Wróć

"Poleć konto znajomemu": 50 zł dla nowych klientów i nawet 1000 zł dla obecnych w programie poleceń w ING Banku Śląskim

"Poleć konto znajomemu": 50 zł dla nowych klientów i nawet 1000 zł dla obecnych w programie poleceń w ING Banku Śląskim
Czas trwania
Cel (zysk) 50 zł premi dla nowych klientów, maks. 1000 zł dla obecnych za skuteczne polecanie rachunku.
Po drodze Należy założyć lub posiadać konto osobiste w ING, skutecznie polecać rachunek, a przy tym wykonać transakcje bezgotówkowe kartą lub BLIK-iem na kwotę co najmniej 300 zł.
ING Bank Śląski przygotował nową edycję programu poleceń, przeznaczoną zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Na tych pierwszych czeka premia powitalna o wartości 50 zł, na tych drugich – premia za skuteczne polecanie rachunków (maks. 1000 zł). Możesz jednak znacząco podwyższyć pulę profitów - do 190 lub nawet 1140 zł - decydując się na udział w równoległej promocji.

W najnowszym programie rekomendacyjnym ING mogą brać udział zarówno „starzy”, jak i nowi klienci banku, a zasady uczestnictwa nie są zbyt skomplikowane. Aby zdobyć promocyjny bonus, musisz w miarę aktywnie posługiwać się kartą lub BLIK-iem.

Do programu możesz przystąpić najpóźniej do 11 grudnia 2018 roku.

50 zł premii powitalnej dla nowych klientów

Pamiętaj, że bonus w wysokości 50 zł otrzymają wyłącznie osoby, które przez ostatnie 12 miesięcy przed przystąpieniem do akcji nie posiadały żadnego z następujących rachunków: Direct, Komfort, Premium, Student, Klasyczne i Mobi. Aby otrzymać od banku premię, dodatkowo musisz spełnić następujące wymogi:

  1. Najpóźniej do 11 grudnia 2018 roku otwórz jedno z następujących kont osobistych: Direct, Komfort lub Mobi, podając przy tym kod polecający otrzymany od obecnego klienta banku. Rachunek możesz otworzyć na tej stronie ING Banku Śląskiego (kod promocyjny podajesz w drugim kroku wypełniania formularza);

    • w momencie otwierania konta wyraź zgodę na przetwarzanie danych marketingowych na potrzeby promocji oraz przekazanie przez organizatora osobie, która poleciła Ci program, informacji o spełnieniu przez Ciebie (lub nie) wymaganych warunków.

  2. Przeprowadź transakcje bezgotówkowe z użyciem karty lub za pomocą usługi BLIK na kwotę co najmniej 300 zł w każdym z dwóch dowolnych miesięcy od otwarcia rachunku (transakcje muszą zostać rozliczone maksymalnie do 28 lutego 2019 roku). Bank będzie brał pod uwagę płatności dokonane w sklepach stacjonarnych, internetowych i przez telefon.

  3. Nie zamykaj konta do do 25 kwietnia 2019 roku.

Bank będzie wypłacał nagrody od stycznia 2019 roku do kwietnia 2019 roku (do 25. dnia miesiąca, w którym zostały spełnione warunki programu), przy czym premia jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych.

W promocji mogą brać udział również rachunki wspólne – jednak w tym przypadku bank wypłaci tylko jedną premię.

Ważny haczyk! Niestety, mamy dla Ciebie mniej korzystną wiadomość. Jeżeli otworzysz rachunek w ramach programu „Poleć konto znajomemu”, nie będziesz mógł rekomendować konta kolejnym osobom!

100 zł za każdą skuteczną rekomendację

Natomiast jeśli zaliczasz się do obecnych klientów banku (czyli osób posiadających od minimum 30 dni konto Direct, Komfort, Premium, Student, Klasyczne lub Mobi), masz szansę na dodatkowy profit za skuteczne polecanie rachunków. Za każdego pozyskanego klienta otrzymasz od banku premię w wysokości 100 zł, o ile spełnisz przy tym dodatkowe wymogi:

  1. Do 11 grudnia 2018 roku przystąpisz do programu polecającego (możesz to uczynić poprzez system bankowości internetowej lub w oddziale banku) i uzyskasz kod promocji. Co istotne, będziesz mógł wykorzystać kod wielokrotnie i przekazać go dowolnej liczbie osób.

  2. W czasie trwania akcji promocyjnej przeprowadzisz transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł przy użyciu dowolnej karty płatniczej wydanej do konta lub za pomocą BLIK-a. Pamiętaj, że bank nie będzie honorował transakcji wycofanych lub anulowanych oraz wypłat gotówki.

Maksymalna wysokość gratyfikacji wynosi 1000 zł (100 zł za 10 pozyskanych klientów). Nagrody będą wypłacane od stycznia 2019 roku do kwietnia 2019 roku (analogicznie jak w przypadku bonusów dla nowych klientów). Jeżeli wartość premii przewyższy kwotę zwolnioną od podatku, bank ustanowi dodatkową nagrodę pieniężną o wartości 23 zł, którą przeznaczy na sfinansowanie podatku dochodowego od osób fizycznych, a następnie odprowadzi należność do właściwego urzędu skarbowego.

Ważny haczyk! Premię za polecenie otrzymasz tylko wtedy, gdy pozyskany przez Ciebie nowy klient spełni wszystkie warunki wymienione w regulaminie.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Połącz promocje i zgarnij dodatkowe 140 zł!

Warto dodać, że obecnie trwa inna promocja ING Banku Śląskiego, adresowana wyłącznie do nowych klientów, w której za założenie Konta z Lwem Direct lub Konta z Lwem Komfort, aktywne posługiwanie się kartą lub BLIK-iem oraz skorzystanie z Otwartego Konta Oszczędnościowego będziesz mógł otrzymać od 100 zł do nawet 140 zł premii.

Jak już wspomnieliśmy, uczestnicy akcji "Do 140 za otwarcie konta Direct lub Komfort” mogą również przystąpić do programu rekomendacyjnego i powiększyć pulę nagród o kolejne 50 lub 1000 zł. Warto jednak podkreślić, że wysokość nagrody będzie zależała od tego, w jaki sposób założysz konto i do której promocji przystąpisz najpierw. Reasumując – musisz zdecydować się na jedną z dwóch opcji postępowania (nie da się skorzystać z obu jednocześnie).

Opcja I – otwierasz konto w ramach oferty specjalnej "Do 140 za otwarcie konta Direct lub Komfort" i spełniasz obowiązujące w tej akcji warunki. Po miesiącu od otwarcia konta zgłaszasz się do programu rekomendacyjnego i polecasz konta znajomym. Maksymalnie w tym wariancie możesz łącznie zarobić aż 1140 zł: 140 zł za otwarcie rachunku i nawet 1000 zł za skuteczne polecenie.

Opcja II - otwierasz konto z użyciem kodu promocji otrzymanego od aktualnego klienta banku, a następnie wypełniasz formularz rejestracyjny akcji „Do 140 za otwarcie konta Direct lub Komfort". Jeśli spełnisz warunki określone w regulaminach obu ofert, bank wypłaci Ci w sumie 190 zł: 50 zł + 140 zł.

Szczegóły oferty znajdziesz w tym w tym artykule.

Konto z Lwem Direct w pigułce

Konto z Lwem Direct to nowoczesny i wielofunkcyjny rachunek, oferujący swoim posiadaczom wiele korzyści. Bank nie pobiera opłat za prowadzenie konta, darmowe są również przelewy internetowe, zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Także obsługa karty może być bezpłatna, jeżeli przeprowadzisz transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie (lub – w przypadku studenckiej wersji konta – na 200 zł).

Pewnym minusem rachunku jest ograniczona liczba dostępnych darmowych wypłat bankomatów. Jeśli będziesz korzystać z maszyn sieci ING i Planet Cash, nie zapłacisz prowizji, jednak w przypadku bankomatów pozostałych sieci bezpłatna będzie pierwsza wypłata w miesiącu, natomiast koszt kolejnych to już 2,50 zł.

Warto podkreślić, że rachunek oferuje wiele dodatkowych funkcjonalności, które mogą przypaść Ci do gustu, zwłaszcza gdy często podróżujesz za granicę i preferujesz płatności mobilne. Dużym atutem konta jest nowoczesna aplikacja mobilna, Blik, płatności HCE oraz karta wielowalutowa, dzięki której będziesz mógł uniknąć wysokich kosztów przewalutowania. Natomiast funkcjonalnością, która może się spodobać zwłaszcza młodszym klientom, jest możliwość otrzymania karty z zaprojektowanym przez siebie wizerunkiem (Moja Karta ING).

Otwarte Konto Oszczędnościowe: 2,5% przez 4 miesiące

To nie wszystko – kolejnym dużym plusem rachunku jest Otwarte Konto Oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem na poziomie 2,5% w skali roku przez 4 miesiące (w ramach oferty „Bonus na start”). Mogą z niego skorzystać nowi klienci, którzy wpłacą na konto oszczędnościowe środki o wartości nieprzekraczającej 100 000 zł. Po 4 miesiącach (jak również w przypadku kwot powyżej 100 000 zł) oprocentowanie wynosi 0,7%.

Więcej o Otwartym Koncie Oszczędnościowym przeczytasz tutaj.

Komentarz redakcji

Zasady uczestnictwa w najnowszym programie poleceń ING są proste i nieskomplikowane – jedynym warunkiem, jaki musisz spełnić, jest aktywne posługiwanie się kartą lub BLIK-iem (i efektywnie polecać konto znajomym lub rodzinie).

Jeśli w czasie trwania akcji przeprowadzisz transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł, w zależności od tego, czy posiadasz status nowego, czy obecnego klienta, otrzymasz premię wynoszącą odpowiednio 50 lub 100 zł. Ponadto spełniając podstawowy wymóg promocji, uzyskasz zwolnienie z opłaty za używanie karty, a tym samym niemal bezpłatny rachunek.

Naszym zdaniem promocja jest korzystna zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. Ci pierwsi mogą zyskać łącznie nawet 1140 zł (biorąc jednocześnie udział w akcji „Do 140 za otwarcie konta Direct lub Komfort”), natomiast ci drudzy mogą liczyć na spory tysiączłotowy bonus.

Poleć konto znajomym i zyskaj nawet 1140 zł bonus

Krystian

Autor tekstu o promocji