Wróć

Ta promocja zakończyła się 31 grudnia 2018 r. Obecnie możesz przystąpić do nowej akcji i zyskać nawet 200 zł premii.

Otwórz Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas i zgarnij nawet 200 zł premii

8 komentarzy / opinii
Otwórz Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas i zgarnij nawet 200 zł premii
Czas trwania
Cel (zysk) 200 zł w formie przelewu na konto.
Po drodze Należy otworzyć Konto Optymalne i aktywnie z niego korzystać przez 4 miesiące. Wymagane są comiesięczne wpływy o wartości min. 1000 zł oraz płatności kartą w sklepach spożywczych.
Poszukujesz konta osobistego, które w łatwy sposób pozwala zyskać konkretną premię? W takim razie przyjrzyj się najnowszej promocji BGŻ BNP Paribas. Wystarczy, że otworzysz Konto Optymalne i będziesz z niego aktywnie korzystał, a bank wypłaci Ci nawet 200 zł premii gotówkowej. Niestety, z oferty skorzysta tylko 1500 osób!

Zacznijmy od dwóch istotnych informacji. Organizatorem promocji „Konto na zakupy” oraz fundatorem nagród jest spółka Ad Astra z siedzibą w Michałowicach, natomiast BGŻ BNP Paribas występuje w roli partnera akcji.

Ostatnim dniem, w którym możesz złożyć promocyjny wniosek, jest 31 grudnia 2018 roku. Pamiętaj jednak, że pula wniosków wynosi 1500 sztuk, a po jej przekroczeniu dalsza rejestracja nie będzie już możliwa. Oznacza to, że w praktyce akcja może się zakończyć sporo przed czasem.

Dla kogo promocja?

Z oferty mogą skorzystać nowi klienci. Okres karencji wynosi 24 miesiące - jeśli zatem w ciągu ostatnich dwóch lat nie posiadałeś rachunku osobistego w BGŻ BNP Paribas (lub wcześniej w Raiffeisen Bank Polska), to śmiało możesz otwierać konto w promocji.

4 x 50 zł = 200 zł premii

W promocji możesz zyskać nawet 200 zł premii w gotówce, jednak nagroda podzielona jest na cztery części - w zależności od tego, w ilu miesiącach uda Ci się spełnić wszystkie warunki, możesz zgarnąć 50, 100, 150 zł lub 200 zł. Wszystko zależy więc tak naprawdę od Ciebie. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby osiągnąć maksymalny zysk.

Warunki promocji: krok po kroku

Poniżej przedstawiamy listę wymaganych aktywności:

 1. Wypełnij formularz rejestracyjny dostępy na stronie promocji. Pamiętaj o wyrażeniu wymaganych zgód (zaznacz wszystkie 4 pola w formularzu).
 2. Do 31 grudnia 2018 r. (pamiętając o ograniczonej puli uczestników) złóż wniosek o konto wraz z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej. Wykorzystaj w tym celu przycisk, który pojawi się na ekranie komputera po wypełnieniu formularza! Alternatywą jest też skorzystanie z linka otrzymanego na adres e-mail. We wniosku podaj takie same dane, jak w formularzu rejestracyjnym.
 3. Do 15 stycznia 2019 r. podpisz umowę za pośrednictwem kuriera.
 4. Aby otrzymać pierwsze 50 zł, do 31 stycznia 2019 r.:
  • dokonaj aktywacji aplikacji mobilnej GOmobile,
  • wykonaj min. 3 transakcje bezgotówkowe kartą w sklepach spożywczych.
 5. Aby otrzymać kolejne 3 premie po 50 zł, w każdym z miesięcy luty, marzec i kwiecień 2019 r.:
  • wykonaj przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą w sklepach spożywczych,
  • zapewnij wpływy na konto w łącznej wysokości min. 1000 zł.

Bardzo ważne: warunkiem uzyskania premii za każdy ze wspomnianych miesięcy jest spełnienie warunków w poprzednim miesiącu. Dla przykładu, jeśli nie uda Ci się uzyskać premii za luty, to nie zgarniesz również 50 zł za marzec i kwiecień! Mówiąc wprost – niespełnienie warunków za dany miesiąc sprawia, że Twój „licznik” premii do zdobycia zatrzymuje się bezpowrotnie.

Czym są „wpływy”, a czym „transakcje bezgotówkowe”?

Przejdźmy do definicji. „Wpływem” w rozumieniu regulaminu promocji jest każdy wpływ, z wyjątkiem tych, które pochodzą z innego Twojego rachunku (także kredytowego) w BGŻ BNP Paribas, BGŻOptima oraz Raiffeisen Polbanku. Wyłączenie obejmuje również wpłaty gotówkowe.

Jeśli chodzi o „transakcje bezgotówkowe”, to uznane zostaną po prostu płatności kartą dokonane w sklepach spożywczych (o kodach MCC 5411 lub 5499). Mobilne płatności zbliżeniowe Google Pay i Apple Pay tradycyjnie liczą się jako transakcje dokonane przy użyciu karty – odwrotnie niż w przypadku Blika, który nie będzie uznawany w promocji.

Przekazanie premii

Jak już wspomnieliśmy, organizator przekaże premię w „ratach”. Zanim jednak zasili ona Twoje konto w BGŻ BNP Paribas, zostaniesz mailowo poinformowany o jej przyznaniu.

Do 19 marca 2019 r. otrzymasz wiadomość o przyznaniu pierwszej (lub pierwszej i drugiej) premii 50 zł. Teraz uwaga – do 25 marca 2019 r. będziesz musiał kliknąć na zawarty w niej link do strony organizatora i, korzystając z podanego w wiadomości kodu, zalogować się. Tam zostaniesz poproszony o wskazanie numeru rachunku otwartego w promocji. Informację o trzeciej (lub trzeciej i czwartej) nagrodzie otrzymasz najpóźniej 17 maja 2019 r.

Termin wypłaty pierwszej i drugiej premii cząstkowej upływa 31 marca 2019 r., a trzeciej i czwartej – 31 maja 2019 r.

Wszystkie bonusy w promocji są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Regulamin oferty jest dostępny pod tym adresem.

Konto Optymalne - garść informacji

Być może do udziału w promocji zachęci Cię fakt, iż Konto Optymalne w BGŻ BNP Paribas odznacza się brakiem opłat za większość podstawowych operacji bankowych. Prowadzenie rachunku oraz korzystanie z karty są bezwarunkowo darmowe, podobnie jak zwykły przelew internetowy lub w aplikacji. Bezpłatnie też wypłacisz gotówkę z bankomatów własnych banków oraz maszyn należących do sieci Planet Cash. Niestety, jeśli skorzystasz z pozostałych bankomatów w kraju, musisz liczyć się z prowizją w wysokości 5 zł.

Do atutów konta należą z pewnością: aplikacja mobilna GOmobile oraz dostęp do nowoczesnych metod płatności (Google Pay, Apple Pay, Blik i Masterpass). Jeśli więc jesteś miłośnikiem technologicznych nowinek i jednocześnie zwracasz uwagę na niskie opłaty – warto byś zapoznał się ze szczegółową analizą konta.

Nawet 300 zł do Biedronki z kartą kredytową

Gdy już skorzystasz z oferty konta osobistego, możesz pójść za ciosem i wyrobić proponowaną przez bank kartę kredytową Mastercard. Aktualnie wiąże się to z szansą na zgarnięcie w sumie 6 kodów do Biedronki o łącznej wartości 300 zł! Dodatkowo otrzymasz 5000 punktów “na start” w programie lojalnościowym mamBonus.

Warunki akcji sprowadzają się do aktywnego korzystania z karty kredytowej – w sumie powinieneś wykonać w każdym z 6 miesięcy transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 500 zł.

Promocja trwa do końca stycznia, ale i tutaj zastosowano ograniczoną pulę nagród (5000). Szczegóły znajdziesz w tym tekście.

BGŻ BNP Paribas powraca do wysokich premii?

Kilka tygodni temu z lekkim rozczarowaniem informowaliśmy o promocji Konta Optymalnego, w której nowi klienci mogli zyskać 150 zł. Wyglądało na to, że wartość bonusów dla nowych posiadaczy tego rachunku będzie raczej spadać, niż rosnąć. Nic bardziej mylnego – tym razem wysokość premii poszła nieco w górę, a 200 zł to już całkiem niezła motywacja, by aktywnie korzystać z rachunku.

Czy warunki zgarnięcia pełnej premii są proste do spełnienia? To już kwestia indywidualna. O ile wymóg regularnych wpływów na konto oraz płatności kartą za zakupy spożywcze nie sprawia, że czujesz się zniechęcony, to śmiało korzystaj z promocji. Pamiętaj jednak, że jeśli się nie pospieszysz, inni mogą Cię wyprzedzić!

Krystian

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(8)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
M
Michał Kupis
Gość

Jak wygląda sprawa zgód we wniosku? Czy trzeba zaznaczyć wszystkie, czy tylko dwie pierwsze wymagane?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Michał Kupis

Regulamin nie mówi nic o konieczności wyrażania zgód na etapie składania wniosku, a zatem wystarczy zaznaczyć tylko te bezwzględnie wymagane (dwie pierwsze, oznaczone gwiazdką).

Odpowiedz

D
Dario
Gość

Wszystko niby pięknie, tylko te transakcje w spożywczakach. Skąd mam mieć pewność, że sklep ma taki a nie inny mcc? :P

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Dario

To rzeczywiście ciekawe pytanie. Niestety, weryfikacja kodu MCC wymaga od nas pewnej determinacji. 100% pewność co do tego, czy dokonana płatność zostanie uznana, uzyskamy po kontakcie z infolinią banku.
Polecamy lekturę tego tekstu: https://www.najlepszekonto.pl/kody-mcc

Odpowiedz

Q
Qwerty
Gość

W regulaminie nic nie pisze, że wpływy z konta w innym banku są zabronione. Dobrze wnioskuję, że co nie jest zabronione... ;)

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Qwerty

Dokładnie, takie wpływy są dozwolone ;) i to nawet wtedy, gdy wspomniane konto w innym banku również należy do uczestnika promocji.

Odpowiedz

M
michal
Gość

Czy okres 24 miesięcy jest liczony w stosunku do daty startu promocji czy daty wzięcia udziału w promocji? Pytam bo pod koniec grudnia 2016 r. zamknąłem rachunek wBGŻ.

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@michal

Okres ten liczy się w stosunku do daty złożenia wniosku o konto. Jeśli zamknąłeś rachunek pod koniec grudnia 2016 r., to wniosek w promocji możesz złożyć po upływie 2 lat, czyli... pod koniec grudnia tego roku. Miejmy nadzieję, że pula rejestracji nie wyczerpie się do tego czasu!

Odpowiedz