Wróć
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 350 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 100 zł za eKonto Junior.

"Lepiej z eKontem": 650 zł zwrotu moneyback i dwuletnia gwarancja niezmiennych opłat

10 komentarzy / opinii
"Lepiej z eKontem": 650 zł zwrotu moneyback i dwuletnia gwarancja niezmiennych opłat
Czas trwania
Cel (zysk) Do 650 zł premii w ramach moneyback (maks. 130 zł miesięcznie przez 5 miesięcy).
Po drodze Aby otrzymać premię moneyback, należy otworzyć eKonto standard lub plus z kartą debetową, zapewnić wpływ min. 1000 zł na konto, wykonać transakcje kartą lub BLIK-iem na 250 zł i zalogować się do aplikacji mobilnej.
W trzeciej edycji promocji „Lepiej z eKontem” na nowych klientów mBanku czeka pakiet atrakcyjnych bonusów: 650 zł zwrotu w ramach moneybacku oraz - obejmująca 24 miesiące - gwarancja niezmienności opłat za niektóre operacje bankowe, np. prowadzenie konta czy obsługę karty debetowej. Z oferty specjalnej można skorzystać do 31 marca 2018 roku.

650 zł zwrotu moneyback i 2 lata niezmienności opłat

Nagrodą główną w promocji „Lepiej z eKontem – III edycja” jest 4% zwrotu od transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą debetową lub Blikiem. Maksymalnie można zdobyć 130 zł przez 5 miesięcy – łącznie nawet 650 zł premii za zakupy.

Nie jest to jednak jedyna korzyść, która czeka na nowych klientów mBanku, organizator dorzucił bowiem w ramach promocji preferencyjne warunki prowadzenia konta.

Gwarancja niezmienności opłat (i warunków zwalniających z poboru prowizji) obowiązuje przez 24 miesiące od dnia zawarcia umowy o prowadzenie eKonta - nie dłużej jednak niż do 31 maja 2020 r. - i obejmuje następujące czynności bankowe: prowadzenie konta, obsługę karty debetowej, wypłaty z bankomatów oraz wewnętrzne i zewnętrzne przelewy internetowe.

Kto może wziąć udział w promocji?

W akcji mogą wziąć udział wyłącznie nowi klienci, czyli osoby, które od 1 stycznia 2016 r. nie były posiadaczami lub współposiadaczami żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego ani rachunku oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 w mBanku.

Jak zgarnąć premię moneyback w mBanku?

Warunki akcji są bardzo proste, należy jednak pamiętać o kilku szczegółach. Aby bank wypłacił nam premię, musimy wykonać następujące czynności:

 1. Do 31 marca 2018 r. otworzyć eKonto w taryfie standard lub plus na stronie mBanku wraz z kartą debetową. Należy także pamiętać, aby podczas składania wniosku o rachunek zaakceptować wymagane przez bank oświadczenia.
 2. Przez pięć kolejnych miesięcy następujących po miesiącu, w którym został otworzony rachunek, spełnić następujące warunki:
  • przeprowadzić transakcje kartą lub Blikiem na łączną kwotę min. 250 zł – bank będzie brał pod uwagę wyłącznie płatności wykonane w punktach handlowo-usługowych, nie uwzględni natomiast transakcji w Internecie;
  • zasilić nowo otworzone konto kwotą min. 1000 zł miesięcznie (wpływ nie może pochodzić z innych rachunków, które uczestnik posiada w mBanku, w tym także jako współwłaściciel);
  • co najmniej raz w danym miesiącu zalogować się do aplikacji mobilnej.

Bank będzie honorował płatności zarówno kartą debetową, jak i kartą kredytową powiązaną z nowym rachunkiem. Pamiętajmy jednak, że wyrobienie karty debetowej jest konieczne, jeśli chcemy otrzymać premię.

Ważne! Ofertą specjalną są objęte wyłącznie rachunki indywidualne – jeżeli więc otworzysz konto razem z drugą osobą, tym samym stracisz status uczestnika promocji. Także zmiana wersji konta w trakcie trwania akcji będzie skutkowała pozbawieniem uczestnictwa.

Przekazanie nagrody

Cząstkową premię w wysokości do 130 zł otrzymamy w formie przelewu na konto w kolejnym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym spełniliśmy wszystkie trzy warunki aktywności. Jeżeli więc wywiążemy się z nich w styczniu, wypłata premii za ten miesiąc nastąpi już w lutym.

Nieco bardziej skomplikowane terminy obowiązują w przypadku osób, które przystąpią do akcji w połowie miesiąca – w ich przypadku bank naliczy premię po upływie pełnego miesiąca liczonego od tego, w którym dana osoba skorzystała z oferty specjalnej. Przykładowo: jeżeli uczestnik zarejestruje się w promocji w połowie stycznia, pierwsze naliczenie premii nastąpi w lutym, a przekazanie nagrody dopiero w marcu.

Premia podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym dla osób fizycznych i nie trzeba jej zgłaszać w urzędzie skarbowym.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

eKonto standard czy eKonto plus?

Objęte ofertą specjalną eKonta - standard i plus – posiadają dość zróżnicowane parametry. W tabelce prezentujemy najważniejsze opłaty związane z prowadzeniem tych rachunków.

eKonto standard eKonto plus

Prowadzenie rachunku

0 zł

5 zł (opłaty można uniknąć, jeżeli co miesiąc na rachunek wpływa min. 1000 zł)

Wydanie karty debetowej

0 zł

Obsługa karty debetowej

4 zł - opłaty można uniknąć pod warunkiem dokonania 5 transakcji bezgotówkowych.

Wypłata z bankomatów krajowych

 • 0 zł w bankomatach mBanku, BZ WBK, Planet Cash i Euronet, jeżeli wypłacana kwota wynosi min. 100 zł

 • 1,30 zł za wypłatę z powyższych bankomatów, jeśli wypłata wynosi mniej niż 100 zł

 • 7 zł za wypłatę w innych bankomatach

 • 0 zł we wszystkich bankomatach krajowych dla kwot od min. 100 zł

 • 1,30 zł za wypłatę z bankomatów, jeżeli wypłacana kwota jest niższa od 100 zł

Wypłata z bankomatów zagranicznych

3%, min. 9 zł

0 zł

Przelewy standardowe

0 zł

Przelewy ekspresowe

5 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Przelew w oddziale banku

 • 5 zł – przelew wewnętrzny

 • 8 zł – przelew zewnętrzny

0 zł

Wpłata/wypłata środków w oddziale banku

9 zł

0 zł

Więcej o obu wersjach rachunku piszemy w naszej analizie eKonta w mBanku.

Komentarz redakcji:

Zasady najnowszej edycji „Lepiej z eKontem” nie są zbyt skomplikowane - aby otrzymać maksymalny bonus, powinniśmy przez pięć kolejnych miesięcy przynajmniej raz w miesiącu zalogować się do aplikacji mobilnej banku, wykonać transakcje kartą lub Blikiem na kwotę min. 250 zł oraz zapewnić stały wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł.

Choć wizja gotówkowej premii sama w sobie jest kusząca (130 zł miesięcznie stanowi całkiem atrakcyjną kwotę), równie istotne są dodatkowe profity. Za spełnienie prostych w sumie warunków otrzymamy bowiem dwuletnią gwarancję niezmienności opłat za prowadzenie konta, obsługę karty debetowej, wypłaty z bankomatów oraz przelewy internetowe. Oznacza to, że nawet jeśli w przyszłości mBank zmieni cennik i na wymienione wcześniej operacje wprowadzi podwyżki, zmiany te nie obejmą uczestników obecnej promocji.

Reasumując, zdecydowanie warto rozważyć najnowszą ofertę mBanku, tym bardziej, że eKonto w obu swoich wersjach - standard i plus – jest zaliczane do czołówki rachunków osobistych.

Krystian

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(10)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
K
Krzysztof Bartosiewicz
Gość

27-02-2018 otworzyłem konto, 09-03-2018 zapewniłem wpływ w wysokości 1000 zł (z konta, którego nie jestem posiadaczem), wydałem ponad 250 zł używając karty i bliku w marcu, do 15-04-2018 nie wycofałem żadnej transakcji. Kiedy powinienem spodziewać się zwrotu? :)

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Krzysztof Bartosiewicz

Zgodnie z regulaminem zwrot powinien nastąpić do końca kwietnia :)

Odpowiedz

K
Krzysztof Bartosiewicz
Gość
@najlepszekonto.pl

Dzisiaj (26-04-2018) wpłynął zwrot, dziękuję! :)

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Krzysztof Bartosiewicz

Świetnie :)

Odpowiedz

A
Ania
Gość

w regulaminie czytam - zapewnić jednorazowy wpływ na eKonto promocyjne w wysokości min. 1 000 zł w danym miesiącu kalendarzowym, przy czym nie może być to przelew z innego rachunku należącego do Uczestnika Promocji- . dobrze rozumiem sami sobie nie możemy wpłacać nawet z innego konta, w innym banku?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Ania

Dokładny zapis regulaminu brzmi następująco:

"Premię otrzymasz (...) jeśli na Twoje eKonto promocyjne wpłyną jednorazowo pieniądze w kwocie nie niższej niż 1 000 zł w danym miesiącu kalendarzowym, przy czym nie może to być przelew z innego rachunku w Banku, którego jesteś Posiadaczem lub Współposiadaczem"

W podanym zapisie pojawia się "Bank" pisany dużą literą - a zgodnie z paragrafem II, pkt. 1 - jest to skrócona nazwa mBanku :-))

Reasumując, może Pani zasilić konto wpłatą z rachunków w innych bankach, natomiast wpływ nie może pochodzić z rachunków, które posiada Pani w mBanku.

Odpowiedz

P
Paweł Wójcik
Gość

a jak długo trzeba prowadzić konto, moge po 5 miesiącach zamknąć?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Paweł Wójcik

Tak, po tym, jak otrzymasz ostatni zwrot na konto, można je bez problemu zamknąć. Pamiętaj jednak, że w promocji obowiązuje Cię 2-letnia gwarancja niezmienności opłat, zatem w tym czasie bank na pewno nie podniesie Ci opłat za konto, kartę, bankomaty i przelewy :)

Odpowiedz

K
Kamil Chylinski
Gość

czy transakcje mogą być poprzez android pay?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Kamil Chylinski

Tak, transakcje przy użyciu Android Pay wliczają się do skorzystania z promocji.

Odpowiedz