Wróć

300 zł premii za założenie konta Citi Priority i promocyjne 2,5% na lokacie

300 zł premii za założenie konta Citi Priority i promocyjne 2,5% na lokacie
Czas trwania
Cel (zysk) 300 zł premii i 2,5% na lokacie
Po drodze Należy otworzyć konto Citi Priority wraz z kartą, co miesiąc wykonywać min. 2 transakcje kartą na łączną kwotę min. 300 zł, utrzymywać saldo na poziomie 30 tys. zł lub zapewnić wpływ wynagrodzenia w wysokości 5 tys. zł i korzystać z produktów kredytowych.
Citi Handlowy, zazwyczaj intensywnie promujący swoje karty kredytowe, raz na jakiś czas uruchamia również ciekawą promocję rachunków osobistych. Tym razem oferta specjalna dotyczy konta Citi Priority, a zyskać można dzięki niej aż 300 zł premii. Ponadto osoby, które spełnią wszystkie warunki akcji, mogą uzyskać niezłe oprocentowanie w wysokości 2,5% na promocyjnej lokacie. Liczy się jednak czas, gdyż liczba uczestników promocji jest ograniczona.

300 zł premii i lokata na 2,5%

W najnowszej promocji Citi Handlowego do zdobycia są dwa rodzaje nagród. Pierwsza z nich to premia 50 zł wypłacana maks. przez 6 miesięcy (czyli razem można zgarnąć 300 zł). Jeżeli natomiast wpłacisz na nowe konto swoje oszczędności, to będzie przysługiwał Ci drugi bonus: promocyjne oprocentowanie lokaty kwartalnej na poziomie 2,5% dla kwot do 20 tys. zł.

Ofertą mogą zainteresować się przede wszystkim osoby zamożne i takie, które dysponują większą ilością środków przeznaczonych na oszczędności. Zdobycie premii wiąże się bowiem z dość wysokim progiem miesięcznych wpływów na konto (min. 5 tys. zł), czy utrzymywaniem na bankowych depozytach min. 30 tys. zł. Ale o tym za chwilę.

Promocja „Nagroda na powitanie w Citi Priority – edycja IV” trwa do 30 listopada 2017 r., warto jednak wziąć pod uwagę, że skorzystać z niej może tylko 2500 uczestników, którzy jako pierwsi spełnią warunki akcji.

Kto może skorzystać z promocji?

Wspomnieliśmy już o pewnych ograniczeniach finansowych tej oferty, ale regulamin przewiduje także kilka innych obostrzeń. Propozycja ta jest bowiem skierowana do osób, które nie posiadały w Citi Handlowym ani konta osobistego, ani oszczędnościowego po 30 czerwca 2016 r. Warunek ten dotyczy także współposiadaczy oraz pełnomocników do konta. Okres karencji nie jest jednak zbyt długi, więc jeśli już korzystałeś kiedyś z rachunków w Citi Handlowym, być może nowa promocja będzie dostępna również dla Ciebie.

Warto też pamiętać, że jeżeli nawet posiadasz kartę kredytową lub sam kredyt w tej instytucji (ale nie konto), również możesz skorzystać z oferty specjalnej.

Jak otrzymać 300 zł premii?

Choć ostatnie miesiące obfitowały w bankowe promocje w różnych instytucjach, to jednak wysokość oferowanych w nich nagród była z reguły zdecydowanie niższa, niż to co można było uzyskać jeszcze jakieś 1,5 roku temu. Na tym tle propozycja Citi Handlowego zdecydowanie się wyróżnia, ale coś za coś: zdobycie łącznie 300 zł premii i promocyjnego oprocentowania na lokacie wymaga większego wysiłku i lepszej kondycji finansowej.

Aby móc wziąć udział w promocji, powinieneś do 30 listopada zawrzeć z bankiem umowę o produkty depozytowe i aktywować konto Citi Priority wraz z kartą.

Miesięczna premia o wartości 50 zł trafi w Twoje ręce, jeżeli w danym miesiącu:

  1. Wykonasz kartą co najmniej 2 płatności o łącznej wartości min. 300 zł. W tym przypadku nie ma żadnych obostrzeń i liczą się transakcje wykonane zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez Internet.
  2. Następnie – w tym samym miesiącu – możesz wybrać pomiędzy dwoma ścieżkami zdobycia nagrody:
    • utrzymasz średniomiesięczne saldo na wszystkich Twoich rachunkach prowadzonych w Citi Handlowym w wysokości min. 30 tys. zł lub...
    • zapewnisz na swoje nowe konto Citi Priority wpływ wynagrodzenia w łącznej wysokości min. 5 tys. zł (przy czym środki te nie mogą pochodzić z innych rachunków bankowych dla klientów indywidualnych prowadzonych przez bank) oraz będziesz posiadał aktywny jeden z produktów kredytowych Citi Handlowego. Mowa tu np. o karcie kredytowej, pożyczce gotówkowej, kredycie hipotecznym itp.

Jeżeli chcesz otrzymać kolejną premię (50 zł), kroki te powinieneś wykonywać również w kolejnych miesiącach. I tak przez 6 miesięcy. Na spełnienie warunków masz siedem miesięcy od momentu otwarcia konta Citi Priority, ale pamiętaj, że jeżeli w jednym z miesięcy nie uda Ci się spełnić warunki promocji, to tracisz prawo do otrzymywania premii w kolejnych miesiącach.

Premia wypłacana jest najdalej do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś warunki akcji. Bonus zwolniony jest z opodatkowania.

Jak zyskać 2,5% na lokacie?

Oprócz możliwości zdobycia premii bank oferuje jeszcze promocyjne oprocentowanie lokaty na poziomie 2,5% przez 3 miesiące. Maksymalna kwota, którą możesz zdeponować na lokacie wynosi 20 tys. zł.

Lokatę mogą jednak założyć wyłącznie osoby, które przeleją na swoje nowe konto Citi Priority 30 tys. zł najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym zakładały rachunek. Część tych środków (20 tys. zł) najlepiej od razu ulokować na lokacie, a pozostałe 10 tys. zł można przelać na swoje inne konto lub ulokować na koncie SuperOszczędnościowym (oprocentowanym 1,5% w skali roku dla kwoty do 20 tys. zł).

Pamiętaj także, że samo przelanie środków i pozostawienie ich przez 6 miesięcy na rachunkach w Citi Handlowym nie spełnia automatycznie wymogów stawianych przez bank w promocji – powinieneś do tego wykonywać jeszcze płatności kartą.

Zdeponowane na lokacie środki wliczają się w średniomiesięczne saldo rachunków klienta, a tym samym pomagają spełnić jeden z warunków otrzymania premii w wysokości 300 zł. Niestety, niska kwota maksymalna lokaty (20 tys. zł) i krótki okres umowny (jedynie 3 miesiące) sprawiają, że korzystając z samej lokaty nie spełnimy warunku utrzymywania średniomiesięcznego salda w wysokości min. 30 tys. zł przez pół roku.

Regulamin promocji „Nagroda na powitanie w Citi Priority – edycja IV” znajdziesz tutaj.

Ile kosztuje rachunek Citi Priority?

Citi Priority to rachunek skierowany do zamożniejszych klientów. Choć założenie konta jest bezpłatne, to już jego prowadzenie może kosztować nawet 30 zł miesięcznie. Na szczęście opłaty tej można uniknąć, jednak wymaga to albo utrzymywania środków na rachunkach w Citi Handlowym w wysokości min. 30 tys. zł lub comiesięczny wpływ wynagrodzenia (min. 5 tys. zł) oraz korzystanie z produktów kredytowych banku – jak widać, są to jednocześnie warunki otrzymywania bonusów w opisywanej promocji.

W zamian klient banku otrzymuje m.in. darmowe korzystanie z karty debetowej oraz bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą.

Więcej szczegółów o koncie Citi Priority znajdziesz w naszej analizie.

Czy gra warta jest świeczki?

Jak już wspomnieliśmy, w ostatnim czasie banki nie rozpieszczają nas intratnymi nagrodami w organizowanych przez siebie promocjach (z małymi wyjątkami). Na tle konkurencji 300 zł premii oraz promocyjne odsetki od Citi Handlowego wygląda więc na atrakcyjną propozycję.

Oferta skierowana jest jednak przede wszystkim do osób zamożnych i aktywnych: bank wymaga od uczestników – poza dwoma comiesięcznymi płatnościami kartą na min. 300 zł – również a) utrzymania średniomiesięcznego salda na rachunkach w wysokości 30 tys. zł lub b) przelewania wynagrodzenia na konto w wysokości min. 5 tys. zł miesięcznie i korzystania z produktów kredytowych banku. Uczestnicy, którzy nie zamierzają sięgać po kredyty, a chcieliby wziąć udział w promocji, mogą zastanowić się nad wyrobieniem darmowej karty kredytowej Citi Simplicity.

Jednym z wabików promocji jest możliwość założenia lokaty kwartalnej z promocyjnym oprocentowaniem na poziomie 2,5%. Czy to się opłaca? W naszej opinii takie oprocentowanie nie jest szczególnie atrakcyjną ofertą. Korzystniejsze depozyty 3-miesięczne znajdziesz w tym rankingu lokat. A skoro bez problemu możemy założyć lepszą lokatę, to może rozsądniejszym wyborem byłoby skorzystanie z innej promocji?

Krystian

Autor tekstu o promocji