Wróć
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 350 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 100 zł za eKonto Junior.

140 zł premii + 2,5% na rachunku Moje cele w eKoncie

Publikacja:
140 zł premii + 2,5% na rachunku Moje cele w eKoncie
Czas trwania
Cel (zysk) 140 zł w gotówce + 2,5% na rachunku Moje cele.
Po drodze Po otwarciu konta w promocji wraz z rachunkiem do autooszczędzania Moje cele należy wykazać się aktywnością. W sumie wymagane są dwa wpływy po 1000 zł każdy oraz 10 transakcji kartą lub Blikiem.
Promocja „eKonto z premią” powraca! Kolejna odsłona popularnej akcji wystartowała natychmiast po zakończeniu poprzedniej. I tym razem nagroda jest solidna – mBank proponuje nowym posiadaczom konta osobistego 140 zł w gotówce, a dodatkowo promocyjne 2,5% na rachunku do autooszczędzania Moje cele.

Do V edycji promocji „eKonto z premią” można przystąpić do 9 sierpnia 2019 r.; a ponieważ nigdy nie możemy być pewni, czy okazja na zysk powtórzy się w przyszłości, warto się tej daty trzymać. Podobnie jak ostatnio nie obowiązuje żaden limit uczestników.

Dla kogo premia?

Niezmienne pozostały również warunki uczestnictwa. I tym razem wykluczone są osoby, które po 1 stycznia 2017 r. posiadały, byli współposiadaczami lub wciąż posiadają konto osobiste lub oszczędnościowe w mBanku o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017.

W promocji możesz założysz jedynie rachunek indywidualny – za konta zakładane jako wspólne nie przysługuje premia.

140 zł + 2,5% na Moje cele

Za otwarcie eKonta wraz z kartą i spełnienie warunków promocji przysługuje Ci premia gotówkowa 140 zł, a konkretnie dwie premie: 100 zł i 40 zł.

To jednak nie koniec. Jeśli dodatkowo otworzysz całkowicie darmowy rachunek do automatycznego oszczędzania Moje cele, to do końca roku będzie ono oprocentowane na poziomie 2,5%. Promocyjne oprocentowanie obejmie środki do 20 tys. zł.

Krótko mówiąc: warto skorzystać. Co musisz zrobić, by zgarnąć pełną pulę?

Droga do premii

Poniżej przedstawiamy szczegółowe warunki akcji:

  1. Do 9 sierpnia 2019 r. złóż wniosek o eKonto osobiste wraz z kartą debetową i rachunkiem Moje Cele. Skorzystaj z tej strony promocji.
  2. We wniosku zaakceptuj wymagane oświadczenia.
  3. Podpisz umowę o otwarcie rachunku. Zależnie od wybranej we wniosku opcji, dokonasz tego w placówce lub w obecności kuriera.

Aby otrzymać 100 zł premii:

  • w ciągu 7 dni, licząc od dnia otwarcia eKonta osobistego, zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł; dozwolone są wpływy z dowolnego źródła z wyjątkiem innych Twoich rachunków w mBanku;
  • do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj min. 5 transakcji kartą lub Blikiem w sklepach stacjonarnych; bank uzna również płatności dokonane telefonem.

Aby otrzymać kolejne 40 zł premii, wystarczy wykonać te same czynności w kolejnym miesiącu.

Podajemy przykład: otwierasz konto w czerwcu. W lipcu spełniasz warunki konieczne do uzyskania 100 zł premii, a o kolejne 40 zł ubiegasz się w sierpniu.

Oczywiście jednocześnie, od dnia podpisania umowy, obowiązuje już podwyższone oprocentowanie na rachunku Moje cele. Warunkiem naliczenia stawki 2,5% w danym miesiącu jest jednak zanotowanie na rachunku sumy wpływów przewyższającej sumę wypłat o co najmniej 100 zł.

Kiedy otrzymasz premię?

Obie premie – w formie uznania rachunku – otrzymasz najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Znów przyda się przykład: za spełnienie warunków otrzymania 100 zł w lipcu premia wpłynie na konto do końca sierpnia, a za powtórzenie tych samych czynności w sierpniu zostaniesz nagrodzony we wrześniu.

Premie są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Ile kosztuje eKonto osobiste w mBanku?

Dobra wiadomość: podstawowy rachunek osobisty w mBanku może się okazać całkowicie darmowy. Bank nie pobiera opłat za jego otwarcie i prowadzenie. Bezpłatne są też zwykłe przelewy internetowe w złotych.

Uważać należy jedynie na miesięczną opłatę 7 zł za korzystanie z karty, której uniknięcie jest na szczęście możliwe pod warunkiem dokonanie przy pomocy "plastiku" choćby jednej płatności (kwota nie ma znaczenia).

Nie zapłacisz też za wypłatę gotówki z krajowych bankomatów, o ile wypłacana kwota to przynajmniej 100 zł. Jeśli będziesz chciał wypłacić mniejszą kwotę, bank pobierze skromną prowizję w wysokości 1,30 zł.

Więcej o rachunku dowiesz się z tej analizy.

Rachunek Moje cele z 2,5%. Jak to działa?

Moje cele to jeden z (wciąż niewielu…) rachunków do automatycznego oszczędzania oferowanych przez banki. Zasada jest prosta: ustalasz w bankowości elektronicznej cel oszczędzania oraz procent transakcji lub kwotę zaokrąglenia, która ma trafiać do takiej wirtualnej „skarbonki”. Następnie cały proces odbywa się już automatycznie.

Dzięki promocji odkładane pieniądze będą do 31 grudnia 2019 r. pracowały w tempie 2,5% w skali roku. Po tym okresie zacznie obowiązywać znacznie niższe oprocentowanie standardowe w wysokości 0,4% lub 1%, jeśli saldo w danym miesiącu zwiększy się o co najmniej 100 zł.

Promocja raczej dla aktywnych

Uważni łowcy promocji z pewnością zauważyli, że oferowana obecnie premia jest w sumie o 10 zł niższa niż w poprzedniej edycji. To oczywiście zła wiadomość, ale i tak oferta mBanku zasługuje na uznanie.

Warunki uzyskania premii nie są szczególnie wygórowane, choć z pewnością wymagają dobrej organizacji i pamiętania o terminach. Dla osób, które i tak zamierzają aktywnie korzystać z konta i karty, nie powinno to jednak stanowić problemu. Chodzi w sumie o dwa wpływy min. 1000 zł i 10 transakcji – da się zrobić, prawda?

Dodatkowym bonusem jest podwyższone oprocentowanie na rachunku Moje cele. Biorąc pod uwagę, że podobna usługa wciąż nie jest na polskim rynku standardem, należy uznać to za sporą zachętę; dlatego, choć czas na skorzystanie z promocji upływa 9 sierpnia 2019 r., nie warto zwlekać. Im szybciej otworzysz konto, tym dłużej będziesz mógł cieszyć się wysokim oprocentowaniem!

Michał Radzimiński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(2)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
I
Isma
Gość

Promocyjne oprocentowanie 2,5% na moje cele jest tylko dla nowych, czy obecni klienci też mogą do końca grudnia z niego skorzystać?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Isma

Niestety takie warunki są tylko w promocji dla nowych klientów.

Odpowiedz