Wróć
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: HIT! Aż 900 zł łatwej premii za Konto Santander w Santander Bank Polska.

„Polecam mój bank” w BZ WBK: 100 zł dla osoby polecającej i nawet 150 zł dla poleconej + nagrody dla najaktywniejszych

„Polecam mój bank” w BZ WBK: 100 zł dla osoby polecającej i nawet 150 zł dla poleconej + nagrody dla najaktywniejszych
Czas trwania
Cel (zysk) 100 zł za polecenie konta/karty kredytowej w BZ WBK i do 150 zł dla osoby poleconej.
Po drodze Aby zdobyć 100 zł, osoba polecająca musi polecić konto lub kartę kredytową, zaś osoba polecona złożyć wniosek o konto lub kartę kredytową, wykonać płatności na 200 zł i zapewnić wpływ na rachunek na kwotę min. 1000 zł..
W najnowszej edycji programu poleceń w BZ WBK za skuteczne polecenie konta osobistego wraz z kartą debetową lub karty kredytowej bank przyznaje 100 zł. Premia dla osoby poleconej może wynieść nawet 150 zł. Co więcej, jeśli jako polecający wykażesz się ponadprzeciętną aktywnością, masz szansę na nagrodę dodatkową w wysokości aż 3 tys. zł! Wciąż można też wziąć udział w promocji, w której bank przyznaje do 300 zł za regularne wpływy wynagrodzenia.

Aktualna edycja programu poleceń potrwa do 31 sierpnia 2018 r. Bank umożliwia polecenie następujących produktów:

 • rachunku osobistego prowadzonego w złotych (np. Konta Jakiego Chcę) wraz z kartą debetową lub mobilną kartą debetową;
 • karty kredytowej (także mobilnej).

50, 100, 150 premii i nawet 3 tys. zł nagrody dodatkowej!

Dla uczestników programu „Polecam mój bank” przygotowano atrakcyjne premie. W przypadku polecającego wynosi ona zawsze 100 zł, zaś osoba polecana może zgarnąć 50 zł lub 150 zł, w zależności od produktu i stopnia aktywności.

Dodatkową motywację do udziału w programie będą miały osoby polecające produkty banku. W trakcie trwania oferty BZ WBK dwukrotnie przyzna nagrody w wysokości 1, 2 i 3 tys. zł dla tych polecających, którzy przekonają do skorzystania z usług banku największą liczbę osób.

Do tego wciąż aktualna jest oferta, zgodnie z którą BZ WBK płaci aż 300 zł za regularny wpływ wynagrodzenia.

Kto może zostać uczestnikiem programu?

Zacznijmy jednak od programu poleceń. Jeśli chcesz wziąć udział w programie jako osoba polecająca, musisz być osobą pełnoletnią posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych, rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w BZ WBK oraz dostęp do usługi BZWBK24 i aplikacji BZWBK24 mobile.

Osobą poleconą może być natomiast osoba pełnoletnia, która po 1 grudnia 2017 r. nie posiadała w banku przynajmniej jednego z produktów, którego dotyczy program poleceń (konta wraz z kartą debetową lub karty kredytowej).

Obu stron dotyczą też wspólne warunki uczestnictwa, którymi są: wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną, brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych oraz podanie swojego numeru telefonu.

Jak zgarnąć premię w programie poleceń?

Jak to zwykle bywa w przypadku programów poleceń, obu stron – zarówno polecającego, jak i osoby poleconej – dotyczą nieco inne warunki uzyskania premii.

Osoba polecająca

Aby otrzymać premię 100 zł, osoba polecająca powinna:

 1. Zaakceptować za pośrednictwem bankowości elektronicznej lub mobilnej BZWBK24 regulamin programu poleceń.
 2. Przekazać osobie, której chciałaby polecić konto osobiste lub kartę kredytową, wygenerowany w systemie kod.

Momentem decydującym o przyznaniu premii polecającemu będzie jednak spełnienie odrębnych warunków przez osobę poleconą.

Osoba polecona

Aby otrzymać 50 zł za otwarcie rachunku osobistego wraz z kartą (a tym samym sprawić, że polecający będzie upoważniony do odbioru swojej premii), osoba polecona powinna:

 1. W okresie trwania oferty zawrzeć umowę o rachunek i kartę, podając kod otrzymany od polecającego. Może tego dokonać na kilka sposobów: w oddziale, placówce partnerskiej lub poprzez infolinię. Możliwe jest także podanie kodu przy okazji składania internetowego wniosku – w takim przypadku zawarcie umowy odbywa się za pomocą przelewu weryfikacyjnego z rachunku w innym banku (1 zł), za pośrednictwem kuriera lub podczas rozmowy wideo z doradcą.
 2. Do końca miesiąca kalendarzowego następującego po otwarciu konta zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej oraz dokonać płatności kartą debetową (zwykłą lub mobilną) lub Blikiem na łączną kwotę min. 200 zł.

Z kolei aby zgarnąć 50 zł za skorzystanie z karty kredytowej, osoba polecona powinna:

 1. Złożyć wniosek o kartę w oddziale, placówce partnerskiej lub przez infolinię, podając oczywiście kod (zawarcie umowy następuje po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej).
 2. Tak jak w poprzednim scenariuszu: we wskazanym terminie przynajmniej raz zalogować się do bankowości elektronicznej lub mobilnej, a także dokonać płatności kartą kredytową (zwykłą lub mobilną) na kwotę co najmniej 200 zł.

Co więcej, osoba polecona, która za namową polecającego skorzysta z oferty konta osobistego, może dość łatwo powiększyć swoją zdobycz o dodatkowe 100 zł. Wystarczy, że w ciągu 3 miesięcy od momentu otwarcia rachunku choć raz wpłyną na niego środki z wynagrodzenia, renty lub emerytury w jednorazowej wysokości co najmniej 1000 zł. Należy jednak pamiętać, że konieczne jest wcześniejsze złożenie dyspozycji o przekazaniu tych środków na nowo otwarty rachunek.

Niestety, osoba polecona korzystająca z karty kredytowej nie może liczyć na dodatkową premię – przysługuje ona wyłącznie tym, którzy zdecydowali się na otwarcie rachunku osobistego.

Nawet 3 tys. zł nagrody dodatkowej dla polecających!

Szansę na dodatkowy, niebagatelny zysk mają także osoby polecające. BZ WBK przygotował bowiem premie dla trzech najskuteczniejszych polecających. Wartość nagród dodatkowych to 1, 2 oraz 3 tys. zł, które bank przyzna dwukrotnie w czasie trwania programu na koniec tzw. „rund”. Runda I potrwa do 31 maja 2018 r., zaś runda II obejmie okres od 1 czerwca do 31 sierpnia 2018 r.

W przypadku równej liczby skutecznych poleceń o kolejności uczestników na liście zwycięzców zadecyduje łączna wartość płatności dokonanych przez osoby polecone. Dobra wiadomość jest taka, że o dodatkową nagrodę możesz się ubiegać dwukrotnie – nawet jeśli przyznano Ci ją za rundę I, nic nie stoi na przeszkodzie, byś otrzymał ją także na koniec rundy II.

Przyznanie premii

Zarówno osoba polecająca, jak i polecona otrzymają premie w formie przelewu na rachunek w BZ WBK w terminie 3 miesięcy od momentu zawarcia umowy o produkt przez osobę poleconą, która spełni wskazane warunki aktywności. Z tego względu konieczne jest, by obie strony nie rezygnowały z posiadanych rachunków aż do momentu odebrania należnych premii.

Wszystkie premie uzyskane przez osobę poleconą są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, zaś premia przyznana osobie polecającej zostanie dodatkowo „ubruttowiona” o 19-procentowy zryczałtowany podatek dochodowy. W takim przypadku bank sam przekaże należną kwotę podatku fiskusowi.

300 zł za wpływ wynagrodzenia

Natomiast zarówno osoby polecające, jak i polecane, mogą po otwarciu konta zgarnąć do 300 zł za wpływ wynagrodzenia na nowo otwarte Konto Jakie Chcę. Ta promocja jest zresztą skierowana także do obecnych klientów.

Warunki? Złożenie dyspozycji przekazywania wynagrodzenia i jego wpływanie na rachunek przez kolejne 6 miesięcy w kwocie min. 1500 zł. BZ WBK przyznaje premię cząstkową 50 zł za każdy miesiąc, w którym został zanotowany wpływ wynagrodzenia. W sumie do zyskanie jest zatem 300 zł, przy czym brak wpływu w jednym z miesięcy nie uniemożliwia zdobycia premii w kolejnym. Za "wynagrodzenie" bank uznaje także rentę, emeryturę, stypendium i inne podobne świadczenia.

Regulamin tej akcji znajdziesz tutaj. Możesz się także zapoznać ze szczegółowym opisem promocji.

Praktycznie darmowe Konto Jakie Chcę

Podstawowym rachunkiem osobistym, który można polecić w ramach programu poleceń, jest Konto Jakie Chcę. BZ WBK nie pobiera od jego posiadaczy opłat za prowadzenie rachunku. Wysokość opłaty za korzystanie z karty debetowej zależy od właściciela konta. Ma on do wyboru:

 • stałą opłatę 3 zł/mies. (opcja domyślna),
 • 5 zł/mies. – do uniknięcia dzięki 5 transakcjom kartą w danym miesiącu oraz
 • 5 zł/mies. – do uniknięcia dzięki dokonaniu transakcji kartą na łączną kwotę co najmniej 500 zł.

Nasza rada
Łatwo dojść do wniosku, że z punktu widzenia osoby poleconej (która i tak musi dokonywać płatności kartą lub Blikiem, by odebrać premię) najatrakcyjniejsza jest ostatnia z powyższych opcji.

Posiadacze Konta Jakie Chcę mogą bezpłatnie dokonywać zwykłych przelewów internetowych w złotych, a także wypłacać gotówkę z bankomatów BZ WBK. Klienci poniżej 26. roku życia nie płacą za wypłatę także z pozostałych maszyn w kraju, zaś starsi muszą się liczyć w tym przypadku z prowizją w wysokości 5 zł.

Największym atutem oferty rachunku osobistego w BZ WBK, na który wskazuje sama nazwa, jest elastyczność i możliwość jego dopasowania do indywidualnych potrzeb klienta. Wybór opłaty za kartę nie jest bynajmniej jedynym tego przykładem. Posiadacze Konta Jakiego Chcę mogą dokonywać różnych płatności (w tym HCE i Google Pay), a także skorzystać z ciekawej oferty oszczędnościowej (automatyczne oszczędzanie na Koncie Systematycznym 1,50% oraz 4-miesięczna Lokata Mobilna 2,50%, którą można założyć z poziomu aplikacji). Klienci, których nie satysfakcjonuje system pobierania prowizji za wypłaty z bankomatów, mogą wykupić pakiet bezpłatnych wypłat w kraju i zagranicą.

Z kolei szczegółową ofertę kart kredytowych znajdziesz na tej stronie banku.

Wyjątkowo atrakcyjny program poleceń + inne atrakcyjne promocje

Trzeba przyznać, że w porównaniu z innymi ofertami tego typu program poleceń w BZ WBK wygląda naprawdę korzystnie. Choć aktualnie obowiązują programy oferujące nieraz nieco wyższe premie dla swoich uczestników niż 50, 100 czy 150 zł, to warunki aktywności uprawniające do ich odebrania są często dużo bardziej wymagające (dobrym przykładem jest chociażby program poleceń w Citi Handlowym). Warto też wspomnieć o nagrodach dodatkowych dla najaktywniejszych osób polecających o wartości 1, 2 i 3 tys. zł oraz o premii 300 zł za wpływ wynagrodzenia, która dla odmiany przysługuje również osobom otwierającym konto z polecenia.

Przekonanie innej osoby do skorzystania z produktu banku nie powinno sprawić większego problemu. Przy umiarkowanie aktywnym korzystaniu z Konta Jakie Chcę staje się ono właściwie darmowe, a do tego daje on możliwość udziału w innych promocjach, w których do zyskania jest np. 1% zwrotu za płatności za media (nawet 25 zł miesięcznie).

Do udziału w akcji „Polecam mój bank” zachęcamy zatem obecnych klientów BZ WBK, którzy są zadowoleni z usług banku oraz poszukujących korzystnej oferty konta czy karty kredytowej.

Krystian

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos