Wróć

"eKonto z premią": 140 zł dla nowych posiadaczy konta w mBanku

2 komentarze / opinie
"eKonto z premią": 140 zł dla nowych posiadaczy konta w mBanku
Czas trwania
Cel (zysk) 140 zł w formie przelewu na konto.
Po drodze Należy otworzyć eKonto i wykazać się aktywnością (wpływy na konto + transakcje kartą lub Blikiem).
„Dla każdego coś miłego” – najwyraźniej mBank podziela ten pogląd, bo właśnie "odpalił" kolejną promocję konta osobistego. Tym razem za założenie i aktywne korzystanie z eKonta możesz zdobyć premię w wysokości 140 zł. Bank gwarantuje, że nagrodę otrzymają wszystkie osoby, które zdecydują się na udział w akcji.

W trzeciej edycji promocji „eKonto z premią” możesz de facto zdobyć dwie oddzielne nagrody w wysokości 100 i 40 zł. Pierwszą z nich bank przyzna Ci za szybki wpływ na konto, drugą – za transakcje kartą lub Blikiem. Co ciekawe, uzyskanie obu premii zależy od spełnienia bardzo podobnych warunków. Z oferty możesz skorzystać do 14 lutego 2019 r.

Krótszy okres karencji dla byłych klientów!

Zanim przejdziemy do omówienia wymagań banku wobec uczestników promocji, zacznijmy od dość istotnej informacji - kto może w niej uczestniczyć. Jak to z bankowymi promocjami bywa, najnowsza oferta skierowana jest do nowych klientów.

Zgodnie z regulaminem są to osoby, które po 1 stycznia 2017 r. nie posiadały (bądź nie były współposiadaczami) rachunku osobistego lub rachunku oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 oraz 1140 2017. Zwracamy uwagę, że przy tej akcji bank skrócił okres karencji aż o rok! Przystępując do innych promocji trzeba wykazać, że nie było się klientem mBanku od 1 stycznia 2016 r.

Oprócz tego uczestnicy akcji muszą posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. I jeszcze jedno ważne zastrzeżenie - w promocji nie mogą wziąć udziału osoby otwierające rachunek wspólny!

Prosta recepta na zdobycie 140 zł

Co musisz zrobić, by 140 zł wpłynęło na Twoje konto? Przepis na zdobycie premii jest naprawdę prosty:

  1. Złóż wniosek o eKonto w taryfie standard lub plus wraz z kartą debetową. Możesz tego dokonać za pośrednictwem strony promocji. Pamiętaj tylko, aby we wniosku zaznaczyć wymagane oświadczenia, w tym o zapoznaniu się z regulaminem.
  2. Najpóźniej 14 lutego 2019 r. podpisz umowę o otwarcie eKonta.
  3. Aby zgarnąć pierwszą premię (czyli 100 zł), wykonaj dwie proste czynności:
    • w ciągu 7 dni od otwarcia rachunku zapewnij jednorazowy wpływ na konto w wysokości min. 1 000 zł (wpływ nie może pochodzić z innego rachunku w mBanku, którego jesteś posiadaczem lub współposiadaczem);
    • dokonaj 5 transakcji kartą (w tym płatności telefonem) i/lub transakcji Blik.
  4. Powtórz obie operacje w kolejnym miesiącu. Tym razem za zasilenie konta kwotą min. 1 000 zł i wykonanie 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem bank nagrodzi Cię premią w wysokości 40 zł.

Dla jasności przedstawiamy przykład. Załóżmy, że umowę o eKonto podpisałeś 20 grudnia – tym samym najpóźniej do 27 grudnia musisz je zasilić jednorazowo kwotą 1000 zł, natomiast na wykonanie 5 transakcji będziesz miał czas aż do końca stycznia. Z kolei w lutym musisz spełnić oba warunki jednocześnie (tzn. zapewnić wpływ na konto i wykonać minimum 5 płatności kartą lub Blikiem).

O czym warto pamiętać

Uczulamy Cię też na jeden, dość istotny szczegół - bank będzie uwzględniał jedynie płatności dokonane w punktach handlowo-usługowych (nie w sklepach internetowych). Pod uwagę nie zostaną również wzięte transakcje anulowane przed 15. dniem miesiąca następującego po miesiącu ich wykonania.

Pamiętaj, by w trakcie udziału w akcji nie przekształcać eKonta z rachunku indywidualnego na wspólny – gdybyś to zrobił, stracisz prawo do premii. I jeszcze jedna istotna informacja - do transakcji kartą zaliczane są również mobilne płatności zbliżeniowe (Google Pay i Apple Pay).

Ile będziesz czekał na wypłatę nagrody?

Obie premie cząstkowe (100 + 40 zł) otrzymasz w formie przelewu na konto w miesiącu następującym po miesiącu spełnienia warunków uprawniających do odbioru poszczególnych nagród. Przykładowo - jeśli przystąpiłeś do promocji w połowie grudnia, to naliczenie premii za szybki wpływ nastąpi za styczeń, a bank przekaże Ci nagrodę w lutym. Z kolei premia za transakcje kartą zasili Twój rachunek do końca marca. Obie premie wypłacane w ramach promocji są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Z regulaminem akcji możesz się zapoznać tutaj.

eKonto standard czy plus? Które konto wybrać?

Zanim zdecydujesz się na udział w promocji, sprawdź koszty związane z prowadzeniem obu kont objętych ofertą specjalną i wybierz najbardziej odpowiednią dla siebie taryfę.

eKonto to sztandarowy rachunek mBanku, który przy niewielkiej aktywności staje się w zasadzie bezpłatny. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta, przelewy internetowe i wypłaty gotówki z bankomatów BZ WBK, Planet Cash i Euronet (jeżeli wypłacana kwota wynosi min. 100 zł). Prowizja za obsługę karty wynosi 4 zł, jednak możesz jej uniknąć wykonując 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu.

Z kolei eKonto w pakiecie plus staje się darmowe, jeżeli na rachunek wpłynie co najmniej 1000 zł miesięcznie i przeprowadzisz minimum 5 transakcji kartą. W przeciwnym wypadku opłata miesięczna za prowadzenie konta wyniesie 5 zł, a za obsługę plastiku – 4 zł. Standardowe przelewy internetowe są bezwarunkowo bezpłatne. Plusem w przypadku rachunku w tym pakiecie są darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów zagranicznych. Opłaty za bankomaty krajowe również mogą być bezpłatne, pod warunkiem, że będziesz korzystał z maszyn BZ WBK, Planet Cash i Euronet i wypłacał kwoty wyższe niż 100 zł.

Dokładną analizę eKonta znajdziesz tutaj.

140 zł to za mało? Sprawdź pozostałe promocje

Wygląda na to, że mBank postanowił mocniej powalczyć o nowych klientów, gdyż ostatnio zafundował nam prawdziwy wysyp promocji. Aktualnie możemy skorzystać z kilku różnych ofert specjalnych (niestety, nie da się ich ze sobą połączyć). Jeśli więc nie satysfakcjonuje Cię premia w wysokości 140 zł lub nie podobają Ci się związane z nią warunki, zawsze możesz wybrać alternatywną opcję i zarobić 150, 200 lub nawet 250 zł.

Zwróć uwagę, że obowiązują różne okresy karencji. W tej najnowszej wystarczy, że nie byłeś klientem mBanku (jako posiadacz lub współposiadacz rachunku) po 1 stycznia 2017 r. W pozostałych akcjach bank sprawdza historię Twoich kontaktów z nim aż do 1 stycznia 2016 r.

Do 200 zł na start za przelew wynagrodzenia

Twoja aktywność w tej akcji promocyjnej ograniczy się do otwarcia eKonta Standard i zlecenia swojemu pracodawcy przelewania na nie wynagrodzenia. Za złożenia takiej dyspozycji otrzymasz 20 zł, a za wpływ pensji na nowo otworzony rachunek bank wypłaci Ci kolejne premie – w sumie możesz zdobyć bonus w wysokości 200 zł. Zasady tej akcji opisaliśmy w tym artykule.

Dodatkowe bonusy w programie poleceń

Będąc już klientem mBanku, możesz polecać jego produkty. W zależności od tego, co skutecznie zarekomendujesz, otrzymasz nagrodę w innej wysokości. Najniższa możliwa premia to 50 zł, a najwyższa - 300 zł. Jest też limit miesięczny. W jednym miesiącu możesz maksymalnie zarobić w programie poleceń 2 000 zł.

O szczegółach programu przeczytasz w naszym artykule.

Komentarz redakcji

Najnowsza promocja mBanku powinna przypaść do gustu tym wszystkim, którzy nie mają ochoty angażować się w skomplikowane akcje promocyjne. Wszystko, co musisz zrobić, by otrzymać 140 zł premii, to wykonać min. 10 transakcji kartą i dwukrotnie zasilić konto kwotą 1 000 zł (przy czym na spełnienie tych wymogów będziesz miał aż dwa miesiące). Zwróć też uwagę, że spełnienie warunków zwolni Cię z opłaty za prowadzenie rachunku (w przypadku eKonta plus) oraz za korzystanie z karty debetowej.

Być może jednak uznasz, że warto powalczyć o wyższą nagrodę i zdecydujesz się na alternatywną akcję. Możliwość masz dużo, a wybór – jak zawsze - należy do Ciebie.

Krystian

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(2)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
P
Paweł
Gość

Czy w 3 punkcie nie ma pomyłki?? Bo przez to prawdopodobnie nie dostane premii. W regulaminie mowa jest o tym, że przelew nie może byc z innego rachunku w innym banku, którego jestem posiadaczem. A na waszej stronie jest mowa o innym rachunku w mBanku.....

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Paweł

Nie, nie ma tu pomyłki. Jak napisaliśmy w tekście, "wpływ nie może pochodzić z innego rachunku w mBanku, którego jesteś posiadaczem lub współposiadaczem". W regulaminie jest podobnie - zwróć uwagę, że jest tam zapis "Bank", a w świetle regulaminu oznacza to tylko mBank, zatem wpływ na konto musi pochodzić z innego banku w kraju.

Odpowiedz