50 zł dla nowego i nawet 1000 zł dla obecnego klienta w programie poleceń kont osobistych w ING Banku Śląskim

Publikacja:
50 zł dla nowego i nawet 1000 zł dla obecnego klienta w programie poleceń kont osobistych w ING Banku Śląskim
Czas trwania
Cel (zysk) Dla nowego klienta: 50 zł za otwarcie konta z polecenia. Dla obecnego klienta: 100 zł za każdą rekomendację, max. 1000 zł.
Uczestnik Nowy klient – osoba, która nie posiadała konta w ING w okresie 12 miesięcy poprzedzających udział w akcji. Obecny klient - osoba, która posiada konto osobiste w ING przynajmniej od 30 dni.
Po drodze Obecny klient musi (poza przekazaniem kodu) wykonać transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł. Nowy klient powinien spełnić podobny warunek, ale w każdym z 2 miesięcy z osobna.
ING Bank Śląski zdecydował się uruchomić kolejną edycję programu poleceń kont osobistych, w której premia dla nowego klienta wynosi 50 zł (+ 200 zł w równoległej promocji związanej z założeniem rachunku). Z kolei obecny klient otrzyma za każdą skuteczną rekomendację aż 100 zł, a jego maksymalna premia może wynieść nawet 1000 zł.

Po kilku miesiącach przerwy ING Bank Śląski postanowił uruchomić kolejną edycję programu poleceń. Do promocji "Poleć konto znajomemu" możesz przystąpić do 7 listopada 2022 r.

Kto może zyskać?

W programie poleceń jako obecny klient może wziąć udział osoba o pełnej zdolności do czynności prawnych, która min. 30 dni przed przystąpieniem do promocji posiadała i nadal posiada konto osobiste w polskiej walucie prowadzone przez ING Bank Śląski. Oprócz tego bank wymaga wyrażonej zgody na elektroniczne przetwarzanie danych marketingowych i jej utrzymania aż do końca trwania promocji.

Z kolei nowym klientem może zostać osoba (również z pełną zdolnością do czynności prawnych), która na 12 miesięcy przed założeniem konta nie posiadała w ING rachunku osobistego w PLN, a do tego wyrazi wymagane zgody marketingowe (szczegóły poniżej).

Ile ING płaci obecnemu i nowemu klientowi?

Obecny klient zyskuje 100 zł za każde polecenie, przy czym bank nagrodzi bonusem "tylko" 10 rekomendacji (max. 10 x 100 zł = 1000 zł).

Nowy klient otrzyma zaś 50 zł premii. Warto przy tym dodać, że może to być jedynie dodatek do bonusu w wysokości nawet 200 zł za rachunek osobisty (zwróć jednak uwagę na obowiązujący w "głównej" akcji okres karencji oraz na odrębne warunki aktywności) i wstęp do zgarniania nagród w innych promocjach!

Tak czy owak, w praktyce nowy klient może rozpocząć swoją współpracę z bankiem od premii w wysokości 250 zł, a nawet więcej!

Działania nowego klienta

Przejdźmy do niezbędnych działań, zaczynając od tych, które musi wykonać nowy klient:

Start
 • Krok 1

  Do 7 listopada 2022 r. załóż Konto z Lwem Direct (za pośrednictwem strony banku), Konto z Lwem Mobi (na stronie banku), Konto z Lwem Komfort lub Active.

  Przy okazji składania wniosku (lub przez Moje ING) dokonaj przystąpienia do promocji, czyli:

  • podaj kod promocyjny otrzymany od obecnego klienta oraz jego dane (imię, nazwisko i adres),
  • wyraź zgodę, by obecny klient uzyskał informację o spełnieniu (lub nie) przez Ciebie warunków.

  Musisz również wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną.

 • Krok 2

  W każdym z dwóch dowolnych miesięcy od otwarcia konta (jednak nie później niż 31 stycznia 2023 r.) wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą do rachunku, Blikiem lub portfelem Google Pay / Apple Pay / Garmin Pay na łączną kwotę min. 300 zł.

 • Krok 3

  Nagroda 50 zł będzie wypłacona na konto od listopada 2022 r. do lutego 2023 r., do 28. dnia danego miesiąca. Im szybciej spełnisz warunki, tym szybciej bank będzie mógł przelać Ci premię.

Mission complete!

Ważne! Jeśli weźmiesz udział w promocji jako nowy klient, po otwarciu konta nie będziesz mógł zgarniać premii za jego polecanie kolejnym osobom.

Miejsce we wniosku na podanie kodu promocyjnego i danych obecnego klienta wygląda następująco:

Program poleceń ING, wniosek o konto.

O czym jeszcze musisz wiedzieć? Po pierwsze, nie możesz zamknąć konta ING ani odwołać wyrażonych zgód aż do momentu wypłaty nagrody. Po drugie, do premiowanych płatności nie zostaną zaliczone transakcje wycofane, anulowane oraz wypłaty gotówki. Warunek możesz spełnić w każdym z dwóch dowolnych miesięcy, co oznacza, że nie muszą one następować bezpośrednio po sobie.

Nagroda dla nowego klienta jest zwolniona z opodatkowania.

Działania obecnego klienta

Start
 • Krok 1

  Do 7 listopada 2022 r. przystąp do promocji poprzez Moje ING lub w oddziale.

  Upewnij się, że masz wyrażoną zgodę na przetwarzanie danych w celach marketingowych!

 • Krok 2

  Również do 7 listopada 2022 r. przekaż znajomemu kod promocyjny otrzymany w momencie przystąpienia do programu.

 • Krok 3

  Do 15 listopada 2022 r. wykonaj przy użyciu karty (dopuszczalne są także płatności mobilne) lub Blika transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 300 zł.

 • Informacja

  Pamiętaj, że do otrzymania premii konieczne jest spełnienie wszystkich warunków także przez osobę, której poleciłeś konto.

 • Krok 4

  Bank będzie wypłacał premie 100 zł za polecenie od listopada 2022 r. do lutego 2023 r., do 28. dnia danego miesiąca.

Mission complete!

W momencie wypłaty nagrody musisz pozostać posiadaczem przynajmniej jednego konta osobistego w ING.

Co z podatkiem? Bank ufunduje dodatkową nagrodę na poczet podatku, którą sam przekaże właściwemu urzędowi skarbowemu.

Informacja dla wszystkich uczestników

Warunków płatności nie spełnią transakcje "Płać z ING".

Bank wypłaci nagrody do 28. dnia danego miesiąca, jeśli osoba polecona i polecający spełnią wymagania regulaminu do 22. dnia miesiąca. Jest jeden wyjątek od tej reguły: aby bank wypłacił nagrodę w lutym 2023 r., warunki aktywności muszą być spełnione przez obie strony do 31 stycznia 2023 roku.  

Konto z Lwem w kilku odsłonach

Jak już wspomnieliśmy, w promocji nowy klient może otworzyć jedno z następujących kont osobistych: Konto z Lwem Direct, Konto z Lwem Mobi, Komfort lub Active.

Poniżej parametry dwóch pierwszych rachunków:

 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł / 10 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 10 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł
 • Konto
  0 zł
 • Karta
  0 zł

 • Bankomaty
  0 zł / 2,50 zł

 • Przelew internetowy
  0 zł

Ciekawy program poleceń

Program poleceń ING Banku Śląskiego ma plusy i minusy. Po stronie plusów należy wskazać, że przewidziano nagrodę dla osoby poleconej (co nie jest standardem) oraz proste warunki aktywności dla polecającego i poleconego. Minusem jest brak możliwości, aby nowy klient po otwarciu konta mógł być osobą polecającą. Ponadto bank, jak żaden inny, broni się przed polecaniem konta osobom całkowicie obcym, wymagając, by osoba polecona znała dane (w tym adres) obecnego klienta.

Tak czy inaczej, to miłe, że ING poszedł w ślady konkurencji i również nagradza za polecanie swoich rachunków.

Krzysztof Duliński

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos

Komentarze i pytania

(7)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
K
Kamil
Gość

A płatności blikiem w sklepach stacjonarnych również się liczy?

Odpowiedz

Justyna Kalicińska
Członek załogi
@Kamil

Naszym zdaniem tak, ale ponieważ w regulaminie nic o tym nie ma, upewnimy się w banku i damy znać.

Odpowiedz

K
Kamil
Gość
@Justyna Kalicińska

No właśnie mi pracownik powiedział że się liczą nawet mam screena z tej rozmowy a znowu mój znajomy mówi że jak on sie pytał to mówili mu że to tylko blik w internecie...

Odpowiedz

K
Kamil
Gość

Rozumiem że w kod trzeba sie zapotrzeć na własną rękę? Bo nie widze by był podany od was a w podobnych promocjach podawaliście.

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@Kamil

Zgadza się, tym razem nie przekazujemy naszego kodu polecenia.

Odpowiedz

K
kawa
Gość

Nie zrezygnowali z konieczności podawania adresu polecającego..

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Członek załogi
@kawa

Niestety :(

Odpowiedz