Wróć

Pakiet Premium Wyborcza.pl (wartość ok. 720 zł) i łatwiejsze warunki uniknięcia opłat za kartę kredytową Citi Simplicity od Citibanku

2 komentarze / opinie
Pakiet Premium Wyborcza.pl (wartość ok. 720 zł) i łatwiejsze warunki uniknięcia opłat za kartę kredytową Citi Simplicity od Citibanku
Czas trwania
Cel (zysk) Dwuletni dostęp do Prenumeraty Cyfrowej Wyborcza.pl Pakiet Premium
Uczestnik Osoba, która nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku po 1 stycznia 2019 r.
Po drodze Należy złożyć wniosek o kartę kredytową Citi Simplicity, a następnie w kolejnych trzech miesiącach wydać nią łącznie min. 1500 zł. Konieczne też jest zalogowanie się w Citibank Online lub do aplikacji mobilnej Citi Mobile.
Bank Citi Handlowy przygotował dość nietypową nagrodę za sięgnięcie po kartę kredytową Citi Simplicity. Tym razem nie zgarniesz premii gotówkowej, vouchera do określonego sklepu czy nagrody rzeczowej, lecz dwuletnią prenumeratę Wyborcza.pl i to w pakiecie premium. Za aktywne korzystanie z tej "kredytówki" przez rok otrzymasz złagodzenie warunków uniknięcia comiesięcznych opłat.

W promocjach karty kredytowej Citi Simplicity z oferty Citibanku do zdobycia są bardzo różne nagrody. Oczywiście największą popularnością cieszą się premie gotówkowe lub vouchery do popularnych sieci handlowych, ale i słuchawki Oppo czy smartfony LG też znajdują wielu amatorów. Przyjrzyjmy się bliżej bonusom w obecnej promocji.

Prenumerata i łatwiejsze warunki uniknięcia opłaty

W omawianej, trwającej do 15 lutego 2021 r. akcji do zdobycia są w zasadzie dwie nagrody:

 • kod dostępu na 24 miesiące do Prenumeraty Cyfrowej Wyborcza.pl, konkretnie do Pakietu Premium, który kosztuje 29,90 zł/miesiąc. Łatwo obliczyć, że wartość nagrody to niemal 720 zł! Korzystając z tego pakietu, możesz czytać i komentować wiadomości na Wyborcza.pl na dowolnym urządzeniu, otrzymujesz codzienny newsletter z autorskim przeglądem najważniejszych wydarzeń oraz zniżki na e-booki i audiobooki. Wszystkie te benefity będą dotyczyły nie tylko Ciebie, ale i dwóch innych osób, którym przekażesz kod dostępu.
  Uwaga: z kodu mogą skorzystać tylko osoby, które w chwili jego aktywacji nie posiadają Konta w serwisie Wyborcza.pl i założą je w związku z uczestnictwem w opisywanej akcji;
 • złagodzenie warunków uniknięcia opłat za "kredytówkę" przez rok. W ramach promocji nie musisz wydawać kartą każdym miesiącu min. 1000 zł, wystarczy, że zrealizujesz transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł.

Kto może wziąć udział?

W opisywanej akcji mogą wziąć udział osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych. Podobnie jak w innych promocjach, tak i tym razem obowiązuje karencja. O kod dostępu do Wyborcza.pl mogą się starać tylko ci, którzy po 1 stycznia 2019 r. nie posiadali w Citibanku głównej karty kredytowej. Wykluczenie obejmuje również osoby ze statusem dewizowym nierezydenta oraz obywateli lub rezydentów podatkowych USA.

Zwracamy uwagę, że wnioskując o kartę Citi Simplicity, musisz się liczyć z badaniem zdolności kredytowej. Od jego wyniku zależy też wysokość limitu kredytowego, jaki bank przyzna Ci na „kredytówce”.

Citibank ma ściśle określone wymagania wobec wnioskujących o Citi Simplicity. W przypadku osób fizycznych konieczna jest pełnoletniość, zatrudnienie na etacie w obecnym miejscu od min. 3 miesięcy i dochód netto nie niższy niż 1200 zł. Wobec przedsiębiorców wymagania są wyższe: wiek min. 18 lat, prowadzenie działalności gospodarczej przynajmniej od 2 lat, dochód netto nie mniejszy niż 2500 zł.

Zapłać kartą min. 1500 zł

Można powiedzieć, że w dużej mierze od Ciebie zależy, kiedy będziesz mógł się cieszyć z dostępu do serwisu Wyborcza.pl. Już tłumaczymy, w czym rzecz.

Start
 • Krok 1

  Do 15 lutego 2021 r. złóż wniosek o kartę kredytową Citi Simplicity i podpisz z bankiem umowę. Pamiętaj o akceptacji regulaminu i przekazaniu w ciągu 10 dni roboczych od zawnioskowania o "kredytówkę" dokumentów potwierdzających Twoje dochody (ich wykaz znajdziesz w regulaminie).

 • Krok 2

  Do końca miesiąca następującego po tym, w którym podpisałeś umowę o kartę, zaloguj się przynajmniej raz do aplikacji mobilnej Citi Mobile lub bankowości internetowej Citibank Online.

 • Krok 3

  Do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zawarłeś umowę o kartę kredytową Citi Simplicity, wykonaj nią transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1500 zł.

 • Premia

  W miesiącu następującym po tym, w którym spełnisz powyższy warunek, bank poinformuje Cię o przyznaniu nagrody, przekazując wiadomość w serwisie internetowym Citibank Online. Aktywacji bonusu dokonasz na specjalnej stronie internetowej, wpisując otrzymany kod oraz adres e-mail. Musisz tego dokonać w ciągu 30 dni od otrzymania nagrody.

 • Krok 4

  Przez 12 kolejnych okresów rozliczeniowych, począwszy od drugiego z nich (następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę), dokonaj "kredytówką" lub nośnikiem zbliżeniowym transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min 300 zł.

 • Premia

  Jeśli zrealizujesz powyższy warunek, bank zwolni Cię z opłat miesięcznych za wydanie i korzystanie z karty (każda z nich wynosi 12 zł), które standardowo anulowane są w przypadku wydania kartą min. 1000 zł.

Mission complete!

Operowanie ogólnymi sformułowaniami dotyczącymi czasu realizacji zadań może wzbudzać wątpliwości, więc rozpatrzymy warunki akcji na konkretnym przykładzie. Załóżmy, że umowę o kartę kredytową Citi Simplicity podpisałeś z Citibankiem w styczniu. W tej sytuacji do aplikacji mobilnej Citi Mobile musisz się zalogować do końca lutego, a na wykonanie transakcji na łączną kwotę 1500 zł masz czas do ostatniego dnia kwietnia.

Dodatkowe informacje

Przekaż do banku dokładnie takie dokumenty potwierdzające Twoje dochody, jakie są wymienione w regulaminie. Przyspieszy to rozpatrzenie Twojego wniosku o „kredytówkę”. Pamiętaj jednak, że bank zastrzegł sobie prawo do wystąpienia do uczestników promocji z prośbą o dodatkowe informacje, jeśli uzna, że te, które otrzymał, nie są wystarczające.

Zwracamy Ci też uwagę, że do wymaganego limitu płatności nie zostaną zaliczone transakcje szczególne (np. związane z grami hazardowymi), transakcje zwrócone ani też przelewy wewnętrzne czy krajowe z rachunku karty.

Do chwili otrzymania kodu uprawniającego do skorzystania z prenumeraty nie możesz zrezygnować z karty kredytowej.

Nie musisz się za to martwić rozliczeniem z urzędem skarbowym - nagroda, jaką otrzymasz w tej akcji, zwolniona jest z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Kilka słów o karcie kredytowej Citi Simplicity

Citi Simplicity to jedna z popularniejszych "kredytówek" na rynku. Co prawda nie jest już bezwarunkowo darmowa jak kiedyś, ale złagodzenie warunków uniknięcia opłaty w ramach opisywanej promocji sprawia, że bez problemów powinieneś korzystać z "kredytówki" przez rok.

Karta
0 zł / 12 zł
Opłata za kartę

0 zł / 12 zł


opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1000 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

w przypadku wybranych promocji karty poza podstawową premią bank oferuje bezwarunkowe zwolnienie z opłaty lub stosuje łatwiejsze warunki jej uniknięcia przez określony czas

Bankomaty
10%, min. 20 zł
Bankomaty 10%, min. 20 zł

10%, min. 20 zł

Oprocentowanie
18,5%
Okres bezodsetkowy
56 dni
Unikalne cechy: kartę można powiązać z usługą Blik.
 • Szczegóły oferty
 • Recenzja 4.5/ 5

Informacje ogólne

 • Polecana dla
  • aktywnego użytkownika
  • łowcy promocji
 • Operator karty

  Mastercard

 • Rodzaj karty

  zwykła

 • Okres ważności

  3 lata

 • Minimalny dochód

  1200 zł

Opłaty

 • Wydanie karty

  0 zł

 • Opłata za kartę

  0 zł / 12 zł

 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę

  opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1000 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

  w przypadku wybranych promocji karty poza podstawową premią bank oferuje bezwarunkowe zwolnienie z opłaty lub stosuje łatwiejsze warunki jej uniknięcia przez określony czas

 • Wypłata z bankomatów w Polsce

  10%, min. 20 zł

 • Wypłata z bankomatów za granicą

  10%, min. 20 zł

 • Płatność kartą za granicą

  6,8%

 • Opłata za kartę dodatkową

  0 zł / 6 zł

  opłaty unikniesz, jeśli w danym cyklu rozliczeniowym wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 1000 zł (opłata zwracana jest w kolejnym cyklu)

Zadłużenie

 • Oprocentowanie

  18,5%

 • Okres bezodsetkowy

  56 dni

 • Maks. limit kredytowy

  ustalany indywidualnie

 • Wysokość spłaty minimalnej

  min. 30 zł, wysokość ustalana na koniec cyklu rozliczeniowego

 • Przekroczenie limitu karty

  0 zł

Inne

 • Płatności mobilne
  Blik: płatności kodem Blik generowanym w aplikacji banku, wypłaty z bankomatów kodem Blik (dostępność innych funkcji może się różnić w zależności od banku).
  Google Pay: płatności zbliżeniowe telefonem dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym Android.
  Apple Pay: płatności dla posiadaczy urządzeń z systemem operacyjnym iOS (Apple) i kart Mastercard.

Zalety

 • możliwość korzystania z rabatów i promocji specjalnych
 • łatwiejsze warunki uniknięcia opłat w ramach promocji

Wady

 • wysoki próg wydatków zwalniający z opłaty miesięcznej
 • wysoka prowizja za przewalutowanie transakcji w obcych walutach
 • Atrakcyjność opłat
  4/ 5
 • Możliwości i korzyści
  4/ 5
 • Promocje i bonusy
  5/ 5

Proponujemy zacząć od konta osobistego

Jesteśmy zwolennikami maksymalizowania zysków tam, gdzie to jest możliwe. Tak więc proponujemy, byś rozważył rozpoczęcie współpracy z Citibankiem od założenia w nim rachunku osobistego i zgarnięcia premii z tego tytułu, a dopiero później sięgnął po kartę kredytową Citi Simplicity.

Oceń, pomyśl, zdecyduj

Sięgnięcie po kartę kredytową Citi Simplicity i zdobycie w zamian dwuletniego dostępu do Pakietu Premium prenumeraty Wyborcza.pl dla siebie i dwóch innych osób wydaje się kuszące. Zanim jednak zdecydujesz się na ten ruch, zastanów się przez chwilę, czy w dłuższej perspektywie nie będziesz miał problemów ze spełnieniem warunku umożliwiającego uniknięcie opłaty za kartę.

Chwilę przemyśleń szczególnie zalecamy tym, którzy nie korzystali dotąd z kart kredytowych. Praktyczne wskazówki, jak się nimi posługiwać, by nie ściągnąć na siebie kłopotów, znajdziesz w tekście „Jak mądrze wybrać kartę kredytową i rozsądnie z niej korzystać”.

Potem jeszcze zastanów się, z kim podzielisz się dostępem do Wyborcza.pl i ostatecznie zdecyduj, czy weźmiesz udział w tej promocji.

Przydatne dokumenty

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(2)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
J
Jan
Gość

Wyborcza ogólna czy regionalna? Ogólna to czysta ideologia lewicową, ale lokalna ma wartość

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Jan

Subskrypcja obejmuje zarówno serwis ogólny, jak i lokalny.

Odpowiedz