Wróć

Ta promocja zakończyła się 29 maja 2019 r. Obecnie możesz założyć w promocji eKonto osobiste i zyskać nawet 140 zł premii.

Nawet 150 zł za otwarcie nowego eKonta osobistego w mBanku

22 komentarze / opinie
Nawet 150 zł za otwarcie nowego eKonta osobistego w mBanku
Czas trwania
Cel (zysk) 150 zł w formie przelewu na konto.
Po drodze Należy otworzyć eKonto i wykazać się aktywnością (wpływy na konto + transakcje kartą lub Blikiem).
mBank lubi nagradzać nowych klientów premiami pieniężnymi, a najnowsza promocja banku nie jest wyjątkiem: tym razem za otwarcie odświeżonej wersji eKonta możesz zyskać premię w wysokości nawet 150 zł. Brzmi kusząco, ale warunki akcji są nieco zawiłe. W naszym artykule podpowiemy Ci krok po kroku, co powinieneś zrobić, aby nie stracić okazji do zyskania atrakcyjnej nagrody.

Jakiś czas temu mBank zapowiedział zmiany w swojej ofercie kont osobistych; 18 lutego 2019 r. pojawiła się kolejna, odświeżona wersja eKonta – eKonto osobiste. Założywszy ten rachunek, możesz zdobyć dwie premie pieniężne: 100 zł i 50 zł, a do tego promocyjne oprocentowanie na koncie do autooszczędzania w wysokości 2,5% do kwoty 20 tys. zł.

Zgarnięcie premii wiąże się jednak nie tylko z otwarciem rachunku, ale i z koniecznością wpłaty określonej kwoty, płatnościami kartą, a także otwarciem konta oszczędnościowego Moje cele – ze wspomnianym już podwyższonym oprocentowaniem na osłodę.

Na pierwszy rzut oka może to wyglądać nieco skomplikowanie, ale nie przejmuj się – przeprowadzimy Cię po kolei przez zawiłości promocji tak, abyś nie stracił przez przypadek szans na zyskanie nagrody.

Sprawdźmy na początku, czy możesz skorzystać z czwartej edycji oferty specjalnej „eKonto z premią”.

Kto może wziąć udział w promocji mBanku?

Promocja „eKonto z premią” dedykowana jest osobom, które od 1 stycznia 2017 r. (włącznie) nie były posiadaczami lub współposiadaczami rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego lub rachunku oszczędnościowego w mBanku (o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017).

W ramach tej akcji specjalnej nie możesz założyć konta wspólnego, ale wyłącznie rachunek indywidualny. Jeśli zmienisz swoje eKonto na rachunek wspólny, bank automatycznie wykreśli je z promocji.

Akcja „eKonto z premią” trwa do 29 maja 2019 r.

Co powinieneś zrobić, aby zdobyć 100 zł oraz 50 zł premii?

Jak już wspomnieliśmy, nagroda składa się z dwóch części.

Spójrzmy, jak możesz zgarnąć pierwszą część nagrody w wysokości 100 zł:

 1. Do 29 maja 2019 r. złóż wniosek o otwarcie eKonta osobistego wraz z kartą debetową i rachunek oszczędnościowy Moje cele. Zaakceptuj wymagane przez bank zgody.
  Rachunek moje cele w mBanku

  We wniosku zaznacz, że chcesz otworzyć darmowy rachunek regularnego oszczędzania "Moje cele".
 2. Podpisz umowę o nowe konto i kartę.
 3. W ciągu 7 dni od otwarcia eKonta osobistego wpłać na ten rachunek jednorazowo min. 1000 zł. Wpływ ten nie może pochodzić z innych Twoich rachunków prowadzonych w mBanku.
 4. Wykonaj min. 5 transakcji bezgotówkowych nową kartą lub Blikiem (liczą się także płatności telefonem) w punktach handlowo-usługowych. Masz na to czas do końca miesiąca następującego po tym, w którym założyłeś eKonto osobiste. Dla przykładu: jeżeli otworzysz eKonto osobiste w lutym, to na spełnienie warunku wykonania 5 transakcji masz czas do końca marca (łącznie z lutym).

Po spełnieniu powyższych wymogów możesz starać się o drugą część premii, czyli 50 zł. Czas na wykonanie zadań stawianych przez mBank masz do końca kolejnego miesiąca. Jeżeli więc spełniłeś warunki otrzymania premii 100 zł do końca marca, to na realizację kolejnych masz czas do końca kwietnia.

Aby otrzymać 50 zł, powinieneś wykonać niemal identyczne kroki:

 1. Zapewnij kolejny wpływ w wysokości min. 1000 zł na swoje nowo otwarte konto (jeżeli otworzysz konto w lutym, to warunek ten powinieneś wykonać w kwietniu, jeżeli założysz rachunek w marcu, to – w maju).
 2. Wykonaj w ciągu tego samego miesiąca kalendarzowego min. 5 transakcji kartą, telefonem lub Blikiem w punktach handlowo-usługowych, oczywiście powiązanymi z nowym kontem.

Pamiętaj, że transakcje bezgotówkowe nie mogą zostać anulowane, ponieważ bank nie zaliczy ich do wymaganej puli.

Regulamin czwartej edycji promocji „eKonto z premią” znajdziesz tutaj.

Kiedy bank wypłaca nagrody?

Pierwszą część nagrody w wysokości 100 zł otrzymasz do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś stawiane przez bank wymogi. Przykładowo, jeśli wypełniłeś warunki akcji w marcu, to premia zostanie przelana na Twoje nowe konto do końca kwietnia.

Analogicznie sprawa ma się z drugą częścią nagrody (50 zł); spełniwszy kryteria uzyskania premii w kwietniu, otrzymasz ją do końca maja.

Obie premie zwolnione są z opodatkowania.

2,5% do 20 tys. zł na rachunku oszczędnościowym Moje cele

Jak już wspominaliśmy, w ramach promocji powinieneś otworzyć również rachunek Moje cele, na którym zyskasz promocyjne oprocentowanie na poziomie 2,5% w skali roku dla kwot do 20 tys. zł. Podwyższona stawka oprocentowania będzie obowiązywała do 30 września 2019 r. Jest jednak jedno „ale”: w tym celu musisz spełnić warunki otrzymania obu części premii – 100 zł i 50 zł.

Jeżeli więc uda Ci się zdobyć 100 zł, a drugiej części nagrody – nie, to bank automatycznie zmniejszy oprocentowanie na Twoim rachunku Moje cele do standardowego. A to nie jest szczególnie imponujące, waha się bowiem od 0,4% do 1,0%.

Konto oszczędnościowe Moje cele to rachunek służący do automatycznego oszczędzania małych kwot pozostałych z płatności kartą, wykonywanych przelewów czy wypłat gotówki z bankomatu. Reszta z tych transakcji może być zaokrąglana do pełnej kwoty (do 10 zł), ściśle przez Ciebie określona (np. 5 zł) lub wskazana jako procent od transakcji.

eKonto osobiste – idzie nowa jakość?

Trzeba przyznać, że odświeżone eKonto prezentuje się całkiem korzystnie na tle konkurencji. Poniżej przedstawiamy jego najważniejsze parametry:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta – bezwarunkowo;
 • 7 zł za korzystanie z karty debetowej, ale opłaty tej unikniesz, jeżeli wykonasz kartą przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu – obojętnie, na jaką kwotę;
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych dla kwot od 100 zł (poniżej tej kwoty zapłacisz 1,30 zł prowizji);
 • 0 zł za przelewy standardowe;
 • 5 zł za przelewy ekspresowe;
 • 0 zł za zlecenie stałe;
 • 0 zł za wpłaty gotówki poprzez wpłatomaty własne mBanku, Planet Cash i Cashline, 0,2% min. 2 zł za wpłatomaty Euronetu.

Jak więc widać, biorąc udział w niniejszej promocji, możesz zyskać również bardzo tanie konto, w przypadku którego podstawowe usługi są lub w łatwy sposób mogą się stać darmowe. Z analizą eKonta osobistego zapoznasz się tutaj.

Niezła premia, dobre konto i nieco zawiłe warunki

Nie da się ukryć, że mBank przygotowuje promocje lubiane przez łowców okazji: nagrody najczęściej mają formę pieniężną, a nie rzeczową, zaś ich wartość wciąż jest jedną z najwyższych wśród tego, co oferują inne banki. Nie inaczej jest tym razem: możesz zyskać nawet 150 zł (podzielone na dwie części, 100 zł i 50 zł) i niezłe oprocentowanie na rachunku do autooszczędzania. Dodatkowo otrzymujesz bardzo tanie, nowoczesne i nieskomplikowane w codziennej obsłudze konto.

Oferta ta ma jednak kilka minusów. Przede wszystkim warunki promocji są dość skomplikowane, a to wiąże się z koniecznością bacznego doglądania terminów spełnienia wszystkich wymogów stawianych przez bank; powinieneś tutaj pamiętać o datach wpływów środków i transakcji kartą, a ponadto pilnować, czy już nadszedł miesiąc, w którym należałoby wypełnić warunki uzyskania drugiej premii (50 zł). Naszym zdaniem może to być dla niektórych dość uciążliwe zadanie i łatwo w tej sytuacji można pomylić się np. z wpłatą wymaganych środków na konto.

Wymagany w promocji wpływ może się wydawać dość wysoki, ponieważ za każdym razem musi to być przynajmniej po 1000 zł, w każdej z dwóch transakcji. Inna rzecz, że pieniądze te można szybko przelać z powrotem na dowolne konto, zostawiając w mBanku tylko środki niezbędne do płatności kartą. mBank nie definiuje przy tym, z jakiego źródła powinien pochodzić wspomniany wpływ, zatem nie ma przeszkód, aby to był przelew ze swojego konta w innym banku.

Podsumowując - jeśli te drobne niedogodności Cię nie zrażają, warto byś zwrócił uwagę na propozycję mBanku. Ostatecznie 150 zł, wraz z dobrym rachunkiem, to naprawdę korzystna oferta.

Otwórz eKonto i zgarnij 150 zł premii

Justyna Kalicińska

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(22)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
S
Seba
Gość

Dostał juz ktos premie za kwiecień? Którego bank zazwyczaj wypłaca premie?

Odpowiedz

J
Julka
Gość

Wiem, że stary już temat, ale please, pomóżcie. Kto zakładał konto w mbanku, ten kurier z inpostu to dzwoni wcześniej powiedzieć w jaki dzień będzie, czy że tak powiem odrazu dostarcza, albo dzwoni ale w ten dzień już, że zaraz będzie pod drzwiami...

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Julka

Pewnie chodzi o umowę z mBankiem? Kurier zwykle powinien się skontaktować z klientem, czasem też banki podają nam numer przesyłki, aby łatwiej ją było monitorować. Wtedy można ewentualnie poprosić o kontakt do kuriera i umówić się na dogodną godzinę (sprawdzone w innym banku).

Odpowiedz

J
Julkaj
Gość
@najlepszekonto.pl

No ja w millennium nie dostałam żadnego numeru, Pani z Banku powiedziała mi, że kurier będzie w tych godzinach, które ją chciałam czyli po południu. Po czym kurier z tnt zadzwonił rano i powiedział, że on już jest i inaczej nie będzie. A w Banku to oni sobie mogą ustalać godziny. On jeździ do południa i tyle.
Miałam mega problem. Dlatego już wiem dokładnie jak wygląda procedura z millenium. Miałam nadzieję, że może ktoś wie jak to wygląda z mbankiem. No ale cóż dziękuję bardzo za odpowiedź:)

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Julkaj

Ja w innym banku też podpisywałam umowę poprzez TNT, ale tu z kurierem udało mi się umówić na dogodny termin, więc dużo zależy, na kogo się trafi :)

Co do mBanku - myślę, że kurier będzie się z Tobą kontaktował, ale zwykle w ten sam dzień, w którym będzie doręczona umowa. Można tylko życzyć, aby udało się z nim dogadać :)

[Ala]

Odpowiedz

J
Julka
Gość
@najlepszekonto.pl

Okej, dzięki. Swoją drogą ciekawe czy może paczkę przełożyć na następny dzień i wtedy dostarczyć.
Bo jak mi zadzwoni spod domu to napewno tego samego dnia z pracy nie wyskoczę, a w niej nie mogę odebrać.

Żeby tylko nie zostawił jej gdzieś w jakiejś centrali nie wiadomo gdzie do odbioru:/

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Julka

Jeśli to umowa, to kurier musi zweryfikować Twoje dane, a Ty - podpisać dokumenty. Myślę, że będzie tu możliwość uzgodnienia z kurierem dogodnego terminu, zawsze można też skontaktować się z infolinią InPostu i spróbować przełożyć termin doręczenia.

[Ala]

Odpowiedz

A
Artur Florczak
Gość

Witam, otworzyłem konto w mbanku gdzieś początkiem marca, przelew 1000zł i płatności mam za sobą. Niestety nie utworzyłem celu oszczędzania, czy jeśli zrobię to w tej chwili zaliczę się jeszcze do premii ?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Artur Florczak

Witam.
Zasięgnęliśmy języka w mBanku i uzyskaliśmy następujące
wyjaśnienie: jeśli spełniłeś tylko warunki aktywności (wpływ + transakcje), to otrzymasz premię, ale przepadnie Ci promocyjne oprocentowanie na rachunku Moje cele.

Tak więc jeśli dopiero teraz otworzysz ten rachunek, to będzie on
standardowo oprocentowany. Proponujemy jednak, abyś skontaktował
się z bankiem i potwierdził tę informację u jeszcze jednego
konsultanta :-))

Odpowiedz

A
Artur Florczak
Gość
@najlepszekonto.pl

Ok, dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Odpowiedz

K
Karol
Gość

Czy można zasilić konto w celu realizacji warunków promocji poprzez wpłatę minimum 1000 zł we wpłatomacie?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Karol

Można, regulamin nie wyklucza wpłat gotówkowych we wpłatomatach. Ważne, by wpływ nie pochodził z innych rachunków w mBanku uczestnika promocji - to jedyne ograniczenie.

Odpowiedz

A
americanstyle
Gość

Po założeniu konta w panelu ustawień zauważyłem, że mam niezaznaczoną jedną zgodę, a mianowicie:"Zgoda na reklamę spółki Cyber Productivity S.A.'. Ciekawi mnie jak to się stało i czy mnie to skreśla z udziału w promocji, w regulaminie jest ogólnie napisane, że trzeba zaakceptować oświadczenia, ja podczas podpisywania umowy w banku wyraziłem zgodę na wszystko, teraz wszedłem na konto i widzę, że jedna zgoda jest niezaznaczona. Na stronie :https://www.mbank.pl/pomoc/... - nie jest napisane, że ta akurat zgoda pozwala: "uczestniczyć w naszych konkursach i promocjach".

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@americanstyle

Jeśli we wniosku zaakceptowałeś wymagane w regulaminie oświadczenia, to nie ma powodu do obaw. Wyrażenie wspomnianej zgody na reklamę nie jest konieczne do udziału w promocji eKonto z premią (na wszelki wypadek potwierdziliśmy tę informację w banku).

Odpowiedz

A
americanstyle
Gość
@najlepszekonto.pl

Dziękuję za info :)

Odpowiedz

N
Nicolas Masquerade
Gość

W regulamine piszą, że nie może to być, twoje inne konto w mbanku, a w tej drugiej promo piszą ogólnie o rachunkach, nie tylko mbanku. (wpływ 1000zł)

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Nicolas Masquerade

Regulamin opisywanej tutaj promocji mówi tak:

wpłyną jednorazowo pieniądze w kwocie nie niższej niż 1 000 zł w danym
miesiącu kalendarzowym, przy czym nie może to być przelew z innego rachunku w mBanku, którego jesteś Posiadaczem lub Współposiadaczem.

W poprzedniej edycji kluczowy zapis wyglądał tak:

(...) przy czym nie może to być przelew z innego rachunku w Banku, którego jesteś Posiadaczem lub Współposiadaczem

przy czym tak naprawdę nic to nie zmienia, bo wyraz "Bank" (pisany z dużej litery) oznaczał po prostu mBank - definicja z II pkt. regulaminu :)

Odpowiedz

K
Kamil
Gość

Z regulaminu nie wynika wprost, że można płacić kartą lub BLIKIEM w Internecie. Przejdą takie transakcje?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Kamil

Tak, transakcje internetowe kartą i Blikiem przejdą bez problemu - potwierdzone w mBanku.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@najlepszekonto.pl

W związku z mnożącymi się wątpliwościami drążyliśmy jeszcze ten temat w mBanku; ostatecznie dostaliśmy kilka sprzecznych ze sobą odpowiedzi, w których raz płatności w Internecie są dozwolone, a raz nie. W związku z tym radzimy wykonać transakcje i kartą, i Blikiem tylko w punktach handlowo - usługowych, bo transakcje internetowe mogą nie zostać uznane.

Odpowiedz

D
Danio
Gość

Jeśli założę konto w lutym to muszę czekać z wykonaniem transakcji do marca, czy mogę je realizować już w lutym?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Danio

Można zacząć już w lutym; liczą się transakcje wykonane od momentu założenia konta do końca następnego miesiąca kalendarzowego.

Odpowiedz