Wróć

HIT! Nawet 400 zł na Allegro za kartę kredytową w BGŻ BNP Paribas

22 komentarze / opinie
HIT! Nawet 400 zł na Allegro za kartę kredytową w BGŻ BNP Paribas
Czas trwania Zakończona (31.03.2019)
Cel (zysk) 400 zł do wykorzystania na Allegro.
Po drodze Należy zamówić kartę kredytową w BGŻ BNP Paribas, a następnie w każdym z kolejnych 4 miesięcy dokonać kartą transakcji na łączną kwotę min. 1000 zł.
BGŻ BNP Paribas wraca do najlepszej formy z ostatnich lat. W nowej promocji możesz zyskać nawet 400 zł do wykorzystania w serwisie Allegro. Warunek to skorzystanie z oferty kart kredytowych i aktywne korzystanie z karty w kolejnych miesiącach. Sprawdź, czy to propozycja dla Ciebie.

Organizatorem promocji jest bank BGŻ BNP Paribas. Oferta obowiązuje do 31 marca 2019 r. lub do momentu osiągnięcia limitu 4000 uczestników. Mimo iż pula nagród wydaje się spora, to nie warto zwlekać - bywały już sytuacje, że podobne akcje rozchodziły się grubo przed czasem.

Nagrodą w promocji są 4 karty podarunkowe do Allegro o wartości 100 zł każda. Łącznie możesz więc zyskać nawet 400 zł.

Kto może skorzystać?

Jak większość promocji, również ta skierowana jest do nowych, pełnoletnich klientów banku, tym razem BGŻ BNP Paribas. Wystarczy w okresie 18 miesięcy poprzedzających zawarcie umowy o kartę kredytową nie posiadać w tej instytucji takiego produktu. Nie ma natomiast przeszkód, aby z promocji skorzystali posiadacze np. konta osobistego w tym banku.

Jak zyskać 400 zł do Allegro?

Kroki, które powinieneś wykonać, aby otrzymać bony do Allegro, nie są szczególnie skomplikowane:

  1. Najpóźniej 31 marca 2019 r. (lub do wyczerpania puli nagród) zawrzyj umowę o kartę kredytową Mastercard Standard lub Gold. W tym celu najpierw wypełnij dedykowany formularz, a konsultant oddzwoni do Ciebie i przekaże szczegóły oferty.
  2. W każdym z kolejnych 4 miesięcy, liczonych od kolejnego po miesiącu zawarcia umowy o kartę, wykonaj jedną lub więcej transakcji kartą o łącznej wartości min. 1000 zł. Za każdy miesiąc, w którym ten warunek zostanie spełniony, otrzymasz kartę prezentową do Allegro o wartości 100 zł.

Najłatwiej będzie to zobrazować na przykładzie. Jeśli umowę o kartę podpiszesz w lutym, to wspomniane wyżej transakcje musisz wykonać w marcu, kwietniu, maju i czerwcu. ​Dobra wiadomość jest taka, że jeśli nie spełnisz warunku płatności kartą w danym miesiącu, wciąż możesz otrzymać nagrodę za kolejny miesiąc.

Jak bank definiuje transakcję kartą?

Istotne w tej promocji jest to, jak bank rozumie pojęcie transakcji kartą. Zgodnie z regulaminem są to zarówno operacje bezgotówkowe - płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych - jak i operacje gotówkowe - przelewy z rachunku karty i wypłaty z bankomatów.

Jako transakcje spełniające warunki akcji nie będą zaliczane natomiast transakcje:

  • zwrócone lub anulowane,
  • dokonane kartami dodatkowymi,
  • polegające na zasileniu instrumentów i rachunków płatniczych (np. zasilenia elektronicznych portmonetek).

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Jak odebrać nagrodę?

Jeśli spełnisz warunki promocji, z pewnością będziesz chciał jak najszybciej odebrać bony do Allegro. BGŻ BNP Paribas udostępni karty podarunkowe na stronie programu mamBonus w ciągu 7 dni roboczych po zakończeniu miesiąca, za który przysługuje Ci nagroda.

W celu odbioru nagrody, powinieneś zarejestrować się w programie mamBonus, podając identyfikator klienta oraz 8 pierwszych cyfr numeru PESEL, w ciągu 2 miesięcy od udostępnienia nagrody przez bank.

Pamiętaj, że podczas jednej transakcji na Allegro możesz wykorzystać tylko jeden bon. Vouchery są ważne do 15 lutego 2020 r. Regulamin wykorzystania kart podarunkowych znajdziesz również na tej stronie.

Karta kredytowa Mastercard Standard i Gold

Zanim skorzystasz z oferty banku, zapoznaj się z parametrami kart kredytowych, które możesz zamówić w ramach promocji. Każda z nich umożliwia przystąpienie do progamu mamBonus i wymianę punktów na nagrody, a w ramach specjalnej powitalnej oferty możesz otrzymać 5000 pkt na start (warunek to wykonanie 4 transakcji na min. 50 zł w ciągu 2 miesięcy).

Pierwszą z kart jest Mastercard Standard - okres bezodsetkowy wynosi dla niej 56 dni, natomiast oprocentowanie to standardowe 10%. Podstawowa opłata roczna za obsługę karty to 72 zł - na szczęście możesz jej uniknąć w pierwszym roku posiadania karty dzięki powiązanej promocji, dokonując w ciągu pierwszych dwóch okresów rozliczeniowych transakcji na min. 500 zł (wliczając wypłaty z bankomatów). Prowizja za wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą wynosi 4,9% min. 10 zł.

Jeśli chodzi o kartę Mastercard Gold, to jej parametry są zbliżone do zwykłej "kredytówki". Dla karty Gold limit ustalany jest indywidualnie, a opłata za korzystanie to aż 150 zł rocznie. Dobra wiadomość jest taka, że możesz ominąć ten koszt w pierwszym roku użytkowania na podobnej zasadzie, jak w przypadku karty Standard, jednak wartość transakcji w pierwszych dwóch okresach rozliczeniowych powinna wynieść min. 1000 zł.

Z pełną taryfą opłat i prowizji zapoznasz się tutaj, natomiast pod tym adresem znajdziesz nasz poradnik dotyczący kart kredytowych. Zapoznaj się z nim, jeśli do tej pory nie korzystałeś z karty kredytowej.

Rekordowa premia na zakupy

BGŻ BNP Paribas przyzwyczaił już nas do licznych akcji promocyjnych swoich kont i kart kredytowych, zatem kolejna specjalna oferta nie budzi wielkiego zaskoczenia. Tym razem do zyskania jest nawet 400 zł na zakupy na Allegro. W porównaniu do innych aktualnie obowiązujących promocji bankowych taka nagroda naprawdę robi wrażenie.

A jak na tle takiego bonusu prezentują się warunki promocji? Odpowiedź nie jest prosta. Z jednej strony wizja wydania 1000 zł kartą kredytową w miesiącu może odstraszać, z drugiej jednak można to zrobić zarówno przez płatności w sklepach, jak i wypłaty gotówki z bankomatów. Ta ostatnia opcja wydaje się szczególnie kusząca, jednak należy być tu ostrożnym. Pamiętaj, że transakcje gotówkowe nie wliczają się do okresu bezodsetkowego i powodują natychmiastowe naliczanie przez bank odsetek.

Po drugie wypłaty z bankomatów kartą kredytową są zwyczajnie drogie - dla kart w BGŻ BNP Paribas to koszt 4,9% min. 10 zł. Jeśli będziesz chciał w taki sposób spełnić warunki promocji, za każdą wypłatę 1000 zł zapłacisz 49 zł (+ ewentualne odsetki). Dokonując takiej operacji w każdym z 4 miesięcy, mamy aż 196 zł dodatkowych kosztów. To sprawia, że nasz realny zysk z akcji wyniesie nie 400 zł, a jedynie 204 zł. Warto się zastanowić, czy to się opłaca. Być może prościej i bezpieczniej będzie po prostu wykonać transakcje kartą w punktach stacjonarnych lub Internecie? :)

Jeśli jesteś zdecydowany na udział w promocji i zamierzasz aktywnie płacić kartą kredytową, nie zwlekaj - limit uczestników to tylko 4000 osób. Potem wystarczy tylko spełnić warunki akcji i możesz cieszyć się 400 zł za zakupy na Allegro.

Krystian

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(22)
Sortuj od najnowszych
I
Izabela Szulkowska
Gość
29.03.2019 14:31:55

Czy aby skorzystać z promocji należy zgłosić się przez formularz? Czy jeżeli udałam się prosto do oddziału i sama złożyłam osobiście wniosek o kartę i została mi ona przyznana i w dniu dzisiejszym podpisałam umowę również mogę z niej skorzystać?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
29.03.2019 17:23:53
@Izabela Szulkowska

Szczerze mówiąc, regulamin tego nie określa - wystarczy, że spełnimy warunki uczestnictwa, nie zostało tam wskazane, że trzeba skorzystać z formularza internetowego. A co powiedział doradca w oddziale? Wspomniał o tej promocji?

Odpowiedz

G
Gargamel
Gość
18.03.2019 07:07:47

natomiast oprocentowanie to standardowe 10% rrso jest 14.29 czy takie rrso wynika z oplaty za karte plus te 10%?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
18.03.2019 08:49:08
@Gargamel

10% to tzw. oprocentowanie nominalne - RRSO jest często wyższe, ponieważ uwzględnia także inne opłaty pobierane przez bank.

Odpowiedz

G
Gargamel
Gość
18.03.2019 07:06:09

Czy po pierwszym roku mozna odstapic od umowykarte kredytowa i tym uniknac oplaty 72 zl na nastepny rok *chodzi o karte standardowa

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
18.03.2019 08:48:20
@Gargamel

Po roku można rozwiązać umowę o kartę kredytową - należy zadbać przy tym, aby wszystkie nasze zobowiązania wobec banku były uregulowane, tylko wtedy karta zostanie zamknięta.

Odpowiedz

M
Maderhe
Gość
08.03.2019 11:01:48

Czy przelewy na konto Revolut zawierają się w operacjach bezgotówkowych?

Czy raczej podlega to pod

polegające na zasileniu instrumentów i rachunków płatniczych (np. zasilenia elektronicznych portmonetek).

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
11.03.2019 12:22:49
@Maderhe

Naszym zdaniem nie warto tu ryzykować i lepiej oprzeć się na bardziej "typowych" transakcjach. Banki często nie uznają przelewów na Revolut za transakcje spełniające warunki takich promocji.

Odpowiedz

D
Denon
Gość
15.02.2019 08:54:29

Jak uniknąć rocznej opłaty za kartę? Czy 500 zł trzeba wydać w każdym z dwóch pierwszych miesięcy?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
15.02.2019 09:07:56
@Denon

500 zł należy wydać w czasie tych dwóch miesięcy (dokładnie - okresów rozliczeniowych), nie trzeba robić tego w każdym miesiącu.

Odpowiedz

S
spider
Gość
14.02.2019 17:33:04

w zamian za wydane 1000zł z karty bank daje 30000pkt mybonus wymiennych na kupon allegro który się pojawi wtedy na koncie mybonus. Ale czy można te punkty wymienić na inne bony/nagrody nie łamiąc zasad promocji?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
15.02.2019 08:11:07
@spider

Spider - a skąd informacja, że bank przyzna najpierw punkty mamBonus? W regulaminie nie ma takiej informacji, bank pisze tylko o udostępnieniu kodów do Allegro na platformie mamBonus.

Odpowiedz

K
Kamil
Gość
11.02.2019 13:40:19

Czy zostanie uznane do tego 1000 zł/ mies jeżeli opłacę zakupy internetowe kartą poprzez wpisanie jej danych (typu cvc i w ten sposób, a nie poprzez zlecenie przelewu)

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
12.02.2019 06:55:13
@Kamil

Oczywiście - bank uznaje tu praktycznie każdy typ transakcji, wliczając w to wypłaty z bankomatów czy przelewy z karty.

Odpowiedz

U
Ulka
Gość
06.02.2019 07:38:29

Jak będzie podpisywana umowa o kartę? U mnie w mieście nie ma oddziału tego banku.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
06.02.2019 15:39:48
@Ulka

Umowa jest podpisywana w placówkach banku. Możesz wypełnić wniosek i podczas rozmowy z konsultantem umówić się na jej podpisanie w najlepszej dla siebie lokalizacji. Być może w okolicach miejsca pracy, urzędu poza Twoim miastem, czy innego miejsca, do którego się często wybierasz :)

Odpowiedz

N
Noox
Gość
05.02.2019 19:43:28

Jesteście pewni, że za wypłatę z bankomatów w oddziałach tego banku pobierana jest tak wysoka prowizja? Widziałem w sieci, że jest to 3,5 zł a nie 4,9%, a to by zmieniało zasady gry.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
05.02.2019 20:17:03
@Noox

Tak wynika z najnowszej dostępnej tabeli opłat i prowizji dotyczącej kart kredytowych BGŻ BNP Paribas: https://www.bgzbnpparibas.pl/_fileserver/item/1512956

Zweryfikujemy to jeszcze jutro. Jeśli okaże się, że jest jakaś inna skrzętnie ukryta taryfa, to damy znać :)

Odpowiedz

G
Goku
Gość
05.02.2019 17:48:53

Nie uda mi się wydać 1000 zł co miesiąc, a nie chcę wchodzić w zadłużenie. Aktualnie wydaję ok 700 zł (+/- 100). Czy mogę resztę, czyli 300 zł przelać z karty kredytowej na swój rachunek, a potem od razu zwrócić przelaną kwotę?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
05.02.2019 17:51:39
@Goku

Pewnie, można tak zrobić :) Pamiętaj tylko, że przelew z rachunku karty bank traktuje jako transakcję gotówkową, zatem będzie od niej od razu naliczał odsetki.

Z tego względu, aby ich uniknąć, warto już tego samego dnia spłacić przelaną kwotę (300 zł) wraz z prowizją (14 zł 70 gr), czyli zwrócić 314,70 zł.

Odpowiedz

D
Dorka
Gość
05.02.2019 17:21:15

Do kiedy ważne są bony Allegro?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
05.02.2019 17:24:29
@Dorka

Bony są ważne do 15 lutego 2020 roku :)

Odpowiedz