100 zł na Allegro dla młodych użytkowników Konta Jakże Osobistego w Alior Banku

Publikacja:
100 zł na Allegro dla młodych użytkowników Konta Jakże Osobistego w Alior Banku
Czas trwania
Cel (zysk) 100 zł na Allegro.
Uczestnik Rodzic dziecka w wieku 13-17 lat, które w ostatnich 2 latach nie miało rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego lub walutowego w Alior Banku.
Po drodze Po założeniu rachunku nastolatek musi wykonać w ciągu 40 dni 2 transakcje bezgotówkowe na dowolną kwotę.
Alior Bank zdecydował się na przygotowanie kolejnej edycji specjalnej promocji Konta Jakże Osobistego dla nastolatków, którzy skończyli 13 r.ż., ale nie świętowali jeszcze 18 urodzin. Za założenie wspomnianego rachunku i wykonanie 2 transakcji bezgotówkowych kartą można dostać 100 zł do wykorzystania na Allegro.

Niedawno Alior Bank dołączył do grona instytucji finansowych ze specjalną ofertą dla klientów w wieku do 26 lat. Początkowo bank oferował im tylko promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego (obecnie wynosi ono 3% do 2000 zł przez 4 miesiące od daty aktywacji promocji). Potem przyszedł czas na akcję dla nastolatków w wieku 13-17 lat. Właśnie trwa jej druga edycja. Dwie płatności kartą do rachunku osobistego wystarczą, by niepełnoletni otrzymał 100 zł na zakupy na Allegro. Przyjrzyjmy się bliżej tej propozycji.

Warunki uczestnictwa

Promocja „Młodość ma swoje prawa - II edycja” obowiązuje do 30 kwietnia 2022 r. Oferta skierowana jest do rodziców, których dziecko w wieku 13-17 lat w ostatnich dwóch latach przed dniem złożenia wniosku nie posiadało rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego ani rachunku walutowego w Alior Banku.

Wyjaśnijmy przy okazji, że rodzic reprezentuje dziecko w procesie otwierania Konta Jakże Osobistego, ale to nastolatek jest stroną umowy o rachunek i wydawanej do niego karty debetowej.

Dwie transakcje przepustką do nagrody

Wymagania opisane w regulaminie akcji są bardzo łatwe do spełnienia:

Start
 • Krok 1

  Do 30 kwietnia 2022 r. załóż swojemu dziecku, które skończyło 13 r.ż., ale nie ma jeszcze 18 lat, Konto Jakże Osobiste wraz z kartą debetową. Wyraź przy tym zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych i przesyłanie Ci przez Alior Bank informacji drogą elektroniczną oraz telefonicznie.

 • Informacja

  Rachunek dla nastolatka możesz otworzyć w Alior Banku na 3 sposoby:

  • w bankowości internetowej Alior Online lub mobilnej Alior Mobile logując się do systemu transakcyjnego i potwierdzając zawarcie umowy podczas spotkania z kurierem;
  • w aplikacji mobilnej Alior Mobile, z wykorzystaniem VideoSelfie, w całości online. Wybierając tę metodę, dziecko musi być przy Tobie, gdyż konieczne jest nagranie Jego głosu i twarzy;
  • w placówce bankowej, do której musisz pójść wraz z pociechą. Jeśli dziecko posiada dowód osobisty i jesteś w nim wpisany jako rodzic, to wystarczy tylko ten dokument. W innym przypadku, oprócz dokumentu dziecka ze zdjęciem (np. legitymacja, paszport) musicie zabrać ze sobą dokument potwierdzający, kto jest Jego opiekunem (np. akt urodzenia, decyzja sądu).

  Dwie pierwsze możliwości dostępne są tylko wtedy, gdy nastolatek posiada dowód osobisty.

 • Krok 2

  Dopilnuj, by nastolatek wykonał min. 2 transakcje bezgotówkowe kartą debetową na dowolną kwotę w ciągu 40 dni od założenia Konta Jakże Osobistego.

 • Premia

  Nagroda, czyli e-kod o wartości 100 zł do wydania na Allegro, zostanie przekazana w wiadomości sms na numer telefonu dziecka podany do kontaktu w Alior Banku w ciągu 60 dni od daty spełnienia wymagań regulaminu.

Mission complete!

Transakcje kartą nie mogą zostać wykonane w punktach oznaczonych kodami MCC wymienionymi w regulaminie promocji. Chodzi m.in. o kasyna, instytucje finansowe, brokerów ubezpieczeniowych, ale i usługi transportowe (kod 4111). W Alior Banku nie ma kłopotów ze stwierdzeniem, jaki kod MCC posiada podmiot, w którym została dokonana płatność, gdyż jest on wyświetlany w szczegółach transakcji.

Umowa o ROR i kartę nie może być wypowiedziana do chwili otrzymania bonu na Allegro.

Zasady korzystania z e-kodów na Allegro opisaliśmy w tekście „Kupony Allegro – jak je wykorzystać podczas zakupów”.

Nagroda jest zwolniona z opodatkowania, więc ani Ty, ani Twoja pociecha nie musicie się z niej rozliczać przed fiskusem.

Konto Jakże Osobiste dla Młodych

Młodzieżowa wersja Konta Jakże Osobistego różni się od „dorosłej” kilkoma szczegółami.

Po pierwsze, rachunek i wydana do niego karta są bezwarunkowo bezpłatne dla osób, które nie ukończyły 18 r.ż. Po drugie, z tą wersją ROR związanych jest tylko 7 korzyści (u dorosłych – 11). Korzystanie z 2 z nich jest bezpłatne, a każda kolejna kosztuje 3,50 zł/miesiąc.

Do wyboru są: 1% moneyback za płatności telefonem (max 20 zł/miesiąc), brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce lub za granicą, wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, płatności kartą bez kosztów przewalutowania, pakiet 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych, pakiet 30 bezpłatnych powiadomień sms o zdarzeniach na rachunku. Wybierając kartę dla miłośników gier komputerowych (z wizerunkiem Ashe) w programie Mastercard Bezcenne Chwile, można zdobywać Riot Points w grze League of Legends. Voucher na Riot Points przysługuje za płatności mobilne w sklepach stacjonarnych.

Czy warto? Zdecydowanie tak!

Być może zadajesz sobie pytanie, czy warto zakładać dziecku konto, może masz obawy, czy nastolatek jest już gotowy do zarządzania swoimi finansami. Naszym zdaniem przyzwyczajanie dziecka do korzystania z nowoczesnej bankowości należy zacząć jak najwcześniej. Będzie to korzystne zarówno dla pociechy, jak i dla Ciebie. Pisaliśmy o tym w tekście: „5 powodów, by założyć dziecku konto w banku”.

Jeśli jesteś nastolatkiem, który chce korzystać z rachunku bankowego, ale Twoi rodzice są temu przeciwni, to proponujemy, byś zajrzał do tekstu „Jak namówić rodziców na rachunek w banku?” Znajdziesz w nim argumenty do rozmowy z dorosłymi.

Zachęcamy do udziału w tej prostej akcji, ale decyzja – jak zawsze – należy do Ciebie.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos