Wróć

Konkurs Kantoru Walutowego Alior Banku: 50 zł za korzystanie z karty walutowej

Konkurs Kantoru Walutowego Alior Banku: 50 zł za korzystanie z karty walutowej
Czas trwania
Cel (zysk) W konkursie można wygrać 50 zł. Bank przewidział nagrody dla 60 uczestników, którzy wykonają największą liczbę transakcji kartą walutową.
Po drodze Należy zamówić dowolną kartę walutową, wymienić min. 30 EUR/USD/GBP i wykonać co najmniej jedną transakcję internetową na tę kwotę.
Kantor Walutowy Alior Banku powitał nowy rok konkursem „Zimowe zakupy z kartą walutową”. Akcja przeznaczona jest dla nowych klientów Kantoru Walutowego i potrwa do 28 lutego 2017 r. Szansę na nagrodę w wysokości 50 zł mają te osoby, które przeprowadzą w Internecie największą liczbę transakcji kartą walutową.

Organizatorem konkursu jest Alior Bank Spółka Akcyjna, jednak akcja jest przeznaczona wyłącznie dla osób korzystających z Kantoru Walutowego, czyli usługi internetowej wymiany walut zaoferowanej przez bank w 2012 r.

Z udziału w konkursie wyłączeni są klienci, którzy na dzień 31 grudnia 2016 r. mieli zawartą z bankiem umowę o Kantor Walutowy lub też złożyli wniosek o jego uruchomienie.

Na zwycięzców konkursu czeka bonus w wysokości 50 zł – warto jednak wiedzieć, że bank przygotował jedynie 60 takich nagród.

Jak wziąć udział zimowym konkursie?

Aby przystąpić do akcji „Zimowe zakupy z kartą walutową”, należy:

 • być osobą fizyczną posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych;
 • zarejestrować się na stronie ;
 • w okresie od 1 stycznia 2017 r. do 28 lutego 2017 r. zamówić i aktywować dowolną kartę walutową wydaną do rachunku bieżącego Kantoru Walutowego prowadzonego w EUR i/lub USD i/lub GBP;
 • wymienić w Kantorze Walutowym min. 30 EUR/USD/GBP;
 • wykonać za pośrednictwem karty co najmniej jedną transakcję internetową na kwotę min. 30 EUR/USD/GBP.

Warto przy tym pamiętać o kilku szczegółach. Bank nie będzie brał pod uwagę tych transakcji, które zostaną zwrócone lub anulowane. Do premiowanych płatności nie będą też wliczane transakcje w punktach oznaczonych następującymi Kodami MCC (Merchant Category Code):

 • 7995 – kod określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne,
 • 8999 - kod określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska),
 • 4111 - kod określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012- kod przypisany instytucjom finansowym,
 • 6211- kod określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 - kod określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 - określający internetowe przekazy pieniężne,
 • 4900 - kod określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Ponadto transakcja kartą walutową musi zostać rozliczona na rachunku bieżącym przypisanym do karty do dnia zakończenia konkursu.

Regulamin akcji „Zimowe zakupy z kartą walutową” znajdziesz tutaj.

Kto może zdobyć 50 zł premii?

W konkursie zostanie nagrodzonych 60 uczestników, którzy będą najaktywniej korzystać z karty walutowej i przeprowadzą w sieci największą liczbę transakcji. Każdy ze zwycięzców otrzyma bonus w wysokości 50 zł, a ponadto bank ufunduje dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości 6 zł, która zostanie przeznaczona na opłacenie podatku i odprowadzona do właściwego Urzędu Skarbowego.

W przypadku, gdy do nagrody zakwalifikuje się dwóch lub więcej uczestników z taką samą liczbą transakcji, zwycięstwo przypadnie tej osobie, która zapłaciła kartą najwięcej. Bank podliczy wówczas sumę wszystkich transakcji i przeliczy ją na złotówki po średnim kursie NBP obowiązującym w ostatnim dniu trwania konkursu.

O przyznaniu nagrody uczestnicy zostaną poinformowani do dnia 20 marca 2017 r. za pośrednictwem komunikatu przesłanego po zalogowaniu w Kantorze Walutowym.

Wypłata nagród nastąpi do dnia 31 marca 2017 r. Nagroda zostanie przekazana w formie przelewu na rachunek bieżący prowadzony w złotówkach.

Kantor Walutowy – garść informacji

Najważniejsze koszty związane z tą usługą przedstawiają się następująco:

 • korzystanie z kantoru jest bezpłatne;
 • szacunkowy spread dla czterech głównych walut (EUR, USD, GBP i CHF) wynosi ok. 0,65% i jest jednym z najniższych na rynku;
 • karta debetowa MasterCard Debit PayPass do rachunków w EUR, USD i GBP – jest wydawana bezpłatnie, jednak w ciągu 6 miesięcy należy przynajmniej raz użyć karty, w przeciwnym razie bank naliczy jednorazową opłatę w wysokości 15 zł.
 • brak miesięcznych opłat za obsługę karty;
 • bezpłatne wypłaty środków z bankomatów w kraju (wypłaty są możliwe tylko w złotówkach);
 • pierwsza wypłata w miesiącu z bankomatów za granicą jest bezpłatna, następne kosztują 9 zł;
 • bezpłatne przelewy internetowe w PLN do banków krajowych;
 • od 1 zł do 5 zł za szybki transfer środków w PLN zgromadzonych w kantorze na dowolny rachunek w Polsce;
 • koszt przelewów SEPA i przelewów walutowych uzależniony od stanu Licznika

Więcej informacji o Kantorze Walutowym oraz zasadach działania Licznika znajdziesz w tej analizie.

Komentarz redakcji

Kantor Walutowy Alior Banku - stanowiący połączenie tradycyjnego kantoru i konta walutowego – zapewnia swoimi użytkownikom wiele korzyści. Jedną z nich jest możliwość robienia zakupów w walutach obcych w sklepach internetowych działających poza granicami kraju. Dysponując kartą połączoną z rachunkiem w danej walucie możemy uniknąć kosztów przewalutowania. Możemy również – o ile zdecydujemy się na udział w konkursie – dodatkowo zyskać premię w wysokości 50 zł.

Jeżeli chcemy w pełni wykorzystać sezon poświątecznych rabatów i zniżek i planujemy częste zakupy w obcych walutach – nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wzięli udział w konkursie. Pamiętajmy tylko, że bonus trafi do tych uczestników, którzy przeprowadzą największą liczbę transakcji. Im aktywniej będziemy więc korzystać z karty walutowej, tym bardziej zwiększymy naszą szansę na zdobycie nagrody.

i weź udział w konkursie.

Krystian

Autor tekstu o promocji