Wróć

Ta promocja zakończyła się 28 lutego 2019 r. Obecnie możesz przystąpić do nowej akcji i zyskać nawet 200 zł premii.

Nawet 320 zł od BGŻ BNP Paribas za otwarcie Konta Optymalnego i korzystanie z karty debetowej

10 komentarzy / opinii
Nawet 320 zł od BGŻ BNP Paribas za otwarcie Konta Optymalnego i korzystanie z karty debetowej
Czas trwania
Cel (zysk) 50 zł za aktywację GOmobile + moneyback 30 zł x 9 miesięcy.
Po drodze Po otwarciu Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas należy aktywować aplikację mobilną GOmobile oraz w okresie kwiecień-grudzień 2019 r. wykazać się aktywnością na koncie (przelewy + płatności kartą).
Kolejna propozycja BGŻ BNP Paribas ucieszy tych, którzy dużo i często płacą kartą i na dodatek stawiają na długofalowe relacje z bankiem. W promocji „Konto na miarę” trzeba się bowiem wykazać aktywnością przez cały 2019 r. Tylko wtedy zgarniesz „maksa”, czyli 320 zł. Jeśli później zawnioskujesz o kartę kredytową, to dasz sobie szansę na dodatkowe 400 zł do wydania na Allegro, które są do zdobycia w innej akcji specjalnej.

Nagroda - w sumie nawet 320 zł - jest atrakcyjna i będzie wypłacana w miarę spełniania kolejnych warunków, ale wymaga naprawdę skrupulatności i aktywnego korzystania z karty debetowej. Zacznijmy jednak po kolei - od terminów i osób, które mogą wziąć udział w tej promocji.

Kto i kiedy może wziąć udział?

Akcja „Konto na miarę” potrwa do 28 lutego 2019 r. Jak to w przypadku promocji tego banku bywa, może się skończyć przed czasem, gdyż organizator – spółka Ad Astra – przewidział nagrodzenie tylko 1 500 osób.

W promocji może wziąć udział osoba pełnoletnia posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych pod warunkiem, że nie jest już stroną umowy ramowej z BGŻ BNP Paribas. Wykluczenie dotyczy też osób, które w ostatnich 24 miesiącach przed złożeniem wniosku o otwarcie Konta Optymalnego w ramach opisywanej akcji były posiadaczami lub współposiadaczami konta osobistego w BGŻ BNP Paribas. Jako klienci banku traktowani są też ci, którzy mieli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w Raiffeisen Polbanku, który to podmiot stał się niedawno częścią banku BGŻ BNP Paribas.

Rejestracja wstępem do aktywności

Po ustaleniu, kto może starać się o nagrodę, nadszedł czas na opisanie działań niezbędnych do jej zdobycia:

 1. Do 28 lutego 2019 r. zarejestruj się na stronie promocji, wypełniając znajdujący się tam formularz.

  Konieczne jest, byś zaznaczył wymagane oświadczenia. Mówią one o akceptacji regulaminu promocji oraz wyrażeniu zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celach i zakresie niezbędnym do jej przeprowadzenia. Jedna ze zgód dotyczy udostępnienia przez BGŻ BNP Paribas organizatorowi akcji informacji o wywiązaniu się przez Ciebie z warunków promocji. Pozwoli to na wypłacenie Ci nagrody.
 2. Po otrzymaniu na adres e-mail podany w formularzu rejestracyjnym linka promocyjnego użyj go i złóż wniosek o otwarcie Konta Optymalnego wraz z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej.
  Pamiętaj, by dane we wniosku były identyczne z tymi wpisanymi w formularzu rejestracyjnym.
 3. Do 21 marca 2019 r. podpisz za pośrednictwem kuriera umowę ramową w zakresie wymienionych wyżej produktów.

1 x 50 zł + 9 x 30 zł = nawet 320 zł dla Ciebie

Do wyliczenia wysokości premii, którą zgarniesz, przyda się znajomość matematyki lub kalkulator. Na szczęście niemal wszyscy korzystamy ze smartfonów, które wśród wielu przydatnych funkcji mają i tę pozwalającą obliczyć procent określonej sumy. Będzie ona przydatna aż przez 9 miesięcy.

Nagroda nr 1 – 50 zł

Pierwszą nagrodę – 50 zł - otrzymasz za założenie Konta Optymalnego i aktywowanie do 31 marca 2019 r. aplikacji mobilnej GOmobile. Wywiązanie się z tego obowiązku to warunek bezwzględnie konieczny do dalszego udziału w tej akcji specjalnej.
Zwracamy uwagę, że dla telefonów z systemem Android wymagana jest wersja od 5.0 wzwyż, a dla urządzeń z iOS – od 10 w górę.

Nagrody od nr 2 do 10 – premia zależy od Ciebie

Wysokość premii w kolejnych miesiącach będzie zależała od Ciebie. Bank będzie Cię bowiem nagradzał za aktywne korzystanie z karty do Konta Optymalnego. Twoja premia to 3% kwoty transakcji bezgotówkowych, maksymalnie 30 zł w miesiącu. Chcąc zgarnąć pełną pulę, musisz wydawać w każdym miesiącu min. 1 000 zł. Zapłacisz kartą mniej – Twoja nagroda będzie odpowiednio niższa.

I właśnie na tym etapie promocji przyda Ci się wspomniany wyżej kalkulator.

Nagrodę nr 2 otrzymasz za aktywne korzystanie z karty w kwietniu, premię nr 3 – za maj, i tak dalej, aż do nagrody nr 10, która przypadnie Ci za transakcje kartą w grudniu 2019 r.

Sama aktywność w korzystaniu z karty niestety nie wystarczy. Musisz jeszcze pamiętać, by w każdym z miesięcy od kwietnia do grudnia 2019 r. wykonać min. 3 przelewy aplikacją mobilną GOmobile.
Uwaga: niedozwolone są przelewy natychmiastowe i te wykonane w systemach płatności internetowych tj.: PayU, Dotpay, Przelewy 24, Blue Media oraz w systemie płatności mobilnych BLIK.

Na szczęście bank dopuszcza możliwość, że w którymś z miesięcy trwania akcji „Konto na miarę” nie wywiążesz się z tego obowiązku. Nie pozbawi Cię to prawa do dalszego w niej udziału. Po prostu za ten miesiąc, w którym nie wykonałeś operacji w aplikacji GOmobile, nie otrzymasz premii.

Informacja o premii

Sposób weryfikacji prawa do otrzymania nagrody niestety nie jest prosty do ogarnięcia. Bank nie będzie tego robił co miesiąc, ale co trzy miesiące. Będziesz więc otrzymywał zbiorczą informację i wypłata premii będzie też dotyczyła ostatniego „okresu rozliczeniowego”.

Oto, jak wygląda „kalendarz weryfikacji”, czyli kiedy otrzymasz wiadomość o nagrodach na adres e-mail podany podczas rejestracji w promocji:

 • 17 kwietnia 2019 roku bank poinformuje Cię o przyznaniu Ci nagrody nr 1, czyli tej w wysokości 50 zł;
 • 16 lipca 2019 roku spodziewaj się informacji dotyczącej nagród od nr 2 do 4 (za kwiecień, maj i czerwiec). Ich maksymalna wysokość to 90 zł;
 • 16 października 2019 roku powinieneś otrzymać wiadomość nt. nagród od nr 5 do 7 (za lipiec, sierpień, wrzesień). Ich maksymalna wysokość to też 90 zł;
 • 15 stycznia 2020 roku bank poinformuję Cię o nagrodach od nr 8 do 10 (za październik, listopad, grudzień). Ich maksymalna wysokość to również 90 zł.

Wypłata nagrody

Bonus trafi na Twoje Konto Optymalne do końca miesiąca, w którym zostaniesz poinformowany o jego wysokości. Aby tak się stało, konieczne jest, byś powiadomił organizatora akcji o numerze Konta Optymalnego, które otworzyłeś, uczestnicząc w tej akcji.

Musisz to zrobić tylko raz w chwili, gdy zostaniesz poinformowany o przyznaniu Ci nagrody nr 1. Wraz z tą informacją otrzymasz także link, który zaprowadzi Cię do specjalnej, zabezpieczonej strony. To na niej wpisz numer rachunku, na który mają być przelane pieniądze. Musisz to zrobić do 25 kwietnia 2019 r.

Gdybyś nie dopełnił tego obowiązku, należna Ci premia pozostanie w rękach organizatora.

Podobnie jak w innych tego typu akcjach nie musisz się martwić rozliczeniem z fiskusem. Nagroda nie podlega opodatkowaniu.

O tym musisz pamiętać

Po pierwsze, do chwili wypłaty ostatniej nagrody nie możesz rozwiązać umowy Konta Optymalnego i wydanej do niego karty. Nie możesz też zrezygnować z korzystania z bankowości elektronicznej.

Kolejna istotna kwestia dotyczy rozumienia przez bank transakcji bezgotówkowych, które dadzą Ci prawo otrzymania 3% zwrotu wydatków.

W myśl regulaminu są nimi operacje bezgotówkowe wykonane za pomocą karty, polegające na dokonaniu płatności za towary lub usługi w punktach handlowo–usługowych, w tym także te dokonywane bez fizycznego przedstawienia „plastiku”, np. transakcje internetowe, zamówienia telefoniczne lub pocztowe. Nie mogą to być jednak operacje Blik, PayU, Przelewy 24, Dotpay, Blue Media oraz transakcje o kodach MCC wymienionych w załączniku nr 2 do regulaminu. Chodzi m.in. o transakcje w kasynach i zakładach bukmacherskich, u brokerów ubezpieczeniowych czy internetowe przekazy pieniężne.

Konto Optymalne – co warto wiedzieć

Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas to tani i prosty w obsłudze rachunek osobisty, w którym każdy znajdzie przydatne dla siebie funkcjonalności. Jego prowadzenie i obsługa karty debetowej są bezpłatne. Bez prowizji wypłacisz środki z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash.

Warto wiedzieć, że z Kontem Optymalnym wiąże się szeroki wachlarz nowoczesnych metod płatności oraz program rabatowy mamBonus.

Więcej informacji na temat Konta Optymalnego znajdziesz w naszej analizie tego rachunku.

Aktywni i konsekwentni zyskają najwięcej

Takiej kumulacji nagród dawno nie było. Wykazując się aktywnością w korzystaniu z produktów BGŻ BNP Paribas, możesz w sumie zgarnąć nawet 720 zł! 320 zł w gotówce otrzymasz za spełnienie warunków opisywanej akcji. Natomiast dodatkowe 400 zł w bonach na Allegro może trafić w Twoje ręce, jeśli jako klient BGŻ BNP Paribas zawnioskujesz o kartę kredytową i będziesz z niej aktywnie korzystał przez 4 miesiące. Szczegóły na ten temat znajdziesz w naszym artykule. Pamiętaj tylko, aby najpierw przystąpić do promocji Konta Optymalnego, a dopiero potem - do akcji z kartą kredytową.

Fakt, przyznajemy, że obie promocje wymagają nieco wysiłku, dużych wydatków kartą i konsekwentnego działania przez kilka miesięcy. Czy wysoka nagroda łączna – 720 zł – nie jest jednak dostateczną zachętą? Przecież bank nie wymaga cudów. Oczekuje „jedynie”, byś za swoje zakupy płacił jego kartami płatniczymi. Nie stawia też specjalnych wymagań co do przelewów w aplikacji mobilnej GOmobile. Nie ma więc przeszkód, by na Konto Optymalne przelać z innego banku nieco większą kwotę, powiedzmy 1 200 zł, by wystarczyło i na płatności kartą (ponad 1 000 zł) i na 3 przelewy w aplikacji mobilnej, dzięki, którym „nadwyżka” wróci na Twoje konto w obecnym banku.

To tylko nasza sugestia. Od Ciebie zależy, czy z niej skorzystasz i jak wielką premię uzyskasz.

Krystian

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(10)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
M
Monty
Gość

Na stronie banku wyczytałem, że trzeba to konto założyć online żeby się załapać. Jak pójdę do placówki założyć konto to nie będę mógł wziąć udziału w promocji? Chce założyć to konto optymalne ale preferuję wizytę w banku...

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Monty

Regulamin promocji jednoznacznie mówi, że trzeba się zarejestrować do udziału w promocji na specjalnej stronie internetowej, a po otrzymaniu na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail potwierdzenia, skorzystać z zawartego w wiadomości linka i złożyć wniosek o Konto Optymalnego wraz z kartą. Samo podpisanie umowy odbywa się podczas spotkania z kurierem.
Regulamin nie wspomina o możliwości wyboru sposobu podpisania umowy - kurier lub oddział - jak to jest w innych bankach, np. w Millennium.

Odpowiedz

M
MJ
Gość

Gdzie mogę znaleźć swój login do nowozałożonego konta?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@MJ

Witam serdecznie
Chciałbym zacząć od istotnego sprostowania – nasz portal http://Najlepszekonto.pl - ma charakter przede wszystkim informacyjny. Nie jesteśmy filią żadnego banku ani też nie pośredniczymy w sprzedaży produktów bankowych.
O ile to możliwe, wspieramy naszych Czytelników wiedzą na temat kont osobistych, rachunków firmowych i innych produktów bankowych.

Login do konta w BGŻ BNP Paribas znajduje się na karcie pt. Ważne numery, które klient otrzymuje podczas podpisywania umowy. Jest to ostatnia linki w szarej ramce pt. Numery Identyfikacyjne

Odpowiedz

N
Noolan
Gość

Jakie zgody marketingowe trzeba zaznaczyć we wniosku?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Noolan

Jeśli chodzi o formularz rejestracji w promocji, to trzeba zaznaczyć wszystkie 4 zgody, na tym etapie nie ma zgód marketingowych.

Odpowiedz

T
Tomek_K
Gość

Piszecie, że nic się nie stanie, jak w jakimś miesiącu nie zrobię transakcji kartą. A co w sytuacji jak pojadę w lecie za robotą za granicę i nie będę korzystał z karty przez 3 miesiące?

Odpowiedz

A
Adam
Gość
@Tomek_K

Konto, które bierze udział w promocji, to Konto Optymalne, a zarówno ono, jak i karta są prowadzone bezwarunkowo darmowe.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Adam

Zgadza się.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Tomek_K

Jeśli w ogóle nie będziesz korzystał z karty, to bank nie naliczy Ci moneybacku. Zgodnie z regulaminem wciąż będziesz mógł otrzymać premię za pozostałe miesiące, o ile w każdym wykonasz przelewy w aplikacji GOmobile.

Odpowiedz