Wróć
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Zgarnij 50 zł za skuteczne polecenie konta w T-Mobile Usługi Bankowe

4 komentarze / opinie
Zgarnij 50 zł za skuteczne polecenie konta w T-Mobile Usługi Bankowe
Czas trwania
Cel (zysk) 50 zł za skuteczne polecenie konta.
Po drodze Należy zarekomendować znajomemu otwarcie konta, a następnie liczyć na spełnienie przez niego warunków aktywnego korzystania z rachunku (wpływ min. 500 zł oraz przynajmniej jedna płatność kartą).
Do grona banków oferujących premie za polecanie konta osobistego należy również T-Mobile Usługi Bankowe (czyli, de facto, Alior Bank). Za każdą skuteczną rekomendację bank płaci 50 zł. Sprawdźmy, jak można je zdobyć :)

Program rekomendacyjny w T-Mobile Usługi Bankowe trwa do odwołania.

Polecającym może być każda pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy z oferty banku - Konto Freemium lub Konto Premium.

Osoba, której polecisz konto, również musi mieć ukończone 18 lat. Zgodnie z regulaminem, osobą poleconą może być wyłącznie nowy klient - taki, który nigdy wcześniej nie posiadał polecanego jej rachunku (tzn. nie podpisał z bankiem stosownej umowy o ten produkt).

50 zł za skuteczne polecenie

Do zyskania jest 50 zł za każde polecenie. Jak łatwo policzyć, polecając 5 osób, możesz zgarnąć 250 zł premii.

Osoba polecona nie zdobywa żadnego bonusu, ale oczywiście może ona – po otwarciu konta – wziąć udział w programie jako polecający. Z tego względu najbardziej rozsądnym scenariuszem wykorzystania tego programu poleceń są rekomendacje w ramach gospodarstwa domowego (np. mąż poleca żonie rachunek osobisty).

Mam już konto. Co muszę zrobić?

Obecny klient – posiadacz ROR-u w T-Mobile Usługi Bankowe, by wziąć udział w programie, powinien się w nim zarejestrować. W tym celu:

 1. Zaloguj się do bankowości internetowej T-Mobile Usługi Bankowe.
 2. Wybierz zakładkę „Program rekomendacyjny” (znajdziesz ją w bocznym menu po lewej stronie).
 3. Kliknij „Weź udział” i wypełnij formularz. Na tym etapie ostaniesz poproszony o:
  • wskazanie rachunku, na który ma wpłynąć premia za polecenie,
  • podanie informacji o urzędzie skarbowym właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania,
  • akceptację regulaminu i not prawnych.

Kolejnym krokiem jest wysłanie rekomendacji, również z poziomu bankowości internetowej. Wybierasz konto, które chcesz polecić, a następnie podajesz adresy mailowe osób poleconych.

Uwaga: z przeprowadzonych przez nas testów wynika, ze aktualnie polecać można jedynie Konto Freemium. Konto Premium nie jest dostępne w programie poleceń.

Bank przypomina, że rekomendację możesz wysłać jedynie do osób, które sobie tego życzą – najlepiej uprzedź swojego znajomego o tym, że może się on spodziewać maila z banku.

Pamiętaj też, że otrzymanie 50 zł premii za skuteczne polecenie jest uzależnione od spełnienia warunków przez osobę poleconą (szczegóły poniżej).

„Obowiązki” osoby poleconej

Osoba, której rekomendowano otwarcie konta, powinna:

 1. Złożyć wniosek o konto wraz z kartą z wykorzystaniem otrzymanego linka.
 2. Otworzyć rachunek ciągu 30 dni od momentu złożenia wniosku.
 3. W ciągu kolejnych 60 dni (liczonych od dnia podpisania umowy):
  • zapewnić wpływy na konto w łącznej wysokości min. 500 zł oraz
  • dokonać przynajmniej jedną płatność kartą debetową.

Przekazanie premii

Premię 50 zł polecający otrzyma do 25. dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym osoba polecona spełni powyższe warunki. Informację o należnych bonusach znajdziesz w zakładce „Statystyki” na podstronie programu w Twojej bankowości internetowej.

Co ważne, premia jest opodatkowana 19-procentowym podatkiem dochodowym. Na szczęście bank sam doliczy wartość podatku do nagrody i odprowadzi go do właściwego urzędu skarbowego, więc nie musisz się tym martwić – na Twoje konto wpłynie „czysta” premia 50 zł.

Konto Freemium i Konto Premium od T-Mobile Usługi Bankowe

Pora przedstawić w kilku słowach oba rachunki, które można polecać w programie rekomendacyjnym banku.

Konto Freemium prowadzone jest za darmo. Nie zapłacisz też za wydanie karty debetowej. Opłaty miesięcznej 6 zł unikniesz dzięki dokonaniu transakcji na łączną kwotę zaledwie 200 zł. Bez prowizji możesz skorzystać z 3 wypłat gotówki z bankomatów (w Polsce i za granicą) w miesiącu, zaś każda kolejna wypłata będzie Cię kosztowała 6 zł.

Konto Premium charakteryzuje się znacznie wyższą opłatą miesięczną za prowadzenie konta (aż 18,90 zł). Można jej na szczęście uniknąć, dokonując transakcji kartą na łączną kwotę min. 500 zł. Bezwzględnie darmowe jest za to wydanie i korzystanie z karty oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą.

Nowi posiadacze wspomnianych rachunków uzyskają dostęp do konta oszczędnościowego z oprocentowaniem 3% (obowiązującym przez pierwsze 3 miesiące dla środków do 50 tys. zł). Atutem obu kont jest też atrakcyjny moneyback. W przypadku Konta Freemium do zyskania jest w sumie 90 zł zwrotu, a w przypadku Konta Premium – nawet 150 zł w ciągu pół roku. Co ciekawe, czas obowiązywania zwrotów moneyback można przedłużyć (na nieokreślony czas!). Wystarczy posiadać jeden produkt kredytowy, np. kartę kredytową w T-Mobile Usługi Bankowe.

Kilka słów krytyki…

Ocenę programu poleceń musimy rozpocząć od przykrej refleksji – warunki oferty, delikatnie rzecz ujmując, nie należą do najbardziej przejrzystych. Problemem są przede wszystkim niejednoznaczne zapisy regulaminu.

Dokument sam sobie przeczy. Raz czytamy w nim, że można polecić konto osobie, która „nigdy wcześniej nie podpisała z T-Mobile Usługi Bankowe umowy o Produkt, który jest jej rekomendowany”. Niby wszystko jasne; tyle, że w umieszczonej na końcu regulaminu Tabeli premii - do której regulamin wielokrotnie odsyła - umieszczono zapis sugerujący, że premia za polecenie nie przysługuje, gdy konto otworzy osoba, która jest klientem Alior Banku (innymi słowy, posiada jakikolwiek produkt tego banku). W bliźniaczo podobnej tabeli na stronie promocji (do której regulamin również odsyła) zapis ten został poszerzony o „T-Mobile Usługi Bankowe”...

Wątpliwości nie rozwiał też nasz dotychczasowy kontakt z bankiem. Opis będziemy oczywiście uzupełniać, gdy tylko otrzymamy rzetelne i potwierdzone informacje.

Pamiętajcie, że dokumentem wiążącym jest regulamin i to na jego zapisy możecie się powołać w przypadku ewentualnej reklamacji! Jeśli sprzeczność zapisów wpłynie przypadkiem na Wasze prawo do premii, macie podstawy, by żądać rozstrzygnięcia wątpliwości na Waszą korzyść.

Co do samego programu, minusem jest mało imponująca premia za polecenie rachunku. Standardem na rynku jest raczej premia dla polecającego w wysokości 100 zł. Osoba polecona natomiast nic nie zyskuje pomimo, iż to ona zobowiązana jest wykonać czynności nagradzane premią. To kolejna poważna wada tego programu.

Plusem oferty są z kolei dość proste warunki stawiane osobom poleconym. Wystarczy otwarcie konta, zapewnienie wpływów o łącznej wysokości min. 500 zł i jedna płatność kartą, oczywiście przy zachowaniu wskazanych terminów.

Podsumowując: ofertę polecamy wyłącznie osobom, które i tak już posiadają konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe i są z niego na tyle zadowolone, by z czystym sumieniem rekomendować je innym. W każdym innym przypadku radzimy zapoznać się z ofertą konkurencji, w czym pomoże nasz przegląd i ranking programów poleceń.

Michał Radzimiński

Autor tekstu o promocji

Komentarze i pytania

(4)
Sortuj od najnowszych
Dodaj swój komentarz...
P
Paweł
Gość

Nieaktualne.

Dnia 15.04.2020r. Program Rekonendacyjny T-Mobile Usługi Bankowe zostanie wyłączony.

Źródło; https://www.t-mobilebankowe.pl/program-rekomendacyjny

Odpowiedz

Aldona Derdziak
Analityk produktów finansowych
@Paweł

Dziękujemy za informację - poprawiliśmy zapisy.

Odpowiedz

R
Rafał
Gość

Czy jest jakiś limit premii, który można otrzymać za polecanie?

Odpowiedz

Redakcja Moneteo
Redakcja Moneteo
@Rafał

Regulamin programu rekomendacyjnego T-Mobile Usługi Bankowe nie mówi nic o maksymalnej liczbie osób poleconych, za które można otrzymać premię. Jest w nim jedynie zapis, że podczas wysyłania rekomendacji z systemu bankowości internetowej można to zrobić maksymalnie do 5 osób jednocześnie.

11. Rekomendacja: polecenie Produktu przez Uczestnika Odbiorcy Rekomendacji za pośrednictwem Systemu Bankowości Internetowej. Rekomendacja może być przesłana:
poprzez System Bankowości Internetowej do maksymalnie pięciu Odbiorców Rekomendacji jednocześnie.

Odpowiedz