Wróć

Program polecający "Bądź aktywny i poleć konto znajomemu" w ING Banku Śląskim

Program polecający "Bądź aktywny i poleć konto znajomemu" w ING Banku Śląskim
Czas trwania
Cel (zysk) 50 zł dla nowego klienta, 100 zł za skuteczne polecenie
Po drodze Nowy i obecny klient muszą spełnić warunek aktywności kartą płatniczą (wydać min. 300 zł miesięcznie).
Ruszyła kolejna odsłona promocji „Bądź aktywny i poleć konto znajomemu”. Na nowych klientów ING Banku Śląskiego czeka premia w wysokości 50 zł, a na obecnych – spory bonus za skuteczne polecenie rachunków osobistych znajdujących się w ofercie banku. Aby zgarnąć nagrodę, należy aktywnie posługiwać się kartą przez przynajmniej dwa miesiące trwania promocji.

Wzorem innych banków ING Bank Śląski postanowił powalczyć o nowych klientów, wykorzystując w tym celu program polecający. Promocja „Bądź aktywny i poleć konto znajomemu” trwa od 7 marca 2016 roku do 7 czerwca 2016 roku, a jej zasady nie są trudne do spełnienia.

50 zł dla nowego klienta na powitanie

Premię powitalną w wysokości 50 zł otrzymają wyłącznie osoby, które nie miały żadnego z następujących rachunków: Direct, Komfort, Premium, Student i Klasyczne - przez ostatnie 4 miesiące przed przystąpieniem do obecnej akcji promocyjnej. Ponadto aby zasłużyć na bonus, nowi klienci muszą spełnić następujące warunki:

 • otrzymać kod polecający od obecnego klienta ING Banku Śląskiego i podać go przy zakładaniu konta;
 • do 7 czerwca 2016 roku otworzyć Konto z Lwem z oferty ING Bank Śląski (do wyboru: Direct, Komfort, Premium, Student) za pośrednictwem ING BankOnLine, strony internetowej lub w oddziale banku. W tym ostatnim przypadku konieczne będzie wypełnienie formularza zgłoszeniowego i podanie personaliów osoby polecającej;
 • wystąpić o wydanie karty debetowej do konta i/lub aktywować dostęp do systemu płatności mobilnych (BLIK);
 • zaakceptować regulamin promocji;
 • wyrazić zgodę na przekazanie przez organizatora osobie, która poleciła nam konkurs, informacji o przeprowadzanych przez nas czynnościach bankowych w zakresie niezbędnym do uzyskania przez nią nagrody;
 • przeprowadzić transakcje bezgotówkowe z użyciem karty lub za pomocą usługi BLIK na kwotę co najmniej 300 zł w każdym z dwóch dowolnych miesięcy od otwarcia rachunku (transakcje muszą być rozliczone przez bank maksymalnie do 7 września 2016 r.);
 • do 15 września 2016 roku posiadać aktywne konto.

Bank będzie wypłacał nagrody od lipca do września 2016 roku (do 15 dnia każdego miesiąca, następującego po spełnieniu wszystkich warunków programu). W promocji mogą brać udział również rachunki wspólne – jednak i w tym przypadku premia będzie tylko jedna.

Nagroda za lojalność: 100 zł dla polecającego

Natomiast obecni klienci banku (czyli osoby posiadające konto od min. 3 miesięcy) mogą zdobyć dodatkowy bonus za skuteczne polecanie rachunku. Za każdego pozyskanego klienta bank wypłaci im premię w wysokości 100 zł, o ile spełnią przy tym dodatkowe warunki:

 • są posiadaczami (lub współposiadaczami) przynajmniej jednego z następujących kont osobistych ING Banku: Direct, Komfort, Premium, Student, Klasyczne;
 • do 7 czerwca 2016 roku przystąpią do programu polecającego (poprzez ING BankOnLine lub w oddziale banku) i pobiorą kod promocji. Co istotne, kod można pobierać wielokrotnie i przekazać dowolnej liczbie osób;
 • w czasie trwania akcji promocyjnej dokonają transakcji bezgotówkowych o łącznej wartości co najmniej 300 zł przy użyciu dowolnej karty płatniczej wydanej do konta i/lub kodu BLIK. Uwaga: transakcje muszą być rozliczone do 15 czerwca 2016 r.

Maksymalna wysokość premii w programie polecającym wynosi 1000 zł (100 zł x 10 pozyskanych klientów). Warto jednak pamiętać, że premia za polecenie trafi do nas tylko wtedy, gdy nowy klient spełni wszystkie wymienione w regulaminie warunki – jeśli nie, bonus, niestety, nam przepadnie.

Nagrody będą wypłacane od lipca 2016 roku do września 2016 roku Jeżeli wartość premii przewyższy kwotę zwolnioną od podatku, bank doda do niej zryczałtowany podatek dochodowy i odprowadzi do właściwego urzędu skarbowego.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Parametry Konta z Lwem Direct

Konto z Lwem Direct to obecnie najpopularniejszy rachunek osobisty, widniejący w ofercie ING Banku. Przed powzięciem decyzji o udziale w promocji przyjrzyjmy się więc jego najważniejszym opłatom. Parametry tego rachunku przedstawiają się następująco:

 • brak miesięcznych opłat za prowadzenie konta;
 • 7 zł/miesiąc za obsługę karty debetowej - opłaty można uniknąć pod warunkiem przeprowadzenia transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie;
 • bezpłatne zlecenia stałe i krajowe przelewy ELIXIR;
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów sieci ING i Planet Cash;
 • 0 zł za pierwszą wypłatę z bankomatów pozostałych sieci, 2,50 zł za każdą kolejną;
 • 6% kwoty wypłaty za wypłaty gotówki za granicą + 3% za przewalutowanie transakcji.

Więcej o tym rachunku napisaliśmy w tej analizie Konta z Lwem Direct w ING.

Komentarz redakcji

ING Bank Śląski z jednej strony nagradza dotychczasowych klientów, z drugiej – aktywnie stara się przyciągnąć nowych. Premia za otwarcie rachunku z polecenia jest nieco niższa od tej, jaką proponuje konkurencja (np. 60 zł dla nowego klienta w Banku Millennium), ale stosunkowo łatwo ją uzyskać.

Właściwie jedynym warunkiem, jaki musimy spełnić, jest aktywne posługiwanie się kartą lub BLIK-iem. Warto podkreślić, że podstawowy wymóg promocji - przeprowadzenie transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie – gwarantuje nam równocześnie brak opłat za używanie karty.

W efekcie uzyskujemy praktycznie bezpłatny nowoczesny rachunek (z wyłączeniem swobodnych wypłat z bankomatów w kraju), wyposażony w szereg przydatnych funkcjonalności (aplikację mobilną, Finansometr, Program bankujesz-kupujesz). Ponadto możemy otworzyć rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 2,5% w skali roku przez 4 miesiące oraz skorzystać ze zniżki na ubezpieczenia komunikacyjne.

Czy w takim razie udział w najnowszej promocji Banku Śląskiego jest dla nas opłacalny? Odpowiedź na to pytanie zostawimy naszym Czytelnikom...

Krystian

Autor tekstu o promocji