Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: Nawet 600 zł moneyback z Kartą Kredytową z Żubrem z oferty banku Pekao.

200 zł za Konto Przekorzystne w Banku Pekao + równowartość 100 zł w Bezcennych Chwilach + Konto Oszczędnościowe na 8%!

Publikacja:
200 zł za Konto Przekorzystne w Banku Pekao + równowartość 100 zł w Bezcennych Chwilach + Konto Oszczędnościowe na 8%!
Popularność promocji
Czas trwania
Cel (zysk) 300 zł: 200 zł w gotówce + równowartość 100 zł w punktach w programie Bezcenne Chwile.
Uczestnik Osoby, które w okresie od 1 stycznia 2021 r. do 9 stycznia 2023 r. nie posiadały w Banku Pekao konta osobistego ani lokaty terminowej.
Po drodze Wystarczy otworzyć konto i wykonać po 5 transakcji kartą w każdym z 3 kolejnych miesięcy.
Bank Pekao kontynuuje swoją promocję z 200-złotową premią gotówkową dla nowych klientów! Jeśli założysz teraz Konto Przekorzystne i zrealizujesz wymagania regulaminu, zdobędziesz nie tylko wspomniany bonus w gotówce, ale jako klient Pekao będziesz mógł skorzystać z promocji na Koncie Oszczędnościowym, by zyskać aż 8% dla swoich oszczędności przez pół roku. Czeka również równowartość 100 zł w programie Bezcenne Chwile.

Bank Pekao proponuje w ramach promocji „Otwórz Konto na selfie i otrzymaj nagrodę 200 zł” – edycja VII, która trwa do 15 marca 2023 r., nawet 200 zł premii. 50 zł otrzymasz za samo założenie rachunku, natomiast za aktywność możesz zyskać maksymalnie 3 x 50 zł, czyli w sumie 150 zł.

W trwającej do 17 maja 2023 r. akcji "Punkty na start" związanej z programem Mastercard Bezcenne Chwile można zgarnąć 8000 punktów, czyli równowartość 100 zł. Nie warto zwlekać z decyzją, bo w tej promocji pula nagród jest ograniczona.

Tradycyjnie dla nowych klientów

Zacznijmy od podstaw, czyli odpowiedzi na pytanie: czy możesz wziąć udział w akcji? Nie ma żadnych przeciwwskazań, byś w niej uczestniczył, o ile od 1 stycznia 2021 r. do 9 stycznia 2023 r. nie posiadałeś w Banku Pekao (również jako współposiadacz) rachunku osobistego w polskich złotych ani lokaty terminowej.

Uwaga: bank wymaga także, by uczestnik był obywatelem polskim i mieszkał w Polsce.

Jeśli spełniasz ten warunek, sprawdź, jak niewiele trzeba, by zgarnąć premie.

200 zł w gotówce

Oto wymagane czynności:

Start
 • Krok 1

  Do 15 marca 2023 r. złóż wniosek o Konto Przekorzystne lub Konto Przekorzystne dla Młodych wraz z:

  • kartą debetową,
  • dostępem do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej PeoPay,
  • wnioskiem o otwarcie Konta Oszczędnościowego (jeśli chcesz otrzymać na nim promocyjne oprocentowanie).
 • Krok 2

  Zawrzyj umowę za pośrednictwem podstrony banku lub w aplikacji PeoPay z wykorzystaniem weryfikacji tożsamości przy pomocy selfie.

 • Premia

  Za samo założenie konta otrzymasz 50 zł premii. Przelew trafi na Twój rachunek do końca miesiąca następującego po tym, w którym doszło do zawarcia umowy.

 • Krok 3

  W każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia Konta Przekorzystnego:

  • wykonaj przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub aplikacją PeoPay;
  • zaloguj się choć raz do aplikacji mobilnej PeoPay.
 • Premia

  Za spełnienie warunku aktywności otrzymasz maksymalnie 150 zł premii. Nagroda za dany miesiąc trafi na Twój rachunek do końca kolejnego miesiąca po spełnieniu wszystkich wymagań.

  Uwaga: jeśli transakcje kartą wykonasz tylko w dwóch miesiącach, Twoja nagroda wyniesie 100 zł, jeśli zaś tylko w jednym miesiącu – otrzymasz jedynie 50 zł.

Mission complete!

Przykład: założyłeś konto w styczniu 2023 r., 50 zł otrzymasz do końca lutego 2023 r. Warunki aktywności realizujesz wtedy od lutego do kwietnia 2023 r., a ostatnie 50 zł wpłynie na Twój rachunek do końca maja 2023 r.

Ważna informacja! Jeśli nie uda Ci się z powodu kłopotów technicznych zawrzeć umowy o Konto Przekorzystne zdalnie, możesz dopełnić formalności w oddziale i nie pozbawi Cię to prawa do otrzymania premii.

+ równowartość 100 zł w Bezcennych Chwilach

Jeśli nie współpracowałeś dotąd z Pekao SA i tym samym nie masz wydanej przez ten bank karty zarejestrowanej w programie Bezcenne Chwile, to masz szansę na zdobycie 8000 punktów powitalnych, które stanowią równowartość 100 zł.

To też musisz wiedzieć

Promocją nie są objęte transakcje, w których dokonano zwrotu towaru lub usługi, odrzucone bądź nieautoryzowane, a także te wykonane w miejscach o kodach MCC wymienionych w regulaminie. Chodzi o internetowe przekazy pieniężne (MCC 4829), przekazy pieniężne w instytucjach finansowych (MCC 6050), przekazy pieniężne w Instytucjach niefinansowych, czyli walutę obcą, zlecenia pieniężne i czeki podróżne (MCC 6051).

Nagroda nie zostanie wypłacona w przypadku, gdy zamkniesz ROR lub kartę debetową przed jej przekazaniem.

Zdobyta premia nie podlega opodatkowaniu, nie musisz się z niej rozliczać przed fiskusem.

Współpracując z bankiem Pekao, powinieneś wiedzieć, że jego klienci zbierają punkty w programie Bezcenne Chwile dużo szybciej, według specjalnego przelicznika wynikającego z rodzaju posiadanej karty. Mogą też oczywiście brać udział w akcjach dla wszystkich uczestników tego programu.

Konto Przekorzystne w Banku Pekao

Konto Przekorzystne z pewnością wyróżnia się na rynku bezwarunkowym brakiem opłat za prowadzenie rachunku. Za wydawaną do niego kartę bank co prawda standardowo pobiera prowizję, ale możesz jej uniknąć:

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 4 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 2,3% min. 5 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: korzystne przewalutowania i brak prowizji za transakcje walutowe kartą.

Unikalną cechą rachunku i karty wydawanej do niego są przewalutowania po świetnym kursie organizacji płatniczej. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się podczas wakacji za granicą.

Konto Przekorzystne dla młodych

Wersja promowanego rachunku dla osób, które nie ukończyły 26 r.ż., na co dzień nieznacznie różni się od tej dla starszych. Główna różnica? Bezwarunkowy brak opłat za kartę i korzystanie z bankomatów.

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł
 • Bankomaty
  0 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
Unikalne cechy: korzystne przewalutowania i brak prowizji za transakcje walutowe kartą.

8% na Koncie Oszczędnościowym!

Otwarcie Konta Przekorzystnego pozwoli Ci uzyskać wysokie oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym. Odsetki będą naliczane według promocyjnych zasad dla kwot do 200 tys. zł przez pół roku (dokładnie przez 183 dni).

Pamiętaj, że Konto Oszczędnościowe powinieneś uruchomić w trakcie otwierania rachunku osobistego.

 • Oprocentowanie
  7%

 • Okres obowiązywania
  152 dni
 • Zakres kwot
  do 100 tys. zł
 • Konto osobiste
  TAK

Oferta dla nowych klientów lub obecnych (spełniających warunek niskiego salda).

Wysoka premia na prostych zasadach

Nowa odsłona promocji Konta Przekorzystnego to prawdziwa gratka.

Do zdobycia w łatwy sposób jest aż 200 zł w gotówce i na dodatek niezrealizowanie warunków aktywności w jednym z miesięcy nie pozbawia prawa do pozostałej części premii. Niejako przy okazji mozna zdobyć równowartość 100 zł w punktach w programie Bezcenne Chwile.

Do tego dochodzi atrakcyjne oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym, korzystne przewalutowania przy płatnościach kartą za granicą i nowoczesna aplikacja mobilna.

Czego chcieć więcej? 🙂

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(84)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
P
pan l
Gość

Ze smutkiem muszę stwierdzić, że nie tylko ja nie dostałem ani grosza bonusu, ale obywatel Polski, któremu podałem kod polecający NK, również nie dostał ani grosza. Powinna była otrzymać premię pod koniec marca. Nic nie otrzymano. Wszystkie warunki zostały spełnione. Osobliwy? Jasne, że tak. Pekao mówi „Złóż reklamację z menu Usługi”. Reklamacje trwają nawet miesiąc, zanim otrzymają odpowiedź. /en Sad to report that not only did I not get a penny in bonus, but the Polish citizen I gave the NK referral code to also didn't get a penny. She should have received the bonus at the end of March. Nothing received. All conditions were adhered to. Peculiar? Sure is. Pekao say "File a complaint from the Services menu". Complaints take a month to even get a reply. 


Odpowiedz

P
Paweł
Gość

Generalnie ten bank to porażka. Żadna ze znanych mi osób nie otrzymała premii 200 zł. Ani za kartę o wizerunku 100 zł , ani za polecenie ani za założenie konta. Generalnie obsługa jest w banku miła ale nic nie może. Dziecko założyło konto po wielkich trudach i swojej karty nie może nawet podpiąć do porfela googla. Jedyna promocja jaka działa to 8% na koncie oszczędnościowym. Jak się zakończy uciekamy wszyscy z tego dziadostwa.

Odpowiedz

Ł
Łukasz
Gość

Czy płatności kartą poprzez Google Pay przechodzą ? Wg mnie tak.

Odpowiedz

B
bankowicz
Bankonauta
Bankonauta

Status Bankonauta otrzymują użytkownicy, którzy wykazują się inicjatywą we wspieraniu społeczności np. poprzez komentarze w serwisie czy informowanie o promocjach.
@Łukasz

I tak, i nie. Według regulaminu mają to być płatności kartą albo zbliżeniowo PeoPay. W tym drugim przypadku podpinasz kartę do Google Pay z poziomu apki Pekao. To według nich jest wtedy płatność PeoPay.

Odpowiedz

Ł
Łukasz
Gość

Mi się nie udało skorzystać z tej promocji, ponieważ wyskakiwał błąd podczas zakładania konta przez aplikację. Miałem u nich konto, które zamknąłem w 2020 roku. Dzwoniłem na infolinię w tej sprawie i pani z infolinii mi odpowiedziała, że trzymają jeszcze moje dane, dlatego nie mogłem założyć tego konta przez aplikację, ale powiedziała, że mogę to zrobić w oddziale :D Zrezygnowałem z tego, bo zakładając w oddziale nie załapałbym się na te bonusy. Moim zdaniem to dziadowski i zacofany bank.

Odpowiedz

W
Wojtek
Gość

Może to głupie pytanie, ale chciałbym się upewnić. Aby otrzymać premię 50 zł należy wykonać 5 transakcji bezgotówkowych kartą. Czy płatność telefonem z podpiętą kartą zostanie zaliczona czy musi to być płatność "plastikiem"?

Odpowiedz

G
Grabisz
Gość
@Wojtek

Regulamin mówi ogólnie o płatności kartą, zakazuje płatności Blikiem. Wynika z tego, że ważne jest wykorzystanie danych karty, czyli Google Pay czy Apple Pay powinny przejść.

Odpowiedz

A
Anna
Gość

W regulaminie konta osobistego jest napisane: "W przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min. 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów) (........)"

"Rachunki własne klientów" to już brzmi dla mnie dość jednoznacznie, że przelew z mojego rachunku z innego banku nie będzie się liczył jako wpływ na konto zwalniający z opłaty za prowadzenie rachunku. Mogliby to doprecyzować raz a porządnie.... Czy chodzi o przelewy wewnętrzne Pekao czy o przelewy między kontami klienta w różnych bankach.

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Członek załogi
@Anna

Zapis nie jest precyzyjny, to fakt, ale z całą pewnością przelew na min. 500 zł z rachunku tego samego klienta w innym banku zwalnia z opłaty za kartę. Tę informację potwierdzaliśmy w banku wielokrotnie (by mieć pewność co do aktualnej interpretacji), ponadto są w Redakcji osoby, które od dawna unikają opłaty właśnie w ten sposób.

Odpowiedz

M
Michał
Gość

Czy są jakieś przecieki o przedłużeniu promocji KO w tej samej wysokości? Czy mając konto osobiste z dawnej Idei trzeba zakładać Konto Przekorzystne do tej promocji, czy wystarczy to z Idei?

Odpowiedz

M
Marek
Gość
@Michał

Chłopie, przecieki to w rurze, w służbach specjalnych albo w prokuraturze ?. A tak poważnie, to tajemnicę nowego oprocentowania znają tylko pracownicy pracujący nad tą promocja.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Kapitan załogi
@Marek

O pierwszej części odpowiedzi Marka nic nie wiem, ale co do drugiej pełna zgoda - informację o zasadach nowej edycji posiadają tylko pracownicy przygotowujący akcję i banki pilnują, by tajemnica została dochowana.

Klienci Idea Banku, którzy zaakceptowali warunki zaproponowane przez Pekao, są teraz traktowani na równi z tymi, którzy umowę o ROR zawierali bezpośrednio z Pekao.

Odpowiedz

M
Michał
Gość
@Krzysztof Duliński

Czyli Ci z kontem Idei na potrzeby KO z 8 % nie muszą zakładać Konta Przekorzystnego?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Kapitan załogi
@Michał

Po przymusowym przeniesieniu z Idea Banku do Pekao SA klienci tego pierwszego byli traktowani jak klienci Pekao. Później bank rozsyłał do nich pisma zachęcające do przekształcenia posiadanego ROR na Konto Przekorzystne. Kto tego nie zrobił w wyznaczonym czasie, ten otrzymał jesienią 2021 r. wypowiedzenie umowy rachunku przeniesionego z Idea Banku.

Tak więc albo jesteś klientem Pekao i posiadasz Konto Przekorzystne (jeśli przyjąłeś warunki banku) albo nie masz już konta w Pekao (jeśli nie podpisywałeś umowy z Pekao).

Odpowiedz

P
Paweł
Gość

Ponad pół roku temu założyłem konto przekorzystne online/selfie. W kolejnych miesiącach spełniłem wszystkie warunki zawarte w regulaminie premii +200. Nie otrzymałem do dziś ww. premii. Za pomocą peopay złożyłem reklamację. Po miesiącu bank odpisał, że potrzebuje więcej czasu na sprawdzenie mojej reklamacji. Po kolejnych trzech tygodniach dostałem odpowiedź negatywną - nie kwalifikuję się do wypłaty premii ponieważ podczas otwierania konta miałem podać kod polecenia, co automatycznie wykluczyło mnie z promocji +200. Nie jest to prawdą - nie przystąpiłem do programu poleceń ani jako polecony, ani polecający, nie wpisywałem też żadnego kodu poleceń. Złożyłem więc odwołanie. I standardowo - po miesiącu bank odpisuje, że potrzebuje więcej czasu na sprawdzenie. Kolejne trzy tygodnie - odpowiedź negatywna, nieprawdziwa argumentacja j.w.

Proszę więc o opinię i poradę. Czy to jest standardowe podejście banku pekao do klienta? I czy jest sens pisana kolejnych odwołań, i do kogo?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Paweł

Postawa banku jest tu niezrozumiała, mamy słowo przeciwko słowu niestety... Możesz zwrócić się jeszcze do Rzecznika Klienta w Pekao listownie na adres

Bank Pekao S.A.

Rzecznik Klienta

Ul. Żwirki i Wigury 31,

02-091 Warszawa.

Odpowiedz

P
Paweł
Gość
@Aldona Derdziak

Dziękuję za odpowiedź, prześlę dla zasady ?. A wrażenie ogólne z działalności pekao jest negatywne. Jestem klientem innego banku od ponad 20 lat, korzystałem w nim z różnych usług i mam porównanie. Pomijając dziwne tłumaczenie banku, to 7-8 tyg. czas udzielania odpowiedzi na reklamację kilenta jest niedopuszczalny. Sprawdzenie we własnym systemie bankowym: miesięcznych wpływów na konto, ilości operacji bezgotówkowych w miesiącu i logowań do peopay to zadanie na minuty, a nie na miesiące. Nie wiem po co pekao na infolinii, czy też w oddziale poleca peopay jako najszybsze ? narzędzie do komunikacji. W innym banku na odpowiedź internetową czekałem max. tydzień.

Pekao skutecznie zniechęciło mnie do siebie, więc przystępuję do programu NIE POLECAM peako i się z niego wypisuję ?

Odpowiedz

P
pan l
Gość

Piszę to jeszcze raz, moja ostatnia wiadomość nie jest widoczna.

Nie otrzymałem żadnej premii. Konto założyłem w styczniu. Obowiązki wypełniłem. Ze względu na problemy z weryfikacją tożsamości, proces aplikacji internetowej skierował mnie do oddziału z numerem referencyjnym w celu weryfikacji mojego dowodu osobistego. W oddziale podobno wszystko zostało zrobione jak należy. Żadnych premii, ani grosza. Miało być na wczoraj.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@pan l

Zgodnie z regulaminem z promocji mogą skorzystać jedynie osoby z polskim obywatelstwem mieszkające w Polsce. Czy podczas składania wniosku podawałaś takie dane?

Odpowiedz

P
pan l
Gość
@Aldona Derdziak

Dobrze przypuszczam -- jestem obcokrajowcem z PESEL i kartą pobytu. Nie powiedziano mi, że nie będę kwalifikować się do premii - sprawdziłem to przed podpisaniem umowy. Powiedziano mi, że dostanę premię. To nie jedyny bank, który nie daje premii obcokrajowcom, ale niektórzy to robią. Niesprawiedliwe. W Wielkiej Brytanii wykluczenie z takich transakcji cudzoziemców będących rezydentami byłoby skandalem. pozdrawiam

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Kapitan załogi
@pan l

Jeśli jesteś w stanie udowodnić, że doradca w placówce lub na infolinii zapewnił Cię, że otrzymasz premię, to masz prawo napisać reklamację.

Odpowiedz

P
pan l
Gość
@Krzysztof Duliński

Dziękuję Panu K.D., ale faktycznie pracownicy w oddziale byli dla mnie bardzo mili i godni pochwały, i szczerze wierzę, że nie znali zasad, wątpię, żeby świadomie mnie wprowadzili w błąd. To samo powiedziano mi również przez telefon pomocy technicznej, kiedy zadzwoniłem, zanim poszedłem do oddziału, aby zapytać ich o procedurę. Myślę, że bardzo niewielu pracowników zdaje sobie sprawę z istnienia tej zasady. Mówię to, bo też długo zajęło mi dowiedzenie się na infolinii, że obcokrajowcy też nie kwalifikują się do programu rekomendacyjnego Pekao, bo kilku pracowników Pekao wydawało się nie wiedzieć, dlaczego ta opcja została pominięta w mojej aplikacji i menu bankowości internetowej . Nawiasem mówiąc, użyłem kodu polecenia/rekomendacji NK dla znajomego obywatela Polski, kiedy otworzyli konto Pekao - prawdopodobnie też nie kwalifikowałbym się do tego, gdybym użył kodu NK dla siebie, otwierając konto. Pekao nie jest jedynym bankiem, który ma tę zasadę, wydaje się, że większość ma, ale przynajmniej jeden nie (albo zrobili wyjątek, ponieważ zapłacili mi za polecenie w zeszłym roku).

Chciałbym poznać podstawę prawną, na podstawie której obcokrajowcy są wyłączeni z tych nowych bonusów dla klientów, nawet jeśli cudzoziemiec jest rezydentem podatkowym w Polsce co roku przez prawie dekadę. Pozdrawiam.

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Kapitan załogi
@pan l

Regulaminy promocji mogą zawierać dowolne zasady dotyczące uczestnictwa. To bank/organizator promocji decyduje, kogo chce zaprosić do udziału w akcji.

Odpowiedz

P
pan l
Gość
@Krzysztof Duliński

Nic więcej nie powiem, moje przemyślenia są już znane. (W Anglii i Walii taką klauzulę można zakwestionować w ramach kilku mechanizmów prawnych, ponieważ sąd zawsze może zakwestionować każdy warunek umowny, jeśli jest on niesprawiedliwy lub dyskryminujący, ale i tak nigdy nie słyszałem tam o takim wyłączeniu.) pzdr

Odpowiedz

P
pan l
Gość

Nie otrzymałem żadnego premii, ani grosza (wypełniłem zobowiązania). Konto założyłem w styczniu. I miałam też tę niedogodność, że musiałam odwiedzić oddział (nieopodal mojego miejsca zamieszkania, 30 minut podróży), aby zweryfikować swoją tożsamość, bo przez internet nie było to możliwe, gdyż jestem cudzoziemką i mój PESEL i karta pobytu nie wystarczyły. Konta otwarte w styczniu powinny były otrzymać pierwszą część premii do 28 lutego.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@pan l

Zgodnie z regulaminem z promocji mogą skorzystać jedynie osoby z polskim obywatelstwem mieszkające w Polsce. Czy podczas składania wniosku podawałaś takie dane?

Odpowiedz

A
Adam
Gość

"wykonaj przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub aplikacją PeoPay;"

Czy wchodzi tutaj w grę BLIK ?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Adam

Nie, transakcje Blikiem są tu niedozwolone.

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość

Dzien dobry, a czy mozna otworzyc konto bez karty debetowej (lub z niej pozniej zrezygnowac?) i mimo to zgarnac premie? Placic tylko aplikacja PeoPay? Czy musi byc ta karta aktywna? Szukam konta z ktorego online moglbym kupowac obligacje skarbu panstwa i ulokowac oszczednosci na 8%

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Tomasz

W promocji musisz zamówić kartę debetową i utrzymać ją do dnia wypłaty nagrody.

Odpowiedz

K
Kamil
Gość

Założyłem na siebie konto przekorzystne wraz z kontem oszczędnościowym. Dzień później zleciłem w banku na żonę zwspółwłasność na te konta. Czy w celu uniknięcia opłaty za posiadanie karty do konta przekorzystnego, żona i ja musimy mieć miesięczne wpływy po 500 zł ? Czy wystarczy jeden wpływ np. mój na kwotę 1000 zł ? Czy żona i ja musimy mieć po jednej transakcji kartą ? Czy wystarczy że np. ja będę miał 2 transakcje kartą ?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Członek załogi
@Kamil

Z informacji udzielonej przez bank wynika, że po dopisaniu współposiadacza do Konta Przekorzystnego wystarczy nadal zapewniać wpływ na to konto w kwocie 500 zł / mies., nawet jeśli współposiadacz zawnioskuje o osobną kartę dla siebie. Każdy ze współposiadaczy z osobna powinien natomiast wykonać przynajmniej jedną transakcję, by jego karta była darmowa.

Odpowiedz

T
Tomek
Gość

Także bardzo mnie interesuje czy w celu uniknięcia opłaty za posiadanie karty, wpływ 500 zł można wykonać ze swojego konta w innym banku ? Czy musi to być wynagrodzenie od pracodawcy? Pytam bo w rejestrze w Pekao przelew ze swojego gonta w innym banku pojawia się jako przelew wewnętrzny...

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Tomek

Przelew może pochodzić z Twojego konta w innym banku, to informacja potwierdzona przez Pekao. W razie problemów z opłatą warto złożyć reklamację.

Odpowiedz

G
Grzegorz
Gość

Witam, w celu uniknięcia opłaty za posiadanie karty, wpływ 500 zł, można wykonać ze swojego konta w innym banku ? czy musi to być wynagrodzenie od pracodawcy?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Grzegorz

Przelew może pochodzić z Twojego konta w innym banku, to informacja potwierdzona przez Pekao.

Odpowiedz

S
sławomira
Gość

czy konto przekorzystne mogę założyć w oddziałach banku i czy dostanę 200 zł

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Członek załogi
@sławomira

W tej promocji wymagane jest założenie konta przez stronę internetową lub w aplikacji mobilnej; bank dopuszcza otwarcie konta w oddziale tylko w sytuacji, gdy nie uda Ci się zawrzeć umowy online ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości.

Odpowiedz

P
pamela
Gość

czytalam o tym ze musi byc wplyw 500 zl by bylo za 0 zl karta i pierwsze co zrobilam po otwarciu konta to przelalam 500 zl ze swojego innego konta na to w pekao i w rejestrze w pekao pojawia sie to jako wplyw wewnetrzny - i bok info ze to sie nie wlicza jako bilans wplywow czy cos takiego :/ Czy to oznacza ze mi nie zaliczy tego przelewu jako wplywu 500 ? jak wy robiliscie ten wplyw 500 PLN? ze swojego innego konta czy jak?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@pamela

Przyglądaliśmy się wcześniej tej kwestii i kontaktowaliśmy z bankiem. Z odpowiedzi wynika, że przelew z Twojego konta w innym banku spełni warunek umożliwiający zwolnienie z opłaty za kartę. Warto złożyć reklamację.

Odpowiedz

W
Wojtek
Gość

Rodzice założyli konto w oddziale wraz z kontem oszczędnościowym bez karty płatniczej. Czy jest możliwość, by jeszcze dołączyć do promocji, m.in. poprzez zamówienie karty do konta?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Wojtek

Promocja z 200 zł premii obowiązuje tylko przez Internet. Jak Twoi rodzice składali wniosek?

Odpowiedz

O
Olek
Gość

Czy jest jakaś możliwość sprawdzenia czy na pewno zostało się przypisanym do promocji na 200 zł? Żadnego potwierdzenia po założeniu konta nie widziałem.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Olek

Najpewniejsza będzie infolinia. Możesz też sprawdzić, czy w dokumentach od banku nie masz regulaminu tej promocji.

Odpowiedz

P
Paula
Gość

Jakie karty Pko Sa biorą udział w promocji dotyczącej otrzymania 8000 punktów w programie Bezcenne chwile? Muszą to być karty z wizerunkiem gamingowycm czy mogą być zwykłe debetówki

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Paula

W artykule wspominamy o promocji dla nowych uczestników Bezcennych Chwil. 8000 pkt zyskasz, kiedy zarejestrujesz po raz pierwszy dowolną kartę Pekao.

Odpowiedz

T
Tomek
Gość

Czy można dokonać przelewu ze swojego obecnego konta oszczędnościowego bezpośrednio na konto oszczędnościowe w w banku Pekao czy najpierw na konto osobiste w banku Pekao i dopiero na konto oszczędnościowe?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Tomek

Tak, można.

Odpowiedz

D
Daniel
Gość

Witam

Mam dwa pytania:

1) Czy mają otwarte konto oszczędnościowe 8/% na 183dni mogę w każdej chwili wypłacić z tego konta pieniądze nie tracąc odsetek?

2) Czy zakładając konto za pomocą weryfikacji selfie mogę otworzyć konto wspólne z żoną?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Daniel

1. Możesz wypłacić środki, ale od dnia wypłaty bank będzie naliczał oprocentowanie tylko dla kwoty, która pozostanie na koncie.

2. Chodzi o Konto Przekorzystne? W promocji można je założyć jako wspólne, ale nie spotkałam się z taką możliwością w aplikacji mobilnej.

Odpowiedz

P
Paweł
Gość

A co w sytuacji gdy jakiś czas temu byłem klientem idea banku którego przejęło Pekao...czy będę uznany za klienta czy nie i będę mógł skorzystać z promocji 200zł ??

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Paweł

Będziesz mógł, ale wciąż obowiązuje Cię okres karencji.

Odpowiedz

M
Marzena
Gość

Przy wypełnianiu wniosku otrzymałam informację "Wprowadzony numer telefonu jest już zarejestrowany. Zaloguj się, aby kontynuować wniosek." pomimo składania wniosku po raz pierwszy. Próby logowania się nie powiodły, a przy próbie odzyskania dostępu, kod SMS do mnie nie przychodził (pomimo że we wcześniejszym kroku przy weryfikacji numeru telefonu poprawnie kod przychodził).

Zadzwoniłam na infolinię gdzie usłyszałam że jeśli byłam wcześniej klientką banku (byłam ale nie w datach określonych w regulaminie - konto zamknięte w 2020 r.), to jedyna możliwość otworzenia konta to w placówce, ale wtedy nie będę w stanie uczestniczyć w tej promocji, ponieważ umowa nie będzie zawarta online lub przez aplikację. Jest to dla mnie absurdalne wyjaśnienie, ponieważ bezpośrednio przeczy warunkowi że osoby które nie miały konta/produktów pomiędzy 1 stycznia 2021 r. a 9 stycznia 2023 r. będą w stanie uczestniczyć w promocji.

Czy ktoś kto miał wcześniej konto w Pekao i miał podobne problemy przy otwieraniu..?

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@Marzena

Wiesz co, ING ma chyba podobnie. Oni gdzieś w systemie zapisują ten numer telefonu i potem mimo, że karencja mija, to z promocji nici. Chyba nic nie wskórasz, skoro sam bank Ci tak odpowiedział..

Odpowiedz

T
Tomasz
Gość
@Marzena

Mi Pani konsultantka na infolinii powiedziałą, że powinienem kontynuować w placówce banku. Podejdę spróbuję,

Odpowiedz

A
Adam
Gość
@Marzena

Miałem podobnie ale po paru próbach się udało.

Odpowiedz

W
Wojciech
Gość

Konto osobiste i konto oszczędnościowe założyłem 2 stycznia, 4 stycznia przelałem środki, ale najpierw na osobiste, a dopiero później z osobistego na oszczędnościowe - czy to ma jakieś znaczenie? Czy należało przelać z konta w innym banku bezpośrednio na oszczędnościowe żeby zakwalifikowali je jako nowe środki?

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Kapitan załogi
@Wojciech

Nie ma to znaczenia, Twoje działanie było prawidłowe.

Odpowiedz

W
Wojtek
Gość
@Krzysztof Duliński

Dzięki za rozwianie wątpliwości. Robicie dobrą robotę żeby inflacja nie zżarła zupełnie naszych oszczędności :)

Odpowiedz

Krzysztof Duliński
Kapitan załogi
@Wojtek

W imieniu całej Redakcji dziękuję za miłe słowa. Robimy co możemy, szukamy różnych możliwości, podpowiadamy jakie akcje można ze sobą połączyć, by zmaksymalizować zyski. Ich osiągnięcie wymaga aktywności ze strony uczestników promocji, ale tak to już jest, że trzeba nieco inicjatywy, by cieszyć się bonusami ?

Odpowiedz

T
Tomek
Gość
@Wojciech

Czy można przelać bezpośrednio z innego konta oszczędnościowego w innym banku na konto oszczędnościowe w Pekao?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Tomek

Tak, można.

Odpowiedz

P
pan l
Gość

Infolinia banku powiedziała mi coś o 500 zł - trzeba je z jakiegoś powodu wpłacić, może po to, żeby otrzymać bonus, a może uniknąć jakiejś opłaty. nie pamiętam! Z warunków:

Brak opłat za obsługę karty do konta, wypłaty gotówki z bankomatów za granicą – w przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min. 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz poleceń przelewów pomiędzy rachunkami własnymi Klientów) oraz dokonania w poprzednim miesiącu kalendarzowym minimum jednej transakcji bezgotówkowej tą konkretną kartą debetową wydaną przez Bank Pekao S.A. w kolejnym miesiącu kalendarzowym, bank nie pobierze opłaty. Do ukończenia 26 roku życia za ww. usługi dotyczące Konta Przekorzystnego jest bezwarunkowe 0 zł. Pozostałe opłaty i prowizje znajdziesz w Taryfie Opłat i Prowizji. https://www.pekao.com.pl/konto-osobiste/

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Członek załogi
@pan l

Dzięki zapewnieniu co miesiąc wpływu 500 zł i wykonaniu min. jednej transakcji bezgotówkowej kartą unikniesz opłat za korzystanie z karty debetowej, za wypłatę środków z bankomatów zagranicznych oraz za 2 pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatów nienależących do Pekao (w Polsce). Są to standardowe warunki prowadzenia Konta Przekorzystnego.

Natomiast w ramach promocji, aby otrzymać premię, powinieneś jeszcze w każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia Konta Przekorzystnego:

- wykonać przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub aplikacją PeoPay

- zalogować się choć raz do aplikacji mobilnej PeoPay.

Odpowiedz

P
pan l
Gość
@Justyna Kalicińska

Dziękuję :-)

Poinformowano mnie, że 5 transakcji musi odbywać się przy użyciu płatności zbliżeniowych („bezdotykowych”) kartą (nie z kodem PIN) w sklepie lub podobnym, a nie online. Zakładam, że mogę również użyć Peopay Blik, aby spełnić te wymagania, ale zapomniałem zapytać na infolinii. Powiedziano mi również, że miesiąc, w którym otworzę konto, jest wolny od tych wymagań, wymagania zaczynają się w przyszłym miesiącu.

(Nawiasem mówiąc, polecam Blika - bardzo dobry do natychmiastowych płatności, a także natychmiastowych zwrotów w razie potrzeby.)

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@pan l

Kto Ci tak powiedział? Przecież przy zwolnieniu z opłat za kartę wymagane są po prostu transakcje bezgotówkowe kartą (Blik odpada!) i w taryfie słowa nie ma o tym, że muszą być zbliżeniowe i bez PIN-u stacjonarnie. Jak by to w ogóle miało wyglądać? Masz uważać, aby 100 zł nie przekroczyć w sklepie? Bez sensu...

Odpowiedz

P
pan l
Gość
@paladinek

Powiedziano mi, że przez infolinię banku, 5 transakcji tylko wtedy, gdy karta jest przyłożona do urządzenia, a nie PIN, chyba że maszyna EPOS poprosi o PIN. Osoba z infolinii powiedziała mi, że na pewno nie przez internet, tylko w sklepach stacjonarnych. Powtarzam tylko to, co mi powiedziano. Niektórych rzeczy nie pamiętam, ale nie wydaje mi się, żebym źle usłyszał. Jeśli ktokolwiek inny może zaprzeczyć temu, co mi powiedziano, napisz tutaj, a ja po prostu założę, że w jakiś sposób źle zrozumiałem lub doradca na infolinii odnosił się do innej oferty. (Moim zamiarem jest nie ryzykować i zrobić to, co mi powiedziano przez telefon, ponieważ nie chcę ryzykować utraty 200 zł premii.)

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@pan l

Czekaj, Ty pytałeś o transakcje w ramach promocji, czy o transakcje zwalniające z opłaty za kartę? Bo się pogubiłam...

Odpowiedz

P
pan l
Gość
@paladinek

Do premii 5 transakcji (zbliżeniowych/contactless tylko w sklepie).

Ale nie wierz mi na słowo, może zadzwoń pod numer 22 591 27 27 i dowiedz się, czy źle usłyszałem lub źle zrozumiałem.

Odpowiedz

P
paladinek
Gość
@pan l

W sumie teraz większość transakcji robi się zbliżeniowo, więc nie powinno być z tym problemu :)

Odpowiedz

G
Grzegorz
Gość
@Justyna Kalicińska

Czy ten wpływ 500 zł to może być przelew o jakimkolwiek tytule z innego konta należącego do osoby zakładającej konto w Pekao? Czy są jakieś specjalne wymagania? Czy w razie gdyby takiego przelewu np. w miesiącu lutym nie byłó, to czy opłaty naliczone byłyby "wstecz", czy dopiero za transakcje marcowe?

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Grzegorz

Dla zwolnienia z opłaty za kartę wpływ może być z Twojego konta w innym banku. Bank nalicza opłaty z dołu, czyli za poprzedni miesiąc. Jeśli w lutym nie zapewnisz wpływu, to w marcu bank pobierze opłatę za kartę.

Odpowiedz

A
Adam
Gość
@Aldona Derdziak

Witam. Naliczono mi prowizję od 2 wypłat z obcych bankomatów,więc reklamowałem. Dziś dostałem odpowiedź z Pekao i jakaś Pani napisała mi,że wpływ z mojego konta w innym banku nie spełnił warunków darmowych wypłat.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Adam

A czy bank naliczył Ci wtedy także opłatę za korzystanie z karty debetowej?

Odpowiedz

A
Adam
Gość
@Aldona Derdziak

No na szczęście jeszcze nie.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Adam

Monitoruj tę sytuację - my ze swojej strony zweryfikujemy tę kwestię w banku. Być może coś zmieniło się w interpretacji zapisów w taryfie opłat...

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Członek załogi
@Adam

Zweryfikowaliśmy tę kwestię u trzech różnych pracowników banku (2 razy na czacie i raz mailowo) – wszyscy potwierdzili, że przelew z konta klienta w innym banku spełnia warunek zwolnienia z opłaty za kartę oraz za 2 wypłaty z obcych bankomatów w miesiącu. Potwierdzają to też nasze przeszłe i aktualne doświadczenia z tym kontem.

Odpowiedz

A
Adam
Gość
@Michał Radzimiński

Mi od wczoraj 2 konsultantów też to potwierdziło. Jedynie konsultantka w odpowiedzi na moją wiadomość wewnętrzną przez aplikację, stwierdziła,że jest inaczej i stąd prowizja. Dziś dowiedziedziałem się na infolinii,że problemem mógł być tytuł mojego przelewu z innego banku "przelew wychodzący" - nie zmieniałem tytułu przy zlecaniu przelewu. Złożyłem kolejną reklamację i prośbę o wyjaśnienie,czy problem tkwi w tym tytule "wychodzący". Dam znać jak wszystko się wyjaśni.

Odpowiedz

J
Jan Pan
Gość

Czy karta debet FX wchodzi w grę?

A czy karta walutowa wchodzi w rachubę?


Regulamin jest napisany trudnym językiem, domyślam się, że specjalnie, a zamówienie złej karty może wykluczyć z promocji.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Jan Pan

Tak, może to być karta Mastercard Debit FX, karta walutowa już nie.

Odpowiedz

K
Krzysztof
Gość
@Aldona Derdziak

To ja mam zbliżone pytanie: na etapie składania wniosku mam do wyboru opcję "karta wielowalutowa" gdzie mogę wybrać kartę walutową, kartę Debit FX i Debit Gold (chyba). Jeśli nie zaznaczę tej opcji to czy dostanę kartę debetową do konta tak czy owak? Pytam, ponieważ złożyłem już wniosek i pozostało mi tylko podpisać umowę ale nie chciałbym popełnić głupiego błędu przez który ominie mnie promocja. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Krzysztof

Moim zdaniem powinieneś zaznaczyć konkretną kartę debetową, którą chcesz zamówić. Jeśli tego nie zrobiłeś, skontaktuj się z bankiem, czy możesz jeszcze dopełnić tych formalności.

Odpowiedz

A
Agata
Gość

Czy konto oszczędnościowe należy otworzyć na etapie wypełniania wniosku o konto osobiste czy można później?

Odpowiedz

Michał Radzimiński
Członek załogi
@Agata

Zgodnie z regulaminem Konto Oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem można otworzyć już po założeniu konta osobistego:

- w oddziałach Banku od dnia zawarcia umowy o Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium lub w Usłudze bankowości elektronicznej (serwis internetowy Pekao24, PeoPay), po udostępnieniu przez Bank pomiędzy 3 a 5 dniem roboczym po dniu zawarcia umowy o Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium, jednak nie później niż 15.03.2023 r.

Odpowiedz