Wróć

200 zł w gotówce za założenie Moto Konta w Toyota Banku i skorzystanie z półrocznej Lokaty Sprint 180

9 komentarzy / opinii
200 zł w gotówce za założenie Moto Konta w Toyota Banku i skorzystanie z półrocznej Lokaty Sprint 180
Czas trwania
Cel (zysk) 200 zł premii gotówkowej.
Po drodze Należy założyć Moto Konto oraz Lokatę Sprint 180 w Toyota Banku oraz dokonywać transakcji kartą do konta na stacjach benzynowych.
Money Mania powraca! W jej 17. edycji trzeba skorzystać z produktów Toyota Banku, a do zdobycia jest 200 zł w gotówce - 150 zł możesz zgarnąć bez wychodzenia z domu. Kolejne 50 zł premii wiąże się z koniecznością dokonywania transakcji kartą do konta na stacjach benzynowych.

Organizatorem Money Manii jest Totalmoney.pl sp. z o.o., a partnerem obecnej edycji - Toyota Bank Polska.

Uprawnieni do udziału w akcji

Do promocji można przystąpić do 31 marca 2019 r. Zgodnie z regulaminem, mogą w niej brać udział pełnoletnie osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz mieszkające w Polsce, które zaakceptują regulamin akcji.

Wykluczenie dotyczy jedynie pracowników i współpracowników Toyota Banku (wraz z rodzinami), jego obecnych klientów oraz tych, którzy między 1 marca 2018 r. a 4 marca 2019 r. zamknęli Moto Konto w Toyota Banku.

Przystąp do Money Manii

Jeśli bierzesz udział w Money Manii po raz pierwszy, zanim zaczniesz wypełniać warunki jej obecnej edycji, musisz wykonać dwa kroki:

 1. Do 31 marca 2019 r. zarejestruj się i załóż profil na stronie www.moneymania.pl. W trakcie rejestracji musisz podać swoje personalia i adres e-mail.
 2. Kliknij w link otrzymany w wiadomości przesłanej przez organizatora i potwierdź rejestrację.

Co zrobić, by zdobyć 150 zł?

Kolejne działania będą już związane bezpośrednio z udziałem w 17. edycji Money Manii. Jak zapewne się domyślasz, będzie w niej chodziło o założenie Moto Konta i aktywne korzystanie z rachunku.

 1. Do 31 marca 2019 r. zaloguj się na stronie www.moneymania.pl i kliknij w aktywny link, który przekieruje Cię na stronę Toyota Banku.
 2. Złóż wniosek o Moto Konto. Jako potwierdzenie prawidłowego wykonania tego kroku otrzymasz wiadomość e-mail z banku.
 3. Wyraź zgody na otrzymywanie informacji handlowych oraz materiałów marketingowych dotyczących produktów i usług Toyota Banku za pomocą telefonu i środków komunikacji elektronicznej oraz na przekazanie przez bank organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową. Chodzi o podanie numeru otwartego przez Ciebie Moto Konta, co umożliwi przelanie Ci bonusu.

 4. Do 23 kwietnia 2019 r.:
  • pobierz i zainstaluj na swoim telefonie aplikację Tankuj korzyści;
  • dołącz do promocji „Tankuj korzyści – zwrot za paliwo”; w tym celu we wspomnianej aplikacji, w zakładce „Twój samochód”, zarejestruj swój samochód, skanując kod Aztec umieszczony w dowodzie rejestracyjnym pojazdu (kwadrat w dolnej części zewnętrznej strony, po lewej);
  • w systemie bankowości elektronicznej Toyota Banku załóż co najmniej jedną Lokatę Sprint 180 dni na kwotę min. 5 000 zł. Depozyt, oprocentowany na 2,4% w skali roku, musisz utrzymać przynajmniej przez 90 dni od chwili jego otwarcia.

Premia za aktywność – 50 zł

Regulamin akcji przewiduje możliwość otrzymania przez każdego jej uczestnika jednorazowej premii w wysokości 50 zł. Warunkiem jej wypłaty jest wypełnienie wszystkich warunków niezbędnych do zdobycia 150 zł oraz, dodatkowo, aktywne korzystanie od 1 maja do 31 lipca 2019 r. z promocji „Tankuj korzyści”. Chodzi o to, by w jednym z trzech miesięcy – maj, czerwiec, lipiec – spełnić warunek uprawniający do zwrotu dowolnej kwoty za bezgotówkowe Transakcje Petrol.

Zasady moneybacku za Transakcje Petrol uzależnione są od posiadanego przez Ciebie samochodu oraz wysokości środków, jakie będziesz posiadał w Toyota Banku na Moto Koncie i lokatach.

Mechanizm tego moneybacku opisaliśmy szczegółowo w tym tekście. Najłatwiej ogarnąć go, czytając tabelki zamieszczone w artykule. Dowiesz się z niego także o innych korzyściach, jakie możesz „zatankować” jako klient Toyota Banku.

Transakcje Petrol

Definicja Transakcji Petrol znajduje się w regulaminie akcji „Tankuj Korzyści – zwrot za paliwo”. Zgodnie z nim, pod tym pojęciem rozumiana jest transakcja bezgotówkowa zakupu paliw wykonana kartą płatniczą i określona kodem MCC (kod określający miejsce dokonywania transakcji) o numerach 5172, 5541, 5542, 5983 lub 9752.

Wypłata bonusów

Informację o prawie do otrzymania obu nagród otrzymasz do 24 sierpnia 2019 r. Stosowną wiadomość zobaczysz po zalogowaniu się w serwisie www.moneymania.pl oraz w wysłanej do Ciebie wiadomości e-mail.

Do 10 września 2019 r. masz czas, by w swoim profilu na www.moneymania.pl podać numer Moto Konta, na które ma trafić Twoja nagroda. Organizator przeleje pieniądze na wskazany rachunek do 30 września 2019 r.

Z otrzymanych premii (150 zł + 50 zł) będziesz mógł się cieszyć bez ograniczeń, gdyż nagrody zwolnione są z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Ważne informacje

Decydując się na udział w promocji, warto mieć pełny zestaw informacji przydatnych w ocenie jej atrakcyjności. Chodzi nie tylko o warunki akcji, ale i produkty, z których trzeba skorzystać w jej ramach.

Diabeł tkwi w szczegółach

Liczba i wysokość założonych Lokat Sprint 180 dni nie mają wpływu na nagrody.

Co prawda do spełnienia warunków promocji wystarczy utrzymanie depozytu przez min. 90 dni, ale pamiętaj, że będzie to oznaczało zerwanie lokaty przed upływem jej terminu i tym samym nie dostaniesz żadnych odsetek.

Warunkiem wypłaty bonusów jest posiadanie w dniu ich przekazywania aktywnego Moto Konta.

Organizator zastrzegł, że nie bierze odpowiedzialności za ustawienia skrzynki poczty elektronicznej uczestnika. Wskazuje to, że w Twoim interesie leży takie jej skonfigurowanie, by bez przeszkód trafiły do niej wszystkie informacje związane z udziałem w tej promocji.

Bezpłatne Moto Konto

Na początku miesiąca bank pobiera opłatę 2,49 zł za prowadzenie Moto Konta i zwraca ją w następnym miesiącu po spełnieniu jednego z trzech warunków:

 • utrzymania średniomiesięcznego salda na rachunku w wysokości 1 000 zł lub
 • zapewnienia średniomiesięcznego salda lokat w kwocie 2 500 zł lub
 • spłaty w danym miesiącu minimum jednej raty finansowania Toyota Bank lub Toyota Leasing.

W tym miejscu warto zauważyć, że spełniając warunki promocji - czyli zakładając Lokatę Sprint, automatycznie jesteśmy zwolnieni z opłaty za konto. Dopóki lokata pracuje na swoje odsetki, dopóty nie musimy się przejmować opłatami za rachunek.

Wydanie karty debetowej i korzystanie z niej jest bezpłatne. Nic nie kosztują również trzy pierwsze wypłaty w miesiącu z dowolnego bankomatu w Polsce. Każda kolejna to koszt 4,50 zł.

Szczegóły dotyczące Moto Konta znajdziesz w naszej analizie tego rachunku.

Lokata Sprint na 180 dni

Promocja dotyczy wariantu Lokaty Sprint zawieranego na 180 dni. Jej minimalna wartość to 3 000 zł, a maksymalna – 18 000 zł. Depozyt tego typu można założyć tylko w bankowości elektronicznej Toyota Banku. Oprocentowanie jest stałe i wynosi 2,4% w skali roku.

Pamiętaj, że jednym z warunków promocji jest założenie depozytu na kwotę nie mniejszą niż 5 000 zł.

Dysonans w ocenie promocji

Gdyby patrzeć tylko na same nagrody – w sumie 200 zł, trzeba by stwierdzić, że to bardzo atrakcyjna promocja. Zdobycie 150 zł sprowadza się w zasadzie do zarejestrowania się w Money Manii (jeśli nie zrobiłeś tego w jednej z poprzednich edycji), założenia Moto Konta, stworzenia profilu w aplikacji Tankuj Korzyści swojego samochodu i otwarcia Lokaty Sprint na 180 dni. To proste zadania, które możesz wykonać bez wychodzenia z domu. W tym miejscu redaktorzy się zgadzają.

Pojawiły się jednak pewne różnice w ocenie promocji, którymi chcemy się z Wami podzielić. Oto one:

Opinia redaktora #1: "Jakoś nie jestem przekonany..."

Korzystanie z Moto Konta wymaga pamiętania o kilku warunkach, które trzeba spełnić, by było ono bezpłatne. Na dodatek trzeba też liczyć liczbę wypłat z bankomatów dokonanych kartą do rachunku. Tylko trzy pierwsze są bezpłatne, każda następna kosztuje 4,50 zł.

Zdobycie kolejnych 50 zł wymaga tankowania paliwa. Niby nic trudnego, ale warunki uprawniające do otrzymania moneybacku nie należą do prostych i łatwo się w nich pogubić. Tymczasem trzeba je zrealizować choć w jednym miesiącu, by zasłużyć na ten dodatkowy bonus.

Warunki związane z Lokatą Sprint 180 są nieco “podchwytliwe”. Minimalna kwota depozytu to 3 000 zł, ale w ramach promocji musi to być przynajmniej 5 000 zł. Lokatę można zlikwidować po 90 dniach, ale będzie to oznaczało zerwanie jej przed terminem i tym samym utratę odsetek. Krótko mówiąc – 200 zł w gotówce kusi, ale warunki promocji i oferta Toyota Banku jakoś specjalnie mnie nie przekonują.

Opinia redaktora #2: "Dobra promocja, jeśli odpowiednio do niej podejdziemy"

Ja jestem mniej ambitny niż mój kolega z redakcji i nie celuję w pełną premię ;) Nie posiadam też samochodu marki Toyota, zatem odpuszczam premię cząstkową 50 zł i skupiam się "tylko" na nagrodzie w wysokości 150 zł.

Lokata na 180 dni z oprocentowaniem 2,4% to najlepsza oferta depozytowa Toyota Banku i jedna z ciekawszych lokat półrocznych. Wpłacając na nią 5 000 zł, zyskuję nie tylko odsetki i premię, ale również zwolnienie z opłat za konto. Nie warto zatem tej lokaty zrywać przed czasem, co dodatkowo upraszcza całą procedurę promocji.

Założenie konta i lokaty oraz rejestracja w aplikacji zajmuje łącznie ok. 20 minut. A potem tak naprawdę nic więcej nie musimy robić, a jedynie czekać na informację o przyznaniu premii. Moim zdaniem warto rozważyć, jeśli odpowiednio podejdziemy do tej promocji.

Znacie już naszą opinię. Jesteśmy ciekawi Waszego zdania i pamiętajcie, że ostateczna decyzja zawsze należy do Was.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(9)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
P
Paweł Urbański
Gość

Dzień dobry. Czy stwierdzenie "swój samochód" oznacza samochód który jest zarejestrowany na mnie czy też może być np. na moją żonę ?

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Paweł Urbański

Niestety musi to być auto zarejestrowane na właściciela Moto Konta.

Odpowiedz

P
Paweł Urbański
Gość
@najlepszelokaty.pl

Dziękuję za odpowiedz. Skorzystałem z tej sugestii i na razie słabo to wygląda. Raz że naciąłem się na stwierdzenie "swój samochód". Bo właścicielem samochodu jest moja żona (mamy co prawda ustawową wspólnotę majtkową ale pewnie nie będzie mi się chciało dyskutować z organizatorem akcji). Drugi problem z sama konstrukcją konta i lokaty. Ulokowałem 5000. Zgodnie z opisem powinienem być zwolniony z opłaty 2,49 za prowadzenie konta. Ale nie. Co miesiąc ta kwota jest pobierana. Zapis jest w regulaminie konta następujący " Opłata zwracana w przypadku ...lub minimalnego miesięcznego średniego salda lokat w wysokości... . Średnie miesięczne saldo lokat to saldo środków ... na posiadanych lokatach, obliczane jako suma sald na koniec każdego dnia miesiąca kalendarzowego, podzielona przez ilość dni w danym miesiącu" Wynika z tego, że powinienem mieć c.a. około 75 tyś ulokowane w danym miesiącu, żeby ta opłata nie został pobrana. Przynajmniej tak sądzę. Zaraz spróbuję się odezwać do banku i tą kwestię wyjaśnić.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@Paweł Urbański

1. Czy próbowałeś zarejestrować samochód żony w aplikacji Tankuj Korzyści?
2. Kwota 2,49 zł jest pobierana, ale po spełnieniu jednego z warunków powinna zostać zwrócona do 10. dnia kolejnego miesiąca. Jeśli ulokowałeś 5000 zł na lokacie i nie zrywałeś lokaty, to za kwiecień wyliczenia wyglądają tak: 30 x 5000 / 30 = 5000. Zatem do 10 maja powinieneś otrzymać zwrot pobranej w kwietniu opłaty (2,49 zł).

Odpowiedz

P
Paweł Urbański
Gość
@najlepszelokaty.pl

@1. Tak, po prostu zeskanowałem kod z dowodu rejestracyjnego. I w aplikacji ładnie pokazuje dane samochodu w tym właściciela pojazdu (moją żonę)
@2. Czekam na zwrot. Dam znać czy przyjdzie

Odpowiedz

K
kierowca_lexusa
Gość

Spoko opcja ta promocja. Regularnie korzystam z tej ich apki do tankowania i przyzam, że oszczędność jest tu spora. Jak tankujesz np. za 100 zł to potem 10 zł dostajesz z powrotem. To tak jakby lit kosztował nie 5 zł a 4,5 zł. Ale ja z czym innym. Rozumiem, że zeby otrzymać tą premię 150 zł to trzeba do września mieć otwarte konto w banku. Ale jest tu jakis wymóg aktywności? Bo niektórzy robią tak, że samo konto nie wystarczy - trzeba tez zapewniać jakies wpływy, saldy, itp.

Odpowiedz

N
najlepszelokaty.pl
Gość
@kierowca_lexusa

Zgodnie z regulaminem promocji nie ma dodatkowych warunków. Konieczne jest tylko założenie konta, otwarcie lokaty i zainstalowania i aktywacja aplikacji (z tego co wnioskujemy już posiadasz konto i aplikację). Żadne dodatkowe warunki jak korzystanie karty czy warunki zapewnienia wpływu na konto nie są wymagane.

Odpowiedz

A
Arek
Gość

Umowę podpisuje się kurierem?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Arek

Tak, Toyota Bank ma charakter internetowy i nie posiada swoich placówek. Nie jest możliwe potwierdzenie swojej tożsamości przelewem weryfikacyjnym.
Podpisanie umowy odbywa się podczas spotkania z kurierem. Należy okazać dowód osobisty.

Odpowiedz