Wróć
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: HIT! Aż 900 zł łatwej premii za Konto Santander w Santander Bank Polska.

Do 360 zł premii w promocji "Płać i zarabiaj z Kontem Godnym Polecenia"

Do 360 zł premii w promocji "Płać i zarabiaj z Kontem Godnym Polecenia"
Czas trwania
Cel (zysk) Najniższy bonus w miesiącu wynosi 10 zł (w ciągu roku: maks. 120 zł), średni - 20 zł w miesiącu (maks. 240 zł za rok), najwyższy - 30 zł (maks. 360 zł za rok).
Po drodze Bank uzależnia wysokość premii od wykonania określonej liczby transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą.
W najnowszej akcji BZ WBK „Płać i zarabiaj z Kontem Godnym Polecenia” za otwarcie rachunku i i aktywnie posługiwanie się kartą możemy otrzymać do 360 zł premii. Warto jednak podkreślić, że promocja jest mocno nietypowa, a postawione przez bank warunki mogą budzić dość mieszane uczucia...

Bankowa matrioszka, czyli promocja ukryta w promocji

Należy przyznać, że BZ WBK znalazł mocno nieszablonowy sposób na przyciągnięcie nowych klientów. W ogłoszonej kilka dni temu „Promocji usług wypłaty gotówki w bankomatach BZ WB” zaoferował posiadaczom kart płatniczych wydanych przez inne banki (!) premię za korzystanie z maszyn swojej sieci i postawił przy tym wyjątkowo liberalne warunki. Aby zdobyć szansę na dodatkową gotówkę, uczestnicy muszą jedynie:

 1. Wypełnić formularz rejestracyjny na stronie banku, podając swoje dane osobowe, numer konta, pierwsze 6 i ostatnie 4 cyfry numeru karty, numer telefonu i adres mailowy.
 2. Wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz przesyłanie informacji handlowej.
 3. W okresie od 1 do 31 lipca dokonać przynajmniej jednej wypłaty gotówki w sieci bankomatów BZ WBK.

Osoba, która w ciągu miesiąca wykona najwięcej wypłat gotówkowych kartą, otrzyma w nagrodę 500 zł (bank będzie brał pod uwagę wyłącznie liczbę transakcji, a nie ich wartość kwotową). Kolejny tysiąc najbardziej aktywnych uczestników akcji może liczyć na 50 zł bonusy. Przekazanie gratyfikacji – zwolnionej z podatku dochodowego - nastąpi na rachunek uczestnika najpóźniej do 31 sierpnia 2016 r.

Nieczęsto się zdarza, aby bank wypłacał premię osobom korzystającym z usług konkurencji, nic więc dziwnego, że akcja BZ WBK wywołała falę domysłów na temat celowości tego posunięcia. Wyjaśnienie zagadki okazało się proste – po uzupełnieniu formularza rejestracyjnego uczestnicy ”bankomatowej” promocji są kuszeni kolejną promocyjną ofertą. Tym razem bank zachęca do złożenia Konta Godnego Polecenia i oferuje za to całkiem sporą premię.

Warto w tym miejscu dodać, że chociaż nowa promocja staje się dostępna po wypełnieniu formularza, jednak można do niej przystąpić także bezpośrednio ze strony umożliwiającej złożenie wniosku (w każdym razie - regulamin tego nie zabrania).

360 zł za otwarcie rachunku i aktywne posługiwanie się kartą

W promocji „Płać i zarabiaj z Kontem Godnym Polecenia” mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które
w ciągu ostatnich 180 dni przed przystąpienia do akcji nie posiadały w BZ WBK konta osobistego prowadzonego w złotówkach
.

Aby skorzystać z oferty, należy:

 1. do 31 lipca 2016 wypełnić na stronie promocji wniosek o Konto Godne Polecenia wraz z kartą debetową MasterCard Omni, a następnie zawrzeć z bankiem umowę o prowadzenie rachunku;
 2. wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych od banku i przetwarzanie danych w celach marketingowych;
 3. w okresie od 1 lipca 2016 r. do 30 czerwca 2017 r. aktywnie posługiwać się kartą.

Jak zdobyć premię?

Bank uzależnia wysokość premii od wykonania określonej liczby transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą. Możemy więc za każdy miesiąc kalendarzowy trwania promocji otrzymać następujące bonusy:

 • 10 zł, o ile wykonamy co najmniej 3 transakcje bezgotówkowe w terminalach POS o wartości minimum 20 zł każda. W tym przypadku łączna kwota zwrotu wyniesie 120 zł.
 • 20 zł – uzyskanie tej premii wymaga przeprowadzenia 6 transakcji bezgotówkowych w miesiącu o wartości minimum 20 zł każda. Łączna gratyfikacja to 240 zł.
 • 30 zł za każdy miesiąc – ten bonus trafi na nasze konto, jeżeli wykonamy co najmniej 9 transakcji bezgotówkowych miesięcznie o wartości minimum 20 zł każda. Łączna premia wyniesie 360 zł.

Ważne: liczą się tylko transakcje przeprowadzone kartą debetową MasterCard Omni. Ponadto wszystkie bezgotówkowe operacje powinny zostać rozliczone w miesiącu ich dokonania, w przeciwnym razie przepadnie nam premia. Dobra wiadomość - niespełnienie warunku w danym miesiącu nie wyklucza możliwości otrzymania nagrody w kolejnych miesiącach.

Zwrot zostanie wypłacony na konto uczestnika w terminie do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zostaną spełnione warunki promocji. Wartość nagrody jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Regulamin "Promocji usług wypłaty gotówki w bankomatach BZ WB" znajdziesz tutaj.

Regulamin „Płać i zarabiaj z Kontem Godnym Polecenia” możesz przeczytać tutaj.

360 zł - jedynie w teorii?

Zanim jednak zdecydujemy się na udział w promocji, zwróćmy uwagę na kilka szczegółów, znacznie obniżających atrakcyjność tej oferty.

Po pierwsze, nowej promocji nie da się połączyć z akcją „Konto na 4%” (opisaliśmy ją dokładnie tutaj), co oznacza, że otwieramy nieoprocentowany rachunek ze sztywną opłatą za obsługę karty, która wynosi – uwaga! - aż 7 zł za miesiąc. Nietrudno więc policzyć, że realna premia wyniesie 3, 13 lub 23 zł miesięcznie, natomiast maksymalny bonus – 276 zł (zamiast obiecywanych 360).

Po drugie, promowane konto od 1 sierpnia obejmą podwyżki, a niektóre usługi, do tej pory bezpłatne, zostaną obłożone prowizją. Obecnie parametry Konta Godnego Polecenia prezentują się następująco:

 • prowadzenie konta jest bezpłatne;
 • 7 zł miesięcznie za obsługę karty płatniczej – opłaty można uniknąć. zakładając rachunek w promocji „Konto na 4%” - jednym z bonusów akcji jest zwolnienie z opłaty za kartę debetową do 30 czerwca 2017;
 • 0 zł za przelewy internetowe;
 • darmowe wypłaty środków ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • 5 zł + 2,8% za przewalutowanie transakcji przy wypłatach z bankomatów za granicą;
 • 0 zł za zlecenia stałe;
 • brak opłat za zlecenie i realizację polecenia zapłaty.

Jednak od 1 sierpnia koszt niektórych usług ulegnie zmianie, pojawią się też opłaty za czynności do tej pory darmowe:

 • 0,50 zł za zlecenie stałe (obecnie bezpłatne);
 • 0,50 zł za Przelew24 (obecnie bezpłatne);
 • 0,20 za szósty i każdy kolejny kod autoryzacyjny SMS (teraz bezpłatnie);
 • 2% min. 10 zł za wypłaty z bankomatów za granicą (teraz 5 zł).
 • 5 zł za przelewy natychmiastowe (obecnie 3 zł).

Szerzej na temat piszemy w tym artykule.

Komentarz redakcji

Najnowsza promocja BZ WBK budzi dość mieszane uczucia. Przede wszystkim, oferuje znacznie gorsze warunki niż trwająca równolegle akcja „Konto na 4%” (z której możemy skorzystać do 31 sierpnia 2016 r.). Jedyną gratyfikacją, na jaką możemy liczyć, są bonusy za aktywne posługiwanie się kartą, tymczasem w promocji „Konto na 4%” otrzymujemy atrakcyjne oprocentowanie rachunku i zwolnienie z opłaty za kartę debetową do 30 czerwca 2017 r. Co więcej, nie musimy przy tym spełniać żadnych dodatkowych warunków, a jedynie założyć konto.

Trudno też nie zauważyć, że sztywna opłata za użycie karty mocno uszczupli nasze ewentualne zyski. Aby uzyskać „godziwą” premię, powinniśmy wykonać 6 lub 9 transakcji bezgotówkowych w miesiącu (zarobimy wówczas odpowiednio: 156 lub 276 zł). Walkę o dziesięciozłotowy bonus możemy sobie odpuścić – realna wartość nagrody po uwzględnieniu opłaty za kartę wyniesie zaledwie 3 zł (a więc 36 zł w skali roku).

Jest jednak faktem, że przyznane przez bank bonusy pozwolą nam pokryć prowizję za korzystanie z karty, a tym samym obniżą koszty prowadzenia rachunku. Jeżeli więc potraktujemy premię jako miły dodatek do mobilnego i nowoczesnego konta, a spełnienie warunków promocji nie będzie dla nas trudne, ponieważ i tak na co dzień aktywnie korzystamy z karty - możemy zastanowić się nad najnowszą propozycją banku.

Krystian

Autor tekstu o promocji