard.

Zalety

 • możliwość korzystania z rabatów i promocji specjalnych
 • łatwiejsze warunki uniknięcia opłat w ramach promocji

Wady

 • wysoki próg wydatków zwalniający z opłaty miesięcznej
 • wysoka prowizja za przewalutowanie transakcji w obcych walutach
 • Atrakcyjność opłat
  4/ 5
 • Możliwości i korzyści
  4/ 5
 • Promocje i bonusy
  5/ 5

Myślisz o kupnie produktu z „jabłuszkiem” – przemyśl tę propozycję

Sugerujemy, by udział w tej promocji rozważyły osoby będące „na kupnie” produktu z logo Apple. Głównie dlatego, że akcja Citibanku pozwala na sięgnięcie po wymarzony sprzęt bez angażowania własnych środków, należność będzie regulowana w ratach, które nie będą się wiązały absolutnie z żadnymi dodatkowymi kosztami – oddasz do Citibanku dokładnie tyle, ile zapłaciłbyś, kupując towar za gotówkę.

Dodatkową korzyść odniesiesz, stając się posiadaczem karty kredytowej Citi Simplicity – bank nagrodzi Cię premią w wysokości 250 zł.

Pamiętaj, że kupując na raty, zaciągasz dług, który musisz spłacić zgodnie z otrzymanym harmonogramem. Opóźnienie w regulowaniu należności może Cię narazić na dodatkowe koszty. Zanim więc podejmiesz decyzję o uczestnictwie w tej promocji, dobrze się zastanów.

Przydatne dokumenty

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(1)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
E
ente
Gość

Hmm, promocja trwa to końca lutego, więc raczej bardziej opłaca się wyrobić kartę w jednej z innych promocji i zgarnąć 400 zł, a potem skorzystać z tej oferty jako obecny klient i rozłożyć zakup na raty.

Odpowiedz