Wróć

0 zł za wydanie/obsługę karty kredytowej w promocji Credit Agricole

Publikacja:
0 zł za wydanie/obsługę karty kredytowej w promocji Credit Agricole
Czas trwania
Cel (zysk) Brak opłat za korzystanie z Visa/MasterCard Silver w pierwszym roku / brak opłaty za wydanie karty Visa/MasterCard Gold (dotyczy karty głównej).
Uczestnik Osoba fizyczna, która 2 grudnia 2018 r. nie posiadała w Credit Agricole karty kredytowej.
Po drodze W ciągu 30 dni od wydania karty trzeba wykonać nią choć jedną transakcję.
Bank Credit Agricole namawia, by na świąteczne zakupy i noworoczne wyprzedaże wybrać się z wydaną przez niego kartą kredytową. Uczestnicząc w tej promocji możesz zapewnić sobie zwolnienie z opłaty za wydanie karty lub rocznej opłaty za jej obsługę oraz oprocentowanie wynoszące zaledwie 7% w skali roku przez pierwszych 12 miesięcy.

„Jedyna taka karta” to nazwa najnowszej promocji zorganizowanej przez Credit Agricole, która potrwa do 28 lutego 2019 r. Wbrew pozorom nie chodzi o jedną konkretną „kredytówkę”. Akcja dotyczy wszystkich kart kredytowych Visa i MasterCard w wersji Silver oraz Gold.

Kartę na promocyjnych warunkach może wyrobić każda osoba fizyczna, która na dzień 2 grudnia 2018 r. nie posiadała w Credit Agricole karty kredytowej Visa/MasterCard Silver lub Gold, a także – uwaga – karty Visa/MasterCard w wersji Standard.

Obniż koszty korzystania z “kredytówki”

Nagrodą za wyrobienie karty w ramach niniejszej promocji są niższe opłaty z nią związane. W przypadku skorzystania z Visa/MasterCard Silver bank w pierwszym roku nie pobierze od Ciebie opłaty za obsługę rachunku karty. Z kolei wyrabiając kartę Visa/MasterCard Gold, nie zapłacisz za jej wydanie (dotyczy karty głównej).

To nie wszystko. W obu przypadkach oprocentowanie nominalne transakcji przez pierwszych 12 miesięcy będzie stałe i wyniesie zaledwie 7% w skali roku. Standardowe oprocentowanie (poza promocją) jest zmienne i wynosi 10%.

Co musisz zrobić?

Warunki promocji można streścić w 3 krokach:

Start
 • Krok 1

  Do 28 lutego 2019 r. złóż wniosek o kartę kredytową Visa/MasterCard Silver lub Gold. Możesz to uczynić za pośrednictwem strony internetowej, w oddziale, w placówce partnerskiej, w Biurach Kredytowych CA Express upoważnionych do otwarcia rachunku karty kredytowej lub przez serwis telefoniczny CA24

 • Krok 2

  Niezależnie od sposobu wnioskowania o kartę zaakceptuj regulamin oraz podpisz „Potwierdzenie przystąpienia do promocji” stanowiące załącznik do regulaminu.

 • Krok 3

  W ciągu 30 dni od momentu zawarcia umowy wykonaj przynajmniej 1 transakcję gotówkową lub bezgotówkową przy użyciu karty.

 • Premia

  Nagrodą są niższe opłaty za wybraną "kredytówkę".

  W przypadku skorzystania z Visa/MasterCard Silver bank w pierwszym roku nie pobierze od Ciebie opłaty za obsługę rachunku karty.

  Z kolei wyrabiając kartę Visa/MasterCard Gold, nie zapłacisz za jej wydanie(dotyczy karty głównej).

Mission complete!

Ile standardowo kosztują karty kredytowe w Credit Agricole?

Parametry karty, której promocja nie będzie dotyczyła, pozostaną na standardowym poziomie. Warto je zatem poznać. Po pierwsze, by zrozumieć, jakich opłat unikniesz (i w jakiej wysokości) dzięki promocji, a po drugie – by mieć świadomość kosztów, które będziesz ponosił po upływie 12 miesięcy, które obejmuje opisywana akcja. Wówczas będą Cię dotyczyły standardowe opłaty za prowadzenie rachunku karty a także standardowe oprocentowanie kart kredytowych wynikające z tabeli opłat i prowizji dla kart kredytowych oraz tabeli oprocentowania kart kredytowych w Credit Agricole

Visa/Mastercard Silver

Wydanie karty głównej jest darmowe, zaś za kartę dodatkową trzeba zapłacić 35 zł. Opłata za obsługę rachunku karty pobierana jest co miesiąc i wynosi 7,90 zł. By jej uniknąć, suma transakcji w danym okresie rozliczeniowym musi wynieść min. 700 zł. Inna opcja uniknięcia kosztów (dostępna jedynie dla posiadaczy kont w administracji), to zapewnienie odpowiedniej kwoty wpływów na rachunek. W przypadku pakietu Konta PROSTOOszczędzającego PLUS musi to być minimum 1 500 zł, natomiast posiadacz/współposiadacz pakietu Konta PROSTOOszczędzającego PREMIUM musi zadbać o wpływ w wysokości minimum 10 000 zł.

Po wyrobieniu karty w promocji wspomniana opłata i warunki jej uniknięcia nie będą Cię dotyczyły przez pierwszych 12 miesięcy korzystania z niej.

Wypłata gotówki z bankomatów w kraju lub za granicą wiąże się z prowizją 5% min. 12,90 zł. Pozostałe istotne cechy karty to okres bezodsetkowy trwający 56 dni, maksymalny limit kredytowy w wysokości 20 000 zł oraz możliwość spłaty zadłużenia w ratach. Za uruchomienie Planu Ratalnego bank pobierze 1% kwoty planu, nie mniej niż 5 zł.

“Standardowa” Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla kredytu w wysokości 1 000 zł wynosi 23,94%. W ramach promocji zaciągnięcie takiego samego kredytu na karcie kredytowej kosztuje tylko 7,23%.

Informacje o innych opłatach znajdziesz w tym dokumencie.

Visa/Mastercard Gold

Nowi posiadacze nie płacą ani złotówki za wydanie i korzystanie z karty głównej Visa/MasterCard Gold, o ile wykonają oni przynajmniej 3 transakcje w pierwszych 3 miesiącach po podpisaniu umowy. W pozostałych przypadkach opłaty za korzystanie pobierane są co roku i uzależnione są od sumy transakcji dokonanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy:

 • 0 zł – gdy suma transakcji w poprzednim roku wyniosła min. 18 000 zł,
 • 75 zł – gdy suma transakcji w poprzednim roku wyniosła od 12 000 do 18 000 zł,
 • 200 zł – gdy suma transakcji w poprzednim roku była niższa niż 12 000 zł.

Od sumy zaksięgowanych transakcji kartą w poprzednim rok zależna jest również opłata za ewentualne wydanie karty dodatkowej. Mamy tu do czynienia ze stawkami 0 zł, 35 zł oraz 75 zł.

Wypłata gotówki z bankomatów w kraju lub za granicą to koszt 4% wartości wypłaty, min. 11,90 zł. W przypadku tej karty okres bezodsetkowy również trwa 56 dni, ale maksymalny limit to już nie 20 000 zł, lecz 50 000 zł.

Koszty związane z uruchomieniem Planu Ratalnego są identyczne, jak w przypadku karty Silver.

“Standardowa” Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla karty Gold wynosi 16,48% przy kredycie w wysokości 5 000 zł. Natomiast promocyjne RRSO, dla kredytu w tej samej wysokości, to 7,23%.

Dalsze informacje o kartach Gold zawarte są w tym dokumencie.

Klub Rabatowy: nawet 55% zniżki na zakupy

Dodajmy, że posiadacze wspomnianych kart kredytowych mogą korzystać ze zniżek w blisko 10 tys. sklepów stacjonarnych i internetowych w ramach Klubu Rabatowego. Na stronie promocji bank przypomina o rabacie 50 zł w perfumeriach Douglas, 18-procentowej zniżce w sklepie internetowym Douglas.pl oraz o 15% rabatu w sklepach Martes Sport.

Katalog dostępnych zniżek, które sięgają nawet 55%, znajdziesz tutaj.

Ważne informacje

Pamiętaj o terminowym spłacaniu zadłużenia! Gdybyś tego nie robił, to w kolejnych latach korzystania z karty nie będziesz mógł skorzystać z obniżenia opłat za jej używanie.

Od razu nadmienimy, że akcja “Jedyna taka karta” nie łączy się z promocją “Sezonowe raty 0% w karcie kredytowej Credit Agricole II”.

Dobrze się zastanów…

W kontekście promocji propozycje kart kredytowych w Credit Agricole wyglądają całkiem zachęcająco. Niestety - czar pryska, gdy weźmiemy pod lupę pozostałe parametry i opłaty, które czekają na uczestników promocji po upływie pierwszych 12 miesięcy. Mówiąc wprost: karty kredytowe w Credit Agricole nie należą do najtańszych na rynku i raczej nie polecamy ich tym osobom, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w korzystaniu z tego typu produktów.

Pamiętaj, że nierozważne korzystanie z „kredytówki” może przynieść zdecydowanie więcej szkód niż pożytku! Najważniejszym obowiązkiem jest terminowe spłacanie zadłużenia, przynajmniej w minimalnej wymaganej kwocie. Aby uniknąć nieprzyjemności, zapoznaj się z tekstem: "Jak mądrze wybrać kartę kredytową i rozsądnie z niej korzystać?". Następnie wybierz ofertę spośród najlepszych na rynku, w czym pomoże Ci nasz ranking kart kredytowych.

Michał Radzimiński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos