Wróć

Plecak dla przedsiębiorców za firmową kartę kredytową z oferty Pekao

Plecak dla przedsiębiorców za firmową kartę kredytową z oferty Pekao
Czas trwania
Cel (zysk) Plecak.
Uczestnik Klient firmowy banku Pekao, który nie posiada karty kredytowej.
Po drodze Warunkiem otrzymania nagrody jest podpisanie umowy o firmową kartę kredytową i wykonanie nią w ciągu 45 dni minimum jednej transakcji bezgotówkowej.
Kolejny raz sięgnięcie po jedną z kart kredytowych oferowanych przez Bank Pekao - MOTO Biznes lub Mastercard Business DUO Komfort – oznacza nagrodę w postaci plecaka oraz otwiera dostęp do dodatkowych bonusów. Oferta adresowana jest do szerokiego grona przedsiębiorców.

Nie ma co narzekać, że gotówka byłaby lepsza, plecak też może się przydać. Przyjrzyjmy się więc bliżej propozycji Banku Pekao, który zachęcając przedsiębiorców do wnioskowania o jedną z wymienionych „kredytówek”, przypomina jednocześnie o benefitach związanych z tymi kartami – moneybacku lub możliwości rozłożenia zadłużenia na raty, atrakcyjnym pakiecie ubezpieczeniowym oraz rabatach sięgających 50% podczas zakupów u partnerów programu Galeria Rabatów.

Promocja potrwa do 31 grudnia 2019 r. Może się jednak zakończyć wcześniej, gdyż plecaków jest tylko 2 000 szt. Otrzymają je Ci, którzy najszybciej wywiążą się z warunków tej akcji.

Kto może wziąć udział w promocji?

Grono osób, które mogą ubiegać się o nagrodę, jest bardzo szerokie.

Promocja przeznaczona jest dla przedsiębiorców, przez których regulamin rozumie osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, wspólników spółek cywilnych, spółki jawne, partnerskie, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, fundacje, stowarzyszenia rejestrowe, spółdzielnie. Ważne, by ich roczne przychody netto ze sprzedaży były poniżej 5 mln zł.

Kolejne zapisy regulaminu też nie są restrykcyjne. Uczestnik promocji nie może po prostu w dniu jej rozpoczęcia (1 lipca 2019 r.) posiadać karty kredytowej Banku Pekao wydawanej przedsiębiorcom.

Warunki otrzymania plecaka

Zasady tej akcji specjalnej są bardzo proste. Wystarczy wykonać kilka działań.

Start
 • Krok 1

  Do 31 grudnia 2019 r. złóż wniosek o jedną z dwóch kart kredytowychMOTO Biznes lub MasterCard Business DUO Komfort

 • Krok 2

  Najpóźniej we wspomnianym dniu podpisz umowę o wybraną „kredytówkę”

 • Krok 3

  W ciągu 45 dni od daty zawarcia umowy o kartę dokonaj minimum jednej transakcji bezgotówkowej „plastikiem” lub Apple Pay;

 • Premia

  Nagroda zostanie przesłana na adres korespondencyjny widniejący w systemach informatycznych banku. Stanie się to w miesiącu następującym po tym, w którym wykonasz choćby jedną transakcję otrzymaną kartą kredytową. 

Mission complete!

Niezależnie od tego, ile kart kredytowych MOTO Biznes zamówisz dla swojej firmy, otrzymasz tylko jeden plecak.

Karty kredytowe objęte promocją

Jak wspomnieliśmy, promocją objęte są dwie karty kredytowe oferowane przez Bank Pekao - MOTO Biznes i Mastercard Business DUO Komfort. Każda z nich wydawana jest za darmo i w pierwszym roku korzystania z niej nie wiążą się z tym żadne koszty. Opłata roczna w drugim roku i kolejnych latach wynosi 98 zł. W przypadku karty kredytowej MOTO Biznes możesz jej uniknąć, jeśli w poprzednim roku średniomiesięczna wartość transakcji kartą wyniosła min. 1500 zł.

W przypadku obu kart opłata za wypłatę gotówki z bankomatu wynosi 4,5%, min. 7 zł.

Opłata za opóźnienie w spłacie karty lub przekroczenie limitu kredytowego wynosi 40 zł.

Karta kredytowa MOTO Biznes

Bank Pekao reklamuje ją słowami „Prosta droga do korzyści”. Fakt, jest ich kilka – moneyback, pakiet ubezpieczeniowy obejmujący assistance medyczny i car assistance oraz pakiet usług concierge, rabaty do 50% na zakupy u partnerów programu „Galeria Rabatów”, (są wśród nich firmy z branży transportowej i motoryzacyjnej), czy możliwość wydania firmie dowolnej liczby kart z odrębnymi limitami dla każdego pracownika.

Wysokość moneybacku to zaledwie 0,30% wartości wszystkich transakcji bezgotówkowych, dokonanych przy użyciu karty na stacjach paliw w okresie danego cyklu rozliczeniowego. Zwrot dokonywany jest na rachunek karty ostatniego dnia cyklu rozliczeniowego. Maksymalna wysokość moneybacku w jednym cyklu to 50 zł.

Karta kredytowa Mastercard Business DUO Komfort

Ta „kredytówka” nie oferuje moneybacku, ale umożliwia rozłożenie nawet na 24 raty całości lub części zadłużenia z tytułu dokonanych tą kartą transakcji. Klient sam decyduje, jaką kwotę i w jakim okresie spłaci. Bank pobiera za to stałą miesięczną prowizję.

Umiarkowane korzyści

Od chwili startu pierwszej edycji tej promocji nie zmieniliśmy zdania – nadal mamy wobec niej mieszane uczucia. Sam plecak nam się podoba, może faktycznie być użyteczny, ale czemu obowiązuje ograniczenie, że można otrzymać tylko jedną nagrodę, niezależnie od liczby zamówionych kart? Zestaw „kredytówka” + plecak byłby z pewnością przydatny dla pracowników dokonujących zakupów na potrzeby firmy czy przedstawicieli handlowych.

Korzyści związane z promowanymi kartami też nie są szczególnie porywające. Wysokość moneybacku jest niewielka, a możliwość rozłożenia na raty transakcji wykonanych „kredytówką” to tylko uzupełnienie limitu w koncie/kredytu obrotowego.

Jednak to tylko nasza opinia. Decyzja, jak zawsze, należy do Ciebie.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji