Wróć
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 4% zwrotu za rezerwację na Booking.com w Twoim banku, ale nie tylko....

30 monet za zapisanie karty płatniczej do konta w serwisie Allegro

8 komentarzy / opinii
30 monet za zapisanie karty płatniczej do konta w serwisie Allegro
Czas trwania
Cel (zysk) 30 monet Allegro za podpięcie karty.
Uczestnik Osoba, która nie miała dotąd zapisanej karty płatniczej w serwisie Allegro lub nie korzystała z zapisanej karty przez ostatni rok.
Po drodze Nagroda zostanie przyznana po zapisaniu karty płatniczej podczas dokonywania transakcji w serwisie Allegro pod warunkiem dokonania nią płatności za choć jeszcze jeden zakup.
Allegro ma do rozdania 1 600 000 monet, ale niestety nie dla jednej osoby. Maksymalna premia za przypisanie karty płatniczej do konta Allegro i wykonanie 4 zakupów w serwisie może wynieść 30 monet. Krótko mówiąc - wystarczy zapisać swoją kartę na Allegro i płacić nią za zakupy. Im większa liczba transakcji, tym wyższa nagroda.

Akcja „Ekstra Monety z zapisaną kartą” trwa do 2 stycznia 2022 r., przy czym Allegro przeznaczyło na premie 1,6 miliona monet. Pula jest duża, więc chyba starczy dla każdego. Mimo wszystkiego radzimy nie zwlekać z decyzją, by potem nie żałować opieszałości. Aktualną liczbę monet do wydania znajdziesz na stronie promocji.

Kto może zdobyć monety?

Monety promocyjne mogą zdobyć osoby fizyczne posiadające swoje indywidualne konto w serwisie Allegro - nie ma znaczenia, czy jako sprzedający, czy kupujący. Ważne, by dana osoba nie posiadała zapisanej na koncie Allegro żadnej karty płatniczej.

Od tej reguły jest wyjątek i dotyczy on osób, które co prawdą mają już zapisaną w Allegro kartę płatniczą, ale w ciągu 365 dni poprzedzających datę rozpoczęcia akcji (2 listopada 2021 r.) nie dokonały nią żadnej płatności w tym serwisie.

Zapisz kartę, zrób zakupy, zgarnij premię

Tak w skrócie przedstawia się sekwencja działań niezbędnych do zdobycia bonusu. Czas, byś poznał szczegóły.

Start
 • Krok 1

  Do 2 stycznia 2022 r. zapisz kartę płatniczą w koncie Allegro podczas dokonywania transakcji w tym serwisie. Zrobisz to w formularzu Dostawa i płatność w sekcji Metody płatności, gdzie po poprawnym wpisaniu danych powinieneś wybrać Użyj i zapisz kartę.

 • Krok 2

  W trakcie kolejnej płatności, która musi być także wykonana do 2 stycznia 2022 r. i opiewać na kwotę min. 40 zł (bez kosztów dostawy), użyj tej samej karty.

 • Informacja

  To, ile monet Allegro otrzymasz, zależy od liczby wykonanych przez Ciebie transakcji, które opłacisz kartą zapisaną w trakcie trwania promocji. I tak:

  • pierwsza transakcja = 1 Moneta promocyjna;

  • druga płatność = 5 Monet promocyjnych. Łącznie po dwóch transakcjach będziesz miał więc 6 dodatkowych Monet: 1 + 5;

  • trzecia transakcja = 9 Monet promocyjnych, czyli będziesz dysponował już 15 Monetami: 1 + 5 + 9;

  • czwarta płatność = 15 Monet promocyjnych, tym samym osiągniesz dopuszczalne maksimum, czyli 30 Monet: 1 + 5 + 9 + 15.

 • Premia

  Nagrodę, czyli odpowiednią liczbę monet, Allegro przekaże w ciągu 3 dni roboczych od chwili zakończenia I etapu (dobiegnie końca 5 grudnia 2021 r.) lub II etapu promocji (2 stycznia 2022 r.).

Mission complete!

O tym musisz wiedzieć

Jest jeszcze inny sposób na przypisanie karty płatniczej do konta Allegro poza tym opisanym w Kroku 1. Operację rejestracji "plastiku" możesz przeprowadzić w dowolnym momencie w ramach konta w zakładce Karty płatnicze. W celu weryfikacji Twojej tożsamości będzie zainicjowana płatność na kwotę 1 PLN; pobrane środki zostaną Ci zwrócone po zakończeniu procesu weryfikacji.

Możliwe, że masz kilka kont na Allegro i korzystając z nich, płacisz różnymi kartami. Dopuszczalne jest użycie "plastiku" przypisanego wcześniej do jednego z Twoich kont, o ile nie płaciłeś tą kartą na Allegro w ciągu roku przed startem promocji.

Transakcje, które musisz zrealizować, nie mogą być płatnością za Pakiet Smart, gdyż jest to usługa świadczona przez Allegro. Regulamin promocji wymaga, by były to płatności za zakupy lub usługi, przy czym nie mogą one dotyczyć kategorii wymienionych w regulaminie Programu Monetowego, np. Motoryzacja, Elektronika, Kultura i rozrywka.

Nie ma przeszkód, byś część transakcji wykonał w czasie trwania I etapu, a część podczas II. Monety należne za pierwszy okres otrzymasz po jego zakończeniu, a później Allegro "dopłaci" Ci kolejne.

Samo zapisanie karty podczas pierwszej operacji (tzw. transakcji zapisującej) nie uprawnia do otrzymania jakiejkolwiek nagrody, konieczne jest zrealizowanie przynajmniej jeszcze jednej płatności.

Ważność każdej Monety wynosi 365 dni od daty jej przyznania. Możesz je wykorzystać podczas kolejnych zakupów zgodnie z regułami Programu Monetowego.

Regulamin dopuszcza, by uczestnicy opisywanej promocji brali udział w innych akcjach w ramach wspomnianego Programu i zgarniali dodatkowe bonusy.

Każda moneta się przyda

Każdy prezent ma znaczenie i cieszy, nawet jeśli jest to tylko 30 monet Allegro, które może wykorzystać jedynie na tym portalu. Jeśli więc dotąd nie miałeś przypisanej do swojego konta Allegro żadnej karty płatniczej lub możesz podpiąć taką, której Allegro nie ma w swoich rejestrach, to zrób to teraz i ciesz się premią. Jeśli zdecydujesz się na kolejne zakupy, zdobędziesz następne monety. Jako że Mikołaj i Boże Narodzenie zbliżają się nieubłaganie, okazji do zakupów nie zabraknie.

To tylko nasza sugestia. Decyzja – jak zwykle – należy do Ciebie.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(8)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
K
Kamil
Gość

Hej, bo tak czytam regulamin i nie jest to nigdzie zaznaczone. Jeśli zrobiłem zakup przez allegro pay i teraz chce to spłacić np przez tą zapisana kartę to ki to zlicza jako translacje do tej promocji?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Kamil

Moim zdaniem skorzystanie z Allegro Pay nie spełni warunków regulaminu. Mówi on, że karta ma być dodana w momencie opłacania zamówienia. Tymczasem korzystając z Allegro Pay w momencie zamawiania, wybierasz właśnie tę metodę płatności, a nie płacisz kartą.

Odpowiedz

K
Karolina
Gość

A jeśli kupiłam przedmiot za 50zl ale wykorzystałam do opłacenia 20 monet czyli karta zapłaciłam 30 zł a nie 40 to nalicza mi monety za ten zakup?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Karolina

W takim przypadku możesz nie otrzymać monet, bowiem kartą zapłaciłaś tylko 30 zł.

Odpowiedz

T
tomek
Gość

Cześć. Mam pytanie do tego fragmentu: "Samo zapisanie karty podczas pierwszej operacji (tzw. transakcji zapisującej) nie uprawnia do otrzymania jakiejkolwiek nagrody, konieczne jest zrealizowanie przynajmniej jeszcze jednej płatności'

.. a tymczasem dalej jest napisane, że "pierwsza transakcja = 1 Moneta promocyjna".

Jak to rozumieć? Jeśli robię pierwszą operację (tzn. kupuję coś za 40 zł i przy okazji zapiszę kartę), to dostanę za to monetę? Dziękuję za odpowiedź


Odpowiedz

B
bankowicz
Gość
@tomek

Ja to rozumiem tak, że robisz sobie transakcję i w niej zapisujesz kartę - za to nie ma monety. Potem płacisz już tą zapisaną kartą i dostajesz już monety.

Odpowiedz

J
Jano
Gość
@bankowicz

Rozumiem, że zarejestrowanie karty drugą z metod, czyli bez tzw. transakcji zapisującej, oznacza, że już za pierwszą transakcję z wykorzystaniem tej karty przyznana zostanie 1 moneta?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Analityk produktów finansowych
@Jano

Tak, kluczowe jest sformułowanie z regulaminu, które mówi, że monety są przyznawane za płatności zapisaną kartą.

Realizując transakcję, w której używamy niezapisanej karty, nie spełniamy powyższego wymogu regulaminu. Jest to tylko dopełnienie formalności (podobnie jak przelew weryfikacyjny na 1 zł), w ten sposób zapisujemy kartę w Allegro. Gdy już mamy zapisaną kartę (niezależnie w jaki sposób), będziemy otrzymywali monety za kolejne transakcje.

Odpowiedz