Wróć
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: Aż 400 zł za przeniesienie konta do Credit Agricole.

Nawet 350 zł premii w promocji "Przenieś konto z gwarancją satysfakcji" Credit Agricole

Nawet 350 zł premii w promocji "Przenieś konto z gwarancją satysfakcji" Credit Agricole
Czas trwania
Cel (zysk) Łącznie można zyskać 350 zł: 250 zł za przeniesienie konta i 100 zł rekompensaty od banku.
Po drodze Należy przenieść rachunek z innego banku do Credit Agricole oraz zasilać konto kwotą min. 1500 zł miesięcznie. Dodatkowo można zyskać 100 zł w przypadku niezadowolenia z rachunku.
Aż 350 zł można zyskać w promocji „Przenieś konto z gwarancją satysfakcji” organizowanej przez bank Credit Agricole. Aby zyskać 250 zł wystarczy tylko – zgodnie z nazwą promocji – przenieść rachunek z dotychczasowego banku i zapewnić na nowym koncie wpływy z wynagrodzenia w wysokości minimum 1500 zł miesięcznie. A jeżeli rachunek w Credit Agricole Ci się nie spodoba, możesz zgarnąć dodatkowe 100 zł rekompensaty od banku.

250 zł za przeniesienie konta

W nowej promocji Credit Agricole możesz otrzymać 250 zł premii za przeniesienie swojego (głównego) rachunku do Credit Agricole. Akcja trwa do 31 lipca 2016 roku, a aby z niej skorzystać, należy udać się do placówki banku.

W promocji może wziąć udział każda osoba, która w ciągu jednego roku przed otwarciem konta nie posiadała w Credit Agricole innego konta indywidualnego ani nie była współposiadaczem konta wspólnego w pakiecie innym niż Pakiet Depozytowy.

Jak zakwalifikować się do promocji?

Aby wziąć udział w akcji, należy:

 1. Otworzyć dowolne, wymienione poniżej konto w Credit Agricole:
  • 1 Konto,
  • Konto PROSTOoszczędzające,
  • Konto PROSTOoszczędzające PLUS,
  • Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM.
 2. Złożyć wniosek o wydanie karty płatniczej do konta.
 3. Złożyć wniosek z pełnomocnictwem dotyczący przeniesienia dotychczasowego rachunku, na które przelewane jest wynagrodzenie.
 4. Zapewnić wpływy na nowy rachunek w wysokości minimum 1500 zł miesięcznie przez co najmniej trzy kolejne miesiące. Należy jednak pamiętać, że np. przelewy z innego konta w Credit Agricole, należącego do klienta, nie są brane w tej promocji pod uwagę.

Premia w wysokości 250 zł – zwolniona z podatku dochodowego – zostanie wypłacona do końca następnego miesiąca po spełnieniu warunków promocji.

Co musi zawierać wniosek z pełnomocnictwem?

Aby wniosek został zaakceptowany, muszą być w nim wskazane:

 • nazwa dotychczasowego banku;
 • numer rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w dotychczasowym banku;
 • dyspozycja zamknięcia tego rachunku;
 • nazwa i adres instytucji przekazującej wynagrodzenie, którą bank ma poinformować o zmianie rachunku przez klienta (czyli np. dane pracodawcy). Za wynagrodzenie bank uznaje:
  • wynagrodzenie za pracę,
  • emeryturę lub rentę,
  • zasiłek,
  • stypendium.

Jak widać, taki wniosek nie jest bardzo skomplikowany, niemniej warto wcześniej przygotować sobie informacje potrzebne do jego sporządzenia.

Dodatkowe 100 zł premii za brak satysfakcji

Jeśli po sześciu miesiącach regularnych wpływów na konto uznamy, że bank nie spełnił naszych oczekiwań, możemy otrzymać dodatkową premię 100 zł oraz bonus 23 zł. W tym celu należy:

 • złożyć w innym banku wniosek z pełnomocnictwem o przeniesienie rachunku z Credit Agricole;
 • wypełnić formularz (do 1000 znaków), w którym wskaże się przyczyny niezadowolenia z jakości usług Credit Agricole.

Wniosek ten należy złożyć w siódmym lub ósmym miesiącu kalendarzowym od daty otwarcia rachunku. Premia za brak satysfakcji podlega opodatkowaniu 19-procentowym podatkiem dochodowym i zostanie wypłacona przed realizacją dyspozycji przeniesienia rachunku na podstawie wniosku.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Jeżeli nie jesteś pewien, czy możesz łatwo przenieść swój rachunek z obecnego banku, tutaj znajdziesz listę banków uczestniczących w procesie przenoszenia konta.

Dlaczego bank jest gotów płacić za rezygnację z jego usług?

Premia za przeniesienie rachunku do innego banku jest nowością na polskim rynku bankowym. Bank chce w ten sposób prawdopodobnie osiągnąć kilka swoich celów biznesowych:

 • przykuć uwagę klientów i mediów do swojej promocji,
 • zwiększyć atrakcyjność promocji w oczach potencjalnego klienta oferując mu dodatkową premię (100 zł),
 • podkreślić jakość swoich usług, dając na nie gwarancję,
 • przedłużyć okres współpracy z nowym klientem do co najmniej 6 miesięcy,
 • pozyskać opinię o jakości swoich usług od klientów, którzy zdecydują się odejść,
 • nawiązać lepszą relację z klientem, ale takim, który z dużym prawdopodobieństwem pozostanie w banku na dłużej.

W gruncie rzeczy to coś znaczy, jeżeli klient woli pozostać w banku, niż otrzymać 100 zł za przeniesienie się do innego. Czytaj: albo klient jest bardzo zadowolony z usług banku, albo jest leniwy lub zapominalski - we wszystkich tych sytuacjach bank zyskuje dodatkowe środki, które może przeznaczyć na np. finansowanie akcji kredytowej lub marketing (kierowany np. do takiego klienta).

Czas pokaże, czy ta strategia Credit Agricole ma szansę na sukces.

Parametry konta PROSTOoszczędzającego PLUS

Jednym z ciekawszych rachunków, które można założyć w ramach promocji, jest konto PROSTOoszczędzające PLUS. Przy spełnieniu warunków regulaminu jest ono praktycznie darmowe:

 • 0 zł za prowadzenie (9,90 zł miesięcznie, jeśli wpłaty na rachunek są niższe niż 1500 zł);
 • darmowe wypłaty z bankomatów w kraju i na świecie;
 • darmowe przelewy przez Internet, aplikację mobilną i automatyczny serwis telefoniczny IVR;
 • 0 zł za posiadanie karty (7,90 zł miesięcznie, jeśli nie przeprowadzono transakcji na kwotę co najmniej 500 zł).

Jeżeli interesują Cię i inne rachunki Credit Agricole, możesz zajrzeć do naszej analizy Konta PROSTOoszczędzającego lub artykułu o 1 Koncie - propozycji banku dla studentów.

Taryfę opłat i prowizji Credit Agricole znajdziesz tutaj.

Zdaniem redakcji

Promocja Credit Agricole jest ciekawa i warta rozpatrzenia. Bank oferuje darmowy rachunek (przy wpływach minimum 1500 zł miesięcznie, a więc po spełnieniu jednego z wymogów akcji), a po wykonaniu płatności na minimum 500 zł – również zwolnienie z opłaty za kartę.

Co prawda przenoszenie rachunku może wiązać się z pewnymi niedogodnościami (wynikającymi z umowy z dotychczasowym bankiem), jednak po okresie karencji można wrócić do poprzedniej instytucji. Trzymiesięczny (lub sześcio- jeśli chcemy dodatkowo ubiegać się o premię za brak satysfakcji) okres jest relatywnie krótki, nie wymaga więc obligatoryjnego długoterminowego wiązania się z nowym bankiem.

Krystian

Autor tekstu o promocji
Oceń promocję
0
(0 ocen)
Twój głos pomoże innym Bankonautom w podjęciu decyzji, czy warto skorzystać z tej promocji. Średnia ocen uwzględnia ocenę Bankonauty - Autora tekstu, który szczegółowo przyjrzał się ofercie.
Dziękujemy za Twój głos Dziękujemy za Twój głos